CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

takde wujud pon trace atau bukti seciput pon mengenai prophet yg bawak ajaran tauhid yg sama macam nabi muhammad from other parts of the world. mmg takde.

betoi ker tade...atau hg main tembak jer...kalo dh taktau jgn tunjuk pandai....

sama gak kalau adam dan hawa manusia pertama. camne boleh wujud manusia yg bermacam2 bangsa dan rupa serta warna kulit sedangkan kita semua berasal drpd satu keturunan.

bila bangsa-bangsa nih wujud? zaman nabi mana yg wujudnya bangsa yang pelbagai..?

tak tulis pon tak semestinya confirm ada. aku pon boleh pakai andaian camtu. cuma kita yg dah duduk diabad ke 21 ni. yg informasi dah dihujung jari. travel satu dari satu benua ke satu benua pon ambik masa berjam2 sahaja. bermacam kajian dan debate telah dibuat. takde wujud pon trace atau bukti seciput pon mengenai prophet yg bawak ajaran tauhid yg sama macam nabi muhammad from other parts of the world. mmg takde.   sama gak kalau adam dan hawa manusia pertama. camne boleh wujud manusia yg bermacam2 bangsa dan rupa serta warna kulit sedangkan kita semua berasal drpd satu keturunan.
   sama gak kalo bahasa arab bahasa syurga dan bahasa langit. sudah tentulah adam akan bawak turun bahasa arab jugak. sudah tentulah semua bahasa didunia ini ada hubungkait dgn bahasa arab. skang ni bahasa tamil, jepun, korea, mandarin tu jauh berbeza dari arab pon. family language yg sgt lain
muaythaiko Post at 20-1-2011 21:24

Jadi kau pun setuju aku dan engkau boleh buat andaian.  Tapi for sure Nabi Adam bukan orang Arab sebab Arab Jazirah hanya diduduki manusia lepas gelombang ke2 pergerakan manusia dari Afrika.

Kat manuskrip mana kata bahasa arab bahasa syurga?  alquran berbahasa arab tu sebab Nabi Muhammad berbahasa arab.  Dalam Quran sendiri ada sebut ni.  Dan disebut supaya 'kamu' (Nabi Muhammad faham).

Kau hanya ikut sangkaan tok tok guru yang kata arab bahasa syurga sedang dia orang pun hanya menyangka.

bila ban ...
salikin Post at 21-1-2011 00:50

Tak per, kita rilek dulu.  Dia tak perasan lagi ada point yang sebut pasal nabi dari bangsa lain pun ada.  Kita simpan dulu nanti kita tengok apa dia punya hujah-hujah.  Nampak semua hujah dia sangkaan, andaian dan assumption sahaja.  Semua belajar dari kafir-kafir laknatullah dan yahudi nasrani di internet.

apa beza nya student ngan kluarga family dok kat oversea sana muaythaiko?? ko ni pandai2 aje..ko igt kalau jd student blaja kt negara bkn native languagenye english itu senang ke?? student pon manusia..yg dh jd bapak mak org pon manusia...ape ko igt..org dh ade keluarga  ni x payah la nk jlnkn tanggungjawab pd Tuhan? sbb penat layan anak pastu penat pegi keje..so smyg subuh kul 3 4 pg jd mslh la nk bgn tuk smyg?  sbb tu aku ckp , x de alasan utk tunaikan tggjwb even kt ceruk dunia mana pon...x payah dgn sengaja mencari alasan dan create problem

bila ban ...
salikin Post at 21-1-2011 00:50

kalo ada buktikan kat cni. kalo takda maka dianggap takde ajele.

Jadi kau pun setuju aku dan engkau boleh buat andaian.  Tapi for sure Nabi Adam bukan orang Arab s ...
ibnur Post at 21-1-2011 09:35

OK lah mungkin tok guru tu silap. mungkin dah nyanyuk. quran diturunkan dalam bahasa arab kerana nabi berbahasa arab. tapi takkan versi arab aje ada??? versi korea, hispanic, zulu takpon melayu takde ke???
takde prophet ke yg diturunkan sebelum muhammad diluar tanah arab???

takkan allah kuasanya ditanah arab saja???

dan lepas ni ibnur boleh buat andaian. ehhh mana ko tau takde.mungkin ada
its a fact that there is no trace or evidence had been found so far about Allah SWT messenger outside the arab land. no such thing exist. so it is not an assumption. its a fact.

Follow Us
apa beza nya student ngan kluarga family dok kat oversea sana muaythaiko?? ko ni pandai2 aje..ko igt ...
habibi165 Post at 21-1-2011 10:25

OK takpele. pasal solat tu susah senang bergantung pada diri sendiri. aku tak nak gaduh pasal tu. cuma bagi aku panduan solat org islam ni tak lengkap dan tak universal. nampak macam direka berorientasikan pandangan katak dibawah tempurung.

OK lah mungkin tok guru tu silap. mungkin dah nyanyuk. quran diturunkan dalam bahasa arab k ...
muaythaiko Post at 21-1-2011 17:59

engkau pernah baca mana-mana contract agreement tak?  Selalunya akan kata kalau ada dispute, maka versi Bahasa Inggeris akan digunakan.  Jadi, Quran tu dalam bahasa arab is the original version dari Allah.  Apa-apa dispute problem dengan terjemahan mest balik kepada versi bahasa arab.  Takkan itu pun tak tau kot.  Apa punya soalan la, ada ke nak versi hispanic la, memang aku rasa kau ni dah mereng gila isem.

takde prophet ke yg diturunkan sebelum muhammad diluar tanah arab???
muaythaiko Post at 21-1-2011 17:59

Dah jadi clone truth dan debmey.  Kan aku dah bagi jawapan.  Boleh tak kau buktikan Nabi Adam bangsa Arab?  Kalau yer dia bangsa arab, kenapa fossil manusia pertama tak ada pun jumpa di Arab tapi di Afrika?  Apa mereng asyik ulang tak ada tak ada tak ada.

engkau pernah baca mana-mana contract agreement tak?  Selalunya akan kata kalau ada dispute, mak ...
ibnur Post at 21-1-2011 18:45

ohhh ko dah silap paham ayat aku. maksud aku bukan tafsir quran. maksud aku takde ke prophet yg diturunkan dibenua lain yg menggunakan bahasa lain. sebab ko kata takde bukti yg bahasa arab bahasa syurga.

Dah jadi clone truth dan debmey.  Kan aku dah bagi jawapan.  Boleh tak kau buktikan Nabi Adam ba ...
ibnur Post at 21-1-2011 18:48

nabi adam tu hanya kepercayaan org islam sahaja. malah org islam sendiri pon tak dapat buktikan nabi adam tu betul wujud atau tidak. hanya kerana saintis jumpa manusia pertama diafrika maka muslim scholar terus kaitkan ianya dgn nabi adam. so baseless.
bagi aku nabi adam ni hanya mitos. lagipon quran sendiri pon takde sebut dan bagi bukti jelas pada manusia mengenai kewujudan nabi adam yg boleh disaksikan dgn mata kepala sendiri.

baikle skang kita tolak nabi adam. ada berapa banyak lagi rasul dan ada 300 lebih kalo xsilap. takkan takde langsung drpd depa yg diturunkan dibenua lain. kalo ada mana kesan2nya????

oohhhh macam2..

masa mula2 baca aku rasa mcm nak tergelak pun ada. selak 2nd page rasa berdebar2 takut akidah terpesong ke apa.. 3rd page rasa lega sbb logik akal aku lg logik dari si gusti siam nih.

kenapa aku cakap mcm ni? sbb aku pernah di'dakwah' oleh penganut2 buddha(salah sorg ialah suami aku skrg) & sorang christianist. tp dgn logik akal aku yg tak berapo ado ni, masih kekal dlm islam.

kalau nak berdiskusi secara ilmiah takpe la der.. ini tak, mcm akal logik kau tu belum digunakan sepenuhnya.

lojik, tak lojik, lojik, tak lojik, lojik, tak lojik..............

p/s: kalau ikutkan lojik, besi tak blh terapung atas air, besi jugak tak blh terbang. cuma akal fikiran telah sampai ke tahap sedikit tinggi.

Reply 72# MinyakAngin

org buat segala kapal laut kapal selam kapal terbang pon kan semua ikut hukum logik dan sains. so mmg kita kena berfikir lerrr.

Tak per, kita rilek dulu.  Dia tak perasan lagi ada point yang sebut pasal nabi dari bangsa lain ...
ibnur Post at 21-1-2011 09:38

baik, boss...berita faham...

Reply 73# muaythaiko

kau pernah buat IQ test tak? aku tggu pihak yg success cipta manusia buat penjelasan tentang sejarah isi perut alam semesta ni. diorg ni paling layak kot. tp nak buat mcm mana, klon manusia pun belum ada yg berjaya. mcm mana eh? tggu je lah.. maybe masa tu baru kau ada geng. peace

p/s: dont bother to reply me, esok & lusa aku keje, maybe takde masa nak reply.

Reply 75# MinyakAngin

so kepercayaan ko Allah yg cipta alam semesta kan??? ada ke diceritakan dalam quran dgn terperinci mengenai sejarah penciptaan alam??? takde kan. melainkan yg simple2 jerrr

Reply  MinyakAngin

so kepercayaan ko Allah yg cipta alam semesta kan??? ada ke diceritakan  ...
muaythaiko Post at 22-1-2011 00:20

kalau ko dh ckp simple, maksudnye ko paham la kan sume penceritaan terciptanya alam semesta..ikut logik akal ko ke x? ke x ikut jugak??

Reply 77# habibi165

maksud aku cerita drpd quran mengenai alam ni sgt simple. tak menggambarkan ianya datang drpd tuhan yg maha mengetahui.

bg pemahaman aku la kan...mmg byk bende dlm alquran tu yg menjadi rahsia Allah...mungkn ada reasonnya...simple x simple tu..kita dituntut belajar mendalami maksud tafsir alquran tu sendiri..,cam ayat pertama surah albaqarah ..alif lam mim..ko paham ke maksud die ?? biarlah tu menjadi rahsia Allah..
insyaAllah..masa di akhirat kelak..mintak2 la ko leh bertanya sendiri segala maksud2 tafsir alquran yg ko x paham tu pada Allah sendiri..dan biarlah masa tu kami di forum ni menjadi saksi..insyaAllah..
aku doakan ko masih islam..dan dikurniakan hidayah Allah..insyaAllah

Reply 79# habibi165

rahsia Allah pulak dah. dia nak suruh kita beriman pada dia. pastu nak main rahsia2 plak dah. setakat tulis ayat awan mengeluarkan hujan. atau air mani dipancutkan kedalam rahim. manusia pon boleh tulis ayat camtu.