CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: evilcooler

Pendedahan kisah2 misteri seorang penyelam laut dalam

saja up balik thread ni sbb caridlm reddit xde dah experience ex diver ..
@evilcooler kot2 awak baca  n ingat tajuk kt reddit tu..
still xleh move on dgn thread ni..antara yg best slain dr thread dammerung..n the flash

Aku ada experience pelik gak kat laut ni..tapi ni takde kaitan ngan diving la..sekolah asrama aku dulu di atas bukit yang di depannya Laut China Selatan luas terbentang..time riadah petang, aku ngan beberapa orang kawan duduk kat area taman mini sekolah..saja je la ambil angin petang sambil tengok pantai..time member2 lain dok berborak, aku layan blues sendiri..aku dok ralit tengok ombak kuat yang menghempas pantai..amat mengasyikkan pada aku..then pastu aku perasan sesuatu yang pelik kat ombak2 tu..lama aku perati...

Ombak kalau dia dah sampai ke gigi air, mesti la pecah kan..camtu la prosesnya secara berterusan..dari bergulung kat tengah laut then berkecai di pinggir pantai..tapi 'ombak' yang aku nampak ni, dia tak pecah cam biasa...it moved as in danced around! aku peratiii lama2 lagi..aku perasan yang ombak ni time dia menghempas pantai, dia berkecai tapi pastu it formed into something (human like??)..aku cakap 'something' coz aku pun tak pasti apa..yang penting seolah2 seorang perempuan yang menari 2, 3 langkah atas permukaan air then hilang..bukan sekali tu je..ada gak beberapa kali 'orang air' tu menari atas laut..rupa dia mmg mcm buih2 air laut yg menyerupai objek manusia

Sungguh dunia ini sungguh luas dan banyak lagi ilmu yang kita tak tahu..di darat, manusia tinggal..di laut jin yang tinggal..mungkinkah 'orang air' tu jin??

Aku tak penah citer kat sapa2 pun pasal ni..ni baru tergerak hati nak bagitau after 20 years

xde smbg dh ke

bestnya cerita TT...

i penakut laut dan tak reti berenang. laki I dulu diver, cari paip bocor dalam laut/sungai/tasik. tapi lepas disk cedera dia dah tak dive.

i penah kena campak dengan kawan dalam laut masa bercuti di tioman. masa tu kami pergi ke satu kawasan pantai yang pasir dia halus sangat.... naik bot laju. sampai kat laut tu, kawasan batu-batu besar, diorang berhenti sebab diorang kata cantik..nak berenang kat situ... i memang tak kan join la kan... i tengok air pun gelap tak nampak apa kat dalam tu. diorang berenang dari batu sini ke batu sana.  tetiba ada sorang lagi kawan i dalam bost, angkat i campak dalam laut... ya allah.... tenggelam kejap i bukak mata tak nampak apa. panik!!! dah la tak pandai berenang. nasib pakai jaket keselamatan. terus kawan-kawan lain berenang, naikkan i balik atas bot.

geram betul!!!! tak kelakar buat macam tu.

K_Lily replied at 31-10-2018 04:45 PM
bestnya cerita TT...

i penakut laut dan tak reti berenang. laki I dulu diver, cari paip bocor dal ...

i paling pantang bergurau jadah haram yg boleh hilang nyawa mcmni

idakamaruddin replied at 31-10-2018 09:12 PM

kan.

i pun tak suka. ngeri rasanya. sampai sekarang takut dengan laut.

Follow Us
evilcooler replied at 16-6-2016 03:18 PM
Peristiwa 7 : Siapa yg cakar?

Salah satu dari tugasan komersil yg bnyk kami buat di dalam laut ad ...

Wolverine?

baru ni diver sars lion air meninggal taktau la sebab apaa

K_Lily replied at 31-10-2018 04:45 PM
bestnya cerita TT...

i penakut laut dan tak reti berenang. laki I dulu diver, cari paip bocor dal ...

Serious tak kelakar. Pernah jugak kena tolak macam ni masa ada kem dekat outward bound school, lumut. Kitorang kena berenang sekeliling mother boat tu. Tengah laut bayangkan. Masa tengah cari kekuatan nak terjun, boleh pulak member ni dia p tolak iols. Hareyyyyy betul. Dah la iols cepat panik.

Dari 1st page aku baca benang ni..
Best sangat kisah yg TT kongsikan.

TT @evilcooler , meh la sambung lagi..

shop_girl replied at 22-10-2018 04:11 PM
Aku ada experience pelik gak kat laut ni..tapi ni takde kaitan ngan diving la..sekolah asrama aku du ...

u skolah asrama kat mana nie? cam smsl je depan laut..

Leeanne88 replied at 7-11-2018 04:23 PM
Serious tak kelakar. Pernah jugak kena tolak macam ni masa ada kem dekat outward bound school, lum ...

i pn pnah obml lumut tu..u petronas ke?

stania83 replied at 5-11-2018 05:05 PM
baru ni diver sars lion air meninggal taktau la sebab apaa

dlm citer2 diver yg terlibat dgn misi lion air tu jgk depa share citer yg terdengar suare ppuan nangis kan..taksilap ade video skli..

akak pun ada beperapa pengalaman lama berkaitan lautan.. ada yg ngeri ada yg seronok..

akak dulu minat sangat nak diving, maklumlah sifat adventurous masa bujang2 dulu semua nak cuba tapi tak berkesempatan dek kos mempelajari dive dan lesen yg tinggi masa tu dan mak yang selalu membebel huhu. last2 dok snorkling je di permukaan lautan. Walaupun agak penakut (dengan ketinggian), akak beranikan diri masa snorkling sebab fikir ada life jaket kan. dah 2 kali snorkling kat tioman dan redang melihat ikan2 pelbagai warna dan batu karang yang nun beratus kaki di dasar lautan.

Pada satu hari tu sambil ralit melihat batu2 karang yang sebesar bunga raflesia.. rasa sunyi je sekeliling tetiba.  dan2 terfikir 'Eh.. aku sorang je ke kat lautan ni?', 'mana yg lelain?', timbulkan muka jap lihat sekeliling.. nampak orang.. legaa... junam balik sambung lihat coral2 besar, ikan2, timun laut.. eh ada kapal karam lagi.. pastu tetiba hati rasa seram, camana kalau ternampak ikan besar?.. bila fikir alangkah dalamnya lautan itu.. masa tu datang perasaan takut gayat.. badan rasa seram sejuk.. baru rasa kesejukan air lautan.. lepas tu cuba tenangkan balik perasaan, enjoy balik panorama..

memang dalam apa jua keadaan jgn tetiba fikir negatif atau neves. sama macam bawa kereta.. lately ni rasa phobia kalau nak potong kenderaan berat yg tgh speeding laju. siap istighfar lagi utk hilangkan perasaan gemuruh.. mgukin faktor usia kot.. dulu2 mmg tak rasa begini. siap 'racing' lagi dgn kete lain di jalan sempit.

Ada satu lagi peristiwa yang membuat rasa tobat nak snorkling. masa tu kat tioman kot. snorkling tepi2 je utk lihat pelbagai jenis ikan2 dsambil bagi makan roti tu.. terjun je dalam laut, bila nak lihat dalam air, tetiba rasa air banyak masuk dalam gorgle. Ah sudah.. mugkin longgar kot. lepas betul2kan getah bagi ketat, masuk balik dalam air dan cuba tenangkan perasaan. mungkin tadi tu perasaan takut kot sebab tu air masuk. 2nd time junam muka dalam air, air masuk lagi tapi kali ni akak buat2 relax je dan biarkan air tu masuk sikit2... lama2... makin banyak masuk. tetiba rasa susah nak bernafas. mula rasa badan nak tenggelam. terus tangan mengapai2 cari sesuatu untuk selamatkan diri. nak timbul balik rasa macam susah. tak tau sebab apa. tetiba dengar macam ada orang berhampiran, terus cuma berenang ke arah suara tu berpandukan pendengaran dalam air.. dapat je capai sesuatu. mungkin baju orang. terus tarik dan timbulkan diri.. rupanya tercapai baju lelaki cina..tercungap2 kejap. buat biasa je dan gelak2 macam tak de apa berlaku.. terus naik ke bot dan tak berani lagi nak snorkling walaupun orang tu offer gorgle yg lain.. takuttt.. dada masa tu masih dup dap dup dap..

itu lah dua kejadian yg tak dapat dilupa.. last adventure tngah laut lebih kruang 12 tahun lepas masa sedang pregnang anak pertama 4 bulan masa tu, teruja nak naik jet ski sebab dah lama tak naik.. pandulah jetski sorang2 kat tgh laut sorang2.. seronok sangat.. masa tu tak de sapa sangka akak tgh mengadung 4 bulan ehehe

sekian...

maaf kalau jalan cerita ni tak sedap dibaca  

eenhemo2 replied at 4-6-2016 07:07 PM
Een rabun jugak. Power mata 700+ each. Tp pakai contact lens time dive. Banyak kali kne marah sbb  ...

Hahhhhh...rabun xleh ekkk...alamakkm

Source utk sapa2 rajin translate

https://amp.reddit.com/r/nosleep/comments/3mig08/confessions_of_a_deep_sea_diver_part_2/

idakamaruddin replied at 31-10-2018 09:12 PM

Kan?? Maaf cakap, perbuatan bodoh.

bulan 5 haritu ada pergi dive di perhentian...dive satu kawasan,turun2 serius satu kawasan tu jernih giler air,nampak cahaya matahari memancar...pasir2 putih sangat macam nampak dengan mata kasar di atas darat...area jernih tu tak besar hanya skala radius bulatan kecil je,macam boleh muat dalam 4,5 orang dalam kawasan tu...ni bukan citer seram,hanya pengalaman menakjubkan di sana bila dive...hilang tension huhu

scary jgk kan.. tp doa byk2 la semoga kite2 yg g diving ni dlindungi allah swt, amin.. hehe..

yg penting mse diving jgn pkir sgt bnde2 pelik ni.. enjoy je keindahan tu

vicheatjoe replied at 22-3-2017 01:37 AM
Pengalaman aku masa scuba dive paling mistik dan mengerikan

tahun- 2006

aku baca cerita kau dgn penuh tekun tau...

haha.. mmg lahabau tui la