CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amazed

kaunter bantuan dan pertanyaan tentang medical & farmasi

izin laluan..saya ni nak pegi baiki sakit kulit saya kt bhgn kaki...dulu ok..then, bila stat ada kucing, kulit sy mcm gatal2 dan kering dah...sy garu2 la...skang..saya tak tau nak g ke x..sebab kos..

kalau pegi klinik panel tmpt kite kerja, dorg cover x sakit2 kulit camni?

salam...
saya nak tanya..
mcm mana nak merawat kesan kulit terbakar?
kesannnya mcm daging terbakar..
apa ubat yg paling sesuai...
betul ke org ckp...letak kicap or susu air pada kulit yg terbakar?

dan satu lagi..
mcm mana nak rawat kudis pada badan...
ubat or krim paling sesuai apa?

Reply 17# marwang

Untuk makluman sesiapa yang ingin mengubati sakit kencing manis dan darah tinggi yang dihadapi oleh keluarga atau kawan-kawan boleh dapatkan Akarrio satu produk hasil daripada akar kayu terpilih yang diproses dalam bentuk uncang tea, minum air nya hanya rendam uncang dalam air panas apabila air suam minumlah, rasakan perubahan dalam tenpoh 2 minggu.  Satu kotak mengandungi 30 uncang harga RM60.00.  Ramai dah cuba dan rasa kesan yang baik dan cepat.

Reply 142# Pr|nCeSS^M|cKeY

Kepada siapa yang ada keluarga atau kawan yang nak ubat bagi penyakit kencing manis dan darah tinggi pergi ke laman:
hhtp/akarrio.blogspot.com

Reply 128# ratu_cinta

KEPADA KAWAN ATAU KELUARGA YANG MENGHIDAPI KENCING MANIS DAN DARAH TINGGI GUNAKAN AKARRIO SATU PRODUK DARI RAMUAN AKAR-AKAR TERPILIH. BAGI YANG MENGHADAPI MASALAH KAKI KERANA KENCING MANIS BOLEH
LAYARI
BOLG:
http//akarrio.blogspot.com

Reply 19# eyth

SAYA DAPAT TAHU DARI KAWAN SAYA DIA BOLEH UBAT PENYAKIT LELAH HANYA MINUM AIR MAWAR KALAU BOLEH HUBUNGI EN OMM 016 7288578 DAPATKAN CARA DARIPADA DIA.  DIA PUN BOLEH UBAT KENCING MANIS DAN DARAH TINGGI DENGAN MENGHASILKAN SATU PRODUK BERASASKAN AKAR KAYU TERPILIH IAITU AKARIO, LAYARLAH BLOG : http/akarrio.blogspot.com UNTUK KETAHUI LEBIH LANJUT PRODUK AKARRIO. AMALKAN MINUMAN AKARRIO HASILNYA PASTI BERKESAN

Follow Us
ada petua mcm mana nak pulihkan kesan melecet dan luka d tonsil?

Salam... Nak tanya, smlm sy pergi x ray tulang rusuk kiri sy bengkak... Tp kt xray tu x nampak tmpat yg bengkak tu...Smpai 2 kali sy x ray still x nmpak... Dr kata klu ada ketumbuhan akan nmpak tulang tu... Skg nie sy nk tahu kenapa bleh x nmpak tulang rusuk sy yg bengkak tu?? Apa prlu sy buat??

Reply  eyth

SAYA DAPAT TAHU DARI KAWAN SAYA DIA BOLEH UBAT PENYAKIT LELAH HANYA MINUM AIR  ...
izaham Post at 30-7-2011 22:19

izaham.. thanks.. nak gak cuba manala tau mujarab..

guys....

ada apa2 pertanyaan  tentang meds dan farmasi... bley ajukan pertanyaan di thread ni...
...
amazed Post at 27-9-2009 16:26

saya xtau boleh tnya di sini atau x..sy perlukan menu diet harian utk tmbh brat bdn..contoh hari isnin mkan apa,selasa mkn apa..sbb sy rasa sy ada masalah kurang berat bn

Reply 139# amazed

saye nk cepat peknen...bini bo liao.....

klinik mn yg sediakan suntikan vitamin c kat area kuantan?

klinik mn yg sediakan suntikan vitamin c kat area kuantan?
AnisSajid Post at 20-8-2011 16:29

Apa pasal mau suntik Vit-C?
Lebih baik ambik Glutathione , boleh buang toksid dan radikal bebas.
Selalunya lepas buat rawatan ozon, doc akan cadangkan glutathione.

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=592378&extra=page%3D1

http://www.youtube.com/watch?v=sRBeCHl0ZBU

nak tanya pasal masalah yang baru2 nih berlaku.....
lepas gugur bulan march yang lepas, aku terperasan, katakan period aku 8 hari bulan setiap bulan, tapi darah keluar sikit 1 atau 2 ari bulan setiap bulan....kadang2 kalo mlm bersama dengan suami, esok nyer ade darah sedikit...lepas tuh akan berhenti 2/3 ari, sehingga lah 8 ari bulan darah akan keluar mcm biasa....x sakit...tolong sape2 doctor yang ade penjelasan mengenai perkara nih.....last scan mase lepas gugur...

Salam
Saya ni batuk teruk dah masuk minggu yang ketiga. Mula2 dulu dapat flu teruk dan doktok dah beri antibiotik utk 5 day termasuk ubat batuk. Yang saya tak tahan ni batuk kering tak ada kahak dan bila malam tak boleh nak tidur sebab tekak rasa gatal sangat. Minta tolong sesiapa yg boleh bantu ubat batuk apa yg berkesan

salam tok mod,
nak tanya kat mana kita leh beli ubat nie lactoGG  kotak warna hijau ada gamba lebah kat depan.gamba ade tapi nk upload tak reti..

salam..nak tanya apa maksud RVD+RE?penyakit apa tu?

salam sy nak tanya

1. sy baru terkena penyakit KAYAP...doc kata virus dia sama dgn virus chiken pox....org yg penah kena chiken pox berisiko utk kena kayap tp x semua.....bila virus tu reaktif balik jadi la kayap.....nak nagis sakit sgt....gatal2 merenyam2.....sy kena kat tangan kanan...dan dh pegi jumpa dua klinik + doc, tp yg ibu kayap memula sy kena tu nampak dh nak baik sebab dh terkopek.....tp kenapa dia jadi lagi di sekeliling ibu  kayap tu mcm baru nak tumbuh.....pas tu dia dh jangkit kat lengan sy.....kat peha pun ada...tensionnnnnnnnnnn{:4_193:}

perlu ke sy sambung ubat sb ubat yg doc bagi tuk 5 hari tu dh habis.....

sy rasa mcm nak pegi kinik pakar je pas ni......dh x tahan lambat sgt baiknya....tolong la bg pendapat kat sy perlu ke sy ke PAKAR kulit......

aslkm.. nk tnya bibir kering n trasa dahaga wlpun dh mnm bnyk air.. +kepala trasa sakit skit.. knp ye..?

hye T nak tanya last two week T kene denggi.. n suddenly ptg semalam T demam balik temp mase tu 39 n tekanan darah mase tu very low.. kenape ekk adakah sebb T tak recover 100 peratus denggi lagi..