CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: belanga

Hangat Tebakaq

65# gutes_madchen

Huh? Wah ganas ayat2 ni.....ni hang saja lawak atau sungguh2 bab pangil orang barua- celaka ni?
belanga Post at 30-7-2009 08:21

actually kinda normal incident yg telah dibuat lawak ler.. hehehehe.. but mmg both Kedah n Melaka mmg famous dgn mulut2 x leh tapis nie.. usually menda2 nie time uni dulu sll la duk buat lawak

64# gutes_madchen

Ha ah!!! Tapi cheq tak kenaii la tokei tu. Cik abang pun rasanya x pernah beli minyak kat situ.

Alja, kalau hang dah mengidam sgt kat bb, pi la tangkap satu. ha ha!!! Dulu ge ...
HOTlips Post at 30-7-2009 08:34

madc pun x kenai gk.. since madc pindah Jitra, laki madc org Alor Setar, ada aritu kt facebook, quiz some sort of "Otai Alor Setar" la.. 1 of d ques bout stn minyak plg kedekut.. so madc asked my hubby, my hubby pun x sure.. lepas2 tu la baru tau..

as kwn2 my hubby told me, cekelat hacks tu, 3bijik blh dia charge 20sen, sdgkan kt tempat len baru 10sen.. then kalo minyak, lebih 1 sen pun kena byr gk 1 sen tu.. yg len2 tu madc x sure... but mmg stn minyak tu pemes dgn kedekut dia

semlm kn.. madc n hubby duk clear2 our backyard nk letak kucing2 kt sana.. usually madc jenis x kluar umah, segan la.. tgk makcik2 yg duk bertenggek kt pagar umah diorg bermeeting ala2 umur mama madc jer.. kalo diorg senyum, madc pun senyum jer la..

back to story, tgh2 cuci2 backyard n my hubby pasang pagar dawai yg kecik2 fr sangkar kucing, mai kluar 1 of neighbour yg we all facing backyard ler.. smbil duk kami buat keja dia duk sembang2 dgn hubby..

well kami nie dh pindah sini dlm 11bln kut.. weekend jer jarang ada umah, either balik umah mak mentua, balik umah mama madc.. on weekdays laks, hubby balik keja ptg, kdian xder nyer nk g berborak sembang since Jitra nie giler amat panas..

so all d way cara jiran tu sembang2 ada kena selit2 perli2 yg kami nie x bercampur dgn org.. hehehehehe.. but both of us buat bodo, tukau topik jer.. owh ya.. topic2 pasai keja apa.. naper wife x keja.. blajar smpai mana dulu.. pun ada.. seb bek x kluar bab gaji.. hahahahaha..

bukan sombong.. cuma malas la sket nk bercampur.. we all baik apa dgn jiran sblh umah.. hehehehe.. **altght madc x tau nama diorg menda..

hmmmm... aku pun pantang gak org dok bz bodi hal aku tak tentu arah... nak2 org yg kita tak kenai...

Post Last Edit by belanga at 30-7-2009 10:38

59# my-alja

Ish kalau la aku buleh hentam sampai  bedengung dengan ayat2 kaw cam hang memang best la....aku stage fright.. Bila dah lepaih dah ...
belanga Post at 30-7-2009 08:58

kawan2 keliling nie macam2 jenis kan bel....
ada yg takdak keje.....hari2 call, duk citer betapa kayanya dia...hahahah
penat ooo...nak layan......pastu bole plak citer, org dengki dia sebab dia kaya
silap kawan lah kot....kena dgn aku, baru kenai buku dgn ruas
bukan sebab aku kaya.....tapi aku ramai kawan2 org kaya, lagik kaya dr abdul wahub..
so setakat nak bragging dia camtu-camni....aku bayaq cash saja....

ada kawan aku sorang nun, ada private resort kat tepi laut pantai timur....sket pun tak citer kat aku!
relaxx saja makcik tu......
tapi aku nie jenis tak dendam sampai mati....aku bayaq cash, aku move on....
yg peliknya bel.....dia tetap jadi kawan yg plg rapat sekarang nie ...hahahhaha

tp lah kan... part ingat hang belanga org gaji tu mmg tak p;atut sungguh... awat? depa igt, mak rupa melayu anak tak leh rupa org putih ka??? kan byk, mak kucing kampung, tp beranak anak kucing parsi, sbb pak dia kucing parsi... hat tu pun tak leh pikiaq ka... sama gak la ngan manusia... kalau dh kawin ngan org putih, takkan keluaq anak muka negro lak kot...

payah org kita ni, muka org putih pun dia menyibuk, muka cam negro pun hingaq... muka cam cina pun depa heran... muka cam india depa kutuk... tak tau lah, mmg peel pelik sungguh... depa igt dlm dunia ni muka melayu shj ka ada...

nasib baik aku tak menikah ngan leornado di caprio, sure lagi hingaq maha kecoh gamak nya kalau aku balik sungai petani kotttt...

Follow Us
83# belanga

ye lah bel....peel org nie memacam, kita pun berpeel gak....
dlm bykkkk perangai baik dia.....tang tu yg sedikit kureng, takkan terus nak blackmail kann
tapi sekarang dah kureng sket dahh...ketaksuban tu, agaknya baru sedar...
dlm kehidupan nie, kalo kita rasa ...kita plg best, PASTI ada lagi org yg LAGI best HIDUP DIA
kalo kita rasa kita malang, ada org yg lagi malang drp kita....
baru belajar menginsafi, belajar bersyukur....nak citer pun agak2...

84# alangGIRL

my hubby pun pernah kena alang...balik sini masa musim raya
pi mall nak beli baju raya....dia dukung baby masa tu
cina sesat mana ntah dlm jusco.....tanya dia, u dukung anak sapa??
dia jawab...mine!.....cina tu kata, mana boleh....u hitam , ini anak mykk puith??
tetiba i datang tunjuk baju.....cina tu tgk i, oooo....ni lu punya wife ka?..tanya hubby
hubby angguk.....masa tu dia mintak mahap, hahahhaha

86# my-alja

Pesan kat laki hang lain kali jawab," Lahir saja, wa rendam lalam itu klorok!'

ada soalan yg kdg2 kita rasa bangga nak jawab...

ada soala nkdg 2 rasa  pelik pula nak jawab...

org megata, mengutuk  depan kita ... kira okey... boleh le nak jawab...

klu org menyampai kutukn buat kita... tu yg angin sangat...

segala kutukan atas kita itu adalah kelemaham kita yg org nampak dan kita x sedari

hati tenang.. jiwa bahagia...
lapang fikiran rangka perjalanan.....

kadang-kadang orang ni mudah beranggapan serong...
dulu ex wife pernah pi check wat check pregnancy masa first son
kena ari tu wa tak leh cuti... so mak my ex yang temankan
my ex tu kecik n kurus ja...... nampak younger dari age dia
balik tu ngadu.. orang-orang lain kat spital tu pandang dia macam budak jahat
yang peknen sebab mak dia temankan....
pastu memang tiap2 kali pi check wa kena temankan......

semua org akan judge book tgk cover jer.... dlm2 mana nak tau... agak2 98% manusia akan  buat telahan melalui pandangan yg pertama.... hehehehe agak jer....

:tu dia sari dua tak jenguk mai dah berlambak kes hangat tebakaq

86# my-alja

ini lagi kurang asam.... nak kena rendam klorox kot mulut cina tuh.. sedap hati dia ajerk nak kutuk org hitam... cehhh...

Post Last Edit by belanga at 28-7-2009 10:01

Antara soalan yg aku meluat buatkan hangat tebakaq:

"Husband you kerja apa?"     " Banyak tak gaji dia?"     " Ni anak ka? Tak serupa mak dia "pun!
...
belanga Post at 28-7-2009 09:47

standet org melayu la tu...bila kawin org luar ni depa mcm lebih minat nak tau.

95# Nikotina

senang citer, suka jaga tepi kain org sebenornya...

2# belanga tumpang lalu aku rasa2 hampa xpayah peduli kat depa dok asyik nk tau pasai hampa biaq la depa manusia mmg mcm tu. Buat bodo je

Tred ni dah sejuk eh? Mana pi belanga? Aku dah siap berkemas dah ni. Tu yg baru boleh online. Btw, aku masih di aloq staq. Cadang nak balik SP. Tak jadi sebab anak x mo pindah. Dia nak upsr kat sekolah lama jugak.

98# belanga
Wah! aktif anak hang no? Anak aku tu pun aktif. Dia kecik ja orgnya. Hari Sabtu minggu lepas pi masuk larian bendang. Org sibuk berkemas rumah. Terpaksalah pak dia pi hantaq sat sebab dia dah bg nama. Dgn x cukup tiduq n latihan boleh la jugak dpt no 32. Tp dia frust sebab no 1 samapi 30 dpt medal. No 1- 29 dapat duit 20 hengget sekali! Aku cakap kat dia... ala 20 hengget jah!!!

Anak aku upsr thn depan. Dia sayang sgt kat sekolah dia ni. Lagi pun asyik pindah randah ja. JB-KL-Kedah. Kesian plak. Asyik bertukaq kawan. Dia merayu2 sgt x mo pindah. Dia aktif bola. Tp dah pindah rumah ni dia x boleh join lagi dah. Sebab jauh skit dr sekolah. Tak dak org nak pi hantaq or ambik dia dr training. Tu la dr dulu aku dah habaq, tok sah lah main bola. Kaki habis berparut, lebam2 kena bola. Sijil pun x dapat la kalau main sekerat jalan. Aku memang hangat sangat pat ni. Elok kaki cantik, dah penuh hitam/lebam

99# belanga
Bestnya hang nak pi naik unta! Anak2 pi sekali ka? Hang dok mana Bel? Aku pindah tempat baru ni, mula2 rasa terbakaq la jugak pasal rumah betul2 tepi main road. Bising la. Hari pertama tiduq sini mlm jemaat. Rupanya mlm budak2 merempit. Dlm kul 12 mlm... bangggg!!!! sorg budak rempit terjelupuk tepi jln. Betul2 depan rumah aku. Sampai 2 pagi aku x leh lelap mata. Bising sgt dgn bunyi kenderaan. Dulu aku ingat aloq staq ni mlm2 sunyi la. Adehhh.... kalah new york! (Mcm la aku pernah pi. )
Seminit x berhenti kenderaan lalu lalang depan rumah aku. Ambulans, x larat aku nak kira berapa kali lalu dlm satu hari. Aku memang desperado. Aku ambik jugak la rumah ni walau pun tepi jln besaq. La ni aku dah mangli. Syukur!