CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: taniabecks92

"Elakkan Orang Kelantan" - Netizen Nasihat Sharnaaz Ahmad

annadonna replied at 14-9-2019 01:00 PM
Orang Perlis - cakap bingit
Orang Penang - cakap kasar
Orang Kedah - cakap besar

Org penang cakap kasar tu betollah kot.  Aku tak suka layan cust dr pineng piorr ni. Ayat dia bikin panas. Ko nak mmbeli ke nak bergaduh? Last2 aku cancel order walaupon byk sbb peel takleh berurusan baik. Ayat xmo kalah.

Adohhh mcm2 komen ye pasal negeri masing2. Pokoknya semua negeri samo sajok. Iols negeri selangor. Jawa plak tu. Iols pon ada juga tak suka ngn sikap org jawa ni dr family iols lahh.

Low classs....lg dulu aku sendiri dah alami 1 % je yg boleh ngam dgn org luar...

dua_chzy replied at 15-9-2019 11:33 PM
Nak tanya sketz,

Camna nak bedakan muka Melayu asli Johor, dan Jawa Johor ya? Adakah Melayu as ...

betul la tu, tapi takde la rupa cina.. melayu asli johor takde ciri-ciri jowo.. kalau nak lebih clear, kau tengok utube blogger2 riau/bengkalis/bintan/daik/lingga.. itu la dia rupa melayu johor-riau.. dialek pun 90-95% sama.. pengalaman aku pergi jalan2 area kepulauan riau ni, diorg langsung tak faham bahasa jowo tetiba rasa macam kawan2 aku dari batu pahat tu yg indon, bukan diorg

c===8 replied at 15-9-2019 06:37 PM
Penah dgr org klate cakap camni...sek kito jange pecoh
Gua ingat sek tu seks la macam pecah dara
...

Aku lahir dan sekolah kat sn x pernah dengar dan gna perkataan tu.hnya dgr di forum aje.

Shinichikudo replied at 14-9-2019 08:53 PM
Dri pengalaman meols duk ganu berpuluh tahun ni org2 ganu ni kasar..diorg ni nelang..nelang tu mak ...

Ko duk ganu berpuluh tahun buat ape kat sane?
Tahan plak ko duk sana.
Balik kampung asal ko lah.

Follow Us
Set set alergic gittew

dua_chzy replied at 16-9-2019 03:57 AM
So, macam Akim tu, Melayu asli la kan? Bugis memang, bercakap kuat sangat macam Cina Fuchou Sarawa ...

meols pon tak pasti akim tu sister...kekadang putih2 ni sebab ada campur cina..heshe belah2 jb, sana banyak mix boyan bagai...tapi boyan gelap sket la..

Kami orang Johor...tapi adik beradik kami ada kahwin orang Penang, Pahang , Nogori dan Kelantan. Kelantan paling ramai iaitu 4 orang. Tapi mcm tak ada problem sangat mungkin disebabkan 1) semuanya well educated    paling rendah pun degree ( mungkin semua open minded)  2) adik beradik kami yg kawin dgn orang luar pun educated ...sekarang ni ada beberapa yg ada Doctorate...dan dah ada yg dpt title2  Dato( perkhidmatan ( so, maybe diorang tak lah nak memperlekehkan kamu). 3) Sebab kami tak pernah jadikan isu- maksudnya siapa nak balik kampong siapa waktu raya , kalau ada kenduri tak dapat balik ke. ..mungkin sebab adik beradik kami ramai ...so tetap ada yg balik kg kami. Parents pun tak pernah memburukkan anak2 dan menantu2 ....kira buat tak kisah. Kami pun tak besar2kan jika ada yg tak berapa suka.
4) Memang kami  dibesarkan tak jenis maki2 atau mencarut ...Alhamdulillah  sehingga keluarga besar kami pun mcm ni...
Kesimpulannya , walaupun berbagai negeri ...semua mcm okay...mesra bila jumpa.

I pun ore kelate tp membesar kt kl, xpnah lg membesar kt klate.. tp i pn mmg xnak la org kelantan, ktorg adik bradik semua mmg xnk jodoh ngn org kelantan..i dpt kawen ngn org pahang, tp berbeza, family dia yg blh kata tiap2 bln dtg, pstu duduk rumah nak bersponsor sentiasa, berbeza ngn family meolls.. so it depends jgk pd family and cara diorg dibesarkn

Shinichikudo replied at 14-9-2019 11:24 AM
Yesszaa..hati tisu toksah la kawen org ganu baik laki ke pompuan

Pasaipa...akak sulong iols elok je nikah org kemaman..anak2 diorg pun lebih suka blik kg tokki..klau blk kg kami penuh bonet kiriman kepok lekor kepok keping.yg menantu hantu mak iols..org nismilan..so xpyh nk kata negeri mn2..klau dah perangai hangsuang..mai dr singapore pun  sama aihh

Sinih aku komen bab bugis..aku bugis tapi dibesarkan total secara melayu la means aku baru tau ni ha aku bugis..
Ayah bugis
Mak selangor perak
Ya allah kitorg sibling kalau bercakap serius mcm nk bergaduh..klu belah ayah tu memang betul2 bergaduh pun lansung terus balik dari event pun ade..kuat nau gaduhh hahaha

Pastu aku kawen ngan jawa..memang pendiam habis diorang..bayangkan camne aku bile balik kg, as a result aku menantu plg cekap dan dominan dlm fam diorang sbb diorang sejenis diam dan pasif..fam day diorang pun aku yg kelolakan..

Dri pengalaman meols duk ganu berpuluh tahun ni org2 ganu ni kasar..diorg ni nelang..nelang tu mak ...

Oooh psl ni ke..  tp mmg ya pun..pelawa ajak mkn pun mcm nk ajak gaduh

Mejami replied at 16-9-2019 03:51 PM
Pasaipa...akak sulong iols elok je nikah org kemaman..anak2 diorg pun lebih suka blik kg tokki..kl ...

off topic. avvy u membuatkan iols nk tgok balik runningman episod Go Soo

annadonna replied at 14-9-2019 01:00 PM
Orang Perlis - cakap bingit
Orang Penang - cakap kasar
Orang Kedah - cakap besar

org kedah,perak,ganu lbh kurang jela perangai ye

nak tmbh sket.org ganu ni ada 1 prangai demo pggil bolok means kelam kabut.klu terlbih sgt demo pggil bolok boq.haha.tp mmg demo gitu.klu plat t ats jln serabutla cara demo driving.

Tetiba rasa macam nak bersetuju... Ok2...aku setuju...

Shinichikudo replied at 14-9-2019 11:24 AM
Yesszaa..hati tisu toksah la kawen org ganu baik laki ke pompuan

Dah ada pengalaman... Nih perempuan yg ke 5 dr terengganu yg aku pernah jumpa.. Sampai rasa trauma.  Asal tau pompuan dr terengganu.. Start otak aku digest bnda2 trauma tu.

Punya teruk perangai sampai kan satu department hantar petisyen mintak dia di tukar kan dept lain... Dah pindah dept baru... Dept baru pun tak taHan Dan hantar petisyen.  

Muka huduh.. Perangai lagi teruk dari musibat..pengotor..pemalas... Laki dia punyer baik tp mcm kena nasi kangkang. Kesian tengok  laki dia...

Aku harap satu hari dia mati kena bunuh la bagus.  Org perangai mcm nih mati jeh bagus.  Geram betol!!  

naina replied at 16-9-2019 04:49 AM
Org penang cakap kasar tu betollah kot.  Aku tak suka layan cust dr pineng piorr ni. Ayat dia biki ...

Ade sorang Tu Dr Penang...Bella make up Artis..bingit dia ckp

Edited by aurorae at 16-9-2019 09:32 PM
funnyTONE replied at 14-9-2019 12:49 PM
ye betul...abang aku kawen org kelantan tiap raya mesti blk sana.. betahun lagu tu. cousin aku pom ...

Syukurlah my bil bukan jenis macam tu, tiap tahun gilir2 raya kampung dia, isteri 1st dan adik.

Cuma ciri2 skjp ada juga masa ekonomi lembap dulu, kita cadangkan sewa sebahagian rumah dia, tak nak dengan alasan nanti sedara-mara dia datang nak tidur mana? Padahal rumah lebih 10 bilik dan 4 dapur, boleh je. Lainlah datang serentak 10 family tak balik2 sebulan dua.