CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sh@rk_iR

About My Wife..need some advice plsss!!!!!

alang2 minik tt sendrik dh masuk sni cerr tnya dia sendrik ngaper dia nanges2 itu ari... nk gak tau: ...
lepapilon Post at 11-9-2010 03:25 AM

dia sendiri pong xtau nape dia nanges, psl 2la aku bukak benang ni nak tanya otai2 kat sini....korang jela yg tanya  utk lebih lanjut.....ehehehehe

me pun dlm pantang ni..baru 2minggu operate..
mmg x balik kg utk brpantang @ beraya..mmg berpantang dgn suami kat rmh sendiri je..
mmg plan asal pun xnak balik kg..sbb xnak berjauhan dgn suami n anak sulong yg 8thn..
mmg bagi me yg penting suami ada di sisi..sbb tu me berkeras xnak balik pantang kt kg..

alhamdulillah..setakat ni semua ok..n xde alami sindrom2 baby blues spt sesetengah foremer lain..harap sampai habis pantang me ok la.

suami mmg byk membantu..semua urusan rumah,,membasuh,memasak,mandikan baby,basuh berak baby,tukar lampin.semua suami yg settlekan..me cm susukn baby je..
alhamdulillah..baby juga x meragam..nangis pun cm time mandikn @ basuh berak dia je..

emosi kita dlm pantang mmg sgt penting,..klu suami buat x endah..rasa geram tu yg buatkn kita tension n nk meroyan tu...

wah...best dah dpt baby....dah merasa berpntang......
congrate tu shark n zulaika...
aku ni bru nk kwen bln 3 nnt.....
cmner lah time aku berpantang nnt........
huhu

bila bukak thread ni, risau lak aku psl wife aku tgh pregnant anak ke-3 n brenti keja sbb alahan teruk. insya'allah due ujung bln 1 next year. yg aku agak risau sbb aku keja kt KL. weekend br blk umah kat JB. aku tanya wife aritu dia nk pantang kat mana, n dia ckp mcm nk stay umah sendiri sbb anak aku yg 1st umur 6yrs kena pg tadika. klu pantang kat kpg cmne anak aku nk pg tadika unless tadika kemas. sorry, bukan nk ckp tadika kemas x bagus tp education system kita skrg perlukan anak well prepared by the time dia masuk persekolahan sebenar. correct me if i'm wrong.

choice yg ade buat masa ni kena la mintak tlg MIL stay umah utk jaga my wife at leat for a month. tu pun klu FIL aku x kesah. nk brenti keja, lum dpt job br around JB. klu ade pun keja gaji x dpt 1/2 mcm aku dpt kat tempat keja skrg...

Reply 1# Sh@rk_iR

ur wife stress sgt tu yang jadi macam tu.dulu masa aku dapat 1st baby. semua urusan bagi mandi baby, basuh baju baby aku buat sendiri balik dari hospital.alhamdulillah okay jer.aku kena c-sec lagi tau. tapi disebabkan tanak susahkan mak and mother in law, aku rela.plus time tu we all takde maid.

husband memang kena main peranan yang penting. kalau nak pegi keje tu, ringankan tulang tolong apa yang patut, sediakan air mandi ker? siapkan breakfast ker? cuci botol ker? kalau di tempat keje tu, lunch tipon la wife, so dia tak rasa left alone.kalau boleh balik awal, lagi bagus..lepas tu kena slalu offer help walaupun dia tak memerlukan.at least dia tau yang husband dia nie caring.

husband kalau balik umah tu, jangan expact yang rumah tu akan kemas 24 jam. its normal kalau umah berselerak.give ur wife a break coz duduk umah lagi stress drp keje kat luar.

understand each other need...

nasihat ur wife, kena kuatkan semangat dalam pantang. kalau rasa stress sangat, cakap dengan bestfriend ker, or orang yang paling rapat...cara nie yang aku dok practise sbb husband bz with work.alhamdulillah hilang rasa beban...

kalau penat nak kemas umah, biarkan...bila dah cool, sambung balik keje...jangan jadikan keje rumah benda yang membebankan.

kalau baby tido...emaknya pun boleh tidor jugak.

kebersihan diri kena lah diutamakan...supaya tak diganggu oleh makhluk halus..

harap ko dan wife dapat menempuh fasa baru dengan lebih baik dari sebelumnya..amin

Rate

1

saya dulupun berpantang dirumah sendiri jugak......bila saya tak cukup tidur dan kepenatan disebabka ...
hasmania Post at 7-9-2010 16:23

"somi membenci isteri slps kelahiran anak pertama".

hiks ..biar benar
fakta kat mana yg u dapat ni ?

sbb rata2 i tgk bila ank first lahir kasih sayang suami makin bertambah terhadap ibu mahupun pada anaknya sendiri..

Follow Us
Please take the baby away for a while and let your wife rest and sleep.........

Thx pada yg reply n bagi advice, bini aku dah pong abes pantang last 2 weeks, lepas dia baca thread ni dulu, lega rasa ati dia sbb dia igt dia sorg je yg cam2...thx to all forumer!!!

btw mod, xyah close rasanya this thread sbb forumer bley ceritakan pengalaman memasing, tp terpulangla...x kesah...
;)

bagus le wife TT dh slmt abis pantang...

lagi satu aku nak pesan, jgn abaikan BERURUT esp org2 czer ni...aku dulu lepas 1 wk baru urut (baby admitted, tak smpt urut lagi awal), bidan bising2 sbb badan masih bengkak and ANGIN MEROYAN dah ada.

meroyan bukan maksudnye gila menangis2 la mengamuk la...tapi ada simptom lain. mcm kepala terasa berat, pening, mata kabur2...jgn memain mende ni semua. eventually aku rasa boleh tekanan perasaan gak sbb aku pun ala2 tertekan b4 berurut tu *berpantang rumah MIL heh*

yg dh abis pantang tu, menten la urut tu...sengkak, bykkan susu etc...segar sikit badan. jaga baby ni bukan abis takan 2-3 bulan je, nak2 yg menyusu bdn...lama tu nak bgn malam etc.

aku pun dlu mengalami simptom2 tu
tambah pula aku bsalin umur muda..awal 20an..
mmg stress sangat2..mlm tak tido siang pun tak tido..
klu baby aku nangis mmg aku pun akan nangs sama sampai aku rasa takleh pegang dah baby aku..
bukan laki tak tolong jaga tapi aku mmg tak biasa buat kerja yang susah(anak manja kononnya )

skang anak aku dah besar..thun depan masuk 2tahun..
so aku nk komen based on my experience la..bagi aku, benda ni normal..
semua ibu akan merasai..
apa yg perlu untuk ibu baru bersalin ialah sokongan daripada org yg terdekat esp suami..
ibu muda yg baru bersalin mmg manja gitew ..
so suami kne paham..dan kne bantu sama jaga baby...
lagi satu, ibu perlu rehat yang secukupnya..so mintaklah org2 kat umah esp ibu kita atau suami tlg jagakan anak while kita tidur..
klu ada rehat yang cukup,barulah ibu tu akan bersemangat melalui hari2 yang seterusnya dan dapat menyesuaikan diri melalui fasa baru ni..
so please take note ya suami2 sekelian

BERI TUNJUK AJAR LG......
tp pmpn mmg pelik....ngan anak sendiri pn nk cemburu...ciptaan Allah....

boleh bagi contoh x makanan untuk orang pantang?

aku dulu pun penah alami benda yg sama..
sbb stress n tak cukup rehat

boleh bagi contoh x makanan untuk orang pantang?
mosti Post at 28-10-2010 11:40
Ikan bakar (jgn lak ikan caru @ pari.. hahah), singgang ikan, sup ayam, sup daging lada hitam, ikan haruan kukus, @ bakar, kerabu pegaga etc.. byk laaa.. yg penting kurang lemak, kurgkan yg bergoreng.. (myk2/ lemak ni menyebabkan luka lmbt sembuh sbnrnye)
Lgpon mau jaga badan balik maaaa