CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_cunz

kerjaya pasangan anda

aku dulu berangan/suke dgn laki yg educated tp keje kampong, nampak gagah perkasa je....sambil wat keje berat2 tu depa wat muke sombong tu lg la tambah macho....la, kononnye.....tp skrg dh kawin, kawin gak dgn laki yg muke sombong konon2 macho tu...tp keje in corporate field....pegang cangkul pun x reti kot....

saye nak lelaki arkitek. walaupun basic fresh sangat kecik, somehow esok esok dia mungkin dah mampu earn big bucks. dan kebanyakan akitek boleh je buat side income sebab mereka ade art skills yg tinggi ie buat fotografi dan lukis komik.

oh sebab saye kecewa tak dapat sambung bidang arkitektur kot. sejak first year hanye dapat merasa melepak dekat studio fab dan kaed je

atau brader pilot pun ok jugak. atau brader2 kat pelantar tuu. sebabnya tak lain, diorang jarang lekat kat rumah. i bet i'll be having fun having the house to myself only.

dulu aku x berkenan dgn polis...
skrg jodoh aku dgn polis.........

org kate kalu benci, jgn benci sgt...ahhaha..
alhamdulillah somi aku polis baik..huhu

suami saya kje technician kilang jer...sbb saya pon kje kilang jer

suami engineer. electrical engineer dgn TNB, yup, betul gaji kecik.......... mungkin belum rezeki nak gaji besar kot... rasanya sejak aku bujang lagi, ramai bf aku yg amik course engineering ni.. aku rasa mmg jodoh aku dgn bidang ni, tapi aku keje akauntan, x sanggup aku nak kerja teruk2 mcm engineer tu...

ramai yg bersangkut ngan engineer ehh... doktor kurang..auditor kurang...akauntan pun kurang... kekekekek

Follow Us
kecik ati law mat2 despatch baca statemen korang ni..
dorang xdak dalam list pon

Post Last Edit by Addictedroxy at 30-6-2011 09:28

Aku xpernah nak pilih siapa suami aku, tapi dri pertama kali aku kapel, syarat dia mesti kena further study dan boley cakap bi. Hahaha apa punya syarat kan?

Tapi first love aku, ngan bf aku sekrg semua dlm engineering ( Electric Power)

Beza nye sorang ambik degree sorang ambik Chargeman.
Yang degree tu kapel jumpa masa study, Chargeman tu masa aku start keja (Tapi sekarang masing masing tukar keja dia masuk company Vendor TNB aku pulak betul betul kat TNB.)

Tapi yang geramnye BF aku tu SIJIL JEK, tapi gaji 3kali ganda gaji aku!! Pastu dahla title Chargeman Officer, Management Exec Level.

Umur baru 25!Aku 24, tapi aku umur 25 tak mungkin sama gaji dengan dia!

Kadang kadang bila dia ader problem pasal Theory ataupun Formula dia akan tanya macam aku yang keja kat sana kikikiki. Siap explain guna msg, MMS, Email. (Itu kebaikan sama bidang! Boley kongsi pengalaman ngan knowledge)

dan aku percaya cakap mak aku dia pernah cakap jodoh kita tu ada dekat sekeliling kita jek, cuma kita xtau sapa? Situasi dia sama mcam cikgu, jodoh dia mesti sekeliling dia jek! Melainkan dia jenis berjalan jumpa orang jadi  peratus jodoh dia dengan orang lain tu adela.

So jangan la g disco, nanti jodoh ada kat situ pulak. Cenggitulaaa..

*** Nanti waktu hantaran nak bg Safety Boot, Drill, Playar, Cutter , Screw Driver, Digital Multimeter, Megger dll dah warning awal awal jangan bagi orang lain pinjam pun! Hihi Doakan kami ye korang.

**Panjangnye aku citeee huhu sorry TT

Reply 67# akkula

Jangan ingat Mat Despatch xberjaya kan? Tengok cam Nabil, Bertuahnye diaaa

Reply  akkula

Jangan ingat Mat Despatch xberjaya kan? Tengok cam Nabil, Bertuahnye diaaa : ...
Addictedroxy Post at 30-6-2011 09:30

tula pasal...dorang xnak mat despatchhh
mat despatch pon ada ati nak kawen jugekkkk

la ni dgn software engineer

Aku xpernah nak pilih siapa suami aku, tapi dri pertama kali aku kapel, syarat dia mesti kena furthe ...
Addictedroxy Post at 30-6-2011 09:27

Comelnya hantaran tu. lain dr yg lain. Semoga berbahagia.

Reply 68# Addictedroxy

betul ka nehh hantaran die nehh?? seme tools dlm tools box nehh

org2 masuk kat cari neh taste tinggi...

malu la nak declare nak cari calon kijer desptach..ker cleaner ker.. walhal kalo berjodohan deng org kijer cam neh insyaAllah akan bahagia...

dan belum tentu berjodohan ngan jawatan2 hebat akan kekal... tpi mintak2 kekallah hendaknya..

Reply 70# akkula

Tak semua orang nasib dia sama sepanjang masa, cuma mentaliti semua orang kalo ada education sikit mesti cerah masa depan, tapi kalo mat despatch ada masa depan cuma ader risiko sbb orang anggap dia pertaruhkan nasib gituw.

Dan kebanyakan orang disekeliling aku yang senang lenang sekarang semua orang yang pernah susah. Sesusahnyee!

Contoh:  Bapak aku tu belajar sampai darjah tiga tapi sekarang ader title dan disegani ramai.
          :  Jiran aku spm xde sekarang umur 30 ++ tapi dah ada banglo, BMW, Alphard, Keja kedai spare part jek mula mula sekarang dah bukak cawangan Subway dengan ape ntah. Wife still kerani sampai sekarang merangkap accountant laki dia. Huhu, Tapi kerani memang company lama la, dia x berhenti pun.

Isk ramaila contoh aku, nanti aku ingat aku tulis lagi. Tapi dorang semua la bukak minda aku,untuk jangan judge orang.

Harini dia adalah sebodoh bodoh manusia, sesusah susahnya! tapi masa mengubah segalanya. Janganla bila teman teman kita menghadapi kesusahan kita perkecilkan hati dia, sbb tu la kekuatan dia satu hari nanti.

Hah tambah lagi satu, pakcik aku dulu bercinta dengan sorang pompuan tapi mak pak pompuan xbagi kawin sebab pak cik aku keja pam attendan jek. Disebabkan rasa bersalah pompuan tu, dia kenalkan pakcik aku dengan kawan karib dia. Last last sekarang dia la yang paling senang dalam adik beradik mak aku sbb pompuan tu Pegawai Atasan Maybank HQ camtula! makcik mula mula kawin pakai tshirt jek manjang! duk umah flat time anak sorang. Sekarang anak anak g sekolah ader driving, umah siap ader guard dan pakcik aku dah bukak company sendiri dah.

MASA penentu segalanya, diserta NASIB, DOA, TAWAKAL.

**Dalam adik beradik mak aku semua belajar habis kecuali pakcik aku tu dia dapat High school tapi mak aku cakap semua adik beradik duk asrama dan pakcik aku sorang jek sek men, kebetulan time tu atuk ngan nenek aku sakit tenat. Dia quit school cari duit toreh getah untuk belanja keluarga, dia xpernah ungkit tapi tu la mak aku cakap dia dah dapat REWARD dia sekarang.

Rate

1

Comelnya hantaran tu. lain dr yg lain. Semoga berbahagia.
honeystarscutez Post at 30-6-2011 10:12

Pict tu sebagai example jek kita lagi 2, 3 tahun lagi nak kawin. Huhu Terima Kasih.

Reply 73# teky

Teky, tu bukan gambar sebenar tapi nak wat camtula. Yang pict tu masa sedara bapak punyeee! Hihihi mestilah kena tool suma sbb bf kita Chargeman bukan Engineer. Huhuhu yang penting Voltage Tester  mesti ade! Supaya dia sentiasa keadaan selamat selamanye! Huhu, keja dia risiko skit.

Wahhh TQ teky

Pict tu sebagai example jek  kita lagi 2, 3 tahun lagi nak kawin. Huhu Terima Kasih.
Addictedroxy Post at 30-6-2011 10:28

haha.. teradvance wish plak

haha.. teradvance wish plak
honeystarscutez Post at 30-6-2011 10:36

HAHAHAHA, lawakla awak ni xpe doa awak sya ambik untuk "Selamat Berbahagia menjadi Gf/Bf" hihi

*Tetiba teringat waktu first love kawan 5 tahun pastu break, harap ni kawan dah 3 tahun nak tunggu kawin mesti 2,3 tahun dah jadi 5 tahun tapi boley berbahagia selamanye.........

**Hati manusia ni susahnye nak duga, harap dia setia!! Aminnn.