CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ninis_

hi sudah2 la tu

Cumikucingku replied at 29-6-2020 07:04 PM
Masalah skg ialah ayah xsuke...

Sama ada si boy perangai betul2 baik atau acah2 baik tp kalau aya ...

Elooo..tak sekolah ye..?
Abah takmo.jadi wali...bleh wali hakim..ko tatau ye...ni nk bina masjid..rumah Allah..pak dia ketegaq pesai pa? Budak tu tadak moto kuasa tinggi? Elooo...tgk akhlak ok..pi ajak mai umah..suh azannn..suh ngaji..suh jadi imam..tgk sapa hebat ..pak or budak tu hoccay?

Kawan saya ..akak dia nk nikah..pak dia tak ske sb budak tu rendah pangkat dari akak diaaa..so kawan tanya saya camna? Pak dia ugut takmo maii..takmo jadi wali!!

Saya kabo..toksah layan ketegaq pak dia..bio depa nikah wali hakim..sokkkk dpt cucu jantan..lembut laaa tua tak sedaq diri tuh!!! Masinnn ckp aku okk..laa ni epi sme

Mende dah molek.ko susah kan pesai? Sok dia bwk lari ke Siam..dia btui bomoh santau balas dendam haaa sapa salah?

Bapak bapak yg ada anak dara ni sme patut kne pi kerusus..kursus   wajib pi n pi blajaq lagi..tuntutan agama...NIKAH KAN ANAK POMPUAN BILA MASUK UMOQ!!! TAU???  Abis pmr tu patut dah nikah..tadak la campak babies sana sini

Dlm tk sedar jgn kita pulak sebeno penyumbanggggg kes buang bayi!! Napa tidak! Anak nk nikah ko susahkan dia..why

Parents ko nk yg terbaik je utk ko.  Cube la ko slow talk dgn parents ko dlu,  and sambil2 ko riki2 la info psl boy.  

Edited by jazaa100 at 29-6-2020 07:45 PM
Normabaru replied at 29-6-2020 07:10 PM
Apo dikk.. Ko minta pendapat.. Org bg ko sound blk.. Well, good luck la with that kind of attitude ...

Dia nk Cik Norm tulis apa yg dia nk dgr......

Org tengah mabuk cinta    .

ajinomotonosuga replied at 29-6-2020 07:25 PM
Elooo..tak sekolah ye..?
Abah takmo.jadi wali...bleh wali hakim..ko tatau ye...ni nk bina masjid. ...

Ye tau bole cari wali hakim...

Sekarang aku punya pendapat lebih kepada  untuk menjaga hubungan anak dan ayah....

Kan aku ada kata kalau tt nak teruskan kena kenal lebih lama 2-3 tahun....dlm masa 2-3 tahun ni mungkin juga ayah dia akan lembut hati kalau tt dpt buktikan perangai sebenar si boy tu...

Kalau ko nak bg pendapat ko untuk suruh cari wali hakim ko post la pendapat ko... nanti si tt ni baca la.... bgtau sekali tt prosedur untuk mohon wali hakim....

Cumikucingku replied at 29-6-2020 07:04 PM
Masalah skg ialah ayah xsuke...

Sama ada si boy perangai betul2 baik atau acah2 baik tp kalau aya ...

ya kak . gitulah saya fikirnya tunggu 2 3 taun lgi tengok mcm mana ke depan2. Saya kenal parents saya mcm mana . Sebabtu nk buktikan jugak huhu. tq nasihat. ada ja kwn2 saya ayah mak setuju suka sgt2 end up lepas kawin huru hara. so takleh nak letak semuanya atas parets jugak kan. usaha kita pun somehow kena jugak la kan, hihi

jazaa100 replied at 29-6-2020 07:38 PM
Dia nk Norma tulis apa yg dia nk dgr......

Yes... Exactly.. It seemed that TT just wanna justified her action because family tak restu.. Bkn neutral pon.. Semua org bgtau A dia tetap ckp B even gigih menaip ckp terima semua feedback. Haha.. Lantokkan je ler..

Follow Us
Ninis_ replied at 29-6-2020 10:34 AM
Ya mmg mak ayah yang ini ja. Takda melawan apa pun . Baik2 ja cuma diam2 ja berkawan sekarang . Na ...

Amboi ko dik, mintak nasihat lepas tu ko counter balik. Baik tak payah tabya klu mcm tu. Umur berapa ni mcm dahbtahu banyak sangat, sampai cakap mak bapak ada yg tak betul. Masa bercinta semua manis ya sampai sanggup tipi parwnts, parents tak betul la.  Suka hati ko lah dekkk, lain kali tak payah tanya buat keputusan sendiri yaaa

ajinomotonosuga replied at 29-6-2020 07:25 PM
Elooo..tak sekolah ye..?
Abah takmo.jadi wali...bleh wali hakim..ko tatau ye...ni nk bina masjid. ...

Pak Aji tak de anak...

Ayah ni lebih tau Pak Aji oii...org klu dah angau memang akn ckp, ayah kenal luar je ..tak kenal betul betul.....

Memang ayah elok kwinkn cecepat ank dara . Tapi kena tgok jugak dgn sapa yg nk di kawinkn tu....

Iya ke gi telend sbb nk buat sumbangan kat sana, kat kedah tu pun ramai org muskin...tu...kat baling tu ..ramai org susah...nun kat pengkalan hulu tu pun, rsmai je yg rumah mcm nk rebah...knp nk bersusah payah ke telend....

my advice is

u focus study
tolong bagi masa kenal hati budi dia
lelaki ni , i tell you ...waktu mula mula ni memang nampak okay okay but lelama you will know and come to notice the anomalies atau something yg tak berapa quite right - ini bukan bermakna cari salah atau apa apa, biaq kenal bebetul hati, akal budi tu.

kalau ayah kita kata something tu, may be kita kena siasat sendiri atau buy time - what is to rsh, nak kalut kalaut awat ye...

u finish study dulu , keje dulu dan i guess...u muda lagi so bagi matang sikit  as in taw timbang  akan jenis lelaki mana yg you nak pilih jadi suami ni, jadi ayah ni , jagi penjaga u ni...

so pada  i , awatlaaa  dok serabut nak decide, kawan dulu...

awat tak ada kawan kat uni yg berjenih sikit ka?

apa sifat sifat dia yg you suka

dan apa yg dia buat you tak suka ?

sure ayah tu may be 50-50 betul tapi lelaki ni ...hatihati la ni...

Ninis_ replied at 29-6-2020 06:45 PM
Ya sekarang dah habis kak. Wah intonasi menulis mcm sentiasa berada di atas je kak.hihi takpa semu ...

u akan fikir ke apa akan jadikat you in say , 5, 10 years, kat mana nak keje kat mana nak beli rumah , kos itu ini.
sebab tu org tanya soalan soalan macam ni ...

bukan sebab nak sanggah awak tapi to show that you are now emotionally involved , so u tak nampak benda yg org suruh you stand back and observed dulu

Normabaru replied at 29-6-2020 07:10 PM
Apo dikk.. Ko minta pendapat.. Org bg ko sound blk.. Well, good luck la with that kind of attitude ...

haha bukan nak melawan cakap parents, nak buktikan dekat parents ja perangai si polan tak mcmtu. kita dalam menasihati org pun kdg kena pandang2 jugak. saya terima ja akak punya nasihat tak cakap pun tak terima. tapi cakap biar pandang2, jangan melebih sangat. takut apa kita ckp tu berbalik pada diri. saya tak ckp pun akak salah ke apa ke. Tak perlu pun nilai org cantik buruk ke apa ke baru nak tunggu org attract. setakat rupa cantik Allah boleh tarik nikmat cantik tu bila2.

Cumikucingku replied at 29-6-2020 07:39 PM
Ye tau bole cari wali hakim...

Sekarang aku punya pendapat lebih kepada  untuk menjaga hubungan ...

ya sebab saya fikir ayah and diri saya jugak tu saya nak tunggu tengok dulu 2 3  tahun ke depan. tq kak... tengok dlu perangai dia mcm mana. somehow kalau perangai dia buruk pun Allah nk tunjuk, dia tunjuk. so if kedepan2 takda jodoh, is okaylah.

hehe bacalah cik norm tu tulis apa. Nak nasihat, nasihatlah. tak perlu nak tulis benda yang tak elok. nak nilai prg dari segi fizikal, bila2 Allah boleh tarik benda tu. elok2 cantik/hensem/kaya harini 2 taun lgi entah ke mana semua tu.

Ninis_ replied at 29-6-2020 08:06 PM
haha bukan nak melawan cakap parents, nak buktikan dekat parents ja perangai si polan  ...

Betul tu sis. Kena berpada pada ketika bergurau dan respect dulu orang lain. Jangan kita ni suka abuse respect yang orang lain bagi. Senang nak salahkan pihak lain kita takda salah suci bersih
Ketika orang menyimpan aib kita, kita kena appreciate. If kita korek sana sini aib orang, tak bolehlah pretend like innocent lagi dah. People know

jazaa100 replied at 29-6-2020 07:44 PM
Pak Aji tak de anak...

Ayah ni lebih tau Pak Aji oii...org klu dah angau memang akn ckp, ayah k ...

hihi tempat dia kebanyakan family2 diorang orang thailand. Kenalan diorang org thailand yang pindah ke kg dia. Dekat dgn telend buat apa nak g jauh2. Org islam gak tu, bukan kafir. "Ya ka g telend buat sumbangan"bila heboh buat sumbangan org mengata, bila tak heboh org mengata g layan pempuang tu lah, benda tak elok kita doa je moga Allah tunjuk cepat2. hihi nak ckp ayah betol2 kenal pun entahla, sbb mmg tau ayah tak kenal.

jazaa100 replied at 29-6-2020 07:44 PM
Pak Aji tak de anak...

Ayah ni lebih tau Pak Aji oii...org klu dah angau memang akn ckp, ayah k ...

Relevan x aku ckp td jgn dgr komen laki huhu...berapa ramai pompuan yg dh kawen pastu menyesal sbb terslh pilih

Ramai yg pnh ddk di tmpt tt..nk sgt kawen dgn pilihan ht yg mak bapak xrestu..hujung2 menangis bucu katil..sbb tu org nasihat gtu kt tt..dh tt xmo dgr xpela..biar la tt rase sdri..

nazzse replied at 29-6-2020 07:44 PM
Amboi ko dik, mintak nasihat lepas tu ko counter balik. Baik tak payah tabya klu mcm tu. Umur bera ...

Fuhh.. Habis sume org dlm ni yg xon her side dia tibai.. Defensive btl

Mmg kat rumah perangai jenis ketegaq kot?hihi

mbhcsf replied at 29-6-2020 07:47 PM
my advice is

u focus study

yang masa benda ni jadi, saya tengah nak hbiskan study. sekarang dh hbis. masa dkt U dah bazir masa utk laki yg salah. awal2 alim sangat, tapi perangai hm tahla. ye kak, bukan rushing nak kawin terus. tunggu 2 3 taun dulu nak tengok ke depan2 jd mcm mana. saya tulis post ni pun nak tengok reaction orang mcm mana.

NurAlia14 replied at 29-6-2020 08:21 PM
Ramai yg pnh ddk di tmpt tt..nk sgt kawen dgn pilihan ht yg mak bapak xrestu..hujung2 menangis buc ...

bukan takmo dengor. nasihat tapi nak lekehkan org lain apooo. ada ja dapat restu mak ayah tapi cerai jugak. benda jadi dekat dgn saya. itulah yg buatkn saya post nih