CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PerKasa

Hilang Kawan Satu Demi Satu -Salah Aku Ke?

..tapi kawan baik yg sempat aku nikmati ialah semasa
remaja.dolu2
masa tu
sama2 susah
sama2 belajar
sama2 takde kerja
sama2 mengharapkan sesuatu
sama2 mempunyai impian
sama2 berwawasan
sama2 lapar dan dahaga
sama2 poket kontang
sama2 tehegeh2

..tapi setelah ..... semuanya berubah

aku ade jgk kawan yg boleh diajak borak, boleh dgr masalah, boleh buat lawak bangang, boleh diajak berbincang, boleh memberi nasihat...bg aku die lah kot kawan yg boleh aku katekan rapat...tp die opposite sex dgn aku...tu je masalah nye dan sekarang die dah menjadi tunangan org...hohoho...ktorg dah lame kawan still keep in touch...selalu bercerita tntang hidup, kerjaya, dan org tersayang...tu je lah topik ktorg kalo bercerita....xlupe, gossip2 kawan ms skolah dulu...die lah selalu update...tp skrg mmg xdinafikan..susah nk jmpe kwn yg boleh ade pd bile2 mase kite nak..bile ssh...bile sng...

kwn2 i.. jenis suke pinjam duit.. suh i jd penjamin buat loan, wat loan tuk dorg sb i keje gomen..rase dorg tak ikhlas..tp i buat dek je..so dorg jauhkan diri wp i cube berbaik...now i dah kawen klw rg nk pinjam duit, alasan i byk nk gune hal umahtangga n anak..

aku tak percaya istilah best friends ke, bff ke. hampas. pada aku, kawan dengan semua orang, buat ma ...
cik.panda Post at 10-4-2010 22:19

sama lah ngan aku..aku kawan dengan semua orang..tapi sentiasa berhati hati..takut kawan makan kawan..aku paling tak suka kalau kawan nak pinjam duit,atau nak suruh aku jadi penjamin..aku rela orang tu tak nak kawan ngan aku ,dari jadi penjamin dia..

sama lah ngan aku..aku kawan dengan semua orang..tapi sentiasa berhati hati..takut kawan makan k ...
sudu^eMas Post at 18-4-2010 17:22

khenn. aku tak tau la istilah bff ni dari mana. kang jadi macam kes yang arituh. kawan makan kawan, sampai berpuluh ribu

Reply 1# PerKasa

Hi perkasa,
Jangan sedih sangat ok
Kita tak boleh puaskan hati semua org, thats for sure.
Just be yourself dan always try to be good(i know its easy to say)
But , you see , org2 yg betray you dulu tu pun , dah nampak kesan atas apa mereka buat, so hopefuly it will be a lesson for them .
I rasa semakin kita dewasa , semakin mature , dan somehow we achieve certain goal or things in our life, people around us tend do that.
Sebabnya, org nakkan apa yg mereka tak ade and lookin for easy way out -which is you,their friend kononya(tapi lepas tu , u pun tahu siapa kawan kan?)
people get jeolous dan tanak ada org lebih dari mereka.
So my advises , its not worth to have this kind of ppl around you-they will only slow you down.
You got much more better think to concentrate on and things to do that will make them 'drop jaw "
So appreciate, kawan u yg 2 3 org tu sementara masih ada, quality is better than quantity.

Follow Us
selalunya kawan yg lama sungguh tak jumpa tetiba bila dpt contact kita, beria-ria nk jumpa..tentu ada udang sebalik mee la tu
nk promote produk
bila kita kata tak nak..dia akan terus hilang!

..tapi kawan baik yg sempat aku nikmati ialah semasa
remaja.dolu2
masa tu
sama2 susah
sama2 bel ...
PerKasa Post at 12-4-2010 17:08

sama lah kita.....tp ye lah kan....masing2 dh ada komitmen masing2,haluan masing2,hidup masing2....

so,tepaksa la terima hakikat tu.....

membe yg suke pinjam duit bahaya skit..heheh

Reply 27# R2D2

aku setuju sesgt...
dr 10 org,9 mcm tu...
lamaaaaaaaaa xdgr cite,tup2 muncul b'iya2 nak jumpa...
ingat nak smbg silaturahim blk tp ada nak jual benda/produk...
dok usha2 xkira masa..tp bila kita xmsk...trussss ilang...
tp aku xrasa rugi kalu ilang 'kawan' mcm tu...

bg TT,
kawan zaman moden ni kena jaga2...
90% kawan byk pd kebendaan...
jgnkn kawan...sedara mara pun kebendaan,
yg 'kurang' sikit mmg pdg sblh mata je tp kalu yg 'byk $'..dijulang2
donia2

Reply  R2D2

aku setuju sesgt...
dr 10 org,9 mcm tu...
lamaaaaaaaaa xdgr cite,tup2 muncul b'iya ...
OrangKita Post at 3-5-2010 11:43

sama la aku..
kwn yg semata-mata jumpa nk promote produk
kalau dia hilang sekali lagi pun, tak rasa langsung rugi!

aku pun ada sorang kawan... tp tak tau laa nk ckp dia best fren pun yer... tp skang ni cam malas nk melayan dah... padahal aku kawan ngan dia dah 20thun... jd aku dah tau dah ati perut dia...

member aku ni... biar laa aku nama kan dia S ajer... dia nak kata tak ensem... ensem gak laa... pasal ada mix blood... tp satu masalah dia ni jenis yang suker penting diri sendiri... berkawan ok... tp dia nak lebih perhatian... kalu dia kuar ngan member aku yg sorang lagi nama Din(member aku ni budak kete so kalu lepak ngan bebudak kete laa....) sure dia boring... pastu cam nk marah... dah tu cuba nk tarik si Din ni jgn campur ngan bebudak kete... bole lak gitu? Si Din ni memula kira rapat gak laa ngan si S ni... dia tak kisah kalu datang amik S ni kat umah... pastu lepak gi karok sampai ker pagi... pastu hantar S balik umah... dah cam awek pun yer... cam pak menteri pun yer... tp time tu mmg S takder kete lg... lepas beberapa tahun... baru laa S beli kete... si S ni kira datang dari famili yang berduit gak laa... maner taknyer... bapak dia dah bersara... wat bisnes gitu2 ajer... tp last yer bole renovate umah sampai 40K... perhh!! umah dah cam istana tu... sampai jiran sbelah2 pun tny... 'Lu menang loteri ka???'

tp si S ni pun lokek... kalu lepak2 ngan member jarang nk payung... tp biler dia payung... memula tu cam ikhlas laa... tp lepas 2 -3 ari... dia start ungkit balik... tu yg tak best tu...

si S ni pun perangai cam bebudak sket... dia kalu minat kat satu mende tu... time tu gak dia nak dapatkan... contoh... member din ada gitar... kira pandai laa main gitar... aku pun bole laa goreng sket2... dah si S pun ckp kat aku dia tetiba minat main gitar... lat 3 ari... dia beli laa gitar... gitar santana lak tu... mahal tu... siap beg bagai... yang kelaka nyer dia ni tak der pun basic music... main gitar mmg laa tak tau... biler self study.... tak dapat nk marah... pastu ckp naper aku bole tukar fingering laju2.... dia tak leh... aduyai... aku ckp laa aku dulu ada pegi class gitar... so aku ckp laa dia pun kene g class... some ppl bole learn by heart... some tak leh... tp si S ni pun jenis degil nak mamp.... dia ckp dia taknak gi class.... pasal dia mmg jenis yang bole self study... last2 tak bole gak... dia jual gitar tu... ek elehh....

pastu gi gym... baru g gym 3 ari... sanggup jumpa aku... pastu suroh aku pegang lengan dia sambil tny... keras tak lengan aku?? keras tak?? cheh!! aku tny laa apsal?? dia ckp bar gi gym... aku tny baper ari dah dia workout... dia ckp baru 3 ari... ptuiihhh!!! baru 3 ari dah kecoh.... aku ckp laa balik yg main besi ni kene ikhlas... tak leh nk konfiden bole dapat muscle cam body builder... hiisshhh!!!

ni skang ni dah minat kat tomoi lak... sanggup gi belajar tomoi... baru belajar 2 kali seminggu... dah sibuk kecoh ckp yg dia belajar tomoi... pastu ckp... yang dia bole kalahkan aku dgn tomoi dia... aduh mak!!! mmg cam bebudak... biler tegur nk marah... nk sensitip... hati kama betul... umor lagi 2 thun nk masok 30... pun tak reti2 lagi...

tu pasal laa kengkawan dia yg lain byk lari... pasal tak tahan dgn kerenah dia... suker ungkit... suker marah2 tak tentu pasal...

kalu citer pasal awek lak.... haaa... S ni mmg takder awek... dia penah laa bercinta... tp aku bole jamin... paling lama pun tak sampai sebulan sure break! pasal awek2 dia sumer tak tahan ngan perangai dia... S ni jenis memilih... nak awek yang lawa... body baik... montot baik... educated.... tak terlalu kurus... gemok2 tanak... mcm2 laa... masalahnyer... dia tak pandai jg ati awek... ada satu awek tu... kematian bapak... so sure laa sedih kan... tp S ni jenis bangau... dia call awek ni... pastu tny... u tak rindu i ker?? biler awek tu diam taknak ckp... si S ni bole marah... siap tengking2... dah tu cari aku... ngadu ngan aku ckp pasal awek dia tak rindu dia laa... cam tanak ckp laa... aku pun aper lagi... ceramah laa abis2an... dah tu baru nk rasa nyesal... tp nyesal tu jap jer... herrmm...

ni pun aku skang dah slow dah ni... dah malas dah nk layan kerenah dia... huhuh!!

Reply 33# medangtamang

eeeeiiii....aku baca pun nyampah!!:@
ape lagi kalau ade kawan macam ni...sangat kebudak-budakan...

kawan makan kawanpun ade..memang nak kene makan betullah kawan nie ye.....

ernnn.kawan je...kalau takde...tak bezt idub awk nanti...

kalau org takde dgn awk kawan nanti..takpe..yuree ade..........sure tak makan kawan punye..sbb yuree makan nasi..hehehe

aku berkawan dan baik ngan  ngan seme org. tak de besst2 friend ni..... sejak aku kena tikam belakang aku dah x percaya sesapa dah.

pada aku best frd ni ialah seseorg yg bleh kita harapkn utk simpan raahsia, curahan hati ke apa ke...dan klu ade kwn lain yg pekenakan/fitnah kite dialah yg akn baking/supot kite. kite pun samalah. kire no secret at all.... tp rupanya sahabat/bestf ni lain depan..belakang buka citer . mmg sakit bila kena.....

lgpn aku rasa dunia hari ni mmg susah nk cari sahabat yg benar2 jujur. rmai jg akutgk kwn2 y konon ade bestf tapi bf nya dok kutuk bf sendiri. cam aku kena. so kesimpulnnya kt tempt keje aku ni x leh ade bf. memasing suka olah skrip. so jln selamat aku brkwn ngan seme org. rahsiaku simpan sendiri.....tak pun luahkn kt adikku je.

dulu pn kehilangan soorang sahabat gara2 hutang dan MLM. sedihnyaaa....

aku ilang kwn lagi
sbb barang MLM  yg dia
suruh aku beli tu dah ancur
dia malu agaknya
tulah yg terus ilang

ari tu bila aku tak mau beli tunjuk muka masam
nilah yg dikatakann kwn pentingkan duit
dari pertalian persahabatan.

bagus tu perkasa.toksah la berkawan dgn org cam tu.

khenn. aku tak tau la istilah bff ni dari mana. kang jadi macam kes yang arituh. kawan makan kawan ...
cik.panda Post at 18-4-2010 21:56

istilah BFF ni asalnye dari siri kartun spongebob

istilah BFF ni asalnye dari siri kartun spongebob
kusaka_masato Post at 16-5-2010 10:30

oh yeke? cett camne aku boleh tak tau padahal selalu tengok spongebob