CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: taniabecks92

"Elakkan Orang Kelantan" - Netizen Nasihat Sharnaaz Ahmad

aku johor
bini kelantanese diaspora in johor (32 membesar kat johor)

tapi kalau org tengok, macam both of us org johor

actually, aku pun ada darah kelantan/ganu sebab mak aku keturunan mersing. tapi mak aku takde ciri skjp. ada sikit mcm ganung la sebab arwah atuk dari ganu.
bapak aku mix pakistan + melayu/jawa/bugis johor. aku takde perangai jowo/bugis/pakistan.

aku adopt budaya melayu johor (budaya, pakaian, makanan, dialek). bini aku ada la sikit2 ciri kelantan, tapi x obvious.

masa jalan kat penang, org ingat kitorang org penang, sbb muka aku & bini aku x mcm java johor lagi serupa penang.. mak mertua aku kelantan keturunan turki + siam. dan yg paling pelik, mak mertua aku ada keturunan jawa.

bapak mertua aku pure kelantan.

perangai sjkp ni ada sikit kat bapak mertua aku. tapi tak la melampau. mak mertua aku pembersih.

tapi sedara-mara bini aku di kelantan lalang kat tepi rumah tu, kalau rimau baring pun org tak perasan tandas jgn cakap la.. sembang kencang pun sama. tapi itu semua yg jenis tak belajar & kerja luar la..

yg masuk U & kerja di luar ok je. baik2 belaka. biasa la tu.. kawan2 klate aku masa kat U pun majoriti ok, baik, rajin..

kata kuncinya kat sini : pendidikan. educated.

kakiah12 replied at 15-9-2019 10:30 AM
AKu ni pun kalau nak kire benci jer dgn muka2 yg berdarah jawa yg persis features beruk tp aku takde ...

kihkihkih.. kalau kau nak tau, aku ni johorean (tapi takde rupa jawa walau ada sekelumit darah jawa juga, sebab lebih dominan rupa pakistan bapak aku)

errr.. dan aku rajin jugak ngutuk wong jowo

begitu juga melayu asli johor yg lain, suka ngutuk jowo johor

kakiah12 replied at 15-9-2019 10:34 AM
Aku org kelantan pasir mas berdarah tokseh dan thai. Kenapa?

tokseh arab ke? yemen? hadramawt?

mak mertua aku rantau panjang, turkish + siam.

kdg kdg org kelate baik educated and all tapi mak pak pulakkk

Aku baru balik dari sana. Setelah sekian lama tak pijak bumi Kelantan. Err.. Macam mundur je..

netizen yg bangkitkan isu negeri tu nampak sgt budus.  membawa kerengsaan sendiri, komen dlm socmed

bukannya Sharnaaz tu baru sedaq kelmarin yang Nabila tu org klate...

dah suka sama suka, masa tu bukan la Nabila pi tukaq jadi org negeri lain berstatus sementara ka apa ka... depa dah kawen pun, ditakdirkan dan diuji dgn kemelut rumahtangga

ini soal hati.. yg hangpa netizen pi bukak lembaran sejarah isu kenegerian pasai apa... akai adaa..?

Follow Us
Zona2020 replied at 14-9-2019 08:33 PM
Betul... Dari zaman sekolah lagi.. Kelantan dgn selangor borak dtg geng kelantan.. Terkonteng2 selan ...

Yg ni betul sgt2 ni

cikgojesss replied at 15-9-2019 10:12 AM
hina sgt uorls rejek hidup2 heshe sebab negeri  tapi selayaknyalah hak uorls lah khuenss :lol ...

Mmg meols royak kat heshe taknok la kwen psl mu org klate. Klo stakat nk kwn2 nk g kuar mkn sgala meols ok. Tp smpai abih blja pon heshe ajak kawen tetap meols bg alsan sama. Pehtu heshe sentap siap2 bcerita n mghanjengkn meols dpn kwn2 lain doakan reramai arini meols rject psl negeri, esok biar meols tkawen ngn hat meols xsuka sgt tu. Dsr tau fefeling ampuh sgt doa pnuh mustajab mentang2 heshe dr serambi mekoh pnuh barokah warohmah

bagi pengalaman akak pulak
org kelantan best je buat kawan
sek2 jatey kelatey ni selalunya padai buat lawak
dan agak bersopan..muka pon agak siap

tapi when it comes to relationship
mmg krik krik krik
sib baikla akak takde tercrush mana2 sek2 budu neh
psal ntah
for me derang not sexually attractive hahahhaha

beta_carotene replied at 14-9-2019 10:49 AM
Meols rasa netizen harus lebih beware dgn orang terengganu.. Hati tisu xblh kawin org terengganu.. E ...

Kenapa ni wak....why why

Ishkk tak baik la nak nilai seseorang berdasarkan negeri. Tengok hati and cara orang tu dibesarkan, macam mana keluarga orang tu layan kau, family kau dan orang orang sekeliling, miskin kaya ETC. Semua ni mainkan peranan penting.

bukan nak cakap apa. tapi set set kelantan, prefer kawen dgn sek sek dorang jugok. mudoh nok kelik kapung

raxief replied at 15-9-2019 11:17 AM
aku johor
bini kelantanese diaspora in johor (32 membesar kat johor)

aku pun ada sorang kawan, salah sorang parents dia org kelantan berdarah jawa

Teru2Bozu replied at 15-9-2019 01:07 PM
Aku baru balik dari sana. Setelah sekian lama tak pijak bumi Kelantan. Err.. Macam mundur je..

Bukan nak ckp mmg mundur. Toilet awam dgn toilet rumah diorg sama. Teruk Kotor .

Emm ntahla...aku xnk ckp pasal perangai sbb semua sama je cuma nk ckp..... bapakk jem gila kalo gi kelantan masa hari raya duhhhh...nak menangis....nyesal gilak aku gi ikut bertandang ke rumah pengantin hahahahaha...kalau tau jem gitu ...aku bagi alasan awal2 ...huiiiii

akubest replied at 15-9-2019 02:25 PM
bagi pengalaman akak pulak
org kelantan best je buat kawan
sek2 jatey kelatey ni selalunya padai b ...

Setuju. Kebanyakkan jatey kelates mmg Muka siap. Lagi2 Yg educated .Habis u terus apply kerja. byk jatey kelates Yg bijok2 ni ramai kat kl Selangor and johor. Mmg jenis ni pandai buat duit Dan kerja tp sgt pandai juga mengular. Ambik kesempatan dlm kesempitan. Tp sebab deols pandai mmg tutup Mata je la. Kaki bodek Bos Yg mahaagung. kalah local staff. Hahahhaa

Madel replied at 14-9-2019 11:30 AM
Ada kebenaran nya kot
Kalau tenguk pada jiran aku ni,
Laki org kelantan , bini org Pahang

ya kot.. yg aku jumpa pulak bini orang kelantan, laki orang johor.. tapi yg nampak dominan bini lah.. laki nampak macam diam jer.. ikut jer cakap bini
tapi tak tau lah, kita bukan dok serumah dgn diorang

kakiah12 replied at 15-9-2019 10:30 AM
AKu ni pun kalau nak kire benci jer dgn muka2 yg berdarah jawa yg persis features beruk tp aku takde ...

acik2 poremer kepam ni menghanjeng berdasarkan pengalaman.. nak buat mcm mana isu sek sek kito ni mmg meluas bukan timbul sehari dua dah terbukti ramai mengalaminya berbagai2 testimoni

macam meols, walaupun meols fefeeling ban sek sek kito nih namun meols masih percaya ramai lagi sek sek kito yang baik so untuk melegakan hati sis kiah, selayaknya sis kiah turut serta menghanjeng ummah2 yang sis kiah benci.. silakhuennn

munchkin replied at 15-9-2019 04:35 AM
Tapi i ni terbalik pulak. Yg sedara mara spouse duduk kelantan yg baik baik molek molek ckp tutur  ...

Sedar mara spouse ko yg ddk kl tu masa umur berapa? Mmg dr lahir ddk kl ke atau dah besar dpt kerja baru ddk kl?

Golongan yg aku maksud kan ni... yg mmg lahir kl... bersekolah kat kl.. cakap kelantan pun tak pandai...tapi mak atau ayah ada darah kelantan.

Kalau setakat dah kerja baru pindah kl.. lepas tu time cuti berduyun2 balik kelantan lagi,  cakap pun masih lagi ada bunyi2 budu... itu consider kelantan lagi.  

Cable replied at 14-9-2019 10:00 PM
mmg la salah...setiap kali cuti nk balik..duk je la dlm umah relax2..rindu nau ngn kampung jngn dt ...

Ko ni mesti org bentong atau raub kan hahahahhaa