CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sh@rk_iR

About My Wife..need some advice plsss!!!!!

kadang2 gitu la...nak ckp lain kat hubby tapi tetiba dh tercakap lain plak yg takde kene mengene ...
mamahusna Post at 24-8-2010 15:44

Betul3x..

Kdg2 mende tu remeh jek.. Tp oleh kerana jiwa tgh bercelaru, jadik sbb jek utk rase stress.

Betul3x..

Kdg2 mende tu remeh jek.. Tp oleh kerana jiwa tgh bercelaru, jadik sbb jek utk ras ...
mulberi Post at 24-8-2010 15:48

ehhehe khennn...ku dulu sb hubby blk weken je, bila dia balik..nampak je muka dia, ku dah start syahdu...ekekeke tah pape je...gembira la konon nampak dia..ahaks..tapi ku nangis..hubby kompius sb asik tgk ku sedey jek...huhuhu adeh..tu blom time dia nak kene pegi keje balik...yg tu sah2 la syahdu sb sedih gituu.. dramatik je kan

TT...aku rasa wife ko tu tersentuh hati n terharu tengok ko bersusah payah uruskan hal rumah la. agaknye dia rasa yg dia menyusahkan ko waktu dalam pantang ni. sabor la ek TT...emosi dia belum stabil lagi sekarang ni. pengaruh daripada hormon & persekitaran ruang hidup dia yang baru dengan kehadiran baby. BABY BLUES namanya...

(aku dulu masa dalam pantang selamba je ajak laki aku g shopping complex....dengan berstokin nye...dgn jalan yang still tak betul lagi sebab boring dok umah n rasa stress. baby aku tinggalkan sementara dgn mak. semua orang pandang aku time tu...hampehh..)

ekekekeke....ada je akaun wife kat CARI.com ni, tp dia tu x rajin sgt porem, dia lagi suka berFB kekdahnya...nntla pujuk dia utk berporem....

TT...aku rasa wife ko tu tersentuh hati n terharu tengok ko bersusah payah uruskan hal rumah la. aga ...
haznor Post at 24-8-2010 16:07

Aku dulu siap bawak baby lagii.. huhuuu..
Tp my husband laa yg gi shopping beli brg.. Ku duduk jek kat bangku tepi tu sambil tunggu baby.. Tk larat nk jalan.. Takut2 pon aderrr
Bukan nk shopping sgt pon.. janji dpt keluar cukup lahhh Tension wooo dok umahhh

ehhehe khennn...ku dulu sb hubby blk weken je, bila dia balik..nampak je muka dia, ku dah start  ...
mamahusna Post at 24-8-2010 15:53

Alahaiiiii PJJ rupenyeee.. lagi le sadisss

Follow Us
perghhhhhh, dasat giler korang masa pantang pong pegi shopping complex.....x berani aku nak bwk bini aku keluar, huhuhu, paling latest pong pi cheras buka umah PIL jek.....ni siap pi shopping bagai....huhu

window shopping je TT....tengok ragam orang, tengok barang2 baru..lapang sikit fikiran, daripada terperap kat umah.

ada sekali tu, aku dapat g interview (dalam pantang lagi nih).........mmg seharian la aku tinggalkan baby dgn mak. balik interview menyambung pulak g pasar malam. nak tau apa jadi? habis basah lencun baju kurung yang aku pakai, basah dgn susu!! (1st baby....aku kurang pengalaman.)

saye plak mase 2nd bb ade rase cm na meroyan...sebb ye.....mase bersalin tu...time tu la plak adik saye kene cikken pox....da mak saye xdpt na jage saye....pastu duduk umah nenek...nenek saye bukan ye larat sgt....ngan lagi 2minggu lbh cmtu...nenek n mak saye na berangkat buat haji lagi....lagi sedih....pastu sukmi plak xmo duduk umah nenek, ngan yg 1st tu buat perangai lagi....uwaaaaaaaaaaaaaaaaa...kalo diingatkan balik...mmg gilo jdye...huhuhu......nak2 dpt msg mak saye minta maaf sebb xdpt jage saye ngan sempurna...lagilaaaaaaa mau meraung....huhuhuhu....tp tabahkan hati ajek....pas mak saye berangkat g haji....ingatkan bole berpantang sendri...tp lagi parah.....so berangkat balik rumah mak mertua...bile di rumah mak mertua pun xde gak org peneman sebb die pun berkerja...cumeye bile malam ada org yg tlg2 jugakla....tp alhamdullilah...anak saye yg 2nd mmg kurang meragam.....jd kurang sket tekanan dr die...huhuhu

nasihat saye....en shark pasangkan la surah al baqarah kat rumah...biarkan aje....biar isteri dgr....xpun kat astro kan selalu ade yg zikir2 tu.....mesti kool hati....

encik shark, let me share my experience..

sy pun hampir mengalami postnatal depression, hampir 2 minggu slps bersalin anak pertama. sebab2nya:
1. sy rasa kecewa sbb tak dpt bersalin normal even after 2x vacuum and episiotomy. end up emergency czer, terpaksa bius satu badan sbb sy naik panik tak tahan sakit. jadi, slps bersalin kejadian tu asyik terngiang2 di ingatan. badan pula double sakit sbb sy berhempas pulas meneran sblm tu dan luka jahitan atas dan bwh.

2. sy tak faham dgn perubahan badan yg mendadak slps bersalin dan tidak tahu cara yg betul menyusukan bayi. sy asyik menangis sbb rasa spt takde org support. lgi pula, kepayahan nk memahami insan baru yg x boleh nk berbicara cara jelas (yela, baby kan tau nangis je)

dgn badan lemah dan jiwa yg kosong (spt yg forumer lain tulis)..maka kemurungan mmg mudah berlaku. apa yg saya lakukan..(dan mungkin en. shark boleh buat panduan)

1. cari cara untuk luahkan apa yg terbuku di hati. jika tidak pd suami, join forumer di ruang keibupaan ni byk juga membantu. kalau ada benda yg sy tak faham ttg perubahan tubuh badan sy, sy tanyakan pd nurse yg dtg bertandang di rumah (spt bri tunjuk ajar BF dsb)

2. sy beri fokus pd perkara lebih penting, spt kesihatan baby dan melangsingkan semula badan slps bersalin. jadi, sy mula lupakan perkara2 yg buat sy rasa sedih.

3. suami sy sentiasa tidur di sisi. ya, dr mula sehingga akhir tempoh pantang. kkdg hb tolong urutkan, dan peluk sy jika sy rasa letih/sakit. itupun dah cukup kurgkan murung.

4. buka tafsir alquran. baca terjemahan ayat2 yg boleh kembalikan semangat...agar kita tau Allah adalah sebaik2 sandaran. atau bukalah buku..LA TAHZAN (usah bersedih). dlm tu byk kata2 semangat.

5. my mom pula percaya dgn pohon geroda di luar rumah (katanya utk halau benda jahat). pokok tu busuk. org2 tua kata pokok ni bagus bg org yg ada anak kecil. tp solat dan bacaan al quran tu..mesti yg utama ya.

kalau boleh, elakkan ur wife dr murung berpanjangan. nanti benda lain pula sibuk "menumpang" masuk. ingat Allah byk2..spy jiwa sentiasa kuat.

Rate

1

Post Last Edit by DARSITA at 24-8-2010 10:30

Patutnya sebelum bersalin you dah plan siapa nak jaga wife bila berpantang. It's a hard transitional time.

Satu lagi kenapalah orang kita selalu mengharapkan emak sendiri/mertua jaga bini time berpantang? Orang tua kita dah tak larat satu lagi ianya juga boleh mendatangkan stress sebab apa apa yang dia orang buat yang kita tak suka, kita kena pendam dalam hati. Kalau berpantang sendiri ni lagi tak stress, bebas nak bergerak sana sini dlm rumah pakai baju tak berbra (senang menyusukan anak) tak payah nak entertaining guests etc.

Do you have friends or other people in your area who will be able to help on a drop-in basis (cuci & kemas rumah, masak utk wife dan jaga anak agar wife boleh dpt rehat secukupnya)?

You guys need to sit down and talk about it. Lepas tu beritahu isteri .. time anak tidor dia kena tidor juga. Ignore lah rumah yang lintang pukang sebab bila you balik kerja you boleh kemaskan itu semua.

Sebagai seorang suami you kenalah buat kerja lebih sikit. Bangun juga tengah malam utk tukar diapers anak. Tak kan lah majikan nak marah kalau you kelihatan letih di office sebab depa pun tau you baru jadi ayah. Tell them your situation kalau boleh ambil cuti ambil lah cuti panjang sikit.

Bab cuti ni .. tu lah yang aku dok suggest dari bini dpt 90 ari cuti baik bagi suami cuti sebulan utk sama sama menjaga anak dibulan pertama kelahiran.

Patutnya sebelum bersalin you dah plan siapa nak jaga wife bila berpantang. It's a hard transitional ...
DARSITA Post at 25-8-2010 02:13 AM

Patutnya sebelum bersalin you dah plan siapa nak jaga wife bila berpantang. It's a hard transitional time.

Satu lagi kenapalah orang kita selalu mengharapkan emak sendiri/mertua jaga bini time berpantang? Orang tua kita dah tak larat satu lagi ianya juga boleh mendatangkan stress sebab apa apa yang dia orang buat yang kita tak suka, kita kena pendam dalam hati. Kalau berpantang sendiri ni lagi tak stress, bebas nak bergerak sana sini dlm rumah pakai baju tak berbra (senang menyusukan anak) tak payah nak entertaining guests etc.

actually, my mom yg offer to take care of her grandson n doter-in-law...besides, this is their 1st grandson....so, aku pikir jugak, x bagi kang merajuk, bagi kang, takut menyusahkan dia....so, buat keputusan, biarlah dia je yg jaga dulu n tgk cemane...last2, tgk dia kelam kabut semacam je, dgn nak bukak kedai jahit dia lagi, nak jaga my wife lagikan....2 yg buat keputusan pantang sendiri je, so far, my mom fahamla situasi 2....FYI, my mom jaga tip top punya, sume bini aku suka, xde mende yg dia suka (tgk raut wajah diala....hepi sgt2 dijaga oleh mak aku), tp 2la, my wife sendiri yg ckp dia kesian tgk my mom buat itu, buat ini utk dia.....

Do you have friends or other people in your area who will be able to help on a drop-in basis (cuci & kemas rumah, masak utk wife dan jaga anak agar wife boleh dpt rehat secukupnya)?

mcm posting aku sebelum2 ni, aku yg buat semua keje2 tuh, bagi aku, x perlu pong utk aku upah or suruh org buatkan (utk apa aku menyusahkan org lainkan @ mende yg terang2 aku mampu buat??), aku ada kudrat utk buat 2 sume....semalam je member dia dtg, 2 pong sbb dah lama x jumpa n nak tgk baby (kebetulan abg n akak ipar dia balk kg, dia pong dok sorg2 kat umah), dia dtgla teman wife aku utk satu malam.....n sekali lagi, utk apa aku menyusahkan org lain sedangkan aku boleh buat keje2 sume 2....

You guys need to sit down and talk about it. Lepas tu beritahu isteri .. time anak tidor dia kena tidor juga. Ignore lah rumah yang lintang pukang sebab bila you balik kerja you boleh kemaskan itu semua.

Sebagai seorang suami you kenalah buat kerja lebih sikit. Bangun juga tengah malam utk tukar diapers anak. Tak kan lah majikan nak marah kalau you kelihatan letih di office sebab depa pun tau you baru jadi ayah. Tell them your situation kalau boleh ambil cuti ambil lah cuti panjang sikit.

nmpk mcm u x baca the whole story je or mayb tajuk thread ni buat org kenpius sket....ehehehe...btw, thx for the advice!

mcm posting aku sebelum2 ni, aku yg buat semua keje2 tuh, bagi aku, x perlu pong utk aku upah or suruh org buatkan (utk apa aku menyusahkan org lainkan @ mende yg terang2 aku mampu buat??), aku ada kudrat utk buat 2 sume....semalam je member dia dtg, 2 pong sbb dah lama x jumpa n nak tgk baby (kebetulan abg n akak ipar dia balk kg, dia pong dok sorg2 kat umah), dia dtgla teman wife aku utk satu malam.....n sekali lagi, utk apa aku menyusahkan org lain sedangkan aku boleh buat keje2 sume 2....

Itu just suggestion. Maksud yang lebih jelas mengupah orang datang rumah utk buat kerja kerja rumah @ mother assistant. Bila dah ada orang buat kerja kerja tu you just tumpukan perhatia pada baby dan wife. But, kalau you boleh buat semua tu bagus lah.

Rate

1

Itu just suggestion. Maksud yang lebih jelas mengupah orang datang rumah utk buat kerja kerja ru ...
DARSITA Post at 25-8-2010 07:58

ye aku pun setuju dgn your suggestion...
upah org buat kerja2 tu, mom dgn bb leh spend time together...hubby pun leh rileks, spend time dgn wife dan anak...sbb masa 2 berpantang nih, wife lebih memerlukan perhatian hubby (jgn plak kata wife ngada ngada ye )...

rasanya elok gak cadangan kakdar tu shark..

mmg la semuanya shark buley buat sendiri..tapi kalu semua pun shark buat,masa ngan wife n baby dah tinggal sket..mayb elok panggil org kemas umah lam seminggu skali je ke..lgpun tinggal beberapa minggu je lagi utk berpantang kan?

kemas umah tu termasuk la lipat baju/iron baju/vacuum/masak ke..nanti shark leh spend lebih sket masa ngan wife n baby kan..pahtu mayb wife pon takde la rasa bersalah sgt bila ada helper tu..kadang kan kalu byk sgt suami tolong, wife akan rasa cam apa fungsi dia sbg wife yg baik?masak makan pakai hubby pun xterjaga gitu...rasa kesian sgt tgk semua pun hubby buat sorang2 lgpun dia tau shark tak cukup tido, penat...nanti nak g keje lagi..dia mesti risokan shark...camne nak g keje tu...drive elok2...tak ngantuk ke masa drive tu? mcm2 dia pk...

pwngalamn ku..
masa 1st baby..nangis2 dan biarkan jer anak nangis..sebab apa?/ sebab laki aku tu sibuk nak tinggalkan aku..dia nakbalik kampung raya masa tu.memang mengada2..geramnya hati ku masa tu..nangis je lah..akhirnya dia tak jadi balik!

Masa pantang ke-2 pulak - masa mak mertua semua adik beradik dia datang...dia boleh tinggalkan umah pi minum kat kedai ngan bapak dia..habis yg kat umah ni siapa nak layan..geram2..!!

kalau suami ada kat umah tapi sibuk kulu kilir buat keje ajer pun isteri tak suka jugak.
oohh...isteri memang so complicated time gini

kalau suami ada kat umah tapi sibuk kulu kilir buat keje ajer pun isteri tak suka jugak.
oohh...ist ...
AmMiNafeesa Post at 25-8-2010 11:57

kannn....kalu buley nak hubby syg duk sbelah jeeee...bia la umah bersepah ke apa ke..janji duk diam2 kat sbelah ye bangg

tapi kalu tgk bersepah2 sgt kang sakit mata jugekkk...pahtu mula bebel kat hubby suh kemas2

kannn....kalu buley nak hubby syg duk sbelah jeeee...bia la umah bersepah ke apa ke..janji duk d ...
mamahusna Post at 25-8-2010 12:10

hehhehe..btl2..klau bleh tu xpyhla g keje..dok umah je 24 jam..biar dia depan mata kita jer..tp apa kan daya..hubby kena gak g keje..cari rezeki..

yap... both aku bersalin stress sgt2...
ditambah both anak aku jenis berjaga malam...
yg sulung kena angin pasang...
yg kedua ni keje nangis jek sampe 2-3pagi...
mmg tak cukup tido...
my hubby kat sabah...
i berpantang kat kg...
mmg nangis selalu sbb letih....