CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: whitemagic

[Tempatan] DAP membantah sekeras kerasnya langkah kerajaan PN mahu merobohkan kuil di KTM A

honeybee1802 replied at 1-7-2020 08:28 AM
Apsal ek?
Isk..nak bist taska pun tak semudan buat kuil tau...

dorang ni banyak takut pada banyak benda..

underground replied at 28-6-2020 08:52 AM
Area aku ni rumah pun buat kuil.

Lot kedai sewa pun berani buat kuil.

kt tempat aku ada kawasan rumah teres ni, nasib baik la lorong tu mmg suma india. kalau org lain rumah sendiri kite renovate bagi cantik la kan, especially lot tepi, bleh la tambah rumah skit. ni tak, yg lot tepi tu la diorg buat kuil. yg lot tengah pun parking bawah rumah tu pun letak patung letak kuil.  yg kelakonye jiran depan rumah tak puas ati sbb rumah tu suka buat upacara smpi sembelih2 kambing katenye. habeh masa wat upacara tu ko taknak plak panggil polis, tp senyap2 gi ngadu kt majlis perbandaran. yg majlis perbandaran plak mmg takleh buat ape sbb kuil2 tu dlm rumah.  habeh takkan mp nk kene tunggu tangga kt situ pulak kan?

aku terfikir gak diorg ni buat kuil dlm rumah la kan, kalau one day anak cucu nak jual rumah tu kan dah tak boleh dpt harga pasaran

Dah sampai masanya daftarkan dan lesenkan

Edited by wolfheart at 1-7-2020 12:58 PM

Cuma undang2 je yg boleh kawal semua ni. Janganlah senang2 bagi pampasan & tanah free lagi lepas ni. Tak payah balik2 nasihat suruh pindah. SAMAN siapa yg bina + ROBOH binaan tu je supaya tak de yg berani bina lagi.

annehuda replied at 1-7-2020 12:37 PM
kt tempat aku ada kawasan rumah teres ni, nasib baik la lorong tu mmg suma india. kalau org lain r ...

Kawan aku yg berjiran dengan penyewa hindu yg ada tempat memuja kecik kat dalam umah..mmg kuat kene kacau..sampai byk kali kene panggil ustaz halau jin.  Ustaz halau, dia puja jin datang balik, ustaz halau balik, dia puja balik... Kalau dah buat kuil kat rumah lagi lerr bapak segala  jin la duk situ..

lemak_masin replied at 1-7-2020 04:54 PM
Kawan aku yg berjiran dengan penyewa hindu yg ada tempat memuja kecik kat dalam umah..mmg kuat ken ...

tu la. dlm kes aku citer td, yg ngadu tu pun india gak hahaha.

Follow Us
Buang kerakyatan ke tamil nadu terus. Suh dirg buat kuil merata2 di mathurai

lemak_masin replied at 1-7-2020 04:54 PM
Kawan aku yg berjiran dengan penyewa hindu yg ada tempat memuja kecik kat dalam umah..mmg kuat ken ...

Owh terigt dulu..ms aku dok flat.elok depan dapur belakang aku ada pokok..hindu sebelah rumah confirm la senja2 dok pi perasap kt situ..mau bau ke dapur aku.tp aku jenis heartless...tu takde perasan kluar msk situ.tp ada skit tensen la..tp sbb aku penyewa malas nak carik gaduh

Nak kerajaan peka hak2 beragama tapi diorang ni ada dapat kelulusan x bina kuil? X fikir ka keselesaan orang awam sebelum suka2 hati bina kuil tu..tau memberontak ja korang kan!

olaklempit replied at 30-6-2020 03:26 PM
di Penang ada satu betul betul di corner.

Biasa daripada kecik pondok terus jadi besar dan tak be ...

kemungkinan situ dlu estet sawit atau getah

majoriti area kl zaman dlu memang estet

estet dah takda.. tp kuil tetap. kekal di situ... susah nak. pindah.. tuhan mana bleh pindah sukahati.. hahahaha

dewi_rina replied at 30-6-2020 02:48 PM
Kuil baru tu ada yg sebelum Tesco tu, siap ada sekolah tamil lagi
Situ memang jem lagi2 kalau ada ...

ooh kuil sblm tesco tuh... xtau plak ade sek tamil...
hari thaipusam jgn laaa lalu..

anonims replied at 29-6-2020 10:22 PM
Masalahnya bukan tanah depa. Patut kerajaan boleh saman buat kuil atas tanah kerajaan.
Kalau kat  ...

patutnya memang mcm tuh terus saman....sah2 binaan haram atas tanah kerajaan.... silap nya govt dr dulu takut dgn sami2 keling ni... dh jd practice nk roboh jer bagi pampasan... roboh jer dpt pampasan... sbb tuh kuil2 pacak niii boleh di jadikan bisness pd diorg... pantang nmpk pokok besar jer pacakkk.... mane2 govt project tepi2 longkang pacakkk... bole buat duittt..

pdahal org melayu nk bina surau/masjid pun kene lalui proses apply elok2 atas tanah di wartakan kaw beribadat... tgk keling xpayah susah2.. pacak dpt pampasan & tanah govt bagi free siap wartakn sekali...

honeybee1802 replied at 1-7-2020 07:46 PM
Owh terigt dulu..ms aku dok flat.elok depan dapur belakang aku ada pokok..hindu sebelah rumah conf ...

patut siram petrol kt pokok tuh pastu bakar... diorg pantang nmpk pokok besar... kt area umah my mom ade org report ada pokok jd kuil.... org dewan bandaraya dtg tebang pokok terus... tp xpasal2 tebang sume pokok sume area dekat2 situ... gara2 xnak bg sami2 partime pokok tuh mengamokk.... xper lah tebang sume yg penting kuil pacak gone...  

wolfheart replied at 1-7-2020 12:52 PM
Cuma undang2 je yg boleh kawal semua ni. Janganlah senang2 bagi pampasan & tanah free lagi lepas ni. ...

betul... jgn bagi muka lagi... tgk kes adib betapa paria nya keling2 yg taksub nih... padahal pampasan awal2 dh kaut & kuil baru dpt lagi luas... time roboh mengamok nk kuil lama tuh jgk....

xyah pampasan xyah tanah free.... roboh & saman org yg bina atas tanah haram.. undang2 dh ada tp xpaham knpa polis xguna utk sabit kesalahan & xpenah kene dakwa ke mahkamah bina atas tanah haram...

Kat Kg Pasir, Petaling, KL (dari Pantai Dalam, Bangsar nak keje Jln Klang Lama) ada satu kuil Hindu besar di dlm satu kampung yg semua penduduknya org Melayu-Islam. Mungkin asalnya dulu dibina olh pekerja stesyen keretapi Petaling kat situ, yg mana diorang pun tinggal sekali kat situ yg ada sekali perumahan pekerja. Tp bila diorang dah pindah tak duduk situ lg, kuil tu tetap lg ada walaupun dah takde lg penduduk Hindu kat Kg Pasir tu. Tp klu hal ni sebaliknya pd org Melayu-Islam, dah kena pindah lama dah Masjid atau Surau tu sbb alasanya dah takde lg penduduk kat situ yg beragama Islam dan bukan kawasan majority Islam lg.
Yg menyokongnya pulak org Melayu Islam Liberal aka half Kafir mcm byk yg bersepah kat forum ni.

binipopeye replied at 4-7-2020 02:22 AM
patut siram petrol kt pokok tuh pastu bakar... diorg pantang nmpk pokok besar... kt area umah my m ...

They all ni pantang nampak pokok...agak nya 100thn tu mungkin pokok...bukan binaan..tp dia punyer claimnnn....yadeyyadey...

SWORKS27 replied at 30-6-2020 11:36 AM
elok pun...kalih la kuil ni...bukan ataih tanah dia pun....
ni kalau aku lalu malam2 naik ets sampa ...

Aku nak habaq kat ang.. Situ area selalu depa jumpa cik ponti

Hahahahaha

kan ade pulak bomba2 yg terkorban, rusuh sane rusuh sini

honeybee1802 replied at 4-7-2020 08:25 AM
They all ni pantang nampak pokok...agak nya 100thn tu mungkin pokok...bukan binaan..tp dia punyer  ...

ha ah... keling ni bukan jer pantang nmpk pokok besar.... nmpk pokok pisang org pun di tebang nya sukahati.. bunga2 ada bau mcm bunga melur umah my mom sukahati msuk petik... jd time ade keling nk kawin & thaipusam...

keling2 modern yg jenis xbakar colok kt umah nih yg jenis xtaksub sgt... keling2 kuat agama ni yg taksub dgn pokok.. kt pokok berasap kt umah pun berasap

fennec replied at 4-7-2020 04:08 AM
Kat Kg Pasir, Petaling, KL (dari Pantai Dalam, Bangsar nak keje Jln Klang Lama) ada satu kuil Hindu  ...

diorang takdak sistem. kariah mcm. islam dan kristian yakni tiada penganut di satu2 tempat.. maka. takda makna dah gereja/masjid ada di situ...