CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bietrisha

Dah bosan dgn hidup berumahtangga mcm ni.

Originally posted by Dunhill. at 15-9-2007 02:08
dah boring cari aja yg lain. dpt juga merasa batang baru, batang yg lama mungkin dah buruk

Originally posted by Dunhill. at 18-8-2007 03:22 PM

tepuk dada tanya selera lah cik kak, kalau saya cakap jangan bercerai,selamatkan rumahtangga selagi mampu ramai kat sini yang marah marah.ropanya ramai orang melayu islam kat sini yang lebih suka memilihpenceraian sebagai jalan penyelesaian.

itu masalah kecik aja kalau kita besarkan tu yg sampai bercerai, maindgn bini / laki orang. kalau dah ada sifat binatang (tukar tukarpasangan) dlm diri tu jangan lah nak salahkan orang pulak nanti.

bersabar ajalah.

aku setuju sgt2 dgn part yg bold tu... yg paling aku nyampes tu ada hati nk salahkan org plak... padahal sendiri yg merenyam nk carik btg yg haram....

mcm mana kalau lelaki tu anak tunggal, sian PIL yg dah tua nak ditinggalkan,lain la kalau ditinggalkan sbb dpt keje tmpt yg jauh..mana nak jaga hati ibubapa atau hati isteri?

Nasib baik lagi

Originally posted by yela at 18-8-2007 08:17 PM
i dulu pun cam tu. rasa cam tertipu aje. ingat dah nak angkat kaki..pas tu pregnant. allah maha besar. kalau tak...tah dgn laki no.2 now kot!

Originally posted by eiman at 15-9-2007 03:17 PM
mcm mana kalau lelaki tu anak tunggal, sian PIL yg dah tua nak ditinggalkan,lain la kalau ditinggalkan sbb dpt keje tmpt yg jauh..mana nak jaga hati ibubapa atau hati isteri?

mungkin ramai tak setuju dgn pendapat aku, tp jaga hati isteri itu dulu.
MIL aku pernah cakap, if family sendiri tak dijaga, kau takkan blh jaga org lain..kau dah fail sebagai ketua keluarga.
As for me, first 5 years of marriage, aku buat segala benda yg baik my hubby or my PIL expected..bohong kalau cakap semua ok..kdg2 tak puas hati gak kan..
but bcoz of that, my inlaws see me as somebody yg sanggup berusaha untuk harmoni kan rumah tangga, and hormat kat suami and inlaws..
bak kata my hubby, i mmg baik kat his family, even baik kat sedara mara dia..
after 5 years, if i tak setuju with anything, baik ngan my hubby or my inlaws, i blh cakap direct..
of course, kdg2 tu, kena juga jaga hati my inlaws especially, but i can handle it..
hubby makin faham why i tak agree ngan certain benda or anything..

tp takleh one sided actually. when i stayed with my PIL, i jrg sgt masak or buat kerja rumah..
kalau nak di cop malas pun mmg blh..tp i have my own maid..
cuma satu je kot, my inlaws tak buka mulut coz i mmg layan laki i tiptop..malas camne pun, segala keperluan and kehendak my hubby, i dulu kan..
for the time being bet, u ikut je cakap laki u..if u letih, u jawab baik2 ngan hubby, u baru buat ni, mengah kejap..bh tak nak rest for a few minutes and start buat kerja lain tu later..
if dia complain u tak pandai masak, or compare u ngan his mom, tell him, can he give u sometime sampai u blh masak as good as them..
i mmg wat camtu ngan my inlaws..malas2 i, satu benda la..i tak sampai hati biar my MIL masak sorang2..sbb my previous maid malas nak masak..
but alhamdulillah, my hubby kata my cooking is as good as his mom (ni alasan dia malas nak masak for us as family la, so dia takyah tolong)
of course la mak dia lagi byk pandai masak.
usaha dulu bet, for the first five years..org laki ego nya tinggi..layan dulu..nanti after 5 years, kau la pulak tunjuk belang..hehehhhehe

Pendapat haku yg tak seberapa... 90% pompuan rasa apa yg ko rasa bet. Haku pn termasuk.... padehal laki aku sikit punya baik...aku majuk ker, baling brg ker, sepak bakul ker, hempas buku ker..(mujur tak hempas anak.. ) laki aku jugak yg mai pujuk..mintak mahap bagai. Padehal kengkadang aku pon tatau apa yg haku hanginkan... sikit punya hal pon nangis sampai bengkak2 mata Emosi pompuan ni mmg lain mcm...itu aku akui. so, kalo rasa husband kita takleh nk compromise..bkn jenis yg nk mujuk2...kita sendiriklah pandai2 kontrol. Sokmo2 sgt majuk..laki pon boring.  Aku pon dok dgn PIL. PIL aku sikit punya best...umah besor bagai....bak kata org akuni mkn tanggung, berak cangkung. Tapi tu pon aku dok carik pasal dgn laki aku. Saja carik alasan nk ajak pindah....padehal bukan aku tatau realiti hidup sendiri lagi mencabarr . laki aku mmg dah lali dgn hangin satu badan hakuni. Tapi syukur, laki aku mmg takde sindir2...perli2...ckp2 kias kat aku...nk tinggi suara pon payah. abih kuat dia sengih jerk...sambil berkata...pompuan mmg suka dimanja...nk carik perhatian. Dr Fazilah Kamsah pon ader cakap..keke...

Tapi kalo time angin kitorg baik..takde gaduh2..mmg kami menikmati saat2 "gencatan senjata" tu secara maksima. So, bila next time ada perang dingin ke haper...kenang2 kanlah kembali kemanisan saat2 tak begaduh tu... jadi kurang sikit rasa bengang dan nk hempas brg. Berumahtangga ni mcm naik sampan kat tgh laut gakla..kengkadang best jer dibuai bayu laut dan ombak kecil.... tapi bila mai taufan katrina..masa tulah kena pandai2 belenkan sampan. So, dr semasa ke semasa kenalah tambah skill. Byk kan membaca, mengkaji dan mencontohi kisah2 silam org terdahulu. Tapi yelah...lain hulu lain pedang, lain pdg lain belalang... so, pandai2 lah apply kat mana2 yg patut...

renung2 kan...dan selamat beramal...

Rate

1

Follow Us
Originally posted by blackmore at 15-9-2007 03:58 AM

awatnya ??? tak betui ???  

Originally posted by jenna at 15-9-2007 10:48 AM

aku setuju sgt2 dgn part yg bold tu... yg paling aku nyampes tu ada hati nk salahkan org plak... padahal sendiri yg merenyam nk carik btg yg haram....

babi aja yg suka pasangan dia dikongsi .. mcm sesetengah manusia lah, nak sgt merasa yg baru dan segar.

takutnyer nak kawen...

Reply #109 choclate_mocca's post

jangan kawen.. abih cerita

tengkiu mod.
Tak sangka lak dpt kacang di tgh2 mlm ni.

psssttt..nilah 1st time aku dpt kacang. hehe....

MatTroublemaker This user has been deleted
Kalau dah tau diri tu dah bosan berumahtangga...buang jee laa tangga tu...kan senang tinggal rumah jaaa...

Bosan hidup berumahtangga?  Nauzubillah... Mamason paling takut kalau2 timbul perasaan bosan dalam perkahwinan.  Pernah terlintas rasa kecewa, tapi harapnyer jangan sampai bosan dan jemu.  Coz bila dah bosan ngan pasangan, jemu ngan kehidupan berumahtangga sebagai suami isteri, aper lagi yang tinggal untuk kita membina hidup2 akan mendatang sebagai suami dan isteri seterusnya mak dan pak kepada anak-anak?

Tak der masalah yang tidak dapat diselesaikan... Kalau boleh janganlah penceraian yang hanya kiter nampak sebagai satu-satunyer jalan terbaik utk selesaikan masalah dalam perkahwinan.  Ini emak aku banyak kali nau pesan.  Kalau nak bercerai, biar larr bercerai mati katanyer.  Kecualilah kalau dah laki tu atau bini tu dah jauh tersesat hingga kita sendiri jadi mangsa atau habuan, contohnyer dipaksanyer jadi pelacur ker.... Laki tu hisap dadah, suruh kiter pulak tanggung ker... nauzubillah...

Tapi, kalau sekadar sikap laki yg mungkin panas baran ker, masalah tak paham ngan diri kiter ker... masalah duit ker... rasanyer masih ada jalan penyelesaian.  Aku selalu fikir cam nie... aku masih punya masalah duit walau dah hampir 6 tahun kawin, tapi paling kurang aku bekerja ... setiap bulan dapat jugak aku duit gaji walau aku tau duit gaji aku ngan laki aku cukup2 makan ajerk.  Cuba tengok citer bersamama mu kat TV3 tu haa... siap makan siput bagai lagi, dok umah cam kandang kambing bagai lagi... aku sedar mungkin ini dah bahagian aku tuhan nak uji... Laki aku jenuh nasihat jugak aku supaya jangan mengeluh... insyaAllah, aku akan terima segalanya seadanyer...
Laki panas baran?  alahai... sifat manusia.  Kita tengok plak diri kita... kiter pun ada panasnyer jugak... Cuba tengok sekeliling dia.. mungkin dia jadi cam tu disebabkan keadaan keliling dia yang memaksa... Tak paham ngan diri kiter?  Dia idup ngan kiter masa kiter dah besar nie haa... masa jadi bini dia ajerk haa... dia mesti larr paham family dia lebih lagi coz dia dok ngan family dia dari kecik... itu hak yang kiter takkan boleh rampas sampai biler-biler.  Aku pun ada jugak terdetik rasa cemburu biler laki aku kadang2 aku rasa lebihkan mak dia, tapi itu mak dia.  Paling kurang dia dapat pahala.  Siapa yang jadi anak yang baik tu?  alahaiii.. laki yang kiter ulit siang malam jugak kan???  kan??  ermm.... Harap2 ngan berbakti pada keluarga, murah rezeki kiter di masa depan kan?  harap2 ngan menjaga hati family, hati kiter akan senang walau dilanda masalah yang macam-macam kan?  Kadang2 aku rasa dia lebihkan family dia coz kami dok berdekatan, macam pembuka thread iyer laaa... dok serumah.  Macam2 boleh nampak depan mata kan.... alahai... Aku tak kisah mana kalau dia lebihkan mak dia, coz mak aku pun dia buat benda yang sama walau jarang nau kami balik kampung.... tapi dia tetap ingatkan aku tentang mak mertua dia yang jauh nunnn haa...

Ini pendapat seposen aku... aku sendiri pun dalam bulan puasa nie ada kalanyer menaip pun melalut.  Mahap ler kalau tak memenuhi soalan ekk...

Rate

1

Reply #113 Mamason's post

betulla tu, bila tiba2 ade rase tak puas hati psgn..adekalanya baik utk kita renung2kan diri kita juga..kita pon tak sempurna juga..begitu juga dgn psgn kita..

siti_free This user has been deleted

CARA SENANG TANGKAP LAKI KAKI MAIN LUAR

cerai aja habiss citer

Reply #100 Dunhill.'s post

kejam jugak nasihat tu..
br setahun dh kira buruk ke?..
kalau kereta, dh setahun, still sayang lg..org lain tak leh nk usik tak tentu pasal..kang ada yg nk kena fire..ni kan pulak laki bini

makin baca topik kat FD..makin takut nk commit for any relationship
macam mana nak kawin ni?
..sampai tahun depan la tak ada baby kalau gini punya cara