CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: cmf_chipmunk

Dilema seorang suami

maya_mahsuri replied at 29-5-2019 01:37 PM
Hurmm terasa diri ini pun ada masalah macam tt. Sekarang ni saya banyak diam kalau makpak bercakap p ...

Kalau kita tak suka lebih baik diam at 1st place atau cakap kalau dah melampau. Kita yang kena tentukan diri kita bukan orang lain hatta mak ayah kita sendiri pun. TT pun bukan jenis org yang outspoken but once dah melampau I think better to say. Bila dah umur 30an ni apabila kita boleh tentukan hidup sendiri it's time for us to think about yourself and family. Pernah tt cakap direct saja pada my mum dan sampai satu tahap suka hatilah my mum nak marah, kecil hati dsb sebab at the end kita manusia semua ada feeling macamtu. Terpaksa jadi keras dengan my mum kalau tidak she will think I ni terima dan pasrah saja. At this moment, biarlah masa tentukan.

TT nak sambung cerita lagi. Masa raya ni TT memang tak banyak cakap dengan mak TT sebab tt tahu dia alan cuba cari banyak salah tt semua. Dan taktik ni agak berkesan sebab bila tt dan isteri tak.banyak cakap mak tt takda point nak cari kelemahan kami.

Tup tup ada sorang kawan tt datang beraya rumah masa kami takda. Dapat tahu cerita yg mak tt ada complaint pasal rumah tt dan tt dah tak banyak sembang dengan dia. Satu perkara tt selalu marah dengan mak tt ialah dia suka bercerita pasal perkara negatif pasal tt dekat kawan tt. Isteri tt terjumpa dengan kawan tt ni dapat tahu cerita ni apa lagi kami hangin lah dengan mak tt. Tak dapat bayangkan ingatkan mak tt dah slow rupanya suka cakap belakang.

Kadang2 tt tak faham kenapa mak tt ni suka umpat anak menantu belakang2. Kalau tak puas hati cakap. Tak perlu khabar pada org luar. Ini burukkan kami sekeluarga.

cmf_chipmunk replied at 18-6-2019 11:45 PM
TT nak sambung cerita lagi. Masa raya ni TT memang tak banyak cakap dengan mak TT sebab tt tahu dia  ...

sabarlah tt. mil aku pun macam tu. kesian kat husband. lagi sedih raya baru ni dia cakap
rumah mak saya besar tapi "sunyi", rumah mak awak kecik tapi riuh
sebak aku dibuatnya. insyaAllah tt dia akan berubah nanti. doakan dari jauh moga hati dia lembut untuk berubah kearah kebaikan

kalau aku lah, aku suh mak aku cari menantu lain buat cucu untuk dia,
jagalah cucu tu puas2.

respek sebab ang lelaki ada telo besi.. kalo aku jadi ang.. baik jadi anak derhaka dari mati sakit jantung muda dan anak ang jadi anak yatim xda pak..

Dewa19XKangen replied at 22-6-2019 07:00 PM
respek sebab ang lelaki ada telo besi.. kalo aku jadi ang.. baik jadi anak derhaka dari mati sakit j ...

Konsep anak derhaka dalam budaya Melayu ni banyak kena dibetulkan. Para ustaz dan ustazah ni pada aku gagal terangkan pada umum apa yang dikatakan anak derhaka tu.

Pada aku tak derhaka kalau kau terpaksa pertahankan keluarga dari ancaman org luar termasuk mak ayah sendiri yang tak faham2 nak masuk campur urusan anak2 tanpa wajar. Kalau mak ayah sakit tu lain cerita ini kalau dah keterlaluan kena ditegur juga.

Follow Us