CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: kemaruk

[Dunia] Kerajaan Madani mencatatkan pelaburan air liur tertinggi dalam sejarah pada 2023

scorpionkiki replied at 24-2-2024 05:45 PM
Biaq ramai2 kita hadam benda ni. Ada tak masuk dlm our media?

mohon acik scirpionkiki share link berita ni.. maceh

kasibiman replied at 23-2-2024 07:02 PM
Gila babi comparison dgn 1998 semata2 nak sembang deraih

98 tu sape finance minister yg bagi huru hara ekonomi nk ikut sgt yahudi imf..nasib kena terajang ...pulih balik ringgit lepas tu..
Next pru aku harap rakyat terajang dia balik..

Azharitubunga replied at 24-2-2024 07:06 PM
Aku harap sebelum semua jadi bubur..
Bangangnon ni kekuburan dulu

Harap rakyat ramai2 terajang dia next pru..biar lenyap dr dunia politik...semak aku tgk muka dia since 98 dok terjerit2...sampai dh jadi pm pun style ckp masih terjerit2.. kalau kluar tv mmg aku tukar channel...

Nampak ekonomi semakin kukuh buktinya banyak kereta di atas jalanraya...rakyat sibuk merayau dan melancong dalam negera dan ke Hatyai.

nw111 replied at 25-2-2024 12:47 AM
Harap rakyat ramai2 terajang dia next pru..biar lenyap dr dunia politik...semak aku tgk muka dia s ...

In a way skrg pun for me dia yg start negara ni jd haru biru. Kslau dia tak salahguna kuasa nak cover aktiviti meliwat, maka dia tak kena terajang. Then bila jd mcm tu PAS mula dpt tempat dihati org melayu and kita mula terpecah dua. Then dlm tempoh waktu tu org bukan melayu makin bersatu. Najib nak make sure UMNO kuat maka dia perlukan duit banyak utk ambik hati orang Melayu khasnya dan rakyat Malaysia amnya. Maka 1Mdb terjadi untuk dia dapat dana yg banyak....and sekarang kita tengok hasilnya.

terma2nkondisi2 replied at 24-2-2024 08:18 PM
mohon acik scirpionkiki share link berita ni.. maceh

Ada dlm The Edge....

Follow Us
Blessing in disguise .
Ramai dah yg bukak mata bertapa bangang nyeh bapok tua nyanyuk tu.. yg mati2 sokong nuart tahun lps lately ramai dah tone down ...yg tinggal pon cuma cai2 upahan nuart je...ramai gak dah start sedar jasa2 tun m selama ni walaupun tun m tak mitak pun suruh igt dia..ramai dah start puji tun, aku agak terkejut gak la sebab slalu dorg akan maki tun tp this time tiber je dorg puji tun . Bila kuar berita nuart, ramai yg caci maki, beza betul last year punya vibe..

Sejenis hidup bergelumang dgn air liur

nw111 replied at 25-2-2024 12:47 AM
Harap rakyat ramai2 terajang dia next pru..biar lenyap dr dunia politik...semak aku tgk muka dia s ...

Annoying sgt bila dh jd piem tp ckp serupa ketua pembanggang, sepatutnya kena lbh professional atau pun dia ckp direct "saya mintak maaf kt seluruh rkyt sbb hampa semua dh kena kelentong padan muka hang" sambil ketawa kui kui

MissYouSayang replied at 25-2-2024 07:16 AM
Blessing in disguise .
Ramai dah yg bukak mata bertapa bangang nyeh bapok tua nyanyuk tu.. yg mati2  ...

I, one of them..zaman reformasi..berkobar2 aku marahkan atok...
Nasib cepat sedar..i sedar masa langkah kajang coz i sakit hati betul dia org naya tski...
Skrg atok je yg i respect..

nw111 replied at 25-2-2024 08:22 PM
Nasib cepat sedar..i sedar masa la ...

Atuk tu kalau kita tengok kata2 dia mmg direct aja. Walau pedih, dia kata jugak. Dia tak sugar coat kata2 dia utk nak ambik.hati orang melayu. Orang melayu ni mmg senang kena tipu dgn rupa dan kata2 manis.

nw111 replied at 25-2-2024 08:22 PM
Nasib cepat sedar..i sedar masa la ...

Sib baik aku marahkan atuk.sekejap je...sbb aku ultra melayu kan..so rs mcm erk...dia bertenggek dgn dap...bila pas dgn dap pun org pakat sokong...aku hilang sokongan..
Tp tu la umno ni...politik yg mudah diayam2kan...

Edited by rosmahisham at 26-2-2024 08:13 AM

Aku siap kena pulau kt ofis zmn reformasi sbb sokong tun det..skrg amik la korang yg sokong sgt AI..bdk sastera jg piem..mmg gebang kuat je lahh..sembang kencang vavi pon leh terbang bak kata forumer!

honeybee1802 replied at 25-2-2024 09:51 PM
Sib baik aku marahkan atuk.sekejap je...sbb aku ultra melayu kan..so rs mcm erk...dia bertenggek d ...

Umno ni kena cantas muka2 lama yg corrupt especially wak ponorogol tu...ganti muka baru yg fresh..aku benci org umno ni sbb ramai kaki sakau project..nk tggu umno clean entah sampai kiamat pun tak dapat rasanya..selagi manusia bertuhankan duit...
Pas pulak kena reform jugak..kena letak ramai professional yg islamic kt atas2 tu..hj hadi tu mcm x relevant dah..suka sgt buat controversial statement..
Next pru aku x tau nk undi sapa... atok pun dh tua sgt...

Edited by nusaraya at 26-2-2024 11:13 AM

Inilah akibat legacy negara dibangun berlandaskan kepalsuan, kebohongan dan propganda serta sikap racism atau perkauman yang semakin kental dan mendarah daging dikalangan rakyat malaysia ....Hal ini terlihat terutama di bidang sejarah, jati diri melayu dan jati diri dan perilaku politik negara yang korup dan feudalistic ....

Semua itu telah menciptakan "Time Bomb"  atau "Bom Berjangka"  yang bisa meletus setiap saat menghancurkan seluruh struktur negara yang  sangat timpang dan sakit akut saat kini ....Negara Boneka ciptaan Britani Raya yang masih terus mempertahankan "status quo" era kolonialisme tanpa upaya untuk merubahnya sama sekali .....Hehehehe

nw111 replied at 26-2-2024 10:39 AM
Umno ni kena cantas muka2 lama yg corrupt especially wak ponorogol tu...ganti muka baru yg fresh.. ...

Parti politik ni pegang pengikutnya mcm lembu dicucuk hidung...that's why bila ko jumpa totok2 politik tu derang akan iyerkan je kepala bapak kt atas tu walaupun jelas dah tak betul...
Umno skang mcm mana ko nak bersihkan?dah dlm tu org2 wak jahid la tinggal...nak harapkan PN parti bunga raya tu?sama je peel...
MUDA....belum apa2 dah mcm2....sbb org politik ni bg aku..opportunist...narcasstic...ptt dikurangkan je bilangannya...buat bazir duit cukai ja

rosmahisham replied at 26-2-2024 08:12 AM
Aku siap kena pulau kt ofis zmn reformasi sbb sokong tun det..skrg amik la korang yg sokong sgt AI.. ...

I zaman reformasi tu still kat uni..bodo2 lagi...nasib tak pegi berguling kat jalan je..haha

Ada a few kwn lelaki i yg masuk lokap ...kalau pikir balik..mmg menyesal jadi bodo time tu..

nusaraya replied at 26-2-2024 11:09 AM
Inilah akibat legacy negara dibangun berlandaskan kepalsuan, kebohongan dan propganda serta sikap ra ...

Tambi...lu jaga negara you sendiri....boring tengok youtuber indon dok terkejut sambil puji2 malaysia. Jatuh kesian kat indon yg terlalu belakang sangat...

Kami kata kat negara kami sbb kami sayang Malaysia...you orang luar, jadi elok tengok your own country. Teruk sangat