CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aizawa

Suami kembali ngeri dan wanita yg sembahyang(kisah rambut)NEW POST#160,Page 7

we want more...hehe

Alhamdulillah.. Semakin lama dapat ilmu dalam board misteri ni, makin rajin dekatkand iri padanya..
...
ilya Post at 13-5-2011 09:23

pada yg mencari yg positif.. maka dapatlah yg positif mcm ilya.... board ni juga banyak membantu twins untuk lebih mengenalNya sebenarnya.... tapi ramai kekawan yg 'perli' bila tengok twins selalu kat board ni.. kata dorang suker sangat citer2 mengarut... sbb tu tak leh maju..... .... nak wat camana.. sabar jer la bebanyak....

cik puan aiza...jgnla lmbt sgt hapdet ek...baby da rindu ngan aiza nih smpa xleh wat keje da nih...jgn notty2 ek

baru teringat cerita ilah yg selalu kene kaco dek roh yg tak tenteram....agaknya kalo ilah tol ...
ayeesha Post at 14-5-2011 05:09

psssssssstt..dediam ....esha....

Salam... selama ni SR jer kat mana2 benang... sy mmg suker baca... keep up the good work, keep on writing.... semuga ALLAH anugerahkan mu kesihatan dan damai.. Amin..

saya pon sdg menunggu....tak sbrrrrr..

Follow Us
as salam
sy selaku SR masuk mendaftar

setia menunggu cerita sambungan dari TT

aiza ni da start cuti wesak day ker???

huhu..klau saya kat tempat aizawa..mmg x tau la pe nak ckp sbb sye nie penakut..huhu

sori all...aiza bz keja maklum lh esok nk cuti..bos bg dateline..tekejar2 la kat ofis ni..sbr lah semua ye sy akan update pelan2

Reply 144# ilahkhatibrani

opsssss...sori ilah..

Reply  ilahkhatibrani

opsssss...sori ilah..
ayeesha Post at 16-5-2011 12:51

he..he....ilah usik jah lah....

sori TT OT sat...

menunggu sambungan

yahoo..aizawa kembali ..tak sabar nie nak baca lagi cerita2 yg menarik.tapi kadang2 kalu terlalu sangat asyik mesti saya pun termimpi2 benda yg bukan2.mcm mana yer nak elak benda nie berlaku..seramm je

Salam..

menarik! tak sabar nak tahu apa yang akan terjadi..

sori all...aiza bz keja maklum lh esok nk cuti..bos bg dateline..tekejar2 la kat ofis ni..sbr lah se ...
aizawa Post at 16-5-2011 12:42

keje2 gak...hapdet2 gak aiza ooiiii.....baby da xleh nk wat keje da nih tggu citer cik puan aiza...

psssssssstt..dediam ....esha....
ilahkhatibrani Post at 16-5-2011 11:06

hehehe.... kelakar la ilah ni.. nak dediam camana.. ramai dah yg baca citer2 ilah tu.... 'banglow' pun dah sampai 4 kan...

aiza..ustaz tu memang tau ke aiza ada kebolehan nampak benda2 tu?
sebab tu agaknya dia minta aiza tolong dia rawat cik puan tu?

Post Last Edit by aizawa at 19-5-2011 09:08

ustaz menyambut rambut tersebut daripada suami ...bau kemenyan menerawang d ruang tamu kakak tesebut..ustaz geleng kepala.. rambut sudah panjang seperti mencecah lutut..aku melihat pun seram...dub dab...dub dab...tiba2 ustaz tersebut berkata "kenapa awk tak buang rambut yg sebegini panjang..awk tak rasa berdosa ke buat perkara mcm ni:@???" si kakak hanya diam...matanya berkaca2...tiba2 si kakak berkata "tp ustaz...:cf:" dia seperti tidak merelakan rambut itu diambil "biarlah adik ni yg mengurus" aku terpaku{:1_126:}...jangkaanku meleset...ustaz angguk tanda faham "dik apa yg ingin kamu lakukan kepada rambut ini...?" aku teragak2 hendak beri jawapan.."tak apa dik..kalau awk nak buang,buanglah..."kata kakak tanda redha.."ustaz la buat semua tu...." tiba2 spontan aku menjawap. ustaz memandangku.."betul ni...?" aku mengangguk...kakak juga angguk sama..

selepas itu kami semua bercerita tentang rambut tersebut..kakak memandangku dengan seribu pertanyaan..cepat2 aku hendak minta diri,kakak terus menyerbuku dengan banyak soalan yg memang sudah ku agak.."dik sebenarnya mcamana awk tahu semua cerita berkenaan rambut ni...siapa yg cerita...awk kenal ke kwn2 kakak..?" aku pandang ustaz..ustaz senyum. erk...kenapa plak ustaz ni senyum..mcm tahu2 je kataku dalam hati:re:.. "ermm susahlah nak cerita.sbb sy hanya bermimpi..hmy3:" kakak tu bingung.. "maksud adik..?" jelas kakak tu tak puas hati... aku tak menjawap malah aku bertanya pula kepada ustaz.. "kenapa ustaz minta tolong sy..?" semua mata memandang ustaz tersebut.."sbb sy bermimpi tentang awak semasa saya naik haji tahun lepas..." gulp...! aku telan liur..tahun lepas??

aku pun tak kenal ustaz ni..begitu juga suami..macamana dia mimpikan aku pula.."saya juga tertanya2 maksud sebenar mimpi tersebut...sekarang saya sudah temui sedikit jawapan..." kata ustaz lg..."tak apa ustaz..ada masa datanglah nnti ke rumah kami..kita boleh cerita lebih lanjut.." sambung suamiku.."mungkin suami tidak mahu jiran tahu tentang aku.."ya itulah yg terbaik sebab sy nak tahu salasiah keluarga kamu..ini penting.." aku hanya angguk kepala..si kakak masih ingin bertanya,wajahnya memang tidak puas hati "tak apa dik..kita cerita kalau ada masa lapang lagi ya..kakak nak kenal kamu lebih rapat.." aku hanya tersenyum dan angguk..selepas itu aku dan suami minta diri begitu juga ustaz tersebut..sempat lagi ustaz menasihati kakak dan suaminya agar banyak2 bertaubat dan menjauhkan segala perkara2 yang tidak baik..mereka menerimanya dengan terbuka dan si kakak mengakui dirinya alpa dan insaf:cry:...

suami dan ustaz saling bertukar no. telefon.."ustaz call la kalau ada masa lapang..kami sentiasa menerima ustaz dengan hati terbuka..mengeratkan silaturrahim" kata suami sambil tersenyum "insyaallah kalau tak ada aral melintang nnti saya akan confirmkan dulu.." salam dihulur bagi keduanya..ustaz senyum dan angguk kepala kepadaku juga..selesai bersalaman..kami pun pulang ke rumah. tiba2 jiran sebelah rumah yg menjaga anak aku datang.. "huh..dr tadi akak tunggu korang..apesal kakak si gadis td tu menangis2...?? mendayu2 pulak tu..kamu balik ni baru la habis dia menangis.." erk..br habis menangis??? ini mesti perempuan dan rambutnya yang menangis..tp kenapa lagi?? kan rambutnya sudah di tangan ustaz...

Rate

1

Post Last Edit by aizawa at 19-5-2011 09:29

mlm itu aku didatangi lg di dalam mimpi...si gadis datang dengan muka yang sayu "kak kenapa kakak tidak tolong untuk menanam rambutku itu..biarlah kakak yg tanam..aku mengharap sedikit doa daripada kakak agar aku tenang...aku tidak mahu lelaki itu yg menguruskan rambutku...aku mahu kakak..:cry:." aku pandang wajahnya..beberapa titis darah mengalir di kepalanya.. "biarlah ustaz tersebut menolong kamu..dia lebih berhak.."kataku pantas. "aku tahu kak..tp aku hanya mahu kamu..doa kamu...doa kamu....:cry::cry:" si gadis menjauh dan semakin hilang di dalam kepekatan malam itu..aku tidur lena....

sehinggalah waktu subuh..selesai sahaja solat subuh aku dan suami duduk bercerita..barulah ku ceritakan semuanya kepada suami.."maafkan syg..bkn tidak mahu beritahu lebih awal atau merahsiakan perkara ini tp syg tidak mahu abg (aiza tulis abg eiiik) risau..) suamiku mengangguk.. "sekarang dia asyik mengganggu syg..lebih baik kita tanya ustaz perkara ini..?" aku mengiyakan...tiba2 telefon suami berbunyi.."aik siapa plak call subuh2 ni syg..?" kata suami..dia mengambil telefonnya.tertera nama ustaz..pantas dia menekan punat hijau.. "salam,ya ustaz..kenapa..? " suami mengangguk beberapa kali " kalau macam tu ustaz datanglah nnti malam selepas isya.kami tunggu ya.." suami tutup telefon.. "syg ustaz kata dia ada masalah..jadi dia nak datang malam ni.." aku resah..:cf:"dia bagitau tak apa masalahnya?? " suami memandangku tepat..seperti mengerti gelodak jiwaku pada masa itu.. "tak syg,bersabarlah..tawakal banyak2..insyaallah semuanya akan baik2 saja" kata suami menyedapkan hatiku..

Rate

1

Post Last Edit by aizawa at 14-9-2011 10:42

-latest-

selepas isya...datanglah ustaz ke rumah kami..aku dan suami menyuruh ustaz duduk d ruang tamu...
sementara aku pergi menyediakan air minuman d dapur..sedang aku membancuh nescafe..
tiba2 aku terdengar kata2 halus dibawa angin."kak tolonglah...' ya aku tahu dan ingat suara itu..
suara yg sama..ya perempuan itu lg...erm blum selesaikah urusan ustaz...

aku mgangkat dulang dan minuman..ustaz dan suami senyum padaku..
aku meyediakan air minuman d atas meja.."kalo mcm tu ustaz ni datang berhajat juga la...?"
tanya suami.. "ya sbb sy sendiri pun risau ni...kata ustaz" ustaz memandangku...
seperti tidak tertahan dia terus menyoalku... "kamu boleh tolong ambil balik rambut tu tak...
perkara yg tak baik masih berlaku..." aku sdh agak ayat tersebut keluar dpd mulut ustaz..:cf:
"tp ustaz sy tak tahu apa2..." kataku.."baiklah kamu sambung ayat ni.. ustaz membaca sepotong ayat dari al-quran... lantas aku dengan spontan seperti membaca al-quran lalu menyambung ayat tersebut apabila ustaz behenti membacanya.."tengok...kamu layak dan kamu sebenarnya belum benar2 mengenali diri kamu..maaf sy bertanya,hafalkah kamu al-quran...??"kata ustaz lg.. "aku tersenyum,begitu juga suami..aku menjawap dengan nada rendah hati dan malu "ustaz sy cuma belajar mengaji..khatam tp bukanlah hafal semua isi al-quran... lantas senyuman ustaz semakin lebar"memang tepat lah kamu orangnya..dan sebab tu kamu perlu tolong sy menyelesaikan rambut tu"

Rate

1