CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

DIRANG MATI DIBAKAR: IBUNYA TERKILAN BILA PESALAH DIHUKUM 1 BULAN PENJARA ! post

Close [Copy link]
2 hari lps saya ada memandu bersebelahan flat di kws puchong, saya lihat budak lelaki lingkungan 5thn membeli brg2 dapur spt sayur dll berseorangan..

tak jauh dari situ ada pula 2 org bdk berumur dlm 7-8thn bermain bersebelahan tong sampah.. yg pastinya mereka semua adalah melayu..

adakah mereka fikir hanya kerana tinggal di flat buruk, maka tiada org akan menculik anak2 mereka.. nampaknya org msia ni jenis bebal..

memang bebal..

kata dulu JKM nak dakwa mak si dirang ni dgn pertuduhan cuai
pas tuh bila sultanah johor turun lawat
tertiba jer tukar dpt bantuan RM200 sebulan plak
ni apa kes?

nape ramai sgt yg bahlul kat sini? kecoh apsal mat pit tu kena hukum penjara sebulan je.. kalau mak dirang tu terkilan aku paham la sbb mak dirang ni kurang cerdik.. korang pengguna internet bodo gak ke.. dah tentu mamat tu kena penjara sebulan cos kes dadah.. takde kena mengena pun ngan pembunuhan tu..

Reply 2151# mclaren

yang waras tu pulak dok berseronok hadap FB sampai tak sedar anak tak balik2. tu satu. takpe la dia bagi alasan dalam pantang.

aku sebenarnya dari dulu ragu2 dgn alasan mak dirang yang katanya sedang dlm pantang. Semalam aku tgk tv9 ade media buat liputan mak ayah Nurul Huda dtg melawat parents dirang ni, elok je baby tu boleh meniarap siap angkat badan dan buat posisi duduk.  
Mak dirang ni propa je.. cerita simpati dia menjadi mangsa lebih difokuskan dari kesalahan dia yang cuai at the very first place.

Agaknye mmg takde akta yang nak sabitkan kesalahan kecuaian kat mak bapak

Reply  mclaren

aku sebenarnya dari dulu ragu2 dgn alasan mak dirang yang katanya sed ...
hungryhenry Post at 27-3-2012 12:49

dia pantang ikut nasihat doktor yakni 100 hari..tak nak ikut pantang org melayu 44 hari!

Follow Us
yg bersalah perlu di hukum..

Reply 2182# Paput

avatar ko kluar reader's digest bulan ni le

masa bekaih laki dia kena tangkap dulu dia yakin pulok bekaih laki dia tak bersalah, yg 2 ekoq ni kena hukman ringan dia buleh heran pulak pasiapa tak kena hukuman berat macam semua hat kena tangkap tu konpem bunuh anak dia...  fvcked up in the head pohya betina, patot betina ni kena gantung sekali dgn pembunuh tu.

kata dulu JKM nak dakwa mak si dirang ni dgn pertuduhan cuai
pas tuh bila sultanah johor turun lawa ...
mysara Post at 27-3-2012 12:42

bukan sultanah johor je yg turun melawat..
artis2 jelajah ABP tu pun turun PG..sambil melawat family dirang

azz.. meh aku nak citer kat korang feeling orang2 penagih neh ekceli sangat sensitif.. kiranya m ...
NURMIMIE Post at 18-3-2012 00:14

hahh...dr setetmen ni...apakata dakwa je mak dirang skalik.....sbb dia yang biarkan dirang jalan sorang2 hingga menyebabkan seorang penagih dadah yang masih wengweng dan berdendam dengan family dia..jadikkan dirang mangsa...:@:@:@:@:@:@

selagi takde pelaksaan..selagi tu la berlambak mak bapak cuai

makin nyampah ngan mak dia :@ sian dik dirang dpt parents cam diorang..apa pun aku mudah2an rohnya aman di sana, amin..

bukan sultanah johor je yg turun melawat..
artis2 jelajah ABP tu pun turun PG..sambil mela ...
carold Post at 27-3-2012 14:45

ye ke kaka carold..yg ni sara terlepas pandang le pulak

tapi sara setuju dgn pendapat forumer di sini
peruntukan sedia ada terhadap perbuatan cuai oleh ibu apa
patut dikuatkuasakan
spy dpt elak hal2 sebegini

ye ke kaka carold..yg ni sara terlepas pandang le pulak

tapi sara setuju dgn pendapat f ...
mysara Post at 27-3-2012 16:49

ada kt bod gosip..LisaSurihani nye twit...kata otw nak gi melawat family dirang..

senang tol hidup..
arwah dirang ujug2 nyawa punya la terseksa..hanya allah je tahu azab penderitaan dirang.
mak dia lak senang2 lepas tangan...mcm teraniaya sgt.
padahal kecuaian diri sendiri..lgi nak demand itu ini..
takut2 esok lusa dpt rumah sebijik pula...iya la..rumah dia kan siling kopak kena ceroboh org

KUN FAYAKUN.............tidak Ada yang mustahil bagi TUHAN PENCIPTA ALAM.......Akan apa yang DIA ...
stinger_attack Post at 27-3-2012 11:19

Mati tu kemuncak segala sakit. nabi Muhd wafat pun merasai sakitnya. hadis kata seumpama 300 kali tikaman pedang. nabi idris dah rasa mati sakitnya umpama kulit dilapah,Sesungguhnya, seperti terkupas kulit dalam keadaan hidup, rasa sakit menghadapai maut itu lebih 1,000 kali gandanya." Boleh ko kata Dirang tak rasa sakit..Bunyi orang menjerit tu antara tanda kesakitan ,faham,

ada kt bod gosip..LisaSurihani nye twit...kata otw nak gi melawat family dirang..

senang ...
carold Post at 27-3-2012 17:02

agaknya family dia didendami oleh geng2 mat penagih tu kot
atau pun org syak keluarga depa ada byk duit hasil sedekah org ramai
serta selebriti yg dtg menziarah
elok pindah balik sarawak jer le kalo gitu
rasanya mak si dirang nih berlaki baru org saghawak kan

tak ada yang aku nak buat skarang kecuali nak tumbuk muka mak arwah dirang.. nak blasah mulut dia yang tak henti2 kuarkan statmen tu...... tak penah nak salahkan diri.. asyik org lain je salah.......

dasar pilak .. tak sedar diri tinggal di negara org.. menyusahkan org atas kelalaian sendrik.
aku cukup masak dengan prangai pilak2 nih........ sluruh keturunan derang mmg menyusahkan org...... kalo aku ada kuasa veto... aku nak buat sempadan supaya pilak2 tu sume tak masuk negara ni..... belagak di negeri org.....

kalo ada pilak mati... mmg tutup kes je la... bencik aku......

buduh punya pilak...gerammmmmmmmm

mmg kesian arwah dirang tapi sekurang2 nya dia kompem dah ke syurga.....

tutup je la kes ni... mak dirang pon bukan syg anak sangat...... menyakitkan hati....  skarang nak kasik bantuan plak....... buat apa nak kasik bantuan pada pilak2 tu.................
eeiiiiii geram.....

nih sume salah amno yang bg ic pada pilak2 supaya undi bn..........
salah amno ...mmg salah amno.........

pilak2 yang salaing berbunuhan... polis mesia yang susah..... hantar je di mahkamah negara derang sana

Nama Muidin ini mungkin bermaksud muhyiddin. Mungkin abah dia tersalah spelling ikut loghat. maksud menghidupkan agama. Dengan harapan Muidin masa besar jadi org baik2. Tapi Muidin ni bapak setan. Kalau emak bapak Muidin ni masih hidup nyesal ada anak macam ni. patut disumpah jadi berok je.

Mati tu kemuncak segala sakit. nabi Muhd wafat pun merasai sakitnya. hadis kata seumpama 3 ...
kalwawi65 Post at 27-3-2012 18:57

Angelina Jolie dalam bilk terpekik terpekau dengan brad pitt...itu menjerit kesedapan kot?

P.S...Mati itu sakit...... jangan kau mintak mati itu walaupun mati itu tetap datang menjemputmu....sakit didunia menghadapi maut dalam konteks thread ini.....budak yang dicekek sehingga mati....dizalimi......baik yang bakal diterima 'disana'...rasanya berbaloi kan..jika pun merasai sakit didunia ini daalm menempuh kematian tersebut?

TUHAN itu lebih mengetahui Dari apa apa yang tidak kita ketahui........mungkin telah tertulis di loth mahfuz budak tersebut untuk menemui ajalnya dalam keadaan sedemikian derita sementara didunia dalam menghadapi kematian sedangkan kebaikan menantinya 'disana'...

Penat siot nak sambung.....kau boleh tolong sambungkan tak?