CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_cunz

kerjaya pasangan anda

Pict tu sebagai example jek  kita lagi 2, 3 tahun lagi nak kawin. Huhu Terima Kasih.
Addictedroxy Post at 30-6-2011 10:28

cute jah hantaran tu..

Reply 75# Addictedroxy

thanks...
jadi bersemangat balik...

Reply 81# limau

I likeee, ngeh ngeh ngeh

Reply  Addictedroxy

thanks...
jadi bersemangat balik...
akkula Post at 30-6-2011 11:48

Cehh, macamla dia mat despatch! Pura pura jek tuu..

Post Last Edit by teky at 4-7-2011 08:29
Cehh, macamla dia mat despatch! Pura pura jek tuu..
Addictedroxy Post at 30-6-2011 12:05

Sila baca tatacara berofurm kat atas tuh

3. TATACARA MEMBUAT POSTING

- Setiap porumer dinasihatkan untuk tidak hanya membuat posting yang hanya mengandungi emoticon sahaja dan ianya dikira sebagai spam dan tindakan edit/warning/delete/-credit akan dibuat.

nak join gak bleh?
tapi my story panjang, nanti2 sy cerita.. ni nak cerita impian nak kawen ngan sape..

dulu2 berangan nak kawen raja nazrin...wahahaa..

daripada mula mengenal nak kawen dengan org keje ape, aku dah start banned takmo kawen ngan doctor(minta ampun para doctor2..hahaha)
bila mak or member aku tanya, jawapan aku..
"they saw a lot of naked woman in their life even touched them.. walaupun tujuan merawat, aku jeles "
tak cukup dengan tu, kalau diorang start compare2 patient ngan aku camna??
<dulu2 aku selalu rasa down ngan skin colour aku. banyak kawan2 melayu aku suke sgt ketawakan dan hina org kulit gelap. tapi bile dah besar, dah tak kawan ngan stok2 ulu ni. dah tak down dah>

Follow Us
Post Last Edit by eniliana at 30-6-2011 20:38

bile dah besar, aku try la kawan2 dengan org yg ambik cos yg semua org suke sgt tu iaitu engineering.. dunno why, most of them satu pun tak ngam ngan aku..
their style sgt2 tak masuk ngan aku..satu lagi mungkin jugak sbb diorang bajet ramai awek carik diorang, dia jadi semacam je bajet hot..

aku suke nerdy, again the same reason.. budak nerd sepatutnya tak banyak awek.
jadi aku selamat..huhu. pastu aku nak yg pandai manage duit tapi bukan kedekut. boros mmg kena rijek. sbb biar aku je yg boros..kekeke

pastu berjinak2 ngan yg sama aliran.. but.. hmm..  science student ni hmm...buat kawan bleh la.. sekepala, mmg teman yg memahami tapi ntah?

akhirnya aku masuk keje. time ni aku dah susah nak cari calon sbb most of people sekeliling aku kenal sape abah aku.. leceh.. aku nak someone yg tak tahu background aku.
aku kenal ngan sorang mamat kat forum(bukan forum cari..hehe) yg sebenarnya beliau ade lah moderator kat situ..
dia kata keje bank.. aku ckp dlm ati... haa.. yg ni aku tak pernah try.. dlm proses kenal mengenal tu.. aku risik la kat mod2 lain. diorang cakap dia ni baik eni oi...tapi maybe baik sgt sampai org tak berani ngorat. aku tanye la balik..ape yg baik??
diorang cakap..dia budak kusza. siap lebam kat dahi..
bagi aku.. hmm.. this one aku tak pernah try.... ni membuak2 rasa nak try nih..hahaha
aku tak tanya lak dia keje pangkat ape..
sbb aku sgt happy bila aku kenal, dan dengar feedback dari forumers2 ttg peribadi dia ni. bila aku tanya plan masa depan.. dia dah beli 2 bjik rumah kos rendah, sebijik keta kancil ngan moto jaguh.. ape lagi aku nak kan? ni yg aku cari.. yg tau manage duit.
aku saja gertak.. kalau hantaran 10k berani tak? no loans ok..
dia jawab insyaAllah.. konpom pandai simpan duit!!!
aku 24, dia 29.

lagi dua hari nak bertunang tiba2 aku rasa nak tau..ape keje dia..
aku tanya opismate dia.. ape sebenarnya jawatan dia.
opismate dia bgtau aku.. dia seorang KERANI..
serious aku mcm terkejut. takut pun ada..sbb expectation abah aku, agak tinggi. tapi aku redha saja.. sbb yg penting bagi aku, bukan gaji banyak tapi rajin kerja, dan pandai simpan duit.

alhamdulillah.. lepas setahun kawen naik jadi exec.
pastu 2 tahun kemudian iaitu ujung tahun lepas.. dpt offer bank lain as senior exec lak..
skrg aku 28,dia 33.

so ape background husband aku?
blaja course banking . keje kat bank bahagian kutip utang kereta..
maap.. terpanjang lak karangan nih...

Rate

1

Reply 87# eniliana

heehehehe.sweet la crita u ni

Reply 88# puccafan

hehe.. tenkiu.. ade sweet dia.. ade part tak sweet.. tapi tulis yg sweet je dah..hahaha
part tak sweet-mula2 rasa tertipu pun ade bab pekerjaan tuh..huhu....
sampai dah kawen pun kdg2 teringat. terutama bila dah masuk dlm life dia.. expenses mmg ya hampun.. mula2 rasa mcm kodokut sgt. lama2 dah bleh adapt. dia pun dah tak berapa kodokut, sy pun dah tak se sakan dulu.hehe..

somehow, rasa2 kerjaya dia sebagai org yg terlibat dengan hutang piutang dan financial org lain sgt membantu dlm membentuk ekonomi keluarga..cewahhh..
kdg2 kan..sgt suprising bila husband bgtau nama2 org yg tertunggak2 utang keretanya, call merayu2 jangan tarik. name it from artist, businessman, even politician. never ever sukat kekayaan org dengan model kereta yg diorang pakai..hua hua hua

Reply 89# eniliana

kalo tgk cara u bercerita mcm dh bahagia je dgn kehidupan skrg.so, watpe nk igt bnda yg tak best kan

Reply 90# puccafan

haha..alhamdulillah, bahagia. bila diliputi bahagia, benda kecik2 yg tak berapa bahagia tu cuma mcm tergigit bunga cengkih waktu makan nasik minyak je. berdengung sekejap pastu tak perasan dah sbb melantak tak hengat lauk pauk yg ada..bukan takde duka langsung tapi bile yg bahagia lagi besar dari duka..duka tu mcm semut je keciknya.
apebende menjiwang sgt neh..hahhaa

tapi kan..seriously.. sampai harini i dont really sure ape job scope dia..hahaha
nak kenal, tau keje bank,
nak tunang, baru tau jawatan,
nak kawen, baru tau gaji,
lepas kawen, tau dia naik gaji setiap kali naik pangkat ape sume tapi tatau berapa.. apetah lagi jobscope.. kekadang ade site visit la ape la..

konpius gak.. engineer/arkitek je ade site visit..hahahha

nak join gak...

somi ai pegawai kerajaan..enforcement...salu kena tgl..bz manjang ngan ops vagai..

Reply 92# mea

patut la selalu meraban kat porum

Reply 93# teky

jelesy ke noks..

bakal husband ai despatch jer

Somi keja kat ipp .. Independent power plant.. Orang letrek.. Sonang kalau lampu terbako dio ado

kita tadek somi lagi..
bakal somi kita keje technician je

Post Last Edit by hana_85 at 7-7-2011 16:31

hubby keja COO merangkap enginneer la kat kompeni sendiri.hurmmm mmg hubby macho habis..klu bukak kompeni sendirik n keja pun tip top mmg masyukla.  keja teruk pun untuk kompeni sendirik kan,nak goyang kaki jer tak kemanalah jawabnya.....so far da 10 tahun kawen,alhamdullilah takder skandal lagi.  Hubby pun bnyk pikir pasal nak majukan kompeni so xde masa nak berskandal.
Bab2 entertain client, tugas CEO kompeni, hubby jaga bab2 teknikal.  Setakat ni rumahtagga amanlah.alhamdulillah

Reply 96# nuryakmal

die da kijer time satu mesia xder letrik tuhh??

Reply 94# mea

neh untuk operasi bersih neh die terlibat x?? kekekek