CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pakuu_pakiss

Patut ke kami tinggal seperately dulu? Islam benarkan tak?

Close [Copy link]
   ish ko nie. tau la ko lelaki.
kalau dah laki sendiri ckp, takder feeling..nak bercerai..bini mana laa akan melompat ckp "yahooo...bestnye..inilah yang saya tunggu tunggu"
unless dia dah ada backup/pakwe setia menunggu..itu baru la ye kot cakap "terima kasih bang..sebab nak ceraikan saya..dah lama saya tunggu tunggu..pakwa saya, si dani tu dah lama tunggu abang ceraikan saya nie"
Hana Post at 14-5-2010 17:16

betul la ckp ko tu... huhu..
ntah la aku pun serba salah...
nak simpan jadi masalah... nak lepas rasa kesian..

tapi aku ni anak mak.. aku mmg sayang mak aku.. hidup aku kalau boleh nak berbakti dan happykan mak ayah aku ja.
aku kawin sbb mak aku happy dgn bini aku.. dia layan bini aku punya la baik.. mcm anak sendiri..
walaupun bini aku dah buat perangai time mengadung, mak aku still nak share2 dgn bisan jaga dia time pantang..

tapi bila wife aku tak reti hormat mak aku for the 2nd time.. bagi org tua tu kecik hati depan2..
dia dah umpama toreh2 hati aku nih...
bila tgk muka bini aku buat aku ingat kat mak aku yg kecik hati tu ja...
aku kesian kat bini aku pun sbb dia mak kepada anak aku... kalau sebagai isteri mmg aku tak kesian lansung..

aku setuju dengan ko hana. untuk posting #20 dan 22

tu yang tanya encik paku ni hensem ke dak tapi dia tak jawab. kalu lelaki tu buruk perangai dan segala yang -ve sampai takde yang +ve langsung harus la bini lompat2 bila laki ajak cerai. ni cuma takde chenta ja. harus la takmo cerai

1) 1) kalau nak bercerai, better masa baby masih kecik & kurang faham apa2 (2 tahun tu kira tak berapa faham sgt la tu), ATAU bila anak2 dah dewasa. masa anak2 tgh membesar, dah faham macam2, kemungkinan memberi kesan negatif kat anak2 tu tinggi.

2) kenapa kalau dah takde langsung cinta, better bercerai (ni selepas dah cuba pertahankan jugak marriage & cuba timbulkan perasaan kat pasangan masing2 tapi failed) sebab takut kalau stay, nanti membuka jalan utk terus berdosa (like your wife mula buat sikap tak hormat PIL, atau masing2 ada affairs).

ni pendapat saya je lah.mclaren Post at 14-5-2010 17:20

aku pun setuju dgn pandangan ko.. reason no 2 tu mmg tepat. Mungkin boleh ambil input untuk sesi kaunseling nanti.
Tapi bercerai waktu tua pun byk kesan jugak.. anak2 yg dewasa mungkin ok... tapi cucu2 pulak kesian. Tapi dr pengamatan aku, anak2 perempuan ni kadang2 emosi jugak.. bila mak ayah bercerai sbb ayah ada pompuan lain ke.. diaorg nak discard totally si ayah tu... pada aku tak patut la.. yg bercerai mak dgn ayah... hubungah sebagai anak dan ayah tetap ada. Pokok pangkal kena positif dan rasional.

Ai TT oi, cinta kasih dan sayang bukan milik mutlak kita . Perasaan or emosi adalah st kurniaan yg cukup hebat dari Alah S.W.T. Dlm hidup ini , tak semua yg kita impikan, kita akan dapat. Saya percaya yg dlm kepala  TT ni  sejak sbelum kahwin dah ada  ciri2 impian yg dikehendaki  pd seseorg perempuan yg mana blh menghasilkan "spark". Malangnya TT tak jumpa pd Wife ( agaknya lah ).
TT selagi nama manusia kita selalu mengimpikan sesautu yg diimpi menjadi kenyataan. Kalu TT blh fikirkan bagaimana org zaman dahulu tanpa ada rasa cinta blh hidup berbahagia hingga ke akhir hayat. Nak kata pasangan tak buat hal, pasti ada malahan ada yg lebih dahsyat lagi. Adakah dgn mengahwini org yga ada chemistry dgn TT  perkahwinan itu nanti akan lebih bahagia dan cinta yg membuak-buak tu akan datang.

TT you perlu tuntut ilmu berumahtangga lebih byk lagi. Cinta dan kasih kalu disubur dgn doa dan ikhlas semata2 krn Allah akan menyubur berkembangnya tanpa perlu guna wang sesen pun. You bykkan minta pd Allah, bersujud pd NYAdgn penuh harap agar tuhan kurniakan perasaan kasih sayang di antara suami isteri serta anak beranak. Kalu you nak cari cinta sejati berdasarkan apa yg you endak ( mengikut rasional akal fikiran sendiri ) , sampai bila2 you takkan jumpa. Ingat bila dah berumah tangga , dugaan dan godaan hasil dr hasutan syaitan sentiasa ada . Itulah yg akan diusahakan oleh iblis ni sampai hancur sesebuah rumahtangga. Segala permasalahan yg berlaku dlm rumagtangga juga berpunca dari kelalaian kita pdNYA.
Inilah punca keretakan rumahtangga zaman skrg. Cinta dan sayang blh di semai , kena juga tahu bersabar, bertolak ansur dlm mencari kesefahaman. Saling maaf bermaafan sesama sendiri juga wajib diamalkan.

Kes lebih teruk dari TT juga byk. Tapi bg yg berbalik kepada Agama sebagai landasan dlm melakukan sesuatu, kebahagiaan itu dtg berlipat ganda.
TT jgn buat keputusan mengikut akal , istikharah dan tahajud serta solat WAJIB lima waktu penyelesaian segalanya.

Rate

1

aku setuju dengan ko hana. untuk posting #20 dan 22

tu yang tanya encik paku ni hensem ke dak tapi dia tak jawab. kalu lelaki tu buruk perangai dan segala yang -ve sampai takde yang +ve langsung harus la bini lompat2 bila laki ajak cerai. ni cuma takde chenta ja. harus la takmo cerai

tennis Post at 14-5-2010 17:32

huhu... penting sgt ke rupa paras?
Nak kata aku nih hemsem tak sanggup plak aku, sbb aku tgk org lain lagi hemsem2.. tapi nak kata aku nih kurang sgt, ramai lagi yg kurang agaknya huhu... ntah lah terlalu subjektif... :cf: ikut mata masing2 la... angkat bakul sendiri kang kena kutuk pulak huhu...cuma tubuh badan phisically aku mmg agak concern la.. sbb aku jaga diet and workout regularly... kesihatan tubuh badan tu penting cuma bini aku mmg kurang kesedaran pasal pemakanan dan kesihatan ni agaknya... bukan tak tahu tapi taknak ambik tahu.. susah la nak ubah.

tapi aku tak nafikan la.. aku pun tgk pada yg cantik jugak, tapi bukanlah satu kepentingan yg utama...bagi aku, seorg perempuan tu, cukup lah just look nice.. tapi ada strong attitude... konfiden, pandai buat keputusan, bijak, pandai berbicara,bergaul, matang pada masa yg sama pandai ambik hati lelaki...
kalau lawa tapi kurang kat akal... tak sanggup gak aku...

tapi unfortunately, my wife is just not my type...

Ai TT oi, cinta kasih dan sayang bukan milik mutlak kita . Perasaan or emosi adalah st kurniaan yg c ...
adaraish Post at 14-5-2010 17:45

pun betul jugak... tak dinafikan..

Follow Us
kalau ksall jadi wife TT ni la.... kalau org dah tak sudi.. biar la aku undur diri... sedihnya kalau ksall as wife baca apa yg husband tulis camni... masing2 mesti rasa diri betul...

teringin sgt nak dengar dari side wife... cuba berada in her shoes bila suami dah tawar hati camni... pernah tak TT cuba letakkan diri dalam situasi dia... cuba selami hati dan perasaan dia.... tak pernah adakah masa yg korang boleh betul2 bincang hati ke hati... mengapa dan kenapa jadi begitu begini...

Saya pernah baca thread TT sebelum ni.

All I could say, u banyak sgt expectation from ur marriage n ur wife. Benda ni selalu terjadi bila u kahwin untuk sebab yg salah in the first place.
Yes, u may list 100 reasons why this marriage won't work.
But don't you forget, so does she. Have u ever thought of her expectations? Her wish? Her dreams?

Listen man,
Allah takkan mengubah nasib sesuatu kaum melainkan kaum itu berusaha mengubah nasib mereka sendiri. In your case, divorce is not a solution. From the way i see it,  it is just YOUR WAY to get rid of YOUR SPOUSE AND YOUR PROBLEM. You CHOOSE to believe that your spouse and your problem is the cause of your unhappiness. Is there any guarantee if u walked away from this marriage u will be happy?

My advice, please stop thinking about future. Stop talking about seperation, as for now. Jalani hidup anda pada hari ni seperti hari terakhir anda bersama wife. Layan isteri sebaik-baiknya. After all, that's ur obligation right? Buat selama sebulan and please, DON'T THINK, DON'T RATIONALIZE, JUST DO IT.

It is never too late to start over, selagi u bermula dengan tujuan yg betul dan IKHLAS.

Rate

1

kalau ksall jadi wife TT ni la.... kalau org dah tak sudi.. biar la aku undur diri... sedihnya kalau ksall as wife baca apa yg husband tulis camni... masing2 mesti rasa diri betul...

teringin sgt nak dengar dari side wife... cuba berada in her shoes bila suami dah tawar hati camni... pernah tak TT cuba letakkan diri dalam situasi dia... cuba selami hati dan perasaan dia.... tak pernah adakah masa yg korang boleh betul2 bincang hati ke hati... mengapa dan kenapa jadi begitu begini...

kak_sall Post at 14-5-2010 18:18

mungkin kaksall terlepas pandang antara sebab musababnya...

firstly sbb dia tak reti nak hormat kat mak ayah saya,
secondly dia tak pandai kawal emosi bila marah,

skrg, sbb dia tak tahu nak kawal emosi, dia jadi tension dia tuduh saya seksa dia zahir batin..
saya taknak seksa dia seperti yg dia anggap walaupun saya tak pernah sekali pun sentuh dia secara kasar.
walhal saya pun rasa torture mentally hidup dgn dia... kami tak bahagia.

My advice, please stop thinking about future. Stop talking about seperation, as for now. Jalani hidup anda pada hari ni seperti hari terakhir anda bersama wife. Layan isteri sebaik-baiknya. After all, that's ur obligation right? Buat selama sebulan and please, DON'T THINK, DON'T RATIONALIZE, JUST DO IT.

It is never too late to start over, selagi u bermula dengan tujuan yg betul dan IKHLAS.
bvsf06 Post at 14-5-2010 18:21

mungkin saya boleh cuba layan dia dgn baik... tapi selagi dia tak tebus kesalahan dia kat mak ayah saya, dan selagi perasaan benci saya terhadap dia dgn perbuatan dia kat mak ayah saya... selagi tu saya tak dpt nak terima dia dgn baik.

Post Last Edit by my-alja at 14-5-2010 19:00

akak TOLONG baca saja dek
tak tahu nak tulis apa....

i hate when people don't know what they want to eat...

TT kesalahan yg isteri buat to mak ayah TT tu mungkin bkn disengajakan. TT ada cerita selama tak layan dr segi zahir dan batin.Mungkin your wife dah jadi terlalu stress , itu yg blh menyebabkan dia naik angin st badan dan tak kira dah mak pak mertua ke.

Kalu ia sekali pun bersalah , TT jgn lah ikut hati nak marah. Perempuan mana2 pun ada masa ok , ada masa ko. Kan ke perempuan ni tuhan bagi 9 nafsu dan 1 akal berbanding dgn lelaki. So fikirkanlah  bagaimana  pertimbangan atau kerasionalan seseorg perempuan tu  bila ia menghadapi sesuatu keadaan yg menekan perasaan.

The first thing you should do adalah maafkan dulu kesalahan isteri, pujuk diri utk menjadi seorg pemaaf .Then bila kita dah maafkan org , perasaan dalaman kita akan setenang-tenangnya , tak bergelora dgn perasaan marah dan dendam bagai. Dah ok ajak wife dok berbincang dan kemudian ajak dia pi jumpa your parent utk minta maaf.

kalu you kahwin lain pun  masalah lain tetap ada cuma tak tahu dlm btk bagaimana . Entah2 lb teruk lagi. Apa2 pun cubalah bersungguh2 demi sebuah masjid yg dah 2 tahun di bina dan anak yg tak bersalah.

TT kesalahan yg isteri buat to mak ayah TT tu mungkin bkn disengajakan. TT ada cerita selama tak lay ...
adaraish Post at 14-5-2010 19:31

Terima Kasih atas nasihat..
Betul kena pujuk diri aku dulu untuk maafkan dia.. tapi dia kena tunjuk sikap untuk berubah..
Bukan sbb tekanan ke apa dia bersikap tak reti hormat org tua... yg aku paling hangin sbb dia boleh ckp dia tak sedar dia buat salah.. dan dia boleh ckp PR dia mmg kureng... walhal awak tu cikgu, umur dah dekat 30.. bukannya budak lagi nak org ajar mcm mana nak hormat org tua...

mmg alasan yg sengal... aku ckp kat dia... cuba anggap PM ke yg datang rumah... tahu pulak awak hormat dan melayan... pokok nya dia takde kesedaran sapa yg dia perlu hormat. Kalau dia ada rasa hormat kat mak ayah aku.. tak perlu buku pun nak tunjuk ajar, perbuatan tu akan keluar dgn sendiri..

kalau aku nak berbaik semula pun.. aku kena pikir syarat2 yg patut bini aku ikut... kalau langgar jugak, that's it... tak perlu dia menyesal.

macam nie jer lah TT.  nko ceraikan lah bini nko tu pastu nko kawen lain.  mudah2an nko akan bahagia n mudah2an nko takder problem dgn bini baru. insyaallah.

aku harap bini baru nko tu sesempurna wanita yg nko harapkan n menghormati ibu bapa nko spt yg nko mahukan. insyaallah.

aku doakan semoga Allah permudahkan urusan nko.  tu jer yg aku boleh kaborkan utk nko.  

wassalam

encik paku,

agaknya seluruh famili encik paku ni semuanya jenis yang tak boleh tersentuh ya! dr mak, pak n encik paku semua kena sumpahan daun semalu ke? Tersentuh sikit dah sentap.. tak boleh ke saling bermaaf maafan.. dah lupe ke bini encik paku tu kan pompuan.. bukan jantan berpakaian wanita... jadi encik paku kena terima hakikat asal kejadian wanita ni. dah lupe ke kami dijadikan daripada tulang yang bengkok lagi lemah, perlu kepada pimpinan yang halus tetapi tegas. kan ada Hadith “Perempuan itu seperti tulang rusuk, jika kamu meluruskannya, bererti kamu mematahkannya. Jika kamu membiarkannya, dia akan tetap bengkok.” Riwayat Imam Bukhari.

tinggal berasingan akan menambahkan lagi masalah, walau pun dlm islam ada gariskan ttg pisahkan tempat tidur, itu bukan bermakna kena pisah bilik n rumah..

lagi satu janganlah asyik kata kawin dulu sbb mak encik paku suka kat wife, sebenarnya yg kawin awak, yang terima ijab kabul pun awak, yang beromen sampoi kuar anak pun awak.. mungkin benar kalau wife encik paku terlalu banyak kekurangan, tapi kalau ditakdirkan adik perempuan encik paku yang ada masalah macam wife encik paku, adakah encik paku, mak n pak   akan suruh laki dia ceraikan adik encik paku? tidakkah encik paku n family akan berusaha untuk menasihati dia n bg moral support kat dia..

cubalah didik wife encik paku kerana Allah, sabar dan sesekali jadi lah seperti nick awak 'paku pakis' yang tetap dicari orang walaupun hidup didalam semak n paya.. kalau asik nak pertahankan ego saja tukar lah nick jadi paku aje.. sebab paku ni kalau kena kayu yang keras ketuk macam mana pun tak akan masuk.. kalau tak patah, bengkok.. ibaratkan lah encik paku terjumpa kayu teras, tapi kalau kena caranya insyaallah yang buruk itulah yang akan menyinar..

sedih ur wife kalo dia tau ni.  u shud not marry her in the 1st place
u are cruel and selfish !

Terima Kasih atas nasihat..
Betul kena pujuk diri aku dulu untuk maafkan dia.. tapi dia kena tu ...

pakuu_pakiss Post at 14-5-2010 20:52

apa yg buat ur parents sentap sgt ngan ur wife ni?

apa yg ur wife dh buat? if u don't mind telling us

pakuu_pakiss Post at 14-5-2010 05:58 PM

kawen tersilap "type" rupenye, patut nak hi-hi bye-bye.... ...

sori to said... selalunyer laki yg beria2 nk bercerai ni, dia ada agenda lain di belakangnya..sama ada ada pompan lain atau paksaan dr luar.
Setahu aku..jarang laki mudah nak melafazkan cerai bagai..tu pasal la perkataan 'cerai..talak..' dtg dr mulut laki..bkn mulut pompan! dlm topik ni ni pun dah bnyk kali TT ckpkan ttg cerai..huh, gegar tiang arasy', benci sgt ker TT pd wife? mmg dh tak leh idup bersama lagi ke? sian ke anak tu..huhu...

cerai ajelah, normal sekarangni,
lepas tu cari yg diidam idamkan......

kalau dah niat memang taknak kat ppuan, tu
buat apa memenatkan diri menulis bagai memerah otak nak bercerita..
buang masa aje.. lelaki kena ada pendirian..
dah tak mau, bye bye...

ini nak cakap itu, nak kata ini, dia camtu, dia camni,
saya tak suka, dia bukan my  type, tak cinta.... bla bla bla