CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amirroshan99a

[Tempatan] Harga rokok (Lebih mahal, tahap lebih bagus ke?)

Close [Copy link]
hayrin86 replied at 16-7-2020 09:04 AM
Perayaan tak termasuk Krismas dan Hari Merdeka, sebab syarikat rokok taknah ucap 'Selamat Hari Kri ...

kenapa xnk ucap

Kan.. Yang tidak wajib disambut adalah Hari Ibu, Hari Bapa, Hari Guru, Hari Pekerja, Hari Kekasih dan Hari Wanita Sedunia sebab itu semua tiada istilah hari khusus masing2.. Rakyat Malaysia cukuplah Hari Merdeka dan Hari Malaysia sahaja

Dah 5 tahun berenti terus rokok... Kuat isap masa belajar la... Duk depan PC memang abis sekotak. Kuning PC aku sebab asap rokok.. malam2 abis rela keluar pwgi vending machine beli.

Dah kerja pastu kawen kurang sikit isap.. sekotak tahan 2 3 hari... Kat rumah mmg tak isap la.. kene jelingan maut.

ellez replied at 6-7-2020 09:14 PM
My man pun merokok..penin kepala iols wlupun dlm umah dan bilik ada ventilator fan..
Seminggu skli  ...

my man pun merokok. tapi I set the rules , no rokok dalam rumah. Kalo ada tetatmu yg merokok pun tidak dibenarkan merokok dlam rumah. Sila keluar pagar utk merokok.

sap kok daun jer lah murah

myoujin replied at 16-7-2020 09:17 AM
Dah 5 tahun berenti terus rokok... Kuat isap masa belajar la... Duk depan PC memang abis sekotak. Ku ...

jelingan maut... yes.. jelingan yang banyak ertinya dan menyebabkan kerengsaan.

Berhenti merokok ni bukan senang... aku kongsi bgmn aku "terberhenti" merokok.

Susahnya berhenti merokok ini kerana ketagihan yang datang itu dirangsang oleh bahan kimia kepada badan dan bukan disebabkan oleh faktor kebiasaan dan nikmat merokok semata-mata. Cara yang paling senang berhenti ialah tukar kepada vape dengan syarat 1.redho dengan kick yang agak kurang dan 2.ada kemahuan untuk berhenti.

Kemahuan yang tak berapa kuat pun ok yang penting mesti ada dahulu, tak ada niat untuk berhenti pun tak apa, kadang niat ini akan bagi pressure kepada diri sendiri sekiranya nak berhenti. Yang penting ada kemahuan walaupun tak kuat dah boleh start...

Caranya perlahan2 kurangkan nikotin dlm eliquid sehingga 0. aku buat dulu 6, 4, 2, 0.. Bila dah beberapa lama, ketagihan tu jadi tak rasa... kadang tak vape pun ok jer, kadang vape pun rasa bosan..ni ambik masa berbulan jg..masa ni buatlah hilang mod tank pods tu semua dengan sengaja atau tak sengaja.. bila nak rasa nak beli baru jer tangguhkan sebab nak cari vape yang hilang tu, lepas tu kena buat2 cari smpi bosan.. tipu diri sendiri beberapa lama sehingga rasa bosan dah nak beli... bila da segala-galanya dah bosan masa tu lah dah bebas dah dari rokok and vape ni semua .. bila orang tanya dah berhenti ker? aku jawab, tak berhenti pun, tapi tak merokok tak vape..

Follow Us
UMMI_MAI replied at 16-7-2020 09:23 AM
my man pun merokok. tapi I set the rules , no rokok dalam rumah. Kalo ada tetatmu yg merokok pun t ...

Betul. Betul.
Kena tunjuk power sikit. takleh bg laki naik lemak. Jgn susahkan anak bini. Kang anak kena asthma, payah pulak

hayrin86 replied at 16-7-2020 09:04 AM
Perayaan tak termasuk Krismas dan Hari Merdeka, sebab syarikat rokok taknah ucap 'Selamat Hari Kri ...

Ya la. Pelik 3 perayaan besar ada iklan ucapan , tapi takde pulak time merdeka,kismes ye

mziskandar replied at 15-7-2020 09:55 PM
aku start marlboro pastu dunhill, dh miskin isap benson kengkadang gudang, pastu up balik dunhill th ...

Fuh. bradder ni hebat. Macam2 pernah try. Selalunya orang ikut satu brand je. Takde tukar2
Yang lagi hebat, you boleh stop. Itu i respek

myoujin replied at 16-7-2020 09:17 AM
Dah 5 tahun berenti terus rokok... Kuat isap masa belajar la... Duk depan PC memang abis sekotak. Ku ...

ya la. Nak isap pun, isap la kat luar. jgn isap dalam rumah. nnt semua baju, perabut, katil kena bau asap

amirroshan99a replied at 16-7-2020 09:06 PM
ya la. Nak isap pun, isap la kat luar. jgn isap dalam rumah. nnt semua baju, perabut, katil kena b ...

Tak kose la dulu2... Main game kat pc pun rokok kat mulut

ninja9 replied at 16-7-2020 11:00 AM
jelingan maut... yes.. jelingan yang banyak ertinya dan menyebabkan kerengsaan.

Berhenti mero ...

Bagus jugak nasihat abang
Yg lain-lain tu, tengok kemahuan masing-masing. Kalau sendiri yang tak nak berhenti merokok, takde orang boleh paksa

myoujin replied at 17-7-2020 08:13 AM
Tak kose la dulu2... Main game kat pc pun rokok kat mulut

ini macam time cybercafe la dulu
bila boleh rokok dalam bilik ekon
meja semua ada kesan bakar kalau malang sikit, karpet pun ada yg terbakar

amphard replied at 17-7-2020 10:05 PM
ini macam time cybercafe la dulu
bila boleh rokok dalam bilik ekon
meja semua ada kesan bakar :l ...

Betul tu. Dulu cybercafe macam Genting haha

lagippun dulu rokok murah. sebatang 20sen. skrang mana ada lagi...sbb tu terpk pasal harga rokok ni skrang. next round aku try la Kyo ni. mungkin lagi baik drpd rokok seludup

amphard replied at 15-7-2020 09:34 PM
Aritu keluar dgn member, i finally nampak rokok kyo ni. dia cakap bukan rokok seludup. memang beli d ...

Ni, ye??

Aku merokok sejak dari darjah 5 sampai ke umur 23 tahun. Satu hari mmg paling kurang sekotak. Satu hari fikir, mcm tak berbaloi merokok ni, just like that, I stopped. Alhamdulillah. Kesian tgk kawan2 yg bersusah payah nak berhenti tapi tak boleh.

Dovahkiin replied at 20-7-2020 12:11 AM
Aku merokok sejak dari darjah 5 sampai ke umur 23 tahun. Satu hari mmg paling kurang sekotak. Satu h ...

darjah 5, mana dpt duit beli rokok???

Dovahkiin replied at 20-7-2020 12:11 AM
Aku merokok sejak dari darjah 5 sampai ke umur 23 tahun. Satu hari mmg paling kurang sekotak. Satu h ...

Wow. Jarang ada perokok boleh berhenti camtu jer. Sampai sekarang takde rasa nak rokok balik? Dah brapa tahun?

amphard replied at 21-7-2020 06:01 PM
darjah 5, mana dpt duit beli rokok???

Masa mula2, cuma kutip puntung2 yg panjang2. Lepas tu mula minta sepupu yg tua tolong belikan. Sebabkan aku agak tinggi masa form 1, aku da bole beli sendiri tanpa disoal pekedai.

amirroshan99a replied at 21-7-2020 06:07 PM
Wow. Jarang ada perokok boleh berhenti camtu jer. Sampai sekarang takde rasa nak rokok balik? Dah  ...

Xde, walaupun orang merokok depan muka. Dari stop tu, da nak dekat 17 tahun berhenti. Mmg sangat2 bersyukur sebab boleh berhenti mcm tu je. Tgk kwn2 nak stop, pakai vape. Dari 5mg, smp ke 50mg, sekarang da merokok balik.

Kadang2 aku pelik org tak merokok, tapi gatal2 nak vaping. Pun sama, sekarang da pakai 50mg.