CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 12957|Reply: 32

tempat2 menarik utk dilawati kat n9

Assalamualaikum,
lama tak jenguk board ni ... bz skit lately

saya nak gi jenjalan kat n9 ni pun kekadang malas ... kengkawan saya kalo ajak dtg seremban ni ... sume mcm x berapa nak minat ... derang kate x de tpt best nak pi jenjalan ... nape tpt2 menarik utk dilawati mcm kurang (correct me if i'm wrong ) n agak jauh2 from one another kalo nak pi visit. org hanya minat nak gik PD je ke?

saya cuma tau Muzium Negeri, Lake Garden n Pedas Wet World je ... lelain saya x berapa nak pasti ... kenapa tak buat mcm kat tasik shah alam ek ... muzium dan tempat menarik nak visit kat sekeliling tasik shah alam tuh?

perpustakaan negeri pun mcm takdek mende je ... bila pegi nak buat research ... byk yg takde ... kot2 la ade tpt2 menarik yg nak di lawati kat n9 ni ... leh gak kasik2 cadangan .... kalo ade kesempatan leh gak pegi visit

yg tpt bela ostrich tu katna?

kakn This user has been deleted
ostrich tu kat pantai.. bukan pantai PD.. pantai seremban tu.. dulu kakn penah g sana... amatla buruk tempat tu. mcm bukan tempat untuk dilawati je.. cam dok dlm utan.. hehe.. tapi tu rasanya dah bertahun2 dah.. takde mood nak jenguk kaat situ sebab takut keadaan serupa...

mmm...aku tak penah lagi sampai n9 nih.aper tempat2 best kat sana yer.maner tau kot nanti aku tlepas ke sana plak ker.

Originally posted by kakn at 19-9-2004 06:22 PM:
ostrich tu kat pantai.. bukan pantai PD.. pantai seremban tu.. dulu kakn penah g sana... amatla buruk tempat tu. mcm bukan tempat untuk dilawati je.. cam dok dlm utan.. hehe.. tapi tu rasanya dah b ...

Dekat PD memang ada ladang Ostrich untuk pelancung. Atas dari Teluk Kemang, simpang belah kiri.

Originally posted by Catalyst at 19-9-2004 09:54 PM:

Dekat PD memang ada ladang Ostrich untuk pelancung. Atas dari Teluk Kemang, simpang belah kiri.

kat n9 ade 2 ladang ostrich? :stp:

aku rasa lagi satu n9 ni kaya ngan jeram2 jer...itupun tak baper glamer sgt...kecuali UBen....
Jeram Toi pun kalu aku sebut kat member KL nie...suam2 kuku tak tau.
Jeram Kenangan Serting Ulu tu...hidup segan mati tak mau...wat malu aku jer bawak..sedara aku dari KL dtg...tader air....bayangkan kolam kat depan tu air parat buku lali jer....jgn ckp laaaaa air kat bahagian atas...ada kerja pembalakan ker aper tu....:siok: sakit jiwa..
compare ngan 8 tahun kali terakhir aku pergi...best jer...
selain tu Jeram Tengkek...lenlain aku x sampai gik.

Follow Us
hmm... mmg ada 2 ladang ostrich.. satu kat PD satu kat pantai

tahla yer.. selain dari PD.. mmg tak taula kat mana nak gi jenjalan... macam hampeh jer...

taman tasik tu kalau diubah suai sikit.. buat macam ala2 family garden.. mesti best.. sebab kat situ redup jer... buatla attractive sikit... kadang2 tuh kalau adik2 nak datang, tak tau nak gi mana..

tapi sekarang dah pindah dan tak duduk seremban okeyla.. tapi still harap seremban akan terus dimajukan... sedihla kadang2 tuh.. Ulu Bendul tuh.. dgn kotornya.. macam tak berjaga.. Jeram Toi tu cantik gak.. tapi, tak best pun...

Wet World Air Panas Pedas tu pulak, saya rasa elok kerajaan beri pada pihak yang betul2 tau camner nak promosi dan pihak or syarikat yagn betul2 mahir mengendalikan tpt perkelahan macam tuh... kalau tidak mmg tak akan majula... issyy... kena bagi attractive sikit..

Nilai 3 as tarikan membeli belah tu dah cukup bagus... dan bandar seremban patut dicantikkan lagi.. bangunan2 lama tuh patut robohkan ajer... YB baru should look into this matter... ISA dulu, tak tau buat apa... harap2 YB baru nih lebih prihatin..

*isshhh.. mengalahkan Ketua Wanita UMNO lak.. tapi itula hakikatnya, although saya bukan seremban sejati.. tapi saya sayang seremban tuh.. and hope to settle down kat seremban 2..

Originally posted by white pearl at 20-9-2004 03:46 PM:
tahla yer.. selain dari PD.. mmg tak taula kat mana nak gi jenjalan... macam hampeh jer...

taman tasik tu kalau diubah suai sikit.. buat macam ala2 family garden.. mesti best.. sebab kat situ re ...

uish.. panjang lebar tu.. hehe.. ese dok pilah pun tak reti.. hehehe.. tak tau nak poie mano.. uwaa... tak menarik langsung.. laie satu, kakn tak ponah jojak kaki kek joram toi... uwaa..... mcm best yo... nak poie la jugak tapi tak tau kek mano...

rakan kat tempat keje aku slalu sebut nilai 3.ader aper kat saner?

uwaa... white pearl dah cite panjang lebar dah.. sian die takde org baca ke post die..? hehe.. neeziee ni sejak bila plak rajin masuk kat bod ni? hehe.. ke kakn yang tak perasan?

Originally posted by neeziee at 20-9-2004 07:47 PM:
rakan kat tempat keje aku slalu sebut nilai 3.ader aper kat saner?

memacam ada ... perabut, kain-kain, langsir, bunga, pasu ... memacam ah ...skrg pun da ade Nilai 1 ...bebetul lps tol nilai ... sini yg byk jual kain2 utk buat baju n langsir

Originally posted by white pearl at 20-9-2004 03:46 PM:
taman tasik tu kalau diubah suai sikit.. buat macam ala2 family garden.. mesti best.. sebab kat situ redup jer... buatla attractive sikit... kadang2 tuh kalau adik2 nak datang, tak tau nak gi mana..

tu lah kak pearl ... tasik tu strategik mcm tasik s.a ... tp sayang la ... x berape nak menarik ... perpustakaan negeri pon mcm segan mati x mau je ... harapkan a&w tuh je pun ... baper kerat la yg minat nak makan fast food ni ... hopefully sesape yg berkenaan tuh .. take note from k'jaan selangor upgradekan tasik tuh kasik lagik happening :lol

iyer.. rasa cam nak buat e-mail layang jer kat kerajaan N. Sembilan nih, suruh diaorang betulkan apa2 yang patut kat n. sembilan...

tasik tuh, kalau kena cara ubahsuai n penjagaan, mesti best... seronok bersantai petang2.. yg sekarang nih.. takut nak pegi... lagi satu, binatang2 n burung2 yg ada kat tasik tuh macam tak berjaga jer... kesian tgk... buatla air pancut cam KLCC tuh... bukan meniru.. tapi ala2 tuh.. kan bagus...

tempat makan or medan selera pun kena bykkan sikit... senang orang nak pegi makan... kat seremban nak carik makan siang2 hari teramatla susah.. asyik2 nak telan beriani ngan kari.. tak larat dekkkk...

kalau tak pun, tasik nyamuk tengah2 bandar tuh.. boleh buat taman rekreasi... boleh duduk2, relaks2.... tasik dah ada... tinggal nak buat bangku ngan tanam pokok bunga n pokok teduhan jer...

dan yg paling penting.. sungai (longkang kot!) yang kat tepi Terminal 1 tuh, tolongla bersihkan sikit.. busukkkkkk... nak muntah...

mintak2la ada orang kerajaan negeri baca post saya nih... saya bukan stay kat seremban.. tapi selalu ke sana..

tumpang lalu..:bgrin:
den pun tak tau la nak kato apo tompek menarik kek n9 nih, kekadang ado gak member den nanyo an ...tp den tak tau nak halo an kek mano haa..
tp lain la farisha..dio duk nilai leh la promote nilai..:cak:

blakang umah den la tompek menarik dolu2 sobab leh mandi ala2 dugong..tp tidak sekarang..byk dah sungai yg tak indah dan menarik sobab aktiviti pembangunan tak terkawal nih....

hahaha... cipan ko aleni ... kato den pomot nilai ... dah oghang tanyo ... den tulun jawabkan :lol

kak pearl ... kalo sekeliling tasik tuh buat tpt makan pun ok kan ... mcm kat tasik s.a ... sure happening tuh :hmm:

sungai kat tepi T1 tuh sg. temiang kan ... kalo lalu situ mmg semerbak bau :lol

Originally posted by FaRiShAsYaHaNaZ at 21-9-2004 12:30 PM:
hahaha... cipan ko aleni ... kato den pomot nilai ... dah oghang tanyo ... den tulun jawabkan :lol

kak pearl ... kalo sekeliling tasik tuh buat tpt makan pun ok kan ... mcm kat tasik s.a ... sur ...

:lol bauan semerbak tu la yang leh menyentuh kalbu menggegar jiwa kan? :cak:
nanti kalau lalu lalang kek sungai kl nih..leh la tingat kan bauan tuh

n9 memang kekurangan sangat tempat2 yg menarik nih..tempat tuh ada cuma tak dikomersialkan so ramai org tatau....

agaknya kontraktor kat seremban sumer tak boleh pakai tak...

Originally posted by white pearl at 21-9-2004 03:30 PM:
agaknya kontraktor kat seremban sumer tak boleh pakai tak...

dasar2 k'jaan negeri pun saya rasa patut dikaji ... masalahnya .. bila belajjawan negeri ... kite rakyat ni tatau sgt .. maklumat yg disebarkan pun mcm takde ... jd susah jugak kita suma nak tau polisi pasal pelancongan ni ... maybe depa target PD je kot as main attraction ... entahla :hmm:

12Next
Return to list New