CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16253|Reply: 114

Sampai hati bapak!!! Kawin Lari Tanpa Pengetahuan Mak

Post Last Edit by ParinAmat at 11-10-2010 08:18

sepandai2 tupai melompat akhirnya jatuh ke tanah jugak...

tergamaknya bapak buat mak mcm ni...sampai hati bapak...sanggup kecewakan dan lukakan hati mak...mcmana kami adik beradik nak bgtau mak yg bapak dh kawen lain?kami adik beradik tak sanggup nak lukakan hati mak...

senang jer bapak ckp..bapak kawen dgn pompuan tu sbb dh terlanjur...bapak kawen kt siam...bapak dh bnyk berubah...bapak bkn bapak yg aku kenali dulu...Ya Allah...dugaan apa kali ni utk mak aku?

mak aku cukup terseksa selama ni...bapak pula buat perangai...dhla mak aku yg tanggung semua...senang ckp bapak aku bkn bapak yg btanggungjawab terhadap isteri dan anak2...duit bapak semua hbs mungkin bg kt bini baru...patutla bapak memanjang takde duit...tuhan dh tunjukkan segala2nya kpd kami...semua soalan yg blm terjawab sudah terjawab smlm...

8 Oktober 2010...

tlgla bg aku apa2 pendapat dlm hal ni...tp kami tak sanggup nak bgtau mak...

jangan korang bagitau, biar abah tu bagitau sendiri..

korang diam dulu.

Reply 3# almari_buruk

mmg nak suruh bapak bgtau sndr...tp dlm masa yg sama mcmana kami nak buat supaya bapak dh tak mintak duit kt mak?kami ingat nak ugut bapak....kalau bapak dok mintak duit kt mak kami akan bgtau mak...lgpun bapak dh pesan jgn bgtau mak...sbnrnya bapak terkantoi dgn adik aku smlm...adik aku skrg on da way ke kl utk berbincang dgn aku psl hal ni...adik pun dh xtahu nak fikir mcmana...smlm takleh nak tido dok fikir benda ni...

confirm ke bapak akan bagitau? bapak sipukk dah kawin 2 tahun secara senyap..tak pernah sepatah die keluarkan depan mak..bila kami dapat tahu pun..dia masih rahsiakan jugak..sampai kami kene bagitau sebab dah tak sanggup tengok bapak aniaya mak...

kes nya lebih kurang jugak dengan mamapea...kawin lain..duit selalu tak ada...selalu mintak duit mak sampai gadai semua barang kemas mak...mak siap buat loan lagi sebab nk cover expenses macam bil2 yang tertunggak..semua dia tak bayar..

mamapea kaji la dulu tahap keseriusan hal ni..kalau masih diperingkat permulaan..cakap dengan bapak tu..jgn mintak duit mak..tp biar dia bagitahu sendiri dekat mak..tapi kalau dah tahap menyeksa mak..lebih baik kalau mamapea dengan adik beradik masuk campur...

Rate

1

bawak mereka bincang sama2...biar bapa yg explain sendiri..kalo dia ada maruah..dia mesti bertnaggungjawab...

Follow Us
bagi tempoh tertentu kat ayah tt tu. kalau dah cukup masa dan dia still buat senyap lagi, pandai2 lar tt pilih seorang wakil dlm adik beradik tt utk slow talk dgn ibu supaya dia tak lar terkejut sangat bila dapat tahu. simpati kat tt...

kenapalah lelaki suka cari pasal sedangkan famili yang sedia ada pun tak tertanggung

Reply 5# siputsedut

mmg samala problem kita ni...kesian sgt kt mak...internet skrg tgh problem...nanti hari isnin aku akan cerita segala2nya...nampak gaya mcm bapak syg sgt kt pompuan tu...

Reply 8# mamapea

tabah ye kaka pea...apa-apapun yang akan jadi di masa depan...semua tu ada hikmah..awal2 sipukk pon tak dapat terima kenyataan...dan blame sana..blame sini...tapi lama2..baru nampak hikmahnya..

bagi je tau kat mak..kl ai tak sampai ati dah tau cite sebenar tp simpan rahsia dr mak..kl ai jd mak pulak tau anak tlg simpan rahsia ayah kawen lg..akan rasa ditikam dua kali..sbb kuarga adalah org yg paling rapat sekali tp kl dah sorok2 ape maknanye hidup ini..pd siapa lg yg blh diharapkan..

tp masa nak bg tau mak tu kenalah cari time yg sesuai..pakat adk beradik jumpa kat luar ke..pegi minum2..

you are not alone dear...

Alhamdulillah...internet ok lak memalam mcm ni...kami adik beradik mmg btl2 tak berani nak bgtau mak...sblm ni kes adik pompuan dgn pakwe...cukupla mak derita...skrg ni bapak pulak buat hal...lgpun kes arwah makcik aku yg kena bunuh iaitu adik mak skrg tgh bicara kt court...bnyk benda mak kena fikir...aku takut mak takleh terima kenyataan...dh bnyk kali mak ckp nak lari rumah...mak dh tak larat nak tanggung semua masalah ni...siang mlm mak bekerja cari duit tp bapak?

Post Last Edit by faraway1 at 9-10-2010 08:39
Reply  almari_buruk

mmg nak suruh bapak bgtau sndr...tp dlm masa yg sama mcmana kami nak b ...
mamapea Post at 9-10-2010 01:16

kalau me, me bagitau aje,
peduli apa kalau kata tak da hak masuk campur ke, kena senyap ke....
cam tak da hati perut pulak tak kesihan kat mak sendiri...

tau yg ayah u suka minta duit kat mak,
u memang patut bagitau mak u...
tak payahlah kasi duit kat lelaki tu..
baik simpan duit tuk kegunaan diri sendiri
apatah takut in future bapak u tak boleh diharap
langsung sara mak u...
cuma u kena cakap dengan baik dan jelaslah,
sebagai anak yg kesihan kat mak dan mau dia terbela
dari bapak yg kejam dan tidak bertanggungjawab,

Post Last Edit by ParinAmat at 11-10-2010 08:25

ni citer sbnrnya mcmana bapak blh kantoi...

makbapak aku di negeri P...umah kt sana yg tinggal makbapak,adik no 3(pompuan) dan adik bongsu lelaki...yg pompuan umur 20thn...skrg  bekerja...adik lelaki baru form 2...aku anak yg sulung...dh kawen dan anak nak masuk 3 org...skrg tgh pregnant 8mggu...adik no 2 pompuan dh kawen anak sorang...

hari jumaat mak pegi umah sedara kt selatan sbb ada kenduri...mak pegi dgn jiran sblh rumah...adik lelaki aku dtg cni (kl) sbb nk tgk motogp...adik pompuan yg no 3 tu keje...kebetulan mak takde dia tido kt umah makcik...dkt skit dgn tmpt keje dia...so si bapak rasa line clear tu yg berani bw bini baru blk rumah...mmg berani btlla bapak aku ni...aku tak sangka dia berani sungguh!!!

kejadian ni blaku smlm (jumaat 8 oct)..mak bertolak ke selatan naik bas pkl 9 pagi...adik pun sama...adik pompuan aku yg no 2 mmg slalu dtg umah mak...mlm tu bapak aku asyik call adik aku tanya dh blk umah dia ker blm...bnyk kali bapak aku call...so adik aku jd curiga...dia rasa tak sedap hati dan pegi ke rumah mak aku...bila sampai dia ketuk pintu rumah punya la lama...sblm ni pintu rumah terbuka jer dan tak pernah tutup...mlm tu mmg tertutup rapat...tingkap pun tak buka...so adik aku syak ada something yg bapak aku sembunyikan...

adik aku ketuk pintu lbh kurang 10minit baru bapak aku buka pintu...pastu bapak aku tanya nak apa?adik aku pelikla...sblm ni tak pernah lak tanya apa2...rumah tu pun adik aku kuar masuk jer...adik aku ckp nak ambik brg tertinggal...masa nak ambik brg bapak aku ikut adik ke hulu ke hilir...mmg adik aku pelik...lps dh ambik brg adik aku terus keluar...suami adik aku tunggu kt luar dlm kete...dia pun ckpla kt suami dia...bapak tu mencurigakan...

pastu suami dia pulak pegi rumah...punyala lama suami dia ketuk pintu rumah baru bapak aku buka...bapak aku tanya nak apa?adik ipar aku ckp nak tido sini sbb esok adik aku keje shift pagi...bapak aku dh gelabah...pastu adik ipar aku panggil adik aku...diorg pun pegi blk ke rumah tp adik aku sorang jer masuk...adik ipar aku tunggu kt luar...

masa kt dlm rumah...adik aku pegi dapur...adik aku jumpa kasut pompuan...kunci pintu blkg rumah tersangkut kt pintu...mmg ada sesuatu yg bapak aku sembunyikan...pastu adik ipar aku masuk dlm rumah...masa tu bapak aku ada dlm bilik...masa kt luar bilik diorg tdengar bapak aku dok selongkar kt dlm bilik tu...lama gak adik aku ketuk pintu sbb nak masuk...adik aku ckp tertinggal brg dlm bilik...pastu bapak aku buka pintu...tu pun buka skit jer...terus adik ipar aku tolak pintu tu...bilik tu gelap...

adik ipar aku buka lampu...bila cari2 ada pompuan dlm bilik tu...bapak aku ckp jgn bising2...tu bini bapak...adik aku ckp sampai hati bapak buat mcm ni...bapak aku ckp dh terlanjur sbb tu bapak aku kawen dgn dia...adik aku mmg dh geram sgt time tu...dia pun terus blk rumah dia...

hari ni...bapak aku call adik aku sbb nak jumpa...nak tunjuk surat nikah...bapak aku pesan kt adik aku jgn bgtau mak aku dan aku sndr...tp adik aku dh bgtau aku slps kejadian tu...aku mmg btl2 kecewa...bapak yg aku sayang dan hormat selama ni sanggup buat mak aku yg tak berdosa mcm tu...

bagi je tau kat mak..kl ai tak sampai ati dah tau cite sebenar tp simpan rahsia dr mak..kl ai jd mak ...
yunayuni Post at 9-10-2010 20:16

mmg nak bgtau mak tp bkn skrg...skrg bkn masa yg sesuai...kami adik beradik kena cari kekuatan dulu baru blh bgtau mak hal yg sbnr...skrg kitorg tgh cari jln utk bapak sndr bgtau kt mak...kitorg nak buat secara ugutan...kitorg ingat nak bg bapak tempoh sampai cukup thn ni...kalau bapak tak bgtau mak jugak kitorg yg akan bgtau...sbnrnya...aku takleh nak blk ke rumah mak skrg...aku pun bekerja...mmg tiap2 thn aku akan blk ke rumah mak utk celebrate besday anak sulung...tu mmg wajib selain blk hari raya...aku rasa cukupla masa yg kami berikan kt bapak utk berterus terang dgn mak...
skrg bapak makin malas bekerja...mak keje kt ofis...bapak bniaga kecil-kecilan jer...dulu seminggu 5x bapak bniaga...skrg seminggu 2x jer...mana duit nak cukup...so semua mak yg kena tanggung...duit aku pun dh hbs beribu kt bapak...skrg ni kitorg rasa bapak mmg dh angau dgn bini baru dia tu...hari2 mmg tak lekat kt rumah...asyik hilang jer...tgh2 mlm baru blk...rupanya selama ni bapak asyik tipu mak jer...bila bapak takde duit...kt rumah bapak mcm cacing kepanasan...gelisah dan tak blh dok diam...bila mak bg duit hilang ntah ke mana...itulah bapak hari2...mak mmg suka membebel...aku rasa tak salah sbb bapak malas cari duit...td...kitorg duduk berbincang...cuba cari di mana silap mak...jwpn yg kitorg dpt...mungkin masuk akal gak...mak dh menopaus...bapak mesti ada nafsu lg...sbb tu dia cari pompuan lain utk puaskan nafsu dia...bini baru bapak tu adik aku ckp blh tahan...seksi gak...tp mmg aku tak sangka...aku takleh terima kenyataan...

memang tak dapat dibayangkan ayah yg kter hormati jadi mcm tu. kalau dah kawen lain tu memang biasa didengar. tp part yg paling tak boleh diterima akal ialah bawak balik ke rumah bila semua org tak ada. sampai hati ayah tt buat mcm tu kat ibu awak.. pompuan tu pulak mcm tak ader maruah sanggup bermalam kat rumah madu

hadoi.....berangin je aku baca kisah ko ni TT....................

memang tak dapat dibayangkan ayah yg kter hormati jadi mcm tu. kalau dah kawen lain tu memang biasa  ...
daun_hijau Post at 9-10-2010 21:59

Allah jer yg tahu mcmana kecewanya hati aku...kalau korang tgk bapak aku...korang akan ckp dia tu baik mcm malaikat...dia sorang yg pendiam...cool...tp dlm masa yg sama seorang penipu...pelakon terhebat...apa yg aku blh ckp skrg ni...AKU KECEWA!!!

sedihnya baca...

kenapalah lately aku asyik terbaca cerita pasal bapak yang sebegini...

moga ibu TT tabah dan moga TT dan adik beradik bersatu untuk ibu.....

hmmm..dh makin pupus lelaki2 berjenis gamaknye..