CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Aishah_Humaira

[Penulis] Norhayati Berahim (merged with pu3alia)

Reply 1303# minahleter

sama ar dgn kita...
nampaknya kena kumpul rm1 sehari, beli masa BF

Reply  minahleter

kalau citer nyer best...berbaloi nak menabung..
tudung_bawal Post at 11-2-2011 19:42

moh kita buat rayuan pd nb kara.. dengarlah rayuanku, kurangkanlah haerrga buku

Reply  minahleter

sama ar dgn kita...
nampaknya kena kumpul rm1 sehari, beli masa BF
mijot Post at 11-2-2011 22:37

buku nb tulisan rose harissa tu memang mantop, cover cun melecun  cinta pun tersenyum tu besh tapi kalo maksud perkataan indon tu bubuh kat setiap page senang sikit. tak yah selak jejauh kat penghujung bab. penat & leceh sikit ni. tapi citer ni memang ngetop.. ni nunggu kalo kalo ahkak lily ada novel baru boleh rembat 2 nama ni dah tak ada novel baru dengan alaf 21 ke?

Reply 1306# minahleter

x de nyer...dia nak turunkan harga..naikkan lagi ada ler..

Reply 1295# silverstar333

saya pun beli yang cover mcm ni...novel NB yang paling mantop...baca berulang kali tak bosan dan mesti menangis tiap kali baca..kesian kat nina...

baru beli ...hujan pun MENARI.. semalam dan da khatam da...sebab bila start baca mmg tak leh letak...seperti biasa NB ni mmg fevret writer...cara dia explain satu benda tu mmg best dan mcm real...cuma geram dgn hero dan heroin yg lambat betul mengaku cinta...penat nak tunggu..da la buku ni tebal giler...byk karakter dlm buku ni semuanya best2..agak lain dr novel dia sebelum ni.. geram,lucu, tapi NB ni byk bagi kesedaran dgn pembaca..esp ilmu agama, how to be a gud wife/daughter/son... saya rasa saya banyak belajar dr novel beliau..  penulis mcm ni mmg memberi inspirasi ...

Follow Us
Reply 1310# azwa81

best ye hujan pun menari? nak bli tp takut x menarik dh lah harga bleh thn.....
jumpa buku kt mph tp kn thn dlu nk bli sbb nk bc komen kt sini psl buku ni

Reply 1311# mazz2009

mmg buku NB ni mahal...sebab tebal2 tulisan pun besar...pasal best atau tidak tu sebenarnya susah juga ye nak ckp..tiap org ada citarasa sendiri..bagi saya...buku ni 4 bintang kut..belum sampai tahap box office..hehehe.. citer pasal kekeluargaan..adik beradik.. ada buku NB yg baru kan..dari kerana mata...cuba awak beli kat popular..dpt diskaun 10% klu member..saya dpt diskaun rm3 kat kedai semalam..terus beli..

Reply 1310# azwa81

sy pon suka novel nih...part love story kurang rasa nya lam cter nih...tp sy suka cara writer menggarap watak ustazah tu...bila baca terbayang lam cter cerekarama lak.....haha

Reply 1313# cahaya485

betul tu...NB ni mmg excellent la part2 describe watak dgn tempat...terbaeek....novelis yg baru2 kurang amik tau kan benda2 ni.. padahal kita nak baca novel ni kan sebab nak feel..nak masuk kan diri kita dlm watak tu..hehehehe..

Reply 1312# azwa81

ok takpe, aslkn ada org yg kte ok rasanya xdelah teruk sgt cite tu.... normal lah klu ada yg suka & tak suka tu, cuma saya tnya takut semua org bg respon -ve, klu buku yg mcm tu mmg sy x bli lh
aah biasanya mmg bli kt popular pun sbb ada member card....

Reply 1315# mazz2009

NB mmg fevret saya dari dulu...semua novel dia saya beli..

Reply 1316# azwa81

azwa....bingkisan dari hati dh baca tak?

NB combine ngn anuar kamarudin...tak penah lagi baca hasil tgn writer nih...

Reply 1317# cahaya485

belum...tak pernah beli pun novel anuar k ni..biasanya tak minat dgn penulis lelaki..hehehhe...nanti akan beli kut..yang dari kerana mata tu awak da baca?tu pun mcm best..skrng ni NB lebih kepada kekeluargaan kan...best gak klu dia tulis mcm novel rindu tu..

Reply 1318# azwa81

belum lgi.....layang2 bertali kaca pon belum....yg tu best tak...

Reply 1319# cahaya485

layang2 bertali kaca da beli dan baca lama dulu..masa mula2 kuar...okey juga citer ni...4 star..

Reply  cahaya485

betul tu...NB ni mmg excellent la part2 describe watak dgn tempat...terbaeek... ...
azwa81 Post at 16-2-2011 23:44

can i like ur status..(cheewah...mcm kat FB lak)
mmg....penulis baru sekarang..(bukan semua) kebanyakan buat novel sekadar melepas batuk di tangga
kadang tu..sulam bahasa inggeris pun hancus

anasue..napa ye malaysia tak jaga kualiti novel2 kita ni...yang tak layak digelar novel pun ade..asal glamer aje.. aduila...semalam dah tak tau nak beli novel apa...kedai yg i pegi tu limited sgt novelnya.. belila novel lili hasrina nasir yang tajuk dia aku ada kamu...setahu saya LHN ni pun bukan calang2 orangnya..berpengalaman...novel terdahulu beliau ada yang bagus.. tapi yang ni saya kecewa sgt2.. sofi adura tu betul2 perasan bagus..adui.sorry la pada peminat beliau dan penulis ni.. cerita dia mmg kurang matang kali ni...mmg kadang2 putus asa juga beli novel2 ni...tapi da minat membaca kan..

Reply 1322# azwa81

selera beza-beza azwa ada orang suke yg berat pecah kepalanya citer, ada org suka santai ada yg memang nak baca ringan-ringan setau min kak lily tu punya citer ada berat, ada ringan, ada citer remaje.
kalo berat mcm MCT, TMM tu kan.. atau Epilog Cinta perghhhh tu mcm baca karya sastera sebab bahasa dia
kalo santai aku ada kamu. Min personaly suka citer ni.. ramai jugak review kat memang enjoy
kalau lagi ringan mcm min baca buku cinderella tu.. rasanya kak lily tulis tu market remahja
tu yg min nampak cara dia tulis memang versetail.
mcm kak noor suraya pun cam tu, ada berat ada santai. kalo buku rose harissa dulu pun sama. masa dgn alaf mulakan satu cinta memang santai ringan.. tapi bila baca wasilah cinta weerah memang terangkat tulisan dia .. sangat bagus.
ni cuma 2 sen minahpeace no war!
selera nak membaca kita tak sama ..
ni min tengah mood nak ngumpul hloavate.. memang santai golek guling baca  citer dia

Reply 1322# azwa81

Pendapat saya pula, saya suka buku ini...
    kerana ada kelainan..(buku yang boleh dikategorikan among the best)
    tentang ilmu hitam, saka dan lain-lain lagi
    perasaan hasad dengki, perubatan Islam vs bomoh
    Sofi Adura tu bukan perasan cuma
    dia ramai peminat, mungkin cantik!
    Jadi dia melayan mereka macam kawan-kawan
    dan orang lain mungkin terperasaan...

Dan persepsi orang yang membaca adalah berbeza..