CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nanie

✤ ~ ✤ 1KLANG - JJCM ~ V16 ✤ ~ ✤

dr.R posted on 3-9-2013 12:52 PM
Aku pun dah selalu pergi Sate Station di Cheras tu, tapi mahal ye RM1.20 - 1.30 secucuk, tapi puas ...

mmg mahal

tp tu je satay yg sedap setakat ni.
satay willy lom try lagi sbb jauh sgt nun kat kajang.

nanie posted on 3-9-2013 03:40 PM
mmg mahal

tp tu je satay yg sedap setakat ni.

Pernah sekali aku pergi kat branch belakang Istana Budaya tu tapi dah malas nak pergi sebab masalah parking, jadi sekarang kat Tasik Permaisuri area Cheras tu je. Sate Willy tu kebetulan aku nak makan burger bakar banjir Lava tu, memang leceh nak pergi sebab jauh dan masalah parking disebabkan terletak di area medan makan.

Pernah cuba sate di Sup Tulang UK di area Bangi? kat sana pun boleh tahan satenya tapi kuahnya sedikit kurang di tekak aku, dulu kan aku pernah nampak signboard Satay Station du block kedai baru nak siap di tepi jalan masuk Plaza Shah Alam tu. Tapi hairannya tak buka pula, entah kenapa tak jadi buka sebab aku tengok blok kedai tu pun terbiar saja walaupun dah siap.

Ingat petang ni aku nak beli collagen drink sebab nak dapatkan pen ni, entah betul entah tidak harga pen ni RM39.90.

Dekat je ni, siapa-siapa tak pernah makan lagi kat branch lain jom kita cuba sini.

Introducing our newest branch to date, SHAH ALAM!
Come visit us today!

RESTORAN Q THAI
Unit G46, Block 6, Laman Seri Business Park,
No. 7, Persiaran Sukan,
Section 13,
40100 Shah Alam, Selangor.

Opening Hours:
11 a.m. - 1 a.m.
7 days a week!

Tel: 03-5524 4008 / 012-386 9011
Fax: 03-5524 5009

Offering Ala Carte, All-You-Can-Eat Steamboat Buffet, Dim Sum, Sizzling BBQ and more!

salam all,

lama x masok sini. baru balik mesia

skrg musim ujan ke? pagi petang ujan ?

Follow Us
dr.R posted on 5-9-2013 03:01 PM
Ingat petang ni aku nak beli collagen drink sebab nak dapatkan pen ni, entah betul entah tidak harga ...

gigih nye

kene beli collagen drink ke nak dapat kan pen tu?

dr.R posted on 12-9-2013 12:15 PM
Dekat je ni, siapa-siapa tak pernah makan lagi kat branch lain jom kita cuba sini.

pernah pegi kat branch cheras. xbest sbb xleh topup air. kene beli asing.

nanie posted on 17-9-2013 03:26 PM
gigih nye

kene beli collagen drink ke nak dapat kan pen tu?

Pembelian atas RM150, jadinya aku beli 1 botol sheep placenta dan 1 kotak jus kolagen harga RM160 semuanya jadi dapatlah 1 pen ni. Aku pilih warna silver sebab branch aku pergi tu tak banyak pilihan, tapi puas hati lah dapat pen ni tapi sekarang ni pun setakat jadi hiasan kat kocek baju je tak kisah lah yang penting cantik jadikan aksesori tambahan.

http://www.lelong.com.my/swarovs ... -2014-04-Sale-P.htm

nanie posted on 17-9-2013 03:28 PM
pernah pegi kat branch cheras. xbest sbb xleh topup air. kene beli asing.

Aku dah pergi pun jumaat lepas, aku malas nak review sangat sebab amat-amat mendukacitakan dan aku tak rekemen ke sini buat masa ni. Harga RM30+ tak termasuk air, air tin RM3.50 jadi total RM35+ termasuk cukai, pilihan makanan banyak tapi sayangnya untuk bbq ada yang dah berbau pelik. Nasib baiklah makanan yang dah siap tu sedap jadi banyaknya makan yang tu dan steamboat, pekerja pun sedikit sengal sebab nak terangkan bab air tak ada refill pun susah sebab sekejap cakap boleh refill sekejap tak boleh kan senang cakap air ala carte. Harap dapat tingkatkan service dan kualiti makanan, aku dah cakap dengan orang kat kaunter tu (tak tau mamak ke india ke bangladesh) dan harap selepas ni diorang berjaya atasi masalah-masalah macam ni.

Rate

1

Aku sempat pergi semalam kat The Mines, tak panjang sangat yang beratur dan aku beli Western Cheesebuger dan tambah RM1 dapat Buttermilk Ranch dan topup lagi RM1 dapat air Manggo Juice dan total RM19 termasuk cukai. Pendapat aku burger Buttermilk Ranch tu lagi sedap dan boleh kalahkan Zinger Burger KFC, Western Cheeseburger pendapat aku setakat biasa-biasa saja kalau nak dibandingkan Mushroom dan Teriyaki burger dia. Hari ni tak sempat nak pergi Setia City Mall sebab tadi pagi terlewat masuk pejabat, tapi dah rancang nak singgah Burger King di Bukit Tinggi 2 sebab ada promosi RM1.88 dan setiap orang boleh beli 3 burger sekaligus.

Mari kita bersesak-sesak drive-thru kat Burger King di Bukit Tinggi 2 ye.

dr.R posted on 17-9-2013 04:59 PM
Aku sempat pergi semalam kat The Mines, tak panjang sangat yang beratur dan aku beli Western Cheeseb ...

buttermilk tu apsal nampak cam sedap

dr.R posted on 17-9-2013 05:00 PM
Mari kita bersesak-sesak drive-thru kat Burger King di Bukit Tinggi 2 ye.

aku lagi prefer carl's jr dari burger king. xtau ape yg sedap kat burger king. selalu dapat tak sedap. daging sejuk, roti keras.

nanie posted on 18-9-2013 09:32 AM
buttermilk tu apsal nampak cam sedap

Memang sedap jadi boleh la cuba nanti, bukan mahal pun RM12.90 je dan tambah air dan kentang baru RM5.20.

nanie posted on 18-9-2013 09:34 AM
aku lagi prefer carl's jr dari burger king. xtau ape yg sedap kat burger king. selalu dapat tak se ...

Semalam dapat set burger ayam yang dia promosikan tu, aku beli 3 ketul sebab limit 3 ketul per transaksi. Aku add-on aiskrim dan kentang wedges, boleh tahan juga aiskrim dia rasa smooth dan kurang manis tapi semalam Hershey Pie dah sold out.

dr.R posted on 17-9-2013 04:59 PM
Aku sempat pergi semalam kat The Mines, tak panjang sangat yang beratur dan aku beli Western Cheeseb ...

subang parade pun ada carl Jr nie. sebelah MBO.

terasa nak makan fast food pulak utk lunch. hari2 nasi ajek. boring dah.
besok kena kuar awal le ofis. kul 1130am kot. Last edited by Hana on 18-9-2013 11:42 PM

Hana posted on 18-9-2013 11:39 PM
subang parade pun ada carl Jr nie. sebelah MBO.

terasa nak makan fast food pulak utk lunch. har ...

Ye lah baru teringat ada branch kat sana sebab pernah makan sekali kat situ dulu, tapi sejak MRT dah bangun kat area Subang memang aku dah malas nak masuk area tu.

Aku memang makan fast food setiap hari, sekarang ni Subway yang set Chicken Tandoori RM10.90 je. Macam semalam aku beli KFC sebab ada promosi 8 ketul RM19.90, aku makan dari tengahari membawa ke malam dan bestnya boleh campur Original dan Hot Spicy.

dr.R posted on 19-9-2013 09:09 AM
Ye lah baru teringat ada branch kat sana sebab pernah makan sekali kat situ dulu, tapi sejak MRT d ...

yela. subang mmg sesak skrg nie. kalau hari jumaat, tak berani aku nak masuk subang time lunch after 12 noon.

chicken tandoori nie sedap ke? tak penah makan la.
maybe boleh try.

boleh suggest tak burger apa yang best utk diorder kalau kat,
1) carls jr - tak tahu nak order apa.
2) burger king - soalan mcm bodo sket (sorryla). aku jarang masuk burger king. whooper tu kawan aku ckp sedap tapi, aku rasa besar sgt utk aku. dah try tapi tak minat.

aku biasa pergi mcm biasa lah - kfc, macdonald.

Last edited by Hana on 19-9-2013 09:31 AM

Hana posted on 19-9-2013 09:29 AM
yela. subang mmg sesak skrg nie. kalau hari jumaat, tak berani aku nak masuk subang time lunch aft ...

Kalau Carls Jr aku selalu beli Teriyaki dan Mushroom sebab size besar dan terasa daging dibakar guna charcoal tu, lagi pun setiap kali aku nak makan kat Carls Jr aku siap-siap beli kat Groupon sebab harga murah RM12 dari RM20 tapi untuk ala carte dan tambah RM5.20 untuk kentang dan air dan bestnya kat sini boleh topup air dan banyak chuncky salad yang sedap.

http://www.groupon.my/deals/klang/Carl-s-Jr/717342252

Burger King aku sebenarnya pun jarang sangat pergi dan kalau pergi pun kalau ada promosi, tapi tak suka rasa smokey bbq sama ada kat pizza atau burger memang potong habis selera aku. Aku pernah sekali beli Whopper tu dan terpaksa kikis sosnya keluar baru boleh telan, itu hari lama promosi 4 set harga RM6.90 dan aku selalu pilih yang Grilled Chicken sebab tu paling mahal. Masa filem G.I.Joe dulu Burger King ada keluarkan produk baru dan sedap tapi mahal sedikit dalam RM14, aku google tak jumpa pula mungkin set tu tak di teruskan.