CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amazed

kaunter bantuan dan pertanyaan tentang medical & farmasi

hi doc,

saya ada masalah eczema, tp skrg takde la tengah naik ke apa, cuma memang ada dlm badan la. then skrg ni tgh cari produk utk scar n so on. konon nk try produk2 glamer skrg la.. gluta la.. placenta la.. mcm2.. tp terbaca lak post doc pasal mende2 ni smua tak proven. then cancel.

now baru cuba amalkan nathopheral 400iu sebiji setiap hari, sapuan vit E 24000iu ke muka setiap malam. benarkah supplement vit E bole membantu mengurangkan parut di muka?
Is it safe klau saya amalkan vit E and merancang untuk hamil?
is it safe for children 3yo? sebab klau ok, ingat nk bagi anak try sebab dia pon ada eczema n skrg tgh flare up. dah taktau nk pkai apa, tak larat nk bergantung pada steroidal cream.

thanx doc

nape lately topik perubatan & farmasi ni makin dipenuhi dgn promo produk2 MLM dan seangkatan dengannya?? dulu rasanya x macam ni atau aku ketinggalan huhu

acaner ea nk bg hilang kelemumur??ada x ubat atau etc dekat farmasi???serabut gila dh ni kelemumur byk sgt...keruping2 plak tu...plus skrg ni rmbut gugur plak..dh la rmbut nipis...

salam,
saya nak tanya, kalu kat melaka, mana farmasi yang jual SNS MEDELA..

mini1990 posted on 29-10-2012 11:50 PM
acaner ea nk bg hilang kelemumur??ada x ubat atau etc dekat farmasi???serabut gila dh ni kelemumur b ...

kalau OTC leh cube selsun..polytar.. sebitar

kalo preskription drug doc biase prescribe antifungal shampoo..n oso coal tar

Salam doktor,,,nk tumpang tanya lah mesin yg doktor selalu gunakan untuk kejutkan pesakit tu dipanggil ape ek??alah mcm mesin renjatan elektrik...kat dlm drama sy slalu tgok bila jantung pesakit tuh berhenti,,cepat2 doktor gunakan  alat tuh.pesakit tuh mcm kena kejutan,,.n pesakit kembali normal...mcm pemegang gitu,...kiri dan kanan...nk letak gmbar xtau lak nk gugel nma ape benda tuh..

Follow Us
alat tuh doktor letak kat dada pesakit...mcm pegang sterika..

nak tanya...ok tak kalau makan vitamin fish oil+ epo dalam satu kapsul
atau makan makan asing2 lagi bagus??
ingat nak try makan la...

are_you posted on 2-12-2012 09:39 PM
nak tanya...ok tak kalau makan vitamin fish oil+ epo dalam satu kapsul
atau makan makan asing2 lagi ...

sama jerk either u makan combination pill atau pill yang asing-asing. Reason diorang buat combination pill adalah untuk memudahkan pesakit dan meningkatkan tahap komplian. Maksudnya, if u beli yang asing-asing, u kena makan 2 biji pill. Tapi if u beli yang combination, u cuma perlu makan 1 biji pil sahaja. Mana lebih mudah?? Mesti ler yang makan satu pill kan... Hehehe

Assalam, maaf  kalau tanya salah tempat, tapi tak tau nak post kat mana, nak tanya ada tak sesiapa tahu, pusat rawatan jagaan sementara bagi pesakit lepas pembedahan, saya ada kwn yg akan dibedah dan dia tiada saudara mara utk mjaga, dia pulak tak mau menyusahkan org lain, hospice yg ada utk penjagaan sakit yg teruk, blh tak bantu sekiranya tahu atau ada cadangan lain, tkasih

salam...minta bantuan sikit berkenaan MRI scan...mana tempat nak wat klinik@hospt yang agak murah....sy ada uncle yg baru lepas accident then dia di arahkan membuat MRI scan di kepala oleh doc klinik swasta...masalahnya skrg uncle kesempitan wang , so kalau forumers tau ada tmpt yg sesuai minta tlg bg nama tmpt tersebut.....tqqq...

p/s : kalo agak2 silap tempat pertanyaan nih mintak mahap k..

salam semua...

sesiapa ada maklumat tentang "FACE DOWN EQUIPMENT RENTAL" (di Malaysia) after MACULAR HOLE surgery, tlg beri contact pada saya ye...

equipment ni utk tujuan perubatan ie during recovery period after pembedahan mata ("Macular Hole" surgery). For info, selepas pembedahan mata ni dibuat, pesakit perlu berada dalam keadaan tunduk / face down sentiasa (almost 12-24 hours per day), lagi lama lagi face down lagi elok..ni utk persiapan mak saya yg akan menjalani eye surgery ni pada 23rd Jan, insyaAllah..tlg doakan semuanya berjalan lancar, dipermudahkan dan sembuh segera..Aminn

so, anyone yg ada info ni, tlg kasitau ye...sbb yg saya dah buat research kat google..yg ade rental ni cuma kat overseas je..tak jumpe plak di malaysia..pls ye..atau sesapa yg ada cadangan lain utk menyenangkan pesakit dalam tempoh recovery. pls advise ye

Thanks semua

salam doc... saya ada sedikit persoalan nak tanya... baru2 ni saya tiba2 rasa pening, mual nak muntah, berpeluh dan rasa nak pitam... time tu saya kat food court nak order makanan... then saya dah ok balik bila duduk. pagi tadi dada saya sakit dada bila bangun tidur. harap doktor dapat bantu saya...

Salam semua..dh search tapi mcm x ada...produk yg mengandungi paraben tu(methylparaben/ethylparaben/butylparaben etc) betul ke boleh menyebabkan breast cancer?bias a terdapat dlm syampoo..losyen..

saya nak tanya waktu yang sesuai makn vitamin E

saya nak tanya skit.

Ada makcik A tu umur dia dalam 70an. sakit lutut dan kalau jalan macam robot. bila dah duduk amat susah nak bangun.
saya kesian tengok dia. katanya dah pergi hospital banyak kali. ubat yang dapat hanya untuk tahan sakit dan kalsium sahaja.
badannya kelihatan macam bengkak dan ada merah2 macam kesan gatal tapi katanya tak gatal. kalau kulit tersentuh/ terlanggar benda dia akan rasa sakit.

saya ada kenal juga seorang makcik B. Dia bagitahu saya dia dulu sukar nak berjalan kerana sakit lutut dan sendi2 tangan nya bengkak. doktor kata dia kena penyakit artrithis(maaf tak tau nak eja) yang mana sel darah merah akan makan tulangnya. itu yang sampai bengkak2 sendi. Doktor syorkan dia makan Triflex keluaran GNC. dan dia sekarang dah agak ok.

Jadi saya nak tanya adakah makcik A tu juga dapat penyakit yang sama seperti makcik B jadi bolehlah saya rekomen Triflex ni atau yang sama dengannya yang lebih murah seperti dari cosway.

Minta sapa2 kat sini boleh bantu saya maka saya bolehlah jugak bantu makcik A. Kesian dia.

adeh banyak nyer pertanyaan tak dijawab

diamondbay posted on 2-1-2013 06:07 PM
salam semua...

sesiapa ada maklumat tentang "FACE DOWN EQUIPMENT RENTAL" (di Malaysia) after MACU ...

Buat operation kt mana?? Tanya ler doktor yg incharged operation tu mesti dia yg suggest kt awak kn device nie.... Diorag biasanya akn ada contact number medical rep yg berkenaan... Ataupun emel yg overseas company tu tanya how do i get this med.device in malaysia..

Salam..nk tnye , sy nk beli chloroform,.mcmne nk beli?? Nk wat extraction
purpose la.. bantu k..

X de ke yg leh bantu??