CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Rumah Macam Tongkang Pecah! - Pemilik Dedah Sikap Penyewa Wanita Pengotor

Walaupon me ni kategori okla kemas dan bersih rumah...me xsuka ajak org dtg rumh..sebab ada je jenis manusia ni rasa dia plg hebat n bersih siap nk telek bilik air org....

Mintak maafla klu tahu saper2 org gini mmg me takkan ajak dah dia dtg rumah .. tak tahu adab bertamu... nk pegi rumh org pon me siap2 gi toilet mana2..supaya xyah guna tandas dia ke apa..mana tahu masa kita dtg tu dia xsempt kemas ke apa... tambah2 yg bekerja tu.. yg ada maid xpelah maid yg kemas....

Dulu pernah ada seorang kawan cerita macammana traumanya dia masa kena pergi kutip duit sewa rumah ayah dia. Budak2 yang duduk kat situ perempuan dalam 5,6 orang. Masuk je rumah tu bukan main masam bau dia. Lepas tu masa dia tengah duduk kat sofa depan, tiba2 kaki dia terlanggar something bawah sofa (ni sofa biasa je yang jenis kaki kayu tu). Dia pun jenguk lah, tengok air milo dah basi siap ada cicak dah kembung dah keluar dari cawan tu

Aku ni nak kata rajin tu taklah jugak, terutama bab2 masak aku memang malas. Tapi laki aku rajin masak. So, bab2 kemas, bersihkan rumah, aku buat. Laki aku jaga bahagian masak memasak.  Dulu masa mula2 kahwin, kadang2 dia biarkan je dapur tu tak berlap,  kuali periuk dia basuh la. So, aku akan spray dapur aku dan lap sampai berkilat. Aku tak marah kat dia. Aku buat je, sebab aku rasa dia dah masak kan, apa salahnya aku kemaskan. Tapi lama2 dia jadi macam aku jugak, lepas masak, kemas, spray tiles, hood, dan lap bersih2 sampai cuit dengan jari dulu test ada lagi tak minyak.

Aku mop rumah hari2. Banyak floor cleaner yang aku try tengok mana paling rasa lantai tu paling bersih dan kesat je sebab aku paling pantang lantai berminyak. Tiap2 malam aku takkan tidur selagi pinggan tak simpan kering2 dalam cabinet dan tutup. Memang tu dari aku kecik aku dah biasa rumah bersih sebab mak aku jenis yang pentingkan hygiene. So, rumah kitorg sampai lipas pun susah nak jumpa, apa lagi tikus. Dari mak aku, aku belajar rumah yang bersih bukan setakat on the surface je, kalau rumah bersih, kita tak payah letak air freshener pun, it has natural clean scent, airy and fresh.

Tapi kalau makcik aku, lagi extreme, jangan kata lalat hinggap makanan, kalau dia suspect lalat hinggap pun, habis dibuangnya. Nasib baik mak aku tak seextreme tu.

pernah je org sewa umah mak aku.. anak dara ..keluar rumah bergaya..bila pindah..tinggal sampah, bangkai tkus bagai..malu je..kebersihan n kerajinan tak leh tgk kt muka..sekian

mommymonster82 replied at 13-2-2017 09:40 AM
Walaupon me ni kategori okla kemas dan bersih rumah...me xsuka ajak org dtg rumh..sebab ada je jenis ...

aku pun tak berkenan laa plak bila org kata nak tau bersih tengok toilet.tak berkenan betul org dtg meninjau-ninjau rumah
ke2...aku suke perfume, dah sudah.. kena kata biasanya org pakai perfume jenis malas,
dulu aku penah je kena perli acik2 kepam kat ofis sebb perfume ku yg wangi
nyampah layan dlm ati jeles laa tu duit depa laki control, duit laki depa plak takleh control

memandangkan me ada couple of apartment di sewa orang,
yepp betul ada penyewa pompuan pengotor, tapi ada juga
penyewa pompuan bersih ya amat...

tapi paling perasan, aklau penyewa tu jenis miskin.
itu paling pengotor....

memandangkan me ada couple of apartment di sewa orang,
yepp betul ada penyewa pompuan pengotor, tapi ada juga
penyewa pompuan bersih ya amat...

tapi paling perasan, aklau penyewa tu jenis miskin.
itu paling pengotor....

Follow Us
Edited by mommymonster82 at 18-2-2017 11:28 PM
Meiizu replied at 18-2-2017 12:42 PM
aku pun tak berkenan laa plak bila org kata nak tau bersih tengok toilet.tak berkenan betul org dt ...

Perangai mengintip2 rumah org tu mmg dilarang agama... masuk rumah org mata jgn meliar merata2.. tu adab bertamu.. tp byk tetamu tak tahu adab .. guna kesempatan bertamu untuk judge cara hidup org.. klu gitu elokla korg gi bertamu kt istana je... mungkin situ je standart korg..

Untuk elak semua ni berlaku... baikla kita jumpa kat restoran sj... biarlah rumah untuk me sekeluarga dan keluarga terdekat sahaja...

Kengkawan me pon jenis gitu. Tak senang2 ajak org dtg rumah....

gigahertz replied at 31-1-2017 05:38 PM
biasanya kalau bab. nak cuci tandas atau mop lantai. atau sapu smpah. buka satu lagu kat utube. bu ...

Thread dah lama tapi nak komen gak.. betul ke teori ni? Coz I pun kalau nak buat keja ruma misti dengar mp3..kalau tak jangan harap nak buat. Seramnya

Jorja replied at 9-4-2017 01:49 PM
Thread dah lama tapi nak komen gak.. betul ke teori ni? Coz I pun kalau nak buat keja ruma misti d ...

ntah.biasa aku buat mcm tu.dan biasanya aku akan buat macam tu utk bende2 aku tak minat nak buat atau susah nak buat...cth mop lantai ...kalau lagu tu ko biasa dah dengar hari hari dia macam xde feel apa. tapi kalau lagu tu evergreen (tak dengar 20tahun) dia punya kicking...perghhh...

satu lagu purata 5 minit. habis satu lagu habis kerja. kerja lain bukak lagu lain.
kalau ko nak rasa lebih dos khayal. layan lagu hindustan. purata lagu hindustan yanh hit tahun 1998. mempunyai masa 7-8minit...

nanti ko sedar sedar kerja kau sangat perfect.padahal ko tak suka kerja tu.
kalau.ikut logik kalau kerja tu bosan dan ko tak suka mestilah hasil dia teruk kan?

Mana boleh pukul rata.. I sebulan sekali beli perfume coz suka wangi2 ni.. selalu pakai coloured contact coz rabun tapi nak bgaya gak.. tak pakai kasut heels tapi wedges. & jenis pembersih ok. Bukan semua pemalas. Dulu masa study ada je orang yindia yg pg kelas penampilan mcm makcik2 jual sayur kt pasar tapi haram tak perna sekali pun sapu rumah selama 1tahun tu.. tengok blue & main fb sampai pukul 5pagi tkangkang2

tu lah kalau dah tau rumah nauzubillah kotor mcm reban ayam/kandang kambing, tak payah la nak ajak2 org dtg makan kat rumah....

krustykrab replied at 10-4-2017 10:56 AM
tu lah kalau dah tau rumah nauzubillah kotor mcm reban ayam/kandang kambing, tak payah la nak ajak2  ...

iols ni kat tgn ade lg kesan parut time sental toilet sambil membebel....  sinki tu pecah iols kejekan haha....
geram punya psl ngan housemate sorg pun tak reti nak sental toilet... org kata buat keje kena ikhlas....
dulu dok rumah sewa..... klau iols tak p buang sampah.... ulat sampai depan pintu.... seme busy hal masing2... time bljr la katakan....

nak cari bini takyah la yg jenis melawa tak ingat... mostly pengotor since masa dok berhias je.....

kwn iols p tido rumah kwn die kat kelate nun... die nak nangis.... bilik mandi berlumut... angkat gayung ade lipas
wonder why....not isu susah but attitude...

pengotor cmni biasanya hantaran mahal tak???

rata2 ckp ppuan bermekap bergaya pengotor...aku pun ppuan bermekap...pki minyk wangi bergaya bagai...tp aku pastikan rumah aku bersih sbb mak aku pembersih...mmg dh biasa...sbb aku ada anak2 kecik...bahaya klu rumah xbersih..blh bwk penyakit..sakit mata klu tgk rumah bersepah...aku suh anak2 aku lpas main dgn baca buku..terus kemas...semak la...lg 1 klu terpijak mainan dorg...meraung 1 rumah...

Ramai pempuan gini. Kadang tu nasihat pun dorg x makan nasihat. Nak tak nak, kita relakan diri jela buat semua tu yg sepatutnya diorang buat sbb kalau tak, mmg haram laa diorang nak buat. Selagi kita tak bersihkan, selagi tu laa benda tu dok gitu je. I pun x faham cemana laa dorg boleh dok dlm keadaan mcm tu,

I ingat masa i memula keje kl, dok uma sewa kat vista angkasa. nauzubillah keadaan uma tu. Sbb terdesak (dpt keje kena terus start so xde masa nak cri rumah yg proper), so duduk laa satu rumah 7 org dgn rumah yg dah umpama stor sarang tikus. Kat ruang tamu penuh dgn buku, kotak n brg2 org lama. Bilik master share 3 org. I jenis kemas n teratur, bia dok rumah mcm tu, I jadi rimas. So mmg rumah tu tmpt I tidur je. weekend mesti keluar.

Bila dah dlm 5 bulan I cari rumah sewa baru n dpt rumah baru kt sentul, which is better than in VA n dekat ngan office, terus I pindah. Luckily rumah ni tak banyak brg n kemas, bersih je. Senang urus. Lega laa. Housemate pun jenis pandai jaga rumah. Even bab kemas dapur, sapu rumah, cuci toilet n mop lantai tu boleh kata I yg selalu buat, tapi better laa at least I puas hati duduk rumah yg kemas n bersih. Cuma kdg tu geram gak bila ada housemate yg lepas makan xreti nak cuci dapur berminyak pastu makan kat hall ada kesan minyak pun dibiar je. I geram I tenyeh basuhkan. haha.

Teringat jgak dlu masa I intern kat jb, satu rumah sewa 5 org. I buat jadual setiap hari so setiap org ada keje masing2 inc masak, sapu rumah, buang sampah. Memang membantu la utk jaga keadaan rumah tu. Yelaa, rumah sewa kan, kena laa jaga. Utk keselesaan kita n hargai harta org. Ce bayang kalau harta kita org buat teruk, mest marah kan

cahaya_almas replied at 31-1-2017 08:49 PM
Heeee pengotornya...awek kelate ke tuu....huhu

sorry to say but I pun skeptikal selalunya dgn ore kelate sbb kat U dlu, geng2 ni nauzubillah tahap sepah n kotor nya. Boleh kata kenalan i yg dr kelate 80% perangai gini. Bukan la nak kata kenegerian sgt, kwn negeri lain pun ada je yg hauk perangai, tapi nisbah tak ramai la. Hihi

Tapi sejak I serumah sgn mek kelate sorang ni, I ubah sikit fikiran tu. Housemate kelate i ni sgt laa pengemas, pembersih n teratur. Dia laa geng kemas rumah I selalu. Dlm sebulan tu mesti ada dia mop rumah, pastu cuci dapur n kemas peti ais so on. Lepas guna barang pun elok je dia bersihkan n susun. So ada bukti laaa ada mek kelate yg baguih. heee

Kalau byk abiskn masa utk penampilan diri mana la sempat nak bersihkan rumah