CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8898|Reply: 70

"Cikgu Gelak Bawa Buku Dalam Plastik Ikan" - Kagum Baca Kisah Pensyara

Betullah orang cakap, pengalaman bersekolah adalah pengalaman paling tak boleh dilupakan.

Tak kiralah ia kenangan pahit, mahupun kelat, ia masih segar dalam ingatan. Terpulang kepada setiap individu bagaimana mahu menjadikan pengalaman itu sebagai pembakar semangat untuk lebih berjaya dan menjadi insan berguna dalam hidup.

Seperti kisah Dr Istajib Mokhtar, pensyarah kanan di Universiti Malaya (UM), yang dikongsikan menerusi Twitter rakannya, Ashraffe Salleh.

Jika anda pernah rasa kecewa dan tertekan kerana dimalukan golongan pendidik atau pihak atasan, anda perlu baca perkongsian yang sangat menginspirasikan ini!

Menurutnya, kehidupan zaman persekolahannya sangat dhaif hingga hanya mampu membawa plastik ikan untuk memuatkan buku sekolahnya selain terpaksa meminjam baju sekolah orang.

Namun, kesusahan itulah yang menjadikannya insan berjaya hari ini hingga bergelar pensyarah kanan.

Pergi sekolah bawa beg plastik sahaja

Pakai baju sekolah Mahendran!

Tak ada pensel pergi sekolah

Waktu PJK, cikgu cakap aku seksi sangat!

Aku takkan lupakan Nur Athirah Ali

Ramai yang kagum dengan kisah lelaki itu, menjadikannya sebagai motivasi dan inspirasi peribadi.

Foto: Twitter

Jangan terus pandang 'kelam' kenangan pahit, jadikan ia pemicu untuk lebih berjaya supaya kita dapat memandangnya sebagai kenangan manis masa kini, okey? - CARI

Ada ke cikgu macam tu? Like seriously?? Hopefully not another hasanah's version

X caya.. gi sek pki baju raya? Kalau susah benar pihak sekolah akan bantu

barfi replied at 5-1-2018 03:20 PM

Ade.zmn2 dulu cikgu main ckp je apa nk ckp. Kalau setakat kena tampar mcm cikgu zizan th x jd kudis la utk bdk 80an. Tp i tetap x suke kekerasan digunakan pd kanak-kanak

umbut replied at 5-1-2018 03:29 PM
X caya.. gi sek pki baju raya? Kalau susah benar pihak sekolah akan bantu

Ade noks.kwsn pdlmn.cikgu nk tlg  pn, cikgu pn gaji kecik.

Kami dulu bila hari sukan cikgu pelan2 collect duit n beli baju putih. N kami ramai2 dye baju putih tu ikut warna rumah sukan. Kalau x de track suit, kami pakai je apa seluar yg ada.

Btw ni cerita ank peneroka zmn 80an.

baru lg tahun 1991
betul ke ada macam ni mcm x caya je.

Follow Us
zaman skrg ni teruk, jadi pengawas warna lain, pustakawan warna lain, pastu nak kena beli vest, nak kenal beli tie, kasut hitam segala...

mohon KPM tlg mansuhkan segala yg membazir ni....& tlg lah jgn paksa budak2 sek rendah pakai baju kurung & tudung....dah la busuk melekit, cepat kotor, nak basuh pun leceh...

Eh ape pulak x de. Meols yg darjah 1 tahun 1994 kot pun penah kene. Ada cikgu yg pandang sinis kat my mom yg bangsa OA. Dia ingat ktorg cikai sangat kot. Selalu jea kene gelak dengan cikgu. Kalo cikgu di tahun 80-an 90-an kebanyakan mulut macam puaka sikit. Tapi ada jugak yg baik.

Mmg wujud pun. Cikgu pun bukan malaikat nak baik sgt. Aku penah kena buli dgn cikgu aka ustazah dimalukan satu kelas, kena pulau.. sbb tak puas hati dgn mak aku staf sekolah. Aku yg kena.

krustykrab replied at 5-1-2018 04:05 PM
zaman skrg ni teruk, jadi pengawas warna lain, pustakawan warna lain, pastu nak kena beli vest, nak  ...

anak aku gegirl darjah 2..
kt sekolah dia sorang jer yg pakai pinafour..
jenuh tiap kali balik sekolah dok ngadu kena seranah dgn cikgu dan rakan sebaya kata tak tutup aurat ahli nuraka..

Then aku kata...go to hell those who badmouth on u...they will go to hell 1st..

aku ajar anak aku cakap..idop aku best ke sekolah sbb dpt pakai gown..ko hader??? teringin kannnnn.....       

Tak mustahil ada je yang mengalaminya dulu zaman sekarang je cikgu dah makin kurang berperangai sebegitu

what an inspiring story la!
dari anak pencen sampai berjaya dalam hidup
bagus kalau anak2 bangsa kita dapat ikut jejak macam ni
instead of overdose dengan merempit melepak

barfi replied at 5-1-2018 03:20 PM

ada. tu sikit je
cikgu aku lagik hazab dari tu

noraidil_06 replied at 5-1-2018 03:40 PM
Ade.zmn2 dulu cikgu main ckp je apa nk ckp. Kalau setakat kena tampar mcm cikgu zizan th x jd kudi ...

Kekerasan tu mmg biasa.. saya pun pernah kena ketuk kepala dengan cikgu sebah menulis time dia mengajar. Yg cikgu gelakkan student bawa plastik pergi sekolah ni yg hairan. Takkan cikgu takde rasa simpati atau empati? Segarang2 cikgu sekalipun biasanya dia akan ambil tahu dan ambil berat juga..

koko2 replied at 5-1-2018 04:18 PM
anak aku gegirl darjah 2..
kt sekolah dia sorang jer yg pakai pinafour..
jenuh tiap kali balik s ...

Kannnn.. aku dulu sekolah zaman 80an pinafour sampai menengah.

nampak ada yg tak caya citer ni mungkin sbb tidak penah alami/tidak penah tengok kat sekolah memasing. ya lah dah mak ayah ko/murid lain mampu sediakan semua keperluan & sekolah pun kat bandar/pinggir bandar/bukan sekolah kampong pprt. sapa penah alami/tengok jer yg dapat memahami situasi gitu.... aku penah alami masa darjah 4 pakai kasut raya murah kaler itam sbb kasut sekolah dah koyak rabak beyond repair, cikgu darjah aku tak kata apa pun (sbb dia memahami, tq cikgu).  

Aku juga penah kena lempang pipi kiri kanan oleh guru besar masa darjah 3 (sakit ooo... tapi aku takderlah nangis, malu kat bebudak pompuan hehehe...) sbb lambat suruh murid kelas bangun dan cakap 'selamat pagi cikgu' (masa tu aku ketua darjah), bukan sengaja pun tapi tak perasan tetiba jer dia masuk/terpacul depan kelas... abih tu nak buek camno...  (kenangan sekolah rendah yg tak pernah lupa sampai sekarang tapi alhamdulillah masa sekolah menengah dapat masuk boarding school).  

sofiazara replied at 5-1-2018 03:56 PM
baru lg tahun 1991
betul ke ada macam ni mcm x caya je.

ada uols. kakak2 iols salah satu sebab sekolah sampai darjah 6 je sebab takde uniform nak pegi sekolah

how inspiring... terharu..

Dl bdk2 ssh kt sekolah sy pakai beg plastik yg petak2 kecik (pink putih etc), lps tu ade gambar bunga/kartun line hitam. Harga ms tu RM1.40. Tahan lama woo..

Tp org dlm artikel ni mmg ssh sgt2 ni.

umbut replied at 5-1-2018 05:23 PM
Kannnn.. aku dulu sekolah zaman 80an pinafour sampai menengah.

Penah pakai pinafour kakak tp malu la nampak kaki..jd pakai bj kurung even x pakai tdg. Darjah 4 br pakai tdg g sekolah hehe..