CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4977|Reply: 20

Aku yang cepat putus asa

Edited by pepperminteo99 at 24-7-2020 12:20 PM

Hi semua,

korang boleh panggil aku pepper je.. aku ada masalah sekarang ni iaitu masalah cpt putus asa dengan apa yg aku buat.
aku bekerja full time bidang profesional tapi sekarang aku minat nk buat bisnes.. sbb aim aku.aku nak bila umur aku da 40 aku dah ada simpanan 5or 6 angka..yg tuelah aku duk berangan. aku asyk trfikir smpi bila aku nk keje makan gaji. aku penat sebenarnya. satu lagi aku ada masalah ketakutan di usia tua aku nanti aku takut aku xde duit..aku kan keje swsta xde pencen tu yg aku nk sgt ada side income skrg buat bekalan hari tua aku..aku xnk susahkan org lain. satu lagi mmg aku nak ada side income sbb sikap aku jugak yang suka membeli. tapi aku bukan membeli benda mewah2 pun.aku suka deco rumah n beli baju ke. aku bukan jenis beli barang2 branded.

Gaji aku pulak xkecik xjugak besar kira taraf degree yg dah kerja 5 tahun walaupun aku dah kerja dkt 9 tahun sbbnya aku xpernah lompat kerja.. aku ada masalah jgk nk sesuaikan diri tmpt baru tu yg aku melingkar lagi tmpt lama.. tp bila tgk kwn2 aku yg dah baya aku semua lompat keje gaji pn besar ada yg buat bisnes n berjaya.. aku macam jeles n rasa diri aku xberguna. aku sendiri xpernah beli kereta oi ahahaha..aku menumpang kereta laki aku..sbb laki aku cakap jangan membazir beli kalau bukan keperluan..so cukuplah aku guna kereta dia..tp aku jadi jeles lepas tgk kawan aku yg bisnes dah beli kereta mahal dgn duit sdri katanya lah.

Aku dah ade dua org anak..so sbgai ibu aku nak anak2 ak membesar dgn kesenangan dan kemewahan.. setakat ni aku bersyukur aku n suami aku mampu bg yg terbaik utk anak kami walaupun takdela semewah eina azman hihi

so sambung balik pada masalah aku sekarang.. memandangkan aim aku yg nak tambah pendapatan dan simpanan ni.. so aku dah mula dah bisnes..lebih2 lagi sejak covid ni aku risau jugak kot kena buang kerja. aku start jadi dropship makanan.. tp xdelah byk sgt ak dapat blhla 200 sebulan tu pun aku bersyukur sbbnya xsusah pun promote makanan ni aku tukang promote je... pastu aku buat pulak bisnes MLM ala kalau korang perasan skrg ni benda viral ape tu..so aku join ni sbb ak mmg  guna pun n aku suka.. tp yg aku jadi cpt putus asa.. nk cari pembeli tu punya lah susah yela benda elok tp mahal xsemua org nk beli kan.. so aku dah giveup nk promote..ak dah promote dr pelbagai platform n medium. kat ig ke fb ke semua ak da promote...kwn rapat kwn xrapat, kwn mak aku,kwn adik aku,kwn laki aku semua segala kawan la aku promote xde jgk yg nak beli.. aku sedih n stress sgt sbb aku tgk org lain senang je meniaga.. tp aku hmmm sedih. Bisnes ni pulak aim die kena cari org utk jadi member selain menggunakan produk ni.. barulah cepat naik pangkat gitulah.. produk ni mmg femes ramai artis pun pakai.. so aku tgk org lain senang betul dapat customer.aku jugak masih merangkak.. kadang2 rasa ke aku salah pilih bidang bisnes ni

utk pengetahuan korang semua aku pun mmg setakat ni amalkan solat sunat dhuha jgk bagi murah rezeki.. mungkin belum masa lagi..

so, pendapat korang mcmana ye..adakah aku kena stat bisnes lain pulak ni? aku tgk kwn aku kat fb tu meniaga produk muka yg ala2 MLM tu jugak dia ckp dia da 5 figure angka.. tertamparla jgk rsanya aku je yg masih takuk lama.. kdg aku mmg avoid tgk segala medsoc tu sbb aku jadi down lg tgk instafemes tu sng je jual produk sbb ramai followers dah la lahir2 anak  org kaya..

harap korang xkecam akulah ye..aku mmg down tp aku xpandai nk tulis buat ayat bunga2 ke proper ke..aku minta maaf awal2 kalau aku ada salah kata or salah tulis..jangan kecam aku yg berhati tisu ni.

Sis oiii.. aku pun niaga.. dan aku niaga kdg laku kdg idak.. emm mcm tu la.. satu lg kdg kdg org niaga kata je dpt 10 angkala 20 angkala tp senenarnya hausss.. relaks laaa.. dpt rm200 tuu kira oklaa..

Satu lg bg aku laa.. bismes yg cepat sgt naik akam cpt turun.. hahsha.  Cthnya sugus pavitra.. hahaha..

i pun baru nak start bisnes..tp i mula dr bwh la..baru lg ..kayuh2..saja nk buat travel sbb i pun kerja swasta..gaji bdk baru grad je uols
dlm sebulan i try buat bisnes kecil2 lan i ni..mmg ssh giler nk dpt 1 pelanggan..i xde la nk stress ke apa sbb i xberharap utk fulltime bisnes..just nk cari side income

Setiap org yg buat bisnes selalu terdetik nak makan gaji. Sampai aku pegi sambung study, keje dgn org pastu bisnes balik sebab dah ada durability
Aku buat bisnes sendiri. Lagi takda apa nak fallback sampai tua
Sekarang dah fikir eggs in different baskets

Ak Ak ak tu hape

Follow Us
Pokchik makan gaji jah..... merasa la 2 bijik keta jerman ngan sebijik keta british....parking baik bawah porch.

Kesimpulannya sis.... kalao kena cara atur gaji....masih boleh menyimpan...

cara niaga mlm :

> beli kereta sambung bayar atau kereta piang
> show off
> tunjuk duit
> tunjuk team makan tempat mewah

hakikat duit atas loan downline je.

jgn lah terpedaya dunia fake. yg betul2 kaya beli private jet xdenya buang masa rekrut .

niaga mula dari bawah. step by step.

Pepper, aku ni xdelah hebat sgt berniaga walopon pnh try few things but non of them meletop kebaboom. Skang ni aku jd dropship walopon untung x byk mana sbb kalo nk duit lebih, kene usaha lebih. Aku plak in comfort zone even as a SAHM. Yg aku bole suggest, cari satu biz yg close to ur heart, something yg u suka & guna. Then u cari ilmu mcm mana nk buat marketing & belajar buat ayat copywriting. Seriously i tell u ayat copywriting yg power bole buat org beli product. Typical seller cerita pasal product tapi an outstanding seller cerita how can the product helps u, hence jiwa potential buyer tersentuh dan akan beli. Kalo nk jual food pon, ade cara buat ayat copywriting. Pokok pangkalnya usaha menentukan naik turun biz kita.

Apa yg tgh viral... Saji bertingkat tu ke tak praktikal langsung

Aku pn sedang meniaga walaupun keluaran aku ni bermusim tp allhamdulilah ...dpt sambutan
Aku meniaga kut wasap je..promo kt fb jrg sgt
Cust aku yg repeat oder..

Ya rabbi ko masih percaya gebang kawan ko dpt ribu riban.
Aku malas nk cerita lbh kang ter reveal lak sapa aku dibalik id ni

Cuma kwn aku hari2 promote trett tett tut tet harga yehudi and sistem mlm stokist magnet rejeki bagai...duit masuk ribu riban hanyala propaaa..syg dia ade bakat sendiri dlm bidang makanan tp tk gunakan alsan tk pandai nk promo..tp product org pandai lak..hmm tkpelah minat dia

keje gaji da bnyk, simpanan pun da dkt 5 angka apa lg yg ko nak dan risaukan.

ada org da 10 tahun keje pun gaji masih 2k lg tau. Master holder.

Kau ada anxiety ni.. rilex, plan je masa depan setakat termampu. Kurangkan fikir what if.. paling penting bersyukur apa yg ada. Kalau nak sukat kekayaan, kesenangan.. ukur la dgn org yg lagi susah dari diri kau..

Dunia sekarang ni, mostly Cash.. yg dulu kaya, nowday papa.. yg dulu miskin skrg kaya raya..how quickly life can turn around in an instant.. bnyk dah aku tgk senario mcm ni depan mata.. nak buat bisnes tu bagus, tapi mcm orang kata la, cerita nak kaya dgn bisnes bukannya senang & tiba2, indah kabar dari cerita.
Makan gaji, masuk on time, balik on time.. tak payah nak pikir sgt..Keja sendiri, masa tak menentu, kalau buka bisnes jenis professional; firm or contractor, kena rajin cari customer/project...
Yang penting bersyukur apa yang ada, dan plan la elok2.. tp jangan letak harapan setinggi gunung pulak. Tak tercapai harapan nanti lagi rasa down. Start slow. All the best for you.

Rilek2 je sis..mcm aku YOLO

noor2 replied at 23-7-2020 06:57 PM
Ak Ak ak tu hape

Tu gagap kaka

namr replied at 23-7-2020 10:41 PM
Rilek2 je sis..mcm aku YOLO

Mana ada yolo..yodo ada la..

Die once.Living twice..  Hehehe

#termabaru
#normabaru
#alafbaru

CiliPadiSedap replied at 23-7-2020 07:43 PM
cara niaga mlm :

> beli kereta sambung bayar atau kereta piang

Betul tu, sy kerja bank dan kebetulan kena handle sorg founder cosmetic suam kuku tapi femes dgn controversy. Hek eleh, indah khabar dari rupa, ingat banyak sgt duit, sbb kat media sosial tunjuk kemewahan bukan main lg. Mungkin dia terjejas teruk dgn covid kut, account company, account sendiri pun sendu sgt baki account tu. rumah mewah rupanya sewa je kwang kwang, sbb ada transaksi bayar sewa rumah, kemain acah acah update reno rumah sikit2 (tukar lampu je ckp reno).

Ada juga influencer kat ig, nampak biasa2 je, tak nampak kaya raya sgt pun, tapi account company masyuk, account sendiri yg pakai harian pun baki 6 angka uols. Tekejut ok, sbb influencer tu just jual2 makanan je kat ig.

Jangan terpedaya dgn apa yg diorg tunjuk kat media sosial. Baki akaun dlm bank sendu sebenarnya.

Buritan replied at 23-7-2020 06:39 PM
Sis oiii.. aku pun niaga.. dan aku niaga kdg laku kdg idak.. emm mcm tu la.. satu lg kdg kdg org nia ...

aku bersyukur yg duit hasil dropship mknn tu..walaupun sikit tapi nampak hasil..cuma yg perniagaan MLM tu payah betul nak naik.. sbb kena org lain beli dari kita dan jadi member..tang yg nk suruh org jadi member tu aku tak dapat lagi kalau aku jual loose items alhamdulillah ada..cuma tak banyak sgtla keuntungan tu..dapatla rm20-rm30 tp aku tetap syukur..
cuma bila aku tak dapat tambah keahlian tu mcm aku xnaikla pangkat aku..gitula konsepnya sis..ke perlu aku fokus bisnes dropship mknn je dari join bnda camni

Buritan replied at 23-7-2020 06:40 PM
Satu lg bg aku laa.. bismes yg cepat sgt naik akam cpt turun.. hahsha.  Cthnya sugus pavitra.. hahah ...

ada benarnya juga tu

12Next
Return to list New