CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DestinyToIslam

Ingin mencari org sudi mengajar saya

Dear Ibnu
Suka hati kau sajalah, jikalau anda keep ingat saya cari alasan, biarkan aje. Sesungguhn ...
DestinyToIslam Post at 14-9-2010 21:32

alhamdulillah. semoga anda bertemu guru/ustaz yg ikhlas & sungguh2 membimbing. sy doakan kesejahteraan tuan. moga Allah memberi petunjuk & hidayah hingga ke akhir hayat.

Reply 20# DestinyToIslam

memang kat kl dh biasa tgk muallaf or org asing . bln puasa baru ni masjid Kami jemput muallaf berbuka puasa, x tau Dari perkim ke pertubuhan lain ke, most of them r Chinese. anyway don't judge people by their look he he ada org rupa garang tp hati baik

u pm alamat sy blh hadiahkn satu set al Quran ada terjemahan n tajwid, 10 jilid. x pndai baca lg blh baca terjemahan dulu

teringat Ust ayob dia org Ipoh juga, bekas paderi Kristian Cuba google Cari location dia. kisah dia masuk Islam pun hebat sbb seorang paderi kan

alhamdulilah... you also come to here?

In my 2 cent opinion, jika seorang saudara baru meminta nasihat dan tunjuk ajar, kita jangan berkasar kepada mereka. Mereka baru brjinak2 dengan islam, tentulah penuh rasa 'insecure'. Untuk pemula thread ini bertanya adalah suatu permulaan yang baik... Jika kita bersikap kasar, mereka akan menyangka Islam itu yang kasar yang mana itu adalah tidak benar, malah sebenarnya adalah kekurangan individu itu sendiri...

wanacu
dun worry, saya tak kan rasa Islam tu kasar, kalau saya rasanya kasar takkan saya kembali ugama ini. ^^

Sebernahnya saya bukan org yang kuat agama, jadi saya tak perna buat apa2 religion comparison. tetapi Alhamudlillah, dapat Hidayah dari Allah dan akhirnya saya berada kat sini.^.^

kenapa la susah sangat nak belajar agama ni????
kenapa lah menyusahkan?????
kenapalah tak disenangkan sikit?????
kenapalah perangai yang tak baik diikut????

hanya yang senang..................
masuk NERAKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Follow Us
Reply 26# orangbesi

masyaAllah, sy nak tergelak baca ni.

sungguh benar ya syeikh.

namun sy tambah skit yakni semua atas rahmat dan kehendak Allah jua.

kepada destiny, sy berharap benar anda jumpa guru yg benar2 berlandaskan sunnah, INSYAALLAH.

ok ok boleh

sbb saya cari kat sini adalah, since saya balik ipoh sampai skrng dah beberapa kali  ...
DestinyToIslam Post at 13-9-2010 21:49

Saya faham perasaan tuan. Just nak share tentang seorang saudara baru di qariah saya. Dia macam tuan juga apabila pergi surau atau masjid. Apa yang dia buat dia terus jumpa imam masjid. saper2 yang jadi imam masa tu. Cerita segala masalah dengan dia. Jika imam tu tak berapa nak layan, dia pergi masjid/surau lain. Alhamdulillah sekarang ni dia dah jumpa orang yang komited membatu beliau melalui kerjasama imam dan AJK masjid qariah saya sekarang.

Saya faham perasaan tuan. Just nak share tentang seorang saudara baru di qariah saya. Dia maca ...
wan72 Post at 17-9-2010 15:19

Ya.  Macam ni la yang kita mau.  Hendak seribu daya.  Think positive.  You will be there.

wanacu
dun worry, saya tak kan rasa Islam tu kasar, kalau saya rasanya kasar takkan saya kembali ugama ini. ^^

Sebernahnya saya bukan org yang kuat agama, jadi saya tak perna buat apa2 religion comparison. tetapi Alhamudlillah, dapat Hidayah dari Allah dan akhirnya saya berada kat sini.^.^
DestinyToIslam Post at 15-9-2010 19:35

alhamdullillah~ Ipoh di mana?

kalo KL selalu2 lah pergi di Masjek Jamek ya.. sabtu ahad-- elok2 lah berjemaah subuh di sana sekali!
sebab lepas subuh selalunya ada kuliah2  bah kan ada juga pecahan2 untuk kelompok saudara Islam baru berbincang...

cuba lagi
n lagi
n kalau depa tak suka jugak
kasi tau aku masjid tu yg mana satu
leh aku antar surat kat MUFTI PERAK tuuuu
orangbesi Post at 13-9-2010 21:54

hah kalo ada yg tak mau... meh gtaw sini.. biaq org besi g hambat ngan rotan~

Ya.  Macam ni la yang kita mau.  Hendak seribu daya.  Think positive.  You will be there.
ibnur Post at 17-9-2010 15:53

Pada malam raya ke-3, saya ada saudara baru tersebut kat masjid. Dah lama tak jumpa beliau. Rupa-rupanya dia iktikaf kat masjid dekat universiti yang dia belajar. Dah banyak yang dia belajar bahkan dia berazam nak berdakwah kawan2 dia yang lain yang belum memeluk Islam. Dia tetap tabah walaupun keluarga dia sudah halau dia dari rumah. Semoga Allah memberkati perjuangan beliau.

Assalamualaikum
Saya adalah seorang lelaki cina yang berumur 2x tahun.

Sebenarnya saya sudah sh ...
DestinyToIslam Post at 13-9-2010 20:56

Waalaikumusalam wbt wahai sedara yg seAgama dgn ku,

Marhaban di ucapkan....
Semoga miker mendapat RAHMAT dari Allah swt.
Sesungguhnya amat tepat lah pilihan miker ini.
Di doakan miker senantiasa bersabar di dalam menghadapi dugaan di duniya yg fana ini.

Pada pendapatan teman, utk saudara 'baru'....PERKIM lah tempat yg paling sesuai.
Kerana di sana....terdapat Ustaz/Ustazah yg asal nya dari agama yg lain jugak.(mualaf)
Mereka lebey mengetahui dan mahir utk memberi penerangan kpd miker mengenai Agama Islam.

Teman pernah pergi ke PERKIM di Jalan Ipoh, KL.
Alhamdullilah..............di sana deme mengadakan KELAS MALAM, Kelas Mingguan utk saudara baru.

Yang paling penting sekali, miker jangan lah BERPUTUS ASA di dalam mencari ILMU.
Miker bley juga joint JEMAAH JEMAAH yg sedia wujud di Malaysia ini.
Seperti ABIM, JIM, TABLIGH etc.

Sekiranya miker bersama JEMAAH JEMAAH ini...........insyaalah akan cepat miker menambah ILMU.
Masaalah masaalah yg di hadapi bley di sampaikan kepada mereka.

Wsalam

Yang meletakan block batu bata antara awak dengan dia orang tu ialah siapa agaknya?  Kenapa aw ...
ibnur Post at 14-9-2010 07:09

saya kurang setuju dgn kenyataan ini. ini adalah perasaan biasa bagi mana mana orang yg bukan melayu yang memeluk agama islam. bukan bererti TT sengaja meletakan block batu. cuba saudara berada pada situasi yg sama, dimana di Malaysia semua penganut islam adalah Cina dan saudara seorang yg titiba nak join group mereka tetapi mereka agak sceptical dan tidak begitu mesra.
batu block tu mesti akan ada secara automatic, lelebih lagi dalam soal agama, tt masih mentah dan nipis imannya. so sepatutnya sebarang statement mestilah terlebih dulu memahami suasana dan keadaan seseorang sebelum  mengeluarkan statement se olah menyalahkan TT kerana tidak memulakan langkah pertama untuk bertegur sapa dgn jemaah. malah saya rasa para jemaah lah yg sepatutnya welcome dan bertegur sapa dgn TT memandangkan dia seorang mualaf...sehingga tt merasa selesa.

soalan "siapa yang meletakkan block batu" ini bagi saya amat kurang tepat kerana seperti menyalahkan TT.

ooohhh...  ada satu lagi tempat di Ipoh yang senang jer sistem dia.  Tak payah daftar apa-apa.  Masuk jer terus duduk pastu dengar.  Terbuka kepada semua.  

Al-Baraqah dikendalikan oleh Ustaz Kazim.  Ada bayaran ikut jam.  Bukan commercial, tapi kalau ustaz-ustaz situ dok mengajar dari pagi sampai petang tak buat kerja lain, susah pulak dia orang nak beli nasi dan lauk.

Al Baraqah di kampung Manjoi.  Masuk ikut jalan silibin.  Kalau lalu dari Tarcisian convent, masuk jalan manjoi (yang ada kedai dan stesen petronas) tu kemudian belok kanan terus jumpa.

Kalau dari pasaraya billion, terus jer sampai surau kg tengku hussein dan markas PAS, masuk simpang, pastu terus sampai kedai pak wan, belok kanan, terus lagi (ada selekoh, ikut selekoh)...  inshaAllah jumpa.

saya kurang setuju dgn kenyataan ini. ini adalah perasaan biasa bagi mana mana orang yg buk ...
Saat Post at 18-9-2010 14:35

Saya tidak menyalahkan sesiapa tetapi saya dari jenis yang beri motivasi secara keras.

Saya tidak menyalahkan sesiapa tetapi saya dari jenis yang beri motivasi secara keras.
ibnur Post at 18-9-2010 14:59

isk isk u ni...nak jadi daie kenelah versatile gitewww, isk isk.....semua org you pukul rate, trauma ler  hikhik

Reply 1# DestinyToIslam

cari laa keluarga angkat yg muslim.........

pergi lah pada  PERKIM

or IDIP- Institut Dakwah Islam perkim

Keluarga angkat tu kiranye dah ade, cuba juah dari Ipoh. Sbb saya shahadah tu buat kat KL,cuma Dsbbkan ayah tu sakit baru balik sini jaga die. kalau blh mmg saya nak stay kat kl sbb jaga makan semua pun senang ttp dielah ayahku, saya ni ada tanggungjawab utk menjaga die dlm masa ni.

Al-Bakarah tu, saya dah tau kat mana InsyaAllah akan pergi nanti.. Perkim tu dah putus asa lah, mula2 saya balik Ipoh dah pergi sana lah(sebelm ramadhan) dah tulis form semua tu, Utsaz pun dah kenal seorg (siapa tu saya x nak mention) cuma Ustaz ni tiba2 main hilang diri, dah call lebih drpd 10kali - tak jawab, msg sekurang2nya pun ada 3-5kali - tak reply.mmg dah kata ada kelas dlm masa tu, smasa pergi tak ada buka, baru aje diketahui bahawa bulan puasa tukar masa tapi x ada inform saya. Adakah ni cara utk layan seorg muallaf hanya minta bantuan dlm mendalami Agama Islam, saya tak pernah mintah sokongan WANG pun, gaji saya tu kiranya tinggi bukan tinngi, rendah pun bukan, nak banding middle range utk hidup sbg seorg bujang, jadi apa yg dah berlaku kpd Perkim side tu. Saya pun tak tau mungkin Ibnur blh jawab saya ker?

Tapi tak ape saya berdoa dan bagitau saya sendiri, kalau tempat ni bukan @ x sesuai utk saya belajar saya cari yg lain, tulah sbb saya kat sini. Saya akan putus asa terhadap seseorg atau organization tapi saya x kan putus asa dalam perkara yg tentang agama saya ni (ada sbb tertentu).

Saya sentiasa Tuhan saya akan tolong saya, tulah sbb saya dah start berlajar kat Macma kat weekend dan sudah pun dpt cari seorg Ustaz lagi yg sudi mengajar saya tapi ini kena bincang dulu next week.

PLEASE Doa utk saya supaya jalan mencari Ilmu saya ni dpt disenangkan.