CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lavapower

[Tempatan] fuyooo..lepas SRP terus nikaq..

oh ye baideway..org yg kawen harap duit mak pak.....bagi aku xde kewibawaan..

sebab aku kawen xharap sesen pun duit kuarga aku...

seme aku dan husband punya duit....baru rs worth it...baru rs cemana mau lebeh menghargai...

Tahniah kepada kedua pengantin. Belajar tak habis/tak pandai tak mengapa, asalkan ada usaha persiapkan diri dengan pelbagai kemahiran. Mohon mana-mana Kolej Komuniti, Program CIDB, ILP dan etc yang bukan sahaja belajar kemahiran tetapi juga di beri elaun bulanan selama dalam latihan.

Tak semua yang ada diploma, degree, master hatta phd mesti berjaya dalam hidup, yang bebal tak boleh dibantu pun ada.

jgn jd mcm kes bdk lps upsr hr tu kawen sdh,setahun da kena cerai,tup2 lps cerai kuar mcm2 plk..
bkn xbg kawen tp bebdk skrg ni lambat matangnye,cmnela ko nk keje muaz,xpela semoga berbahagia,atles ko da kawen

hunny_bunny posted on 17-12-2014 11:42 AM
sbg ibu dan bapa....kene laa bagi tau akibat dari sesuatu perbuatan tu sama ada dr segi kebaikkan  ...

opkoslah...anak menantu cucu cicit ada masalah..tentu masalah kita sebagai emak ayah dtk nenek...tak boleh lah lepas tangan macam tu je..

Smoga pkhwinan kekal..sdgkn kwen umo 20an pun berantakan sbb kewangan nie kn pulak bawah 20 thn..dlm age 16 kudrat nk cr wet pun tk skuat mn..pasni ade ank pulak.adoiii..hnya doa yg tbaek jer mmpo d ucapkn..

10 thun kemudian keluar la berita ibu tunggal 8 anak x ckup makan

Follow Us
berusjamban posted on 17-12-2014 12:13 AM
Eh aku pun penah minat abang member dlm diam gak... tp skrg dia pun da selamat jd suami aku...haha ...

hahahahahah!! stadium bukit jalil kauuu!! yg lain kene amik stadium lain! hahahha!!

tahniah2! tak sia2 usha ye?hihi!

aku rs nak puji je parents dia yg buat majlis utk bdk ni.ujian untuk fmly ni.sdh tentu ramai yg mengata kan.tp elok je disudahkan dgn cara halal.klu bdk ni ngandung nati,korang jgk yg no wahid dok mengeji gatal puki.hal dia nak teruskan urusan laki bini biorla...yg nikah dekat u tu,ingat ada duit ke..parents jgk yg anta belanja kan..

so,aku hrp dgn perkahwinan ni,adik2 ni bljr jd matured la.yg lelaki tu byk pilihan lg.kunci dia rajin je..gi bljr baiki kereta ke,kls2 kemahiran byk.semoga suksek dik!

Pada pasangan tuh aku ucapkan tahniah dan good luck, Allah luaskan rezeki org yg berkahwin nih.

Berkahwin adalah sunnah yg tinggi dan Antara yg terutama dlm sunnah2 nabi, dan bila berkahwin, mendapat redho ibu bapa, lagik la bonus.

Berkahwin juga tak menghalang pembelajaran kedua2nya, yelah kalau dlm kepala tuh kahwin = sex mmg tak boleh tolong la. Kahwin is more then sex, or masak utk suami, etc.

Tak dinafikan ada risk kahwin awal nih, tapi since keluarga pon dah restu insyallah mereka paham peranan mereka dlm mendidik kedua2 mempelai nih nanti.

Usah hirau apa masyarakat kata, syaitan mmg suka membisikkan hasutan bila depa Nampak org buat benda halal dan baik. Lagikpun yg beria2 mengata tuh takpernah pon tolong kita, so biarkan aje.

Mereka nih lebih suka tgk mayat baby dlm longkang dan dalam pembentung najis, lepas tuh dihencap2 la tak engat dunia mcm dialah Manusia paling baik di muka bumi nih.

Betul la apa Rasulullah pernah cakap, di akhir zaman sapa yg memegang agama adalah seperti memegang bara api.

Tahniah sekali lagi dan insyallah semua akan Selamat insyallah

Anak_Nogori posted on 17-12-2014 11:29 AM
umur 15...tak tahu lah kot masa dia umur 10 tahun dia dah start kumpul duit masa pi rumah kerumah  ...

laaa.. masih hadap duit jiran

Doakanlah yang baik baik..
Aku pon nak ngata tapi bile pikir balik..kita naseb je kawen umur sekian sekian..jodoh tu lambat atau cepat je

Suchi posted on 17-12-2014 12:02 AM
org skrg PT3 kan
cam encik muaz nih hah
mst dulu2 asalnya muaz nih adik angkat bini dia

Yup... he must be one of the first batch of PT3... jadinya SRP dan PMR dua dua obsolete. ...

Hhmmm....
Student anya baru lepas PT3 nih terpilih dari beribu2 calon untuk jadi exchange student ke France....right now she is staying in Paris for 3 months... banyak nyer lah bebudak nih miss out in life as a student....

mudannya kawen.. tahniah la dik,,
aku dulu time umur mcm ni baru nak kenal dunia remaja..

untung le nnti muda lg ank dh beso..x tau nk komen dah...hrp kekal kehujung nyawa n srmoga dipermudahkn amiin

Ni pun pengantin pompuannya lepas SRP...

Remaja 15 tahun nekad kahwin

Oleh MANIRAH OTHMAN
manirah.othman@kosmo.com.my

NURULAIN (kanan) dan Zulhelmi (dua dari kanan) bergambar bersama Rawi Abdullah, 63, (dua dari kiri) serta isterinya, Halimah Chua Abdullah, 43, di MITC, Melaka semalam.

MELAKA – Usia muda tidak menghalang pelajar tingkatan tiga, Nurulain Mohammad, 15, untuk mengambil keputusan mengahwini teman lelakinya yang berusia enam tahun le-bih tua daripadanya.

Dengan sokongan keluarga kedua-dua belah pihak, Nurulain semalam disatukan dengan Zulhelmi Kaharudin, 21, seorang peniaga kedai makan yang sudah dikenalinya sejak beberapa tahun lalu.

Pasangan tersebut kemudiannya disandingkan bersama 17 pasangan pengantin lain sempena Majlis Perkahwinan Perdana 2014 di Pusat Daga-ngan Antarabangsa Melaka (MITC) di sini semalam.

Majlis anjuran UMNO Bahagian Bukit Katil itu turut dihadiri Yang Dipertua Negeri, Tun Mohd. Khalil Yaakob dan Ketua Menteri, Datuk Seri Idris Haron.

Menurut Nurulain, ke-luarga kedua-dua belah pihak bersetuju untuk mempercepatkan perkahwinan mereka selepas mengetahui hubungan serius antara mereka berdua.

“Pada awalnya sukar untuk saya buat keputusan memandangkan ada rakan-rakan minta saya tangguhkan sehingga tamat tingkatan lima, tetapi saya membulatkan tekad untuk berkahwin” katanya ketika ditemui Kosmo!.

Ikuti berita selanjutnya di KOSMO! hari ini.

Artikel Penuh: http://www.kosmo.com.my/kosmo/co ... 1.htm#ixzz3M886mm5J
Hakcipta terpelihara

masa dulu2 aku suka baca majalah gila gila
dlm tu ada dia buat lawak pasal ramalan "Apa akan jadi tahun 2020?"
ada satu gambar ni tunjuk budak zaman dulu

"ramai duduk2 di kelas, belek buku"

kedudian sebelah dia ada budak tahun 2020

"ramai dok pegang perut tunggu nak bersalin, duduk dlm kelas"

wakakakak

entah kenapa dlm thread ni aku perasan bnyak posting ankel AN yg betul dan rasional
tak mcm biasa

lavapower posted on 16-12-2014 11:15 PM
Menurut Muhd Muaz melalui status facebooknya, ke-luarga kedua-dua belah pihak bersetuju untuk memper ...

Dang! Quit sekolah. Expected.

lorr nape benti sekolah? aku dlu umo 16 smbil sekolah smbil part time kat mcd..lepas la duit tambang nk gi sekolah n nk bg mak bli sayur..