CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MAF14

perghhhh....keluar peluh jantannnn.......

perghh..open minded segala..

Originally posted by MAF14 at 30-11-2007 09:59 PM
First of all aku mintak maap klau thread cenggini dgn tajuk sebegini dan isi sebegini rupa telah timbul....aku dah try korek2 yg belaakang2 nun tp aku tak jumpa.........aku nak mintak pendapat wa ...

boleh caya ker tu...takut si akak T tu yang mintak sambung esok pagi ada la kot..

adusss.........panasnya topik

sian akak tu..x puas la tu..tu yg pakat canang seme org..

Originally posted by MAF14 at 30-11-2007 22:54
masalahnya port melepak tu kenkadang tempat aku....kenkadang kat kantin mase tgh makan.....nak lari camner...nasik tak abih makan lagik...dah suh stop,kejap jer....kang klau budak laki menyocok, disambung nyer la plak...

maf,

Where there's an audience, the storyteller will ply his trade.

Bila di baca dari beberapa cadangan yg telah diberi, aku paling setuju forumer yg kata, `Jangan dilayan.' Aku cuma nak tambah sikit kpd cadangan dari iblismerah, mclaren, canthink dan beberapa kawan yg lain...

Kalau kau sendiri rasa problem ini sudah agak serius, aku cadangkan kau perlu ambil tindakan serius juga. Apa kata, engkau pakat dgn kengkawan, apabila Kak T tu mula je story pasal hal-hal dlm kelambu, korang semua terus pack-up and leave. Kalau benda ni berlaku kat tempat kau, kawan2 yg lain should find an excuse and just leave. Kalau berlaku kat kantin, if need be, berhenti je makan dan just go! I'm sure your Kak T will get the message. Kalau dia tak terasa jugak, tak tahu la apa nak dikata lagi...

Sometimes it is necessary to take drastic action with the intention of achieving overall good. Kak T mungkin tak nak berkawan dgn kau lagi, tapi pada aku, tak rugi tak berkawan dgn orang yg macam ni.

As for bebudak lelaki yg suka menyocok dia utk terus bercerita, it's not your problem. Boys will always be boys. Unfortunately some men never grow up. Let her find her own audience. Kalau dia serasi berkawan dgn bebudak mcm tu, elok lah tu....

Rate

1

tekanan agaknya akak T ni. me ada sorang dua kawn mcm ni.
suka cerita perihal dlm kelambu. me dgr jer la. klau nak ditegur merajuk.

Follow Us
Originally posted by MAF14 at 30-11-2007 21:59
First of all aku mintak maap klau thread cenggini dgn tajuk sebegini dan isi sebegini rupa telah timbul....aku dah try korek2 yg belaakang2 nun tp aku tak jumpa.........aku nak mintak pendapat wa ...
....kalau dah beberapa kali ditegur tapi tak diendahkan...malah memberi justifications for her doings...then...the best thing is for u guys to ignore her and angkat kaki dan blah saja daripada tempat itu...

...bila2 korang duk berkumpul...kalau bley elakkan daripada topic2 yang bley membuat dia bukak bedroom stories dia...kalau dia mula nak berstory...korang cepat2 tukar topic perbualan...kalau dia insist nak story jugak...korang masing2 bagi excuse dan blah dari situ...kalau terdapat diantara korang ada yang memang menanti2kan cerita2 dia itu...then...tu terpulang pada mereka...but for u guys...my advice would just for u all to ignore and leave her...

sb dia jenis tak malu, korang malukan dia kaw2 punya
korang pakat geng2 sekelas, bila dia bercerita, korang buat chorus ala-ala nasihat..nyanyi ramai2..

Originally posted by Lily_Savage at 2-12-2007 08:52
sb dia jenis tak malu, korang malukan dia kaw2 punya
korang pakat geng2 sekelas, bila dia bercerita, korang buat chorus ala-ala nasihat..nyanyi ramai2..

ala-ala choral speaking gitu ke lilik ...?

Kat office lama gue dulu, lelaki tua umur akhir 40an yang suka bercerita lucah macam ini. Tak cukup cerita, siap buat gaya mcm mana main dengan bini dia lagi.

pada aku ler... makcik yg MAF14 ni cite mesti jenis yg banyak cakap...

dulu aku ade member gak yg bnyk cakap mcm ni... dah tu cakap die semua nak menang. Ape jer topik yg korang buka semua die tau or pernah alami... tapi semakin die cakap semakin ler mendedahkan kebodohan die...

last2 member2 semua dah tau perangai die... cakap mcm tong kosong... bunyi jer lebih... isi nothing!!!

so... sbg pengjaran... tak payah ler nak ambik port dgn org2 yg jenis mcm ni... ape yg die cakap, ko anggap jer sbg dongeng...

org mcm ni... akan bercakap terus and kenkadang die tak tau ape yg die cakap... mcm diluar kawalan...

sbb tu ler Islam mengajar... baik diam dari berkata2 yg tak tentu arah...

ade gak org cengini ekk..tak malu ke citer hal dlm kain kt org luar

menjatuhkan maruah jer

kak T ni jenis okaylah...berterus terang gitu...ader sesetengah pompuan tu suka pendam2...sekali melutup...rosak rumahtangga..

Reply #70 sarahmirza's post

Jangan dilayan jer kalau dia bercerita... Gila babun betul la akak tu...

me... gelilah nak kawan ngan arg camtu ..dulu kat ofis ni ada gaks pompuan india tu suka citer&tanya aku mcm2 sbb aku dah lama kawin ..dia lak baru kawin.... sampai naik pening lak.... pstu kite buat dek jer.. pastu dah tak berani nak embang2 lagi ...malulah nak bercakap pasal hal tu walaupun .... sama2 dah kawin

MAF14...

Bila ko citer psl akak T nih.. teringat citer laki aku masa dia masih bujang... dia mmg selalu dihidangkan dgn citer2 camnih kat opis dia... yg harunye.. lepas dia dgr dr opismate pompuan dia.. dia tanya kat aku lak... "Betul ke org pompuan nih suka camnih2..." Adeihh... aku plak yg malu.. sbb aku lom jd bini dia lg masa tuh... Mane le aku tauuuu....

saya kalau org cam ni mmg tak buat kawan.... jenis tak tahu malu punya orang :@

Selalunya orang cenggini bila sume orang pakat buat bodo jerk ..pandai le dia renti sendiri tapi selagi ada jerk orang dok menanya haaaa dia lagi rancak le bercerita...sabor ajerlah...:@

camana leh bunyi 'kelekuk' 'kelekuk' tu?..

bunyi cam jalanraya tak dak aspal....