CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ajinomotonosuga

Apa membuat anda sedih ini hari?

aku hari nie terasa sayu je hati..... mcm lonely sgt...... mcm dh tak der og nak care kat aku, tak der org sayang kat aku

tapi baru jap tadi hubby call tya kabo, almaklumlah dh 33 weeks nie preggy, hubby risau ckit walupun anak ke-2....

tapi, mmg aku unhepy lah... awat eik..... lonelynyer.....

aku sedih ari ni..sbb tadi dlm kul 12.40 aku dah tak tahan lapau, aku ajak suami aku gi makan, masa tu dia tgh main carrom ngan kekawan dia, pastu dia ckp sekejap..aku pun balik opis tunggu dia, dlm lebih kurang 25 minit aku tunggu suami aku tak pun masuk opis..aku bengang, pastu aku gi surau solat zuhur dulu...aku lambat2 kan, skali aku turun opis, dia ader kat opis..dia leh tanya kenapa dgn aku ni....aku jwb ler "awk tanya saya kenapa, awak tu, kalu saya dah sampai tahap panggil awak gi makan ..tu saya tak tahan lapar ler..takkan tak paham2 lagi" pastu dia tanya "ni nak gi makan tak" pastu aku wat diam je...(dlm opis tak de sesapa masa tu) pastu dia keluar dia ckp "lantaklah awak dgn keras kepala awak tu" pastu aku jwb balik "ingat saya nyer keras kepala jea..abih tu awak apa"...eee geram tau, berikanlah aku kesabaran ya Allah

sabo je lah mekma..
balik karang ko peluk jer dia sekali..pastu sure hilang marah punya..silap2 lupa terus

aku ada citer sedih gak sikit..
smlm hubby aku buat perangai gila2..dia nak usik aku suh cium sesuatu yg busuk..aku tanak..so dia paksa sambil geletek2 aku. Aku menjerit2 lah. Tetiba anak aku yg time tu tgh duk buat colouring, dtg berlari2 kearah kami sambil menangis mcm histeria. Pastu dia pukul my hubby smbil nangis, 'abah jahat, kenapa abah pukul mama?' Kitorang dua2 terkejut beruk sampai terdiam dan rasa seih sgt. Aku rasa mcm anak aku tu mcm trauma jer..Risau sgt. So lepas tu aku n hubby peluk2 dia n ckp abah tak buat mama, abah sayang mama, abah gurau2 aje. Dia ckp, 'tak, abah nak buat mama tadi'. Ariz tak sayang abah!' MMg sedih sgt aku rasa. Laki aku lagi lah sedih. Pastu aku buat sesi brainwash la sket dekat sejam jugak, baru lah dia bleh terima yg abahnya gurau aje.

Isk..risau betul aku..aku takut dia xleh lupa..

nmpk sgt dia protect mak dia kak.....
tp sian kat suami akak....

Originally posted by sarahmirza at 11-12-2007 01:34 PM

Sampai RM4.7k ? Rumah yang ada gambarnya dalam thread di sana ittew ke? Rumah cantik, jangan pasang grill dr luar ya, pasang dari dalam yang jenis sliding nak buka tu, baru cantik. Hehehe ...

a'aa.. itu pun harga kawan2.. ada tanya 2 dan 3 kontraktor lain, rata2 rm6000

ye gambar yang kat thread sana iteww..

memang mostly pasang dari dalam sebab tingkap kalau nak buka kena tolak ke luar..

tapi, ada juga yang pasang kat luar sebab daun pintu kena bukak tarik ke dalam..

entah ler aku pening

Follow Us
Originally posted by Lily_Savage at 11-12-2007 03:49 PM
aku ada citer sedih gak sikit..
smlm hubby aku buat perangai gila2..dia nak usik aku suh cium sesuatu yg busuk..aku tanak..so dia paksa sambil geletek2 aku. Aku menjerit2 lah. Tetiba anak aku yg ...

budak2 kalo tokleh nak explen lelebih..depa blajo dengan tenguk dulu

laki ko tu patut kalo da kene cam tu..dia purak2 nangis...lolong lai baikk..susah2..amik bawang kat dapor2 kupas2 sampai ayo mato tuu..kendian ko pi konon2 pujuk

aaaa tenguk budak tu ikut pujuk tak..

tak guna nak explen seme..pasal dia  budak lai..

yang budak tu tau mama dia tu jerit2 takmo tak suke..then dia nampak pak dia wat mama dia cam tu..so dia nangis laa pasal takut..ibu tu keselamatan baby kecik..

so kene terbalikkan jek keadaan tu..ada otak seme jadi

time tu aku dah terkujat aji, tak sempat aku nak pikir nak reverse psikology ke haper..

Originally posted by baby_nurin at 11-12-2007 01:46 PM
aku hari nie terasa sayu je hati..... mcm lonely sgt...... mcm dh tak der og nak care kat aku, tak der org sayang kat aku

tapi baru jap tadi hubby call tya kabo, almaklumlah dh 33 weeks nie pr ...

org peknen mmg mcm tu..lagi2 kalo pegnen anak sulung..
nak nangis tanpa sebab pun jadik jer..
tp jgn ikut sgt, org tua2 kata nanti anak kita jd cengeng..kuat nangis..(terbukti gak kat aku)
emosi kita kan leh pengaruhi anak dlm kandungan.

Originally posted by NURMIMIE at 11-12-2007 03:55 PM

a'aa.. itu pun harga kawan2.. ada tanya 2 dan 3 kontraktor lain, rata2 rm6000

ye gambar yang kat thread sana iteww..

memang mostly pasang dari dalam sebab tingkap kalau nak buka ken ...

grill satu bijik rumah ke yg 4.7 k tu? material apa?
kalo pakai besi yg biasa tu pd aku dah murah dah tu puan mimie..sbb skrg ni masuk je tahun baru nanti makin mencanak2 naiknya..
kalo pakai wrought iron..ngan harga 4.7k tu, bak aku contact number, aku nak tempah jugak

p/s aku tak perasan lak ada jugak eh grill pasang dr luar? except yg sliding door je lah kot..

Originally posted by Lily_Savage at 11-12-2007 04:41 PM

grill satu bijik rumah ke yg 4.7 k tu? material apa?
kalo pakai besi yg biasa tu pd aku dah murah dah tu puan mimie..sbb skrg ni masuk je tahun baru nanti makin mencanak2 naiknya..
kalo pa ...

kalau umah aku sendiri tak apa ler lily.. neh umah sewa!! tuan rumah dah janji nak pasang sebelum kiterang masuk!!

aku pun tak tau material aper ler lily.. rm4.7k tuh satu umah ler wey.. bukan banyak pun tingkapnyer..

umah mak aku kat kampung, memang pasang grill dari luar..

aku sedeh ari nih sbb takleh nak balik umah...waaaaaaaaaaaa....jln nak balik umah terputus sbb banjir...terpakse la dok umah mentua dlm sari 2 lagi...baju pon takde....kalu basuh tak kering sbb asek ujan jer...waaaaaaaaaaaa.....baju anak pon tak kering lagi...

seteah 7 tahun berpisah... baru today dpt tau ex-bf dah kawin, anak sowang..

jantung berdebar2 jer masa dgr.. mcm tak terima hakikat...

kalo rasa camnie. masih ada cinta ke??

Originally posted by mix_chinese at 11-12-2007 07:49 PM

biar benar mix....jgn kau post pulak masalah kau yg nih ......bawak2 bertenang....

Originally posted by mix_chinese at 11-12-2007 07:49 PM

dah tuhh?? apa kena mengena ngan ko sampai nak bersedih bagai??

tu reaksi biasa jerk mix
bukan bermakna masih ada cinta

Originally posted by Lily_Savage at 11-12-2007 10:07 PM
tu reaksi biasa jerk mix
bukan bermakna masih ada cinta

kalo masih ada cinta pun apa salahnya..berdosa ke? cinta mencintai kasih mengasihi sayang meyayangi..asal tak melampau

tempat jatuh lagi di kenang ni plak oang yang penah bertakhta di hati haaaa..kan?

asal jangan duk buaiiiiiiii kat benak tu angan2 bebukan..or berpanjangan

biasa la misal kalo sedih or murung kita kenang memori manis dolu2 , pulak tu ari tu terserempak pakwe lama, baru jek dia dapat baby pertama..tentu lah beribu2 woyang duk main lam otak kita..tentu terdetik  hati tu kan..

tapi kan.. kalo kita berjaya MAINTAIN happiness dalam jiwa tu setiap saat , memori2 lama tu senang2 jek berlalu gitu cam angin lalu aaa ..btui

masalahnya salu bila hati sakit, baru abis gaduh kendian majuk nangis aa terdengor lagu Ayam si Jalil Hameed maka teringattttttt pakwe kita yang gemo lagu tu...pakwe lama yang sangat2 memahami kita tapi tak jadik kawin pasal mak kita takmo tokeh ayam..dia nak tokeh Louis Vutton jek haaaaa..apa leh buat..temenung jek laa kenang nasib tu kan?

Reply #317 ajinomotonosuga's post

gelak sorang2 aku kat sini baca...memang penah terjadi kat aku...yer la cam angin lalu je bila kita maintain happiness yg sedia ada..

walo apa pun badai yang melanda, kawan tikam belakang aku..
sampai aku terduduk... aku tetap hepi..
la la bam bam.. lala bam bam

aik...ape la ada citer grill plak dlm FD ni..
serber mengong kot