CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: intan

Antara Mimpi dan Realiti + dejavu (merged with wisteria)

Originally posted by intan at 7-4-2006 11:24 AM

hmmmm:hmm:...abih tu macammana abe aji...
macammana nak kaitkan perkara yg terjadi dimimpi the kemudian terjadi direaliti

kait jek cam ko kait nyuk bakang umah tu intang oiiii..jangan nyuk hempok paler ko udah..kang tak cumei cam awek industang tuh hihihihi

Originally posted by ajinomotonosuga at 7-4-2006 12:38 PM

kait jek cam ko kait nyuk bakang umah tu intang oiiii..jangan nyuk hempok paler ko udah..kang tak cumei cam awek industang tuh hihihihi

kalau pokok nyuk rendah bolehlah kait
kalau pokok tinggi mana nak carik galah pengait...

Originally posted by foundation at 5-4-2006 09:40 PM
saya rasa mimpi ni ada banyak kategorinya;

kata orang-orang tua - mimpi itu mainan tidur; otak kita masih aktif (contohnya, mimpi sambungan kepada filem yang kita baru tonton sebelum tido).

k ...

mmmm:hmm: :hmm: :hmm: boleh diterima pakai

Originally posted by intan at 7-4-2006 11:25 AM

mimpi kita penuh warna warni foundation...
sebab kita pernah bermimpi berada disebuah lembanh yang menghijau...indah dengan air sungai yang jerneh mengalir...

lama dulu (>15 thn) saya ada terbaca yang mimpi ni 'mesti' hitam-putih je tapi sekarang ni, pengalaman sendiri dan feedback dari org lain ramai yang berpengalaman mimpi ada warna.  persoalannya, mungkinkah trend ni ada kaitan dengan perkembangan industri filem di mana dulu-dulu, byk filem2 hitam putih dan TV pun tak byk yang warna lagi?

nak kaitkan dengan hakikat mimpi tu pulak, kalau betul maka bukan stimulasi minda melalui deria mata ada kesan terus kepada mimpi?  bole pakai ke?  :stp::stp:

Originally posted by foundation at 11-4-2006 01:52 PM

lama dulu (>15 thn) saya ada terbaca yang mimpi ni 'mesti' hitam-putih je tapi sekarang ni, pengalaman sendiri dan feedback dari org lain ramai yang berpengalaman mimpi ada warna.  persoalan ...

:lol :lol :lol

bagaimana teori perkembangan teknologi ni boleh tersama dengan warna sebuah mimpi....
tapi ade jugak intan dengar orang lain kata mimpi mereka kaler hitam puteh ;)

Originally posted by foundation at 11-4-2006 01:52 PM

lama dulu (>15 thn) saya ada terbaca yang mimpi ni 'mesti' hitam-putih je tapi sekarang ni, pengalaman sendiri dan feedback dari org lain ramai yang berpengalaman mimpi ada warna.  persoalan ...

napa ko tak tokok tambah dalam mimpi berwarna macam peti telebesen tuuu tak ketinggalan wayang iklan setiap 5 minit mimpi berjalan aaaa? :geram:

stimulation minda i think paling kuat dari emotion. kalo ko terlalu berfikir sampai ur state of emotion tu hyper but in control ler,dalam pendaman saja , emosi hyper ni gak berupaya jadik fuel pada stimulation mind or lebih tepat ur imaginative faculty dalam brain tu, alam pantasia cam pantasia akademi tu ler..misal ko tu berangan apa ko buat kalo ko MAWI aaa gitu

so nanti titun ko senang jek sambung wayang pantasi tu dalam mimpi walo tadi masa berjaga ko duk hebat berangan sampai emosional gitu ler aaa k?

tu salah satu fungsi mimpi yang disebut MAINAN tidor..ko masa berjaga bermain main , itu ini maka masa titun pun ada bermain main gak..dalam mimpi tu ler

kalo masa berjaga ko nak putuskan satu jawapan, masa mimpi (masa tidor) ko bisa putuskan or beroleh any jawapan dari apa soalan jugak ler..in form of ilham gitu

ni depa oang islam sibuk cite soal solat isthikorah...tertibnya ko masa berjaga kene kumpul as much info berkenaan masalah as possible dan fikir apa ko nak fikir, fokus kendian biarkan, nanti mimpi akan muncul jawapan, kalo tak pun muncul pontianak  alaaaaa kire mainan tidur cite seram ler..sesekali bes gak pilem horror ni kan aaaa.

Follow Us
Originally posted by ajinomotonosuga at 13-4-2006 05:54 PM
kalo masa berjaga ko nak putuskan satu jawapan, masa mimpi (masa tidor) ko bisa putuskan or beroleh any jawapan dari apa soalan jugak ler..in form of ilham gitu
...

mmm...:hmm:..amat logik sekali ni abe aji

bagaimana dengan orang yg sembahyang istikhorah...:.,..

salams,

baca pasal thread mimpi....me ada sorang kawan arwah ayahnya pandai mentafsir mimpi...
buku2 mimpi tafsiran semua die ada....
bila arwah ayahnya meninggal....kakak die 'turun' ilmu firasat nieeee....

kalau tanya die pasal mimpi semua ada makna....
tapi me takut / tak suka nak percaya sebab itu mainan tidor saja.....

kalau mimpi yg slalu tak ingat mcm mana pulak tu??
slalu mimpi..tp lps bangun tidur..mimpi jadik samar2..kdg2 tak ingat langsung...

erks...tak penah perasan mimpi tu itam putih/ada kaler..

Reply #29 penglipur's post

next time cuba fokus ingat balik... interesting; sebab kebanyakan org bila kali pertama tanya, mesti tak sure

intan biasa nya dapat ingat hampir keseluruhan plot cerita mimpi intan...

sebab itu intan kengkadang tertanya2... bagaimana sesetengah orang dapat mengingati mimpinya...dan sesetengahnya pula tidak...
bagaimana ini dapat dijelaskan..;)

aku masih anggap mimpi ni mainan tidur sahaja.. biasanya aku bermimpi pasal benda2 yang berlaku di sekeliling aku.. seingat2 aku tak pernah lagi aku dapat mimpi yang memberi apa2 petanda dalam hidup aku.. aku rasa kalo ada orang lain yang bermimpi pasal ramalan whatsoever mungkin terjadi secara kebetulan sahaja.. atau pun maybe sebab seseorang tu ada instinct yang kuat.. ehehe macam mak aku selalu gak bermimpi pasal benda2 camtu.. orang kata perempuan kan ada instinct yang lagi kuat daripada lelaki.. ala intuition tu tak semestinya terjadi dalam mimpi jer.. kadang2 masa seseorang tu terjaga pun kadang2 dapat firasat secara tiba2..

sebab itu intan kengkadang tertanya2... bagaimana sesetengah orang dapat mengingati mimpinya...dan sesetengahnya pula tidak...

aku rasa dalam realiti pun tak semua benda yang terjadi dalam hidup kita, kita boleh ingat secara details kan.. begitulah juga mimpi kita..

Rate

1

Originally posted by ai****eru at 17-4-2006 09:01 AM
aku masih anggap mimpi ni mainan tidur sahaja.. biasanya aku bermimpi pasal benda2 yang berlaku di sekeliling aku.. seingat2 aku tak pernah lagi aku dapat mimpi yang memberi apa2 petanda dalam hidu ..

aku rasa dalam realiti pun tak semua benda yang terjadi dalam hidup kita, kita boleh ingat secara details kan.. begitulah juga mimpi kita..
.

:hmm:...mungkin jugak...

Mimpi ada macam-macam skema warna. Ada yang hitam putih dan berwarna. Yang berwarna pun macam-macam warna. Sometime the color is vibrant, sometime it's drab. Rasa aku ianya berkait dgn kesedaran kita dalam mimpi tu.

Kebolehen berfikir secara rasional pulak berbeza sedikit daripada biasa (atau banyak, bergantung kepada kesedaran kita). Ada masa aku sedar aku bermimpi, ada masa aku tak sedar aku bermimpi, ada masa aku separa sedar aku bermimpi. Biasanya aku kawal mimpi (sikit atau banyak bergantung dgn kesedaran).

Pengalaman aku lagi "lucid" aku dalam kehidupan seharian, lagi "lucid" mimpi aku.

Rate

1

Reply #30 foundation's post

dh try fokus..
kdg2 sampai naik pening nk igt balik...

i've an experience..
tertidur dlm masa 10 minit jer..
mcm tidur2 ayam la...tp mimpi or just imagine aje tak tau la...
ada satu accident melibatkan kawan sy..
dan dpt tau esok pg tu...mmg dia accident btul...

mcm mana nk explain tu?

sape tau limk menerangkan pasal mimpi pasal kat sini sikit sangat

aku pernah gak terjadi...tgh nak buat satu benda tu..terperasan..eh...mcm penah gak aku nak buat..tp bila ye?? dok pikir2 camtu..rasa penin..n tukar idea nak wat benda lain..pelik2..lg satu tgk muka org..dah kenal ngan kawan baru..baru rasa..muka die ni mcm muka familiar la..tp taktau sapa..kot salah org tatau la plak..lg satu..petanda ade gak penah..mase exam..so..main tembak jer la..last2 betui..syukurr

Originally posted by aishiteru at 17-4-2006 09:01 AM
aku masih anggap mimpi ni mainan tidur sahaja.. biasanya aku bermimpi pasal benda2 yang berlaku di sekeliling aku.. seingat2 aku tak pernah lagi aku dapat mimpi yang memberi apa2 petanda dalam hidu ...

harap² betul apa yang ko kata...
3 kali aku mimpikan perempuan lain.. dan bukan awek aku.. 3 kali tu jugak lar perempuan sama.. kekadang aku cari gak sapa perempuan tu.. yang pasti perempuan tu sangat mesra ngan aku..

Originally posted by ajinomotonosuga at 4-4-2006 04:04 PM

senang jek nak jelaskan..sebenonya masa tak exist..things happend once and forever.

apa kita sebut masa lepas masa sekarang masa depan seme tu cuma untuk 'kemudahan' jek

apa saya notis  ...

Boleh explain sikit tak kenapa u kata masa tak exists.

Thanks!

Originally posted by sepuluh_nama at 4-4-2006 09:34 PM
Mimpi adalah sesuatu yg tak dapat dirasa, dipegang, disentuh, dihidu dan realiti sesuatu yang bertentangan dengan mimpi tersebut

Tapi ada sesetengah individu yg bermimpi boleh sedar dia sedang bermimpi. His consciousness is aware that he is actually dreaming.