CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mya^ixoRa

Evening Primrose Oil (EPO) menaikkan berat badan, period tak teratur?

EPO nih baik amik mlm or pg...???
da lama xmkn EPO...

baru makan EPO dlm 3 minggu. period dtg on time. tak sure sbb EPO atau sbb minum air halia. sbb both start at the same time.

baru je beli EPO Bio-Life semalam...jenama naturalle tu ada ke kat farmasi biasa?

kiki ambik epo Naturalle..
memulakn ambik..jerawat kuar byk kat area dagu..besar2 lak tu....
sakit xleh cakap la..tp kiki teruskan gak...
alhamdulillah skang jerawat dh xde dah...parut pun makin pudar...
memula takut gak nk try sbb ramai yg ckp leh naikkn berat badan..
tp kiki rase xde naik pon...selera mkn pun biase2 je...
yg best..xde masalah senggugut yg tahap gila2 punye sakit...
period pun regular..
skang dh nk masuk bln ke-3 kiki ambik epo...

sy pun baru beli naturalle nyer epo....

i start makan epo awal october sebab katanya bole kawal hormon & kurangkan sakit senggugut. tapi rasa cam period datang awal seminggu..ok ke camtu?

Follow Us
my fren mkn EPO utk regularkan period dia..
period  dia kekadang 3-4 bln tak dtg... br consume sbln lebih.. Alhadulillah dah prgnt.. 6 weeks.. tp mmg berat dia bertambah 5kg dr 45 naik 50.. tp dia ok je la.. sbb mmg dia nak naik kan berat pun....

hi.. just nak share.. ada kwn sy ni period xteratur.. sometimes 3 bulan sekali..
jumpa doc, doc tiap2 bagi ubat... berat dia dari 47 jdi 66kg lepas beberapa bilan je.. bahaya nyer...  

LETS ARGAN

nk tanya... saya ada beli EPO last year dan dah mkn separuh pastu stop sbb asyik lupa jer... sampai la skang xmkn lg... tgk kat botol tu expired date thn 2012... agak2nya blh mkn lg ker...
tu merupakan botol ke2 yg saya amik..tp sy xder mengalami mslh berat bdn naik pon...tp my sis dia kata lps amik EPO berat bdn dia naik...depends pada individu kot.... tq

nk tanya... saya ada beli EPO last year dan dah mkn separuh pastu stop sbb asyik lupa jer... sampai la skang xmkn lg... tgk kat botol tu expired date thn 2012... agak2nya blh mkn lg ker...
tu merupakan botol ke2 yg saya amik..tp sy xder mengalami mslh berat bdn naik pon...tp my sis dia kata lps amik EPO berat bdn dia naik...depends pada individu kot.... tq

nk tanya... saya ada beli EPO last year dan dah mkn separuh pastu stop sbb asyik lupa jer... sampai  ...
acts1869 Post at 13-2-2011 20:00

maybe jugak lah...  tapi my friend ambil poly C usana, seriously terus period dia bulan2 datang,,,
now dia no worries dah  =)  baru semalam dia bagitahu... dah masuk 3 bulan period dia normal

dulu jadi pengguna tegar EPO....
dh 4thn tglkan...kulit jd sembab balik..huhuhu...

saya penah amik EPO dlm thn 2008 sbb nk ilangkan sakit senggugut..tp lps mkn..kulit muka naik jerawat..pas2 period yg sblm ni regular jd xregular..tp senggugut x ilang2 gak..so, saya terus stop..sbb takut jd menda len..sempat mkn 2/3 bulan..

rsnya ikut kesesuaian gak..xsume org sesuai makan EPO..

sy bru stary makan EPO brand seven seas 1000mg..sy ada problem pimples kat muka..tp baca komen kat cni bnyk kuar jerawat jd risau la plak sy..tp blum ada nmpk apa2 kesan lg..cz baru 2 hari makan EPO..sy makan 3000mg sehari..cz ada terbaca klu utk problem skin better ambk terus 3000mg..harap2 berkesan..tp ada risau gak klu makin bnyk kuar jerwat mcm komen2 yg sebelum ni...

EPO ni ada yang mempunyai berat yang banyak dan ada berat yang kurang.

So bila makan tu jangan le ikut sangat dos yang disyorkan kerana ia cuma suplimen aje, bukannya atas nasihat doktor.

Kesan sampingannya seperti berat badan bertambah, selera bertambah dan rasa panas badan memang ada walaupun ia elok  untuk mengurangkan benjolan pada buah dada kepada orang perempuan yang takut kepada kanser buah dada.

aku dah 3 minggu makan EPO ni...amway punya...makan pun sebab senggugut tak menahan..pastu kalau luka lambat baik...bila dah makan ni..kalau luka tu dah cepat kering...maklumla aku active orgnya suka panjat sana panjat sini...utk kulit..ada nampak perubahan macam ok..tak reti nak explain..tp bila masuk opis..ekon kuat kulit dah jadi kering balik..kena cover lotion cocoa butter vit E..baru ok..

kaknab dah 10 tahun makan EPO, so far okay je, xade apa2 masaalah, kulit pun xkering, disamping itu kaknab juga baru ambik collagen dalam masa 2 tahun ni,  so far dah ambik kitsui, lennox, NH, membuat kulit kita lembab saja. baru baru ni NH dah habis ingat nak beli NH, pi SASA tengok lennox ada offer beli 50 botol cuma rm260. kira murah lah, so kaknab pun belilah buat stock kira boleh tahan dalam 4-5  bulan

Hai..sory nk tnya.. EPO ni boleh ke amik time period? ada yg ckp boleh, ada yg ckp tak boleh..yg mana satu betul ni?

kalau ada masalah hormon, period tak regular, berapa dos yg digalakkan amik? 500mg/1000mg/2000mg or lebih lg?

minta pendapat n nasihat kwn2 yg arif ye..thanks

up thread!!

nk tau samada EPO ni boleh consume time period or must stop?

1 lg, kalau ada masalah period yg tak regular n hormon tak stabil, berapa mg epo ni diperlukan? 500/1000/2000/3000mg?

kaknabB3 posted on 10-5-2011 10:07 AM
kaknab dah 10 tahun makan EPO, so far okay je, xade apa2 masaalah, kulit pun xkering, disamping itu  ...

Kak nab,  collagen drink NH colla plus tu bagus kan. Muke berseri je kalau minum.