CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: MOONkerBULAN

UPB MYTEAM FC

Originally posted by polaris_girlz at 30-5-2006 10:18 AM

MyTeam mahu aksi Liga M

Oleh Lokman Zainal Abidin
lockman@nstp.com.my

MERASAKAN sebahagian besar pemain skuad MyTeam mempunyai ...

elok ar dikekalkan jer team ni...jgn jual pada mana2 team.....karang kalo dah
brcampur gaul ngan player yg lain.....hah lain plak jadiknya.....

lagipon....kalo dikekalkan satu team.....dah tntu ramai yg menyokong team nih....

Originally posted by HangPC2 at 29-5-2006 07:00 PM

OT

fawabi hang minat lelaki jambu kaaa aku tau lah Keevan Raj tuu G@##$Y...

hahaah dak aih.. aku SUKA TENGOK muka jambu.. heheh, eh keevan tu straight lah.. aku tau lah dia straight.. gopren dia si jeya menon tuh, and kengkawan keevan tu kengkawan aku jugak, so far tak de lagi kengkawan dia yang kena tala ngan mamt hoki nih lagi.. hahaha sian kat keev..

HIDUP MYTEAM!!!!!!

Originally posted by tanabe2287 at 30-5-2006 09:35 AM

aku dapat rasakan MYTEAM ni paling pupular kalu dapat main kat Liga Perdana.....
tapi jgn arap pupular sajer....bakat dan permainanan pon kna popular....

kan liga M boleh pakai impot...ambik import, training bebetul, buleh jadi beb

Originally posted by ShadowChaser at 30-5-2006 02:22 PM

kan liga M boleh pakai impot...ambik import, training bebetul, buleh jadi beb

memandang AirAsia ada hubungan dengan MU ( walaupun aku tak sokong MU)
maybe airasia boleh runding bawa ex-player MU sebagai pemain import Myteam. Ambil pemain yang umur 36 keatas so myteam boleh timba pengalaman & tunjuk ajar sambil main bersama..
Mesti penuh la stadium kalau Myteam masuk Liga perdana... pastu pemain import kena lak Cantona... Paul Ince... Brian Mc Clair...dll...

Originally posted by Hang at 30-5-2006 04:20 PM

memandang AirAsia ada hubungan dengan MU ( walaupun aku tak sokong MU)
maybe airasia boleh runding bawa ex-player MU sebagai pemain import Myteam. Ambil pemain yang umur 36 keatas so myteam bo ...

:hmm::hmm::hmm: apa fam nak buat lak untuk elakkan perkara ni berlaku..:hmm::hmm:

Follow Us
nak ckp pasal penyokong yang kutuk team kebangsaan.....actually isu ni diperbesarkan je....klu fam kaji balik..dr ibrahim saad adalh sbb penyokong mlm tu kutuk team malaysia....kalau dgr dier punyer statement, mau nyer tak panas hati.at least bagi support, bukan tujuan myteam nak perlekeh team malaysia.kita sama² nak tgk bolasepak kita maju. nasib mlm tu team malaysia mng , klu kalah tak tau le apa statement yg kuar plak...

elok le....masuk liga perdana ke liga FAM ke....
satu perlawanan...adalah orang sokong

kena 15...16 perlawanan...pas tu kalah je....ermmmm kena maki dan kena kutuk le

sedangkan selangor ( contoh...hehehehe) yang treble last season pun dah dijauhi oleh
penyokong nye musim ni.....

Inikan MyTeam yang main pun tak seberapa lagi....

Masuk...beri diorang masuk Liga Perdana...aku nak tgk berapa lama diorang kekal....

p/s: Mentaliti pemain Myteam ni tipikal mentaliti player Malaysia keseluruhannya....
payah le nak digembar gemburkan.....

main macam budak sekolah tingkatan 5 je....sheby kata penjaga gol my team tido 2 kali...malu...mala

kite tgk je la..
baru best sket industri bola sepak negara.. ekekekek :lol
poyo sunggoh aku ni..

kalau betul nak naikkan myteam ni masukkan diorang main liga bawah dulu...baru tau langit tinggi rendah...yg aku tengok si KJ tu yg lebih2 nak masukkan diorang ni dlm liga perdana.kalau diorang bagus sure diorang boleh titik team liga bawahan dulu..ini nak terus naik liga perdana...realistik kena ada gak..nafsu jgn ikut sangat...ini training 5 bulan dah demand lebih2...mmglah aku sendiri pun dah muak ngan team national..gaya jek lebih..tapi utk myteam ni..kalau KJ betul2 ikhlas ..taknak naikkan diri dia sendiri dia akan fikir lagi elok dari aku...kekalkan my team...buat pegurusan semua..cari penaja..pas tu masuk liga bawah dulu..gain experience then baru boleh main kat liga perdana..lagipun diorang ni bukan pro..main bola ni bukan mcm main dam..kena train hari2 dlm kata lain kena pro..ini kalau setakat turun padang petang2 budak sekolah rendah pun main bola petang2..realistik dlm buat satu benda ..inilah satu penyakit kita kat mesia ni..POLITIK...cuba lah pro + matang sikit..yg FAM pun satu gak..dari dulu mcm tu gak..nothing new..budget bertimbun tapi hasil kurang...apa jadi ngan akademi bola kita??ada tak kita plan utk U12,U15 dan U18??mana star2 cilik kita masa bola piala pasifik NIKE dulu??semua hilang....kenapa??sbb takde plan...kalau yg base pun kita takde mana nak bentuk team senior yg mantap..kalau kita tengok global rata2 player national budak muda..purata umur 24-25..tu dah berapa lama diorang main bola??paling kurang dari umur 5 tahun..kita ni dah bangka baru nak form team..bukan takleh tapi tak tahan lama lah..main setahun 2 dah jadi kuda tua..kalau betul nak majukan bola malaysia pls FAM atau private utamakan youngster dari umur 10 tahun..bentuk diorang..player kita kena basuh sikit kepala otak supaya berani main kat luar..dulu ada player malaysia main kat german tapi balik sbb kat sana takde sambal belacan....apa ni?? tapi bila U21 main kat MU bukan main besar letak berita..main kat stadium jek..bukan pakai jersey MU pun..inilah kita..yg remeh tu lebih2kan..aku tulis banyak ni sbb aku nak luahkan secara ikhlas apa yg aku rasa...aku rindu zaman2 malaysia gah kat international..at least mcm pasukan hoki kita..ada gak world power ajak main friendly..ni ada top football national team nak ajak friendly ngan team mesia???..pikir2 kan lah...

KJ secara senyap2 cuba nak ambik alih FAM....ahhhaakkks :lol

Reply #531 speedy's post

lawan celsi pon kalah.. ehh.. team mesia ke tu? :hmm:
mesia nih bukan ape.. slalu plan hangat2 taik ayam jek.. muler2 hebat ler.. gempak abis..
sampai tang mentain.... abisss..:kant:

aku pun heran gak...malaysia ni bukannye takder star.....cuma fam jer yg tak tau handle....buat tournament bukan main gempak.lepas mng hilang camtu jer....tgk hebat sekali amik masuk team kebangsaan, bila dah tak berkenan, drop skuad...dah dpt dana berjuta², tapi team mcm tu gak.....tah ler....cthnyer si akmal rizal tu ha..tah kemana perginyer..hebat setahun jer..pastu peciter..nak main liga s'pore ler apa ler...fam ni tak jaga player...bila nak masuk tournament baru nak buat selection, team international lain nak join tornament smpi tak tau nak pilih saper, bukan sbb tak hebat tapi terlalu ramai player yg diorang tau boleh bg sumbangan dan commitment....list dah ada tglpilih jer..kita baru nak carik....terhegeh²..bak kata dr ibrahim saad, mana ada team instant, yg fam dok buat selection last minit utk skuad kebangsaan tu hamendenyer?..tak instant ker?...

[ Last edited by  adviser at 31-5-2006 02:54 PM ]

Reply #534 adviser's post

aku tingat dulu... asal ader national tournemen.. frenly ke ape ke.. player nanti bagi alasan... kelab dorang ader game.. takpon kelab tanak bagi pelepasan..  saper lagi berkosa dlm hal nih? kelab ke fam?

tu ler masalahnyer....sumer kelam kabut...bila selection bebalik panggil muka yg sama....dorang tak tgk masa league punya performance...kerjasama antara fam ngan pasukan negeri dan kelab tak sehaluan..macam mana nak develop team yg power...klu pengurusan hancur, team mesti berkecai punyer...

ilmiah sungguh perbincangan korang...
sayang myteam kalah, tidak lagi banyak modal..

Aku masih menanti bilakah maradona malaysia akan muncul........:pray:

malaysia team...kodi la..

BISIK-BISIK AWANG SELAMAT

KALAU tidak kerana gempa bumi di Yogyakarta, agaknya media kita mungkin memberikan liputan yang lebih besar kepada perlawanan bola sepak antara MyTeam dan pasukan bawah 20 tahun Malaysia. Sehingga hari ini orang masih bercakap mengenainya, dan ramai juga yang menghantar pandangan mereka kepada akhbar.

Nasib baik pasukan remaja Malaysia menang 2-1. Kalau kalah, para pemimpin FAM terpaksa berjalan macam anjing bercawat ekor. Tidak cukup sekadar memberi malu, berkemungkinan besar penganjur dan penyokong MyTeam akan turut mendesak pasukan mereka mewakili Malaysia dalam kejohanan antarabangsa.

Sedangkan kalah dengan pasukan bawah 20 tahun (sebenarnya kebanyakan pemain bawah 18 tahun), mereka sudah pun mendesak MyTeam diterima menyertai liga Malaysia. Apa salahnya jika MyTeam didaftarkan sebagai kelab macam MPPJ.

Tapi pada firasat Awang, FAM semacam berasa tercabar. Mereka takut kalau-kalau pihak di belakang MyTeam akan menjadi persatuan dalam persatuan. Betapa jika MyTeam punyai dana kewangan yang besar dan penyokong yang berjuta.

Awang - Mahu tubuh Pasukan Saya.

//satu persoalan aku... kalu betul ia diterima masuk ke liga malaysia.. siapakan penyokong myTeam. sbb mesti penyokong yg menyokong myTeam pd malam tersebut akan menyokong negeri masing2..  mustahil mereka akan dpt mengumpul perpuluh ribu penyokong setiap kali beraksi..