CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Gerakan Sokong Kedai Melayu Tiba-Tiba Kantoi Rosyam Nor Mart Bukan Miliknya Seor

subee replied at 6-1-2019 09:28 AM
10% no kuasa..kot....? Mungkin  tiap2 bulan dapat laa imbuhan...yg lumayan...kot?

mesti la. sapa mau kasi guna nama free free.apa2 jadi kat pasaraya tu repo RS pun lingkop woo.

jadi korang boleh relate kisah ni dgn kisah pak2 menteri yg jd directorship kat beratus2 sykt?
agak2 korang brapa milliyiun diaorg dah dpt gula2?
dah aku tak heran pun kalu k mah atau bini2 vvip berbelanja sakan. mungkin diaorg pun dpt income dgn cara yg sama.
kalau aku somebody pun aku nak jadi director sana sini wakakakaaa...
tapi aku cuma rakyat marhaen kerja kuli saja.

dan seorang singh jadi batu api nk melagakan melayu.
apa masalah dia xsenang hati ke tgk rosyam noor promote ST mart?

cisco HQ kat US.
pengalaman kerja dgn sykt based US ,  kena jaga mulut.
biasanya kalu korang komplen pasal harrasement @ ethic kejap je org tu kena kutip/buang keja.
sapa yg bekerja tu korang dah dikira Ameraka, wakil negara amareka, perangai kena jaga.
tp rakyat marhaen dah belajar moral pun masih tak bermoral jugek. apa la nak jadi dgn org Msia ni?

biasalah bisnes venture macam tu

sekrg ni 10% sok sok dia dah bilionaire dia uplah 90%..

itu pun jadi isu..

bongoklah budak yg viralkan ni

alah korang melantak kat fatty crab skodeng retis2 malaysia tu pun kedai cina gak kan?
yang butthurt sangat dia join dengan ST tu kenapa?
dah terang2an dia letak ST rosyam mart. siapa yang rajin buat research tau la ST tu apa.
yang kaki viral je baru tau pastu kecoh lebih,

Melayu pun tiau melayu zaman sekarang ni. Tetibe pasal rosyam nor nak boikot sebab bukan melayu punya.

Follow Us
Parit.Hilton replied at 4-1-2019 02:00 PM
aduh tak sangka pulak ada melayu yang bebal ye.

ni namanya business venture. Rosyam ada modal tap ...

orang bukan salahkan dia venture tu..orang cuma sebarkan kebenaran..sebab ramai duk geybang suruh boikot cina n support kedai melayu bumiputera..

alih-alih benchmark mereka kedai st rosyam yang mana 10% jer melayu bumiputera..

ResellerMaxis replied at 8-1-2019 05:11 AM
orang bukan salahkan dia venture tu..orang cuma sebarkan kebenaran..sebab ramai duk geybang suruh  ...

Ramai jat x faham isu...

Nk JV 5% pun ikut suka lah, tp jgn nk main racial card promote mcm pasaraya sekian2 milik penuh bumi kekdahnya

ramai tak nak ambik tau pastu buat2 tekejut meratib barua cina..awal2 lagi Rosyam bgtau join dgn Seri Ternak, ST ni mmg murah frozen food, packaging can food, brg basah etc...kt pasar selangor ada ST, tapi murah lagi brg kering di 99 speedmart..tp kalau korang yg tak boleh beli brg kat kedai owner cina, boleh la gi kedai runcit kelantan ke aceh ke yg harga cekik darah..bukan aku tak sokong peniaga islam, tp aku lagi sokong ekonomi poket aku

baik aku tolong kedai runcit melayu.aku mmg tak kan masuk kedai aceh kalo ada kedai runcit melayu

sorry lah aku nk sapot kedai aceh indon.

Parit.Hilton replied at 4-1-2019 02:00 PM
aduh tak sangka pulak ada melayu yang bebal ye.

ni namanya business venture. Rosyam ada modal tap ...

kannnnnnn....itu ler..suruh belajar kat sekolah pegi cabut kelas....benti sekolah..pastu bebal tak abis2...zzzzzzzzzzz

masa mula-mula bukak ST Rosyam ni pun, Rosyam Nor ada gtau dia ada share je bkn dia fully owned. Adoiii.. Meleis ni high expectation lah

Edited by MariaClara at 8-1-2019 12:21 PM
Kaktusmati replied at 7-1-2019 02:25 PM
alah korang melantak kat fatty crab skodeng retis2 malaysia tu pun kedai cina gak kan?
yang butthur ...

kannnnn kannn...
awal2 mmg Rosyam nor ada bagitau laaa yg ST tu ape,...and dia ade mention JV n 10%..takde issue pon....

aku lg kecoh issue poket aku..asalkan murah aku pegi aje..sibuk nk boikot.....adoiii

MariaClara replied at 8-1-2019 12:20 PM
kannnnn kannn...
awal2 mmg Rosyam nor ada bagitau laaa yg ST tu ape,...and dia ade mention JV n 1 ...

Betul tu. Yang murah dan senang kita pegi je. Kecoh naw nak support Bumiputera

Y-Nots! replied at 8-1-2019 12:18 PM
masa mula-mula bukak ST Rosyam ni pun, Rosyam Nor ada gtau dia ada share je bkn dia fully owned. Ado ...

ada org komen....share 10% sibuk promote mcm hak dia fully...berangan katenye..

ehh ehhh..kalau aku jadi RN pon aku turun padang buat promosi dah alang2 aku retis dikenali...dan sbb aku 10% aje so aku buat keje laaaa...tak kann nk goyang kaki jeeeee......10% tu bukan RM10 oiii

sorry....

MariaClara replied at 16-1-2019 03:31 PM
ada org komen....share 10% sibuk promote mcm hak dia fully...berangan katenye..

betul sgt. 10% pun tetap share

Terus senyap isu support orang Islam berniaga.
Huhuhu giant ke tesco ke Aeon ke McD ke 70% pekerja org islam. Membantu ekonomi keluarga orang Islam. Kalau maknya Islam keje Aeon, dapat gaji support makan pakai pendidikan anak2 dia. Mydin pemiliknya Islam. Pekerja ramai je India. Yg penting barang yg kita nak beli tu halal. Sumber makan kita tu halal. Pegi makan kedai melayu ke indon ke siam ke, pergi la tengok kat dapur. Mesti akan jumpa ingredient yg x de cop halal punya macam sos,paste. Kawan iolls kerja auditor halal. Geleng kepala dia bila cerita pasal kedai makan. Nak cut cost punya pasal, diorg memang beli yg murah2. Kadang tu jenama pun x pernah tau wujud. Lepas tu jual harga mcm yahudi.

Ada barang beli kt kedai sini, ada barang beli kt kedai sana dan ada juga barang beli kt kedai situ, buat perbandingan harga awl senang, jimat pun jimat