CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abangbikerz

tragedi pasir salak satu sejarah memalukan melayu

TT.. tragedi... MOSSAD.. membunuh orang kurang upaya dgn roket... menembak seorang dgn sejata canggih.... masa orng tngah makan dan berehat.... dgn askar yg ramai.....

ejen CIA dan lain2 ejen pun guna cara yang hmpir serupa.. cam ner lak yerkk???

Reply  annehuda

macam2 cara lerr. lancarkan peperangan secara gerila kerrr. setakat senapa ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 01:51 PM

Yang sebenornya ko terlalu dilimpahkan dengan cerita cerita mistik orang melayu. pada ko zaman tu ilmu-ilmu kebal bagai ni bak mainan dikalangan orang melayu. walhal tidak sebenornye. hanya beberapa kerat je dari penduduk tempatan yg ada ilmu sebegitu.

Sama macam voodoo la, kita kata org afrika ada voodoo la apa la. tp hanya beberapa orang dari rakyat aje yg ada benda tu. bukan semua.

Reply  kuseng_power

tu sama konsep aje dgn tikam curi. tak mampu berlawan hujah terpaksa l ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:16

haha yer la aku tak reti berhujah,sebab tu kau asik kantol jer klu nak keluar kan hujah last2 konar kot part len hahah

aku tgh kritik la bukan personal attack sebab aku cuba nak tgk konsep yg kau ajar tu kikiki....
booooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo hahahah..konon urban tgk2 lidah tergeliat jugak..kikik

Reply  annehuda

tanah melayu blm merdeka sampai skang????

bangladesh, samoa pon dah mer ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:15

aku kata MUNGKIN.  ko baca sejarah negara mane pun yg pernah dijajah mesti ade tokoh sejarah yg mencetuskan semangat kemerdekaan tu....

kalau ko kt melayu kecut bunuh JWW birch masa tgh mandi, tu bukan kecut.  kecut tu maknanya tak berani nak bertindak apa-apa utk mendapatkan hak sendiri.

Reply  kuseng_power

aku yakin dgn diri aku, tapi aku tak yakin dg org melayu
abangbikerz Post at 20-10-2010 02:17 PM

aku yakin dgn diri aku, tapi aku tak yakin dg org melayu = ko tak yakin dengan diri ko sendiri.

;)  ;)  ;)

Reply  kuseng_power

aku yakin dgn diri aku, tapi aku tak yakin dg org melayu
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:17

hahahah..yer la sebab kau perfeling kau org british kan heheh....nama sebenar ali tp terfeling plak james kiki tu bukan keyakinan diri tu tak sedar diri kikiki

Follow Us
aku kata MUNGKIN.  ko baca sejarah negara mane pun yg pernah dijajah mesti ade tokoh sejar ...
annehuda Post at 20-10-2010 02:20 PM

ya... ada betul ko punya penjelasan tu. ;)

boring la plak layan abg bikerz nie kita reply punyer l apanjang2 tang tggu dia punyer reply tu skit2 jer...adui kata nak berhujah..wake up2 la abg bikerz....

Reply 61# anonymous

ko cakap pasal perang ke??? berperang di negara orang tu lain. ini negara sendiri dijajah, berlaku dlm tanah sendiri. tapi hanya mampu tikam curi sahaja

Reply 62# winamp05

ooo ye ke. 2-3 kerat ajele yerrr. kire kat pasir salak time tu ade job vacancy utk pahlawan kebal le yer

Reply  winamp05

ooo ye ke. 2-3 kerat ajele yerrr. kire kat pasir salak time tu ade job vac ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 02:25 PM

Tak pulak aku kata ade job camtu. tp aku kasik penjelasan pada fikiran ko yg mengatakan bahawa org melayu ni penuh dengan kebal bagai. apa kenamengena dengan job untuk org kebal ? Tak semestinya org yg ada ilmu macam tu nak terjun kedalam bidang politik tanah air, atau joint pembebasan pasir salak dari british.

still boring berdebat ...mn nie cepat la reply aku punye post nie mat rempit oi....kikikikiki

adui lmbt nyer....mana nie penjelasan..wei takut cabaran ker...mat rempit hahah

Reply 65# winamp05

aku yakin dgn diri aku maksudnye ialah aku yakin dgn diri aku sebagai human being. aku genetik melayu, makan makanan melayu tapi mindset aku tak melayu.

korang semua genetik melayu, makan makanan melayu(padahal seminggu 4 kali bedal mcd ) dan perangai korang semua melayu-layu. itu perbezaannya.'

so aku tak yakin dgn melayu-layu.

Reply 71# winamp05

so ko tau ke berapa banyak shortage pendekar kebal yg diperlukan utk menampung keperluan semasa

Reply  munkey

1. kalo tak diperlekehkan derang semua ni takkan paham, derang semua ni akan ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:11

1. saya faham untuk menyedarkan bangsa melayu...tetapi bagaimana kesannya terhadap keluarga pejuang melayu terhadap penjelasan saudara? ape implikasinya  terhadap bangsa lain (cina dan india) melihat bangsa melayu mempelekehkan pahlawan melayu sendiri?

2. sekiranya melayu mempunyai mentaliti "masuk bakul angkat sendiri" adakah dengan melakukan provaksi atau hinaan kepada pejuang melayu dahulu boleh menyebabkan mentaliti itu berubah secara outamatiknya? mksudnya hanya dengan penghinaan tehadap penjuang melayu dahulu boleh menyedarkan bangsa melayu? itu sahaja caranya? tiada cara lain?

Reply 64# annehuda

tu kecut kuasa dua. tikam curi ni kecut kuasa satu, tetap kecut gak

Reply  winamp05

aku yakin dgn diri aku maksudnye ialah aku yakin dgn diri aku sebagai huma ...
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:34

yakin dengan diri bermakna yakin dengan kemampuan yg boleh dicapai bukan hanya yakin dengan kemampuan org lain kikikikiki

boooooooooooooooooooooooo

Reply 76# munkey

1. what can i do??? in this case,truths hurt.

2. takde cara lain dah. itu aje. dgn menyedarkan mereka2 ni akan siapa diri mereka yg sebenar, barulah mereka akan nampak kelemahan diri ini dan berusaha utk memajukan diri sendiri.

Reply  annehuda

tu kecut kuasa dua. tikam curi ni kecut kuasa satu, tetap kecut gak
abangbikerz Post at 20-10-2010 14:37

kecut tu ganti nama bacul.= dengan org yg lari dari berdepan dgn org yg ngin berdepan dgn dia...hahahah
klu kau ignore aku makna kau nie mmg jenis bacul la...kikiki tak reti nak hadapi berbagai situasi kikiki...

ps-klu kau terasa dgn kritikan aku dgn kutukan aku dengan makian aku ...aku jelas kan tu semau adalah sebab aku tgh buat kajian jer ok..kikikki