CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

"Sudah 2020, Rakyat Kita Masih Ketinggalan Zaman" - Doktor Selar Wanit

makanan hospital kalau bukan utk sakit kronik adalah lebih kepada nak mengenyangkan pesakit so dapat tidur dgn perut kenyang. Comfort food kan.

Balik rumah berpantang la sendiri.

Sedap weii makanan hospital ni. Pengalaman ambo selama 8 bulan sewaktu orang rumah di hospital...memang jarang beli nasi bungkus ke apa ke sebab arwah orang rumah pun mengakui ianya sedap

ellejo replied at 11-3-2020 11:57 AM
makan jelah sister. bukan bagi makan babi pun. sibuk berpantang sayur sejuk itu ini, makanan tak bag ...

bersalin tu dah abis tenaga sbb tu dorang bagi makan minum milo segala. kalau tak kang gigil badan. tapi ada orang sanggup tahan biar gigil janji tak makan pantang2 ni katanya. aku kalau takat benda gatal tu aku pantang gak, even kalau kita sakit kulit pun doc pesan jangan makan benda gatal

iols pantang mil yg jaga
mil plak ex-nurse
mimpi la iols nak cerewet2 makan
sup sayur ada udang bagai...dilema sungguh iols masa pantang
bagi mil, semua boleh makan haahha

Aku dulu beranak hosp kerajaan gak tak sempat pk boleh makan ke tidak sebab lapar gila wey.

talapia replied at 11-3-2020 11:56 AM
teringat aritu masa lepas bersalinkan anak aku.. bersalin kol 3 pagi.. lps bersalin tido la. Bangun  ...

heheh belasah je yek
ikut orang je dek..takyah kesah sangat
kalau famili jenis pantang, ikut je berpantang
kalau tak kesah then why border kan

macam sis mmg berpantang..so setiap kali bersalin mmg hby and kakak siap2 tunggu kt ruang menunggu tu...nnt dh bersalin siap je makanan yang mak bekalkan nasi panas2, ikn bilis bakar dengan lada hitam..air panas2..sedap kot dh la duk spital sejuk gile.

sis ikut je pesan mak..sebab mak kata kesannya jangka masa panjang,..sbb benda nak pakai lama kan.  yelah, melibatkan perut and rahim kita tu..kdg2 bukan takle makan makanan biasa kita makan..tapi untuk pemulihan kita kena hati2 memilih makan.  macam tak bole makan yang berminyak, berlemak and pedas2..

wallahualam and alhamdulillah sis and kakak2 semua sihat walapun semua dh 40an and takde yang obesiti.

Follow Us
Saya makan ja..
Pasni pembantu wad leh buat tmbhn pilihan ' tkmau mknn hospital'

Rugi,membazir

Ada yg bgus tu mknn depa bg suami mkn, ank mkn,ada yg bgkus dlm bekas bg suami..kira ibu2 baru brsalin ni mkn mknn yg dibawa suami

Saya mkn ja, pas bersalin,nyusu ank pulak, lapaq ja memanjang

Masa anak pertama...lepas brsalin sorong masuk wad,depa jamu ayam tomyam..belasah ja
Alhamdulillah tkdak pa..
Lapaqqq
Hihi

talapia replied at 11-3-2020 11:56 AM
teringat aritu masa lepas bersalinkan anak aku.. bersalin kol 3 pagi.. lps bersalin tido la. Bangun  ...

aku ok je kalau orang nak pantang2 ni tapi tak sibuk orang lain.
kalau jumpa orang katil sebelah yg uols citer ni memang iols menyampah.
ko taknak makan dah.. biar je orang lain makan. toksah nak larang orang lain pulak lagi2 tengah dalam hospital.
badan dan baby masing2 perlukan zat... anak besar lahir2 4 kilo.. takperla lagi. Kot anak kecik 2kilo.. mak plak makan makanan takde zat, atau tak makan/lambat makan... zat ape laa nak diberi kat anak masa menyusu tu... dah kena tahan pulak nanti sbb anak turun berat ke ape...
lain la kat gerai2 tepi jalan tu yg tak pasti hygenic dalam alat2 serta bahan2 makanan dia nak ditegah drpd makan... itu ok

masa aku warded sebab denggi dulu memang tak lalu makan makanan spital. tapi masa warded hb low ya hampunn.. sedap je makanan spital. hahaha.

prettyuglybabe replied at 11-3-2020 12:45 PM
pada i nak tegur tak payah la nak berlagak sangat..
yes nenek moyang tak belajar sains but dorang b ...

yes.. setuju.
badan masing2... yang rasa sakit, gatal, bisa, sengal.. nanti kita sendiri jugak.

Iols lebih rengsa dgn mekap doc ni

rospinki replied at 11-3-2020 11:49 AM
punyalah sedap makan kt sepital tu diorg taknk..aku suka duk kat wad masa bersalin dpt makan ats kat ...

Kiranya pantang jugak la..pantang nampak terus bedal sehingga licin..

helicornia replied at 11-3-2020 04:58 AM
bersalin tu dah abis tenaga sbb tu dorang bagi makan minum milo segala. kalau tak kang gigil badan ...

macam iols, iols pantang pergerakan, ais dan telur.  pilis jamu akar kayu tangas urut bersalin semua tu buat la. sebab mak mertua meols dulu berpantang dgn Oomi Jannah. so sedikit sbanyak pengalaman pantang dia dulu dia tepek ke muka iols. Sheols ni confinement lady for royalty.
tapi milo tu terlampau manis tau. iols skeptikal soal kandungan gula

btw, ai tak suka doc nini ni.

prettyuglybabe replied at 11-3-2020 12:45 PM
pada i nak tegur tak payah la nak berlagak sangat..
yes nenek moyang tak belajar sains but dorang b ...

i pun tak suka cara doktor jongos ni tegur orang..bongkak.

doktor lain lagi senior takde pun berlagak mcm dia ni

rospinki replied at 11-3-2020 12:06 PM
kan..pelawat tolong habiskan. menu dia simpel je lauk biasa..sawi tumis ngan okan bilis pucat lesi ...

Itulah. Masa nak beranak ke anak last, hari admit tu dh lepas waktu lunch depa. Tapi tnya je kat nurse ada lebih tak. Baiknya hati nurse pi mintak kt adik bhgn servis tu. Perut tgh lapaq, makan sedap rasa nak bertambah je lagi.

sayang rasa tak makan.sebab lepas pekerja tu amik balik tray yang penuh, mestilah ke tong sampah kan. kan membazir tu.. Jamahla la sikit, duit kita juga tu...huhu..aku time duk hospital selalu tunggu minum petang..dapat air coklat panas, roti/biskut..rase cam insaf jap..

Boomibulat replied at 11-3-2020 01:33 PM
Kiranya pantang jugak la..pantang nampak terus bedal sehingga licin..

yer..betul sangat tu sis..pantang nampak memang bedal habis. itu yg aku dok gelak tadi org atas tu cakap psal pantang nampak. hahaha

cakap pasal pantang ni kan..aku tak berapa pantang lepas beranak. haa kau mcm kucing beranak upa gaya. tapi aku masih lagi makan ubat jamu smpi sekarang jaga makan jaga body..aww

sofyayra replied at 11-3-2020 01:50 PM
Itulah. Masa nak beranak ke anak last, hari admit tu dh lepas waktu lunch depa. Tapi tnya je kat n ...

samalah kak..segan nak mintak nasik tambah. tembikai tu kecik sgt dibaginya..dahla tembikai tu lah paling mujarab utk org berpantang itu yg pertama kali kaka cekau..menjeling orang katil sebelah.

teringat time lepas bersalin no 2 dia punya lapar menggigil gigil..nurse bagi milo dan biskut kering jah..beranak normal lepas tu uri tertinggal kt dalam naiya semalaman kena tuttt..ngeri tergt.

Haku tiga2 pantang semua Haku bedal, licin nc Ngan lauk2 sekali abis.. bukan sekadar lapar tp nak bg byk hasilan susu badan... Pastu dtg mak@ laki bwk makan, Haku makan lg, mmg sejenis kuat makan kot...hihi.. sampai akak katil sebelah Haku siap bg haku, rugi kak ooiii... Pastu balik umah pandai2 la nak makan menu pantang mcm ne