CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

salam wani..
eh,cara berubat style telur tu mcm yg kuar kat tv tu je!! kes menipuuu tapi xingatlah ape namanya...mmg glamour sbb dia sorang je guna kaedah telur tu.. apapun nak yakin n selamat ...
pinktriangle Post at 12-3-2010 11:02 AM

Mungkin ada yang menipu dan mgkn ada yang tidak, sebab saya ada merujuk ke bekas imam besar Mesjid Negeri Selangor, Ustaz Othman [http://syeikhulmaqari.blogspot.com/] berkenaan perubatan dengan menggunakan telur nie. Dan dia adakala menggunakan cara telur ini cuma bagi dia lebih kepada cara ruqyah sebab dia menuntut ilmu perubatan di timur tengah.

240# hemorion

Biasanya tujuan dibuat mandi adalah sebagai pembatal sihir... Itupun sebagai ikhtiar je..

Mungkin ada yang menipu dan mgkn ada yang tidak, sebab saya ada merujuk ke bekas imam besar Mesjid Negeri Selangor, Ustaz Othman [http://syeikhulmaqari.blogspot.com/] berkenaan perubatan dengan me ...
limaukasturis Post at 14/3/2010 02:15 AM

boleh xplain lbh lg x limaukasturi.... tp mcm mane dia tau psl makcik wani yg kena gak tu....

kalau datang esok (selasa) dalam kul 9 pagi rasanya leh berubat dgn Ustaz Harun Din tak? agak2 dah berapa puluh orangdatang masa tu?

boleh tak kalau kita nak berubat dgn ustaz Harun Din tapi tak mempunyai penyakit yang serius sangat atau tak tau apa yang berlaku dalam diri kita?

Post Last Edit by aryn_mz at 17-3-2010 09:00

Salam...sy ada problem skit, nk share...sy nie ada masalah dlm memandu kete padahal sblm2 nie ok jer...bila tgh bwk kete, rasa stereng kete sy ditarik2 ke sebelah kiri...tambah pulak, klau jalan tu tk rata, berbelok2, selekoh...rasa gayat yg amat...nie menyebabkan sy tk bleh memandu...klau drive pun, tersangat ler perlahan...macam budak2 baru belajar kete...gayat yg keterlaluan...sy pernah berubat & buat solat hajat tp hilang kejap ajer...lepas tu timbul balik....apa pendapat u all?

Follow Us
best threat nie......byk ilmu dpt dikongsi...

kalau datang esok (selasa) dalam kul 9 pagi rasanya leh berubat dgn Ustaz Harun Din tak? agak2 dah berapa puluh orangdatang masa tu?
mieraedoera Post at 15-3-2010 10:16

rasenye x dapat kot...sbb ustaz selalunye ambil sampai no 200 je...itupun org yg dah baratur dari kol 3-4 pagi

Barang di ingat kawan2...kuasa penyembuh adalah mutlak dari Allah, manusia hanya berikhtiar. Kerja manusia adalah berusaha sedaya upaya untuk mendapat kesembuhan dalam masa yang sama jgn abaikan tugas kita sebagai ciptaan Allah - beribadah...jgn kufur dengan segala nikmat.

Jika kita belum bertemu dgn ubatnya - jgn putus asa & berdendam dengan Allah.

Dalam perubatan islam memang ada kaedah masing2 disamping bacaan ayat2 al-Quran...umpamanya menggunakan daun / pokok / bunga itu dan ini..itu hanya kaedah..

Satu lagi - kita perlu juga redha dgn kekurangan / kelebihan yg ada pada kita berbanding dengan org lain - manusia kan memang berbeza2 kepandaian / pengetahuan

hah?kul 3-4 pagi org dah beratur?..alamak camtu kalau dtg kul 8 pg agak2nya dpt no berapa....camne alamatnya yer..

minggu ni ada pegi darul syifa.. rilex je pi lepas hantar anak ke sekolah dan sampai sana kul 8.30.. bila nampak no giliran terus tersentappp  483!!! aduhh.....  terus sabar dan tabah menunggu giliran sampai pukul 12.30.

slm...
aku nk tnyalah sape2 yg tahu psl shamsyifa (klu x silap) di seksyen 13 shah alam?????

x pernah berubat kat sana tp anak2 murid harun din penah dtg umah tuk wat pendinding sbb anak ada 'kawan'..alhamdulillah...

nak tanya...kalo org yg datang nak berubat ke sini dlm keadaan dia sedang haid...mcm mana?

Assalammualaikum wbt kepada semua forumer dan salam sejahtera,
saya ingin bertanyakan jika saudara-saudara dalam forum ini pernah mengalami 'anak terkejut-kejut masa tidur' dan mudah sangat kena demam panas. saya sebenarnya jadi fobia kerana ada satu ketika (2 bulan lepas) anak bongsu saya berumur 1 tahun 8 bulan demam pada pukul 2 pagi. pada masa itu isteri saya tersedar dan terus bagi ubat demam. pada pukul 6 pagi panas badan anak saya x turun lg so saya pun g amik kain basah and then letak kat kepala dia. x lama selepas tu anak saya tiba-tiba 'fit' (sawan, nyetok). terkejut saya dibuatnya dan saya x tahu nak berbuat apa2 just angkat anak saya and mengucap.isteri saya terus mencapai anak saya dan buat cpr.lepas tu anak saya ditahan di hosp selama seminggu.pada awalnya suspek denggi but al last doktor kata bukan.so, selepas drpad kejadian tu saya jd fobia dan bila anak saya panas badan je saya x tidur semalaman sehingga pagi dan setiap setengah jam akan periksa suhu badan dia.dipendekkan cerita, mohon saudara-saudara dalam forum ni jika pernah mengalami pengalaman yang sama sepertimana yang saya alami dan pernah menjalani rawatan di pusat perubatan darussyifa'. sekian terima kasih

pernah teman rakan...ustad leh tau kau bawak jin ke tak heheiiii scary aku.....

kalu tak mau ramai orang g lepas zuhur hari biasa. setakat nji aku g dah 4 kali alhamdulillah kejap je tunggu dah sampai giliran. syukur juga dapat perawat yang sama sentiasa.

kalau gi darus syifa' hari sabtu mmg teramat ramainya org, klu hari ahad kurang sikit dan hari selasa mmglah x dinafikan boleh tahan org yg datang

biasanya kalau ana gi darus syifa' ana akan jumpa Ust Arshad (kanser) dan kadang2 jumpa ust rasyid dan ust zahari, ini utk gatal2 badan, ada ramai lagi yg berkebolehan tapi x biasa sgt sbb biasanya kalau gi sana ana akan request utk jumpa salah sorang dari diaorg tu, cumanya cam diaorg kata diaorg cuma berusaha dan selebihnya Allah yang akan menentukannya

Reply 258# fatehana

tumpang tanya..penyakit gatal2 badan pon boleh pegi darussyifa' ya?

dah dua kali awa org g darusyifa bangi.. alhamdulillah... semua ok