CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maklukpenggoda

[Jenayah] Gerakan boikot restoren 'fast food' berakhir di balai polis

Ber gasak issue MCD and SB tidak habis habis LOL... Naseb baik aku lebih suka subway

org yg acah2 terpaling jihad boikot mmg bodoh

org yg acah2 terpaling bangga nak bagitau org lain yg dia beli mekdi pun sama juga bodoh

jgn la jadi dua golongan org yg bodoh ni

airfilterkotor replied at 16-4-2024 03:37 PM
Kesian JCorp. Terpaksa gantung banner besar depan premis KFC depa semata-mata nak educate orang-oran ...

aku suka mkn kfc dr mcd tp kfc mahal, tpksa la mkn mcd time sale crazy hour..

b_n_c replied at 17-4-2024 08:43 PM
aku suka mkn kfc dr mcd tp kfc mahal, tpksa la mkn mcd time sale crazy hour..

Raya ke-2 nyinggah McD nak tengok Beef Foldover, sedey.... dorang ganti dgn Samurai pulak.

Kat KFC, memang takde orang. Aman² order ayam sambil lengah² depan skrin menu.

damsel_fiji replied at 17-4-2024 04:24 PM
hak masing2 la nak boikot..tak perlu la sampai ugut2 org..pilihan masing..acah2 terpaling palestin s ...

Bab diaorg semua boleh. Ada je alasan.
Ibaratnya kera dihutan disusukan ,anak dirumah kelaparan.
Ye la konon nak bantu org Islam kat Siam,yg kat sini kemain mencemuh suruh cari kerja lain. Tak pikir dah org hilang kerja. Siap bangga lagi ada restoran yg tutup.

dani-rox replied at 17-4-2024 05:07 PM
oh ya 2-3 hari lepas ai belanja mak dan adik ai makan samurai burger. lama tak makan, sedaplah pulak ...

Semalam dah makan samurai burger (beef) fuh sedap betul rasa dia.

Follow Us
terma2nkondisi2 replied at 17-4-2024 08:34 PM
org yg acah2 terpaling jihad boikot mmg bodoh

org yg acah2 terpaling bangga nak bagitau org lain yg ...

Apa yg bodohnya kalau beli Mcd citer dlm forum?.... Ok jer nk citer beli McD or nk citer boikot McD, yg x boleh nk paksa dan buat intimidasi kepada org lain, samada suruh boikot atau suruh beli, mcm celkalehnat2 yg naik hailak di Kontan nun

kalau nak boikot, boikot je la. tapi tak payah la holier than thou kecam org lain yg tak boikot.

ramai orang bodo2 camni.. lagi ramai, orang kampung yang tak tahu apa...ikut je bila viral mc d israel, kfc usa punya sokong israel..

orang2 ni tak bijak, senang kata bodo dan takde ilmu..dan malas belajar dan ambil tahu.

tak tahu maksud franchais..konsep franchais ni cmne.. asyik komen kenapa mc d taknak tukar nama, takyah la nak bayar dah fi frainchais guna nama mc d..

Mc Donalds ni branding yg dikenali 1 dunia..dan dia ada resepi tetap macam big mac, mc chicken..diolah ikut kesesuaian negara,tapi resepi ni masih guna nama sama...

so kalau tetiba kau nk tukar mc donalds jadi mc dollah,

1. kau takleh nak pakai nama big mac, mc chicken dalam menu..
2. pelancong2 datang malaysia konfirm tak masuk, apa benda mc dollah ni...mc donalds aku tau la
3. syarikat, orang yg melabur saham mesti jual habis..dah takde modal pusingan dan sebagainya...last2 tutup camtu je mc dollah kat malaysia ni..

lepas tu, banyak lagi jenama dan syarikat yang dimiliki oleh usa/israel tp terpaling boikot ni bodoh taknak ambil tahu..

yang duk pakai aplikasi waze ni, tau tak developer dia orang israel? sebelum dijual ke google... korang duk mapping 1 malaysia dah kasi tau jalan2 utk musuh islam dengan mudah serang dan jajah malaysia

belum campur lagi hardware cam intel, laman web facebook, google...setiap klik akan ada iklan keluar di kiri kanan dalam post...iklan ni orang bayar ke facebook utk paparkan iklan dorang..duit dorang bayar, masuk kocek facebook yang mana sama ada pemegang saham orang bangsa us/ israel gak..

so, kalau nak boikot, boikot je...tak perlu jadi terpaling pejuang islam, petik ntah mana2 gambar ko letak anjing konon pemimpin US cakap org islam ni anjing ke apa  yang caption tu pun ntah betul ke ntah tak

venom1 replied at 18-4-2024 08:14 AM
Semalam dah makan samurai burger (beef) fuh sedap betul rasa dia.

ha'ah yg beef memang sedap. rasa mcm nak repeat lg beli ujung minggu nih

Ini semua salah limesherbet

asfaz replied at 16-4-2024 10:11 AM
Hahaha jihadddd sangatttt la kan. Ni Salah seorang contoh

yang mangkuk ni like and follow tak contribute apa2 ke israel kekdahnya...  hahahahahahaaaa...  bodoh punya mangkuk...

salimrock replied at 16-4-2024 09:22 AM
video yg pusing2 mekd naik hilak tu ke/? pastu bodo2 kan orang?hahahahahah

berlambak je option pizza ni...  dominos ada, kedai2 hipsturrr ada...  dasar boikot ikut tekak pastu meroyan merempan kondem orang...  ni manusia jenis tak pernah bahagia ni...

aku benci israel, tapi idok le aku nak boikot2 ni sebab memikirkan ramai orang melayu keje kat kedai2 yang diboikot ni...  cuma aku kurangkan pembelian aku...  memang ada orang kata, rezeki datang dari Allah swt...  tapi ko gagal laksanakan apa yang Allah suruh...  nak boikot?  cuba kukuhkan ekonomi melayu dengan involve dari mula sampai habis...  ni nak borong pun dari pemborong cina...  hahahahaha...  ada yang bodoh tu, suruh semua berhenti keje...  masalahnya, ko ada ke sediakan peluang kerja puluh2 ribu untuk orang2 yang dipaksa berhenti tu?

mawarputih2612 replied at 17-4-2024 02:28 PM
kita klu boikot jgn la nak condemn yg tak boikot
kesian yg tak dpt mmg stick to certain makanan esp  ...

anak aku pernah kena kutuk sebab minum milo...  dah milo je yang dia nak minum...  ingat senang ke nak train minum air baru?  last2 aku hangkut semua air2 yang aku beli, termasuk la air2 lain2 pi hantar kat peti ais rumah mak aku...  tergamam semua...  yang bestnya, anak2 diorang senyap2 mai rumah mak aku minum milo2 tu...  hahahaha...  yang sama naik mengutuk macam mak ayah diorang tu pun sama minum...  phuih...

nipskacang replied at 17-4-2024 04:33 PM
Puak dalil “tak dapat buat banyak, buat sikit pun jadi lah”

pastu ada yang cakap - ustaz kata takpe guna untuk berdakwah (refer to fb, x, ig semua)...  hahahaha...  dah nak boikot israel sangat kan, apsal tak buat platform baru?  ni la nama nak boikot tapi tak fikir jauh...  boikot ikut sesedap rasa...

dani-rox replied at 17-4-2024 05:07 PM
oh ya 2-3 hari lepas ai belanja mak dan adik ai makan samurai burger. lama tak makan, sedaplah pulak ...

sedap ke..tempting pulak tengok
bulan puasa ritu makan beef foldover, sos sedap tapi sikit je dia letak kat tengah, geram pulak sebab foldover tu besar..jadi tak rata

eyansss replied at 18-4-2024 08:32 PM
yang mangkuk ni like and follow tak contribute apa2 ke israel kekdahnya...  hahahahahahaaaa...  bo ...

Ai baru tgk kat Ig,ada budak rakam org makan kat dlm restoran lepas tu jerit ramainya. Kat leher tergantung vape.

_kelly replied at 18-4-2024 09:13 PM
sedap ke..tempting pulak tengok
bulan puasa ritu makan beef foldover, sos sedap tapi sikit je dia  ...

ikut tekak ai yg prefer beef, sedap. faktor teriyaki sauce nya kot

dani-rox replied at 18-4-2024 09:32 PM
ikut tekak ai yg prefer beef, sedap. faktor teriyaki sauce nya kot

ok, weekend esok boleh beli
iols suka sangat kopi susu mcd tu, selalu beli double shot, mantap la biji kopi mcd

_kelly replied at 18-4-2024 09:41 PM
ok, weekend esok boleh beli
iols suka sangat kopi susu mcd tu, selalu beli double shot, mantap la  ...

ai pon nak beli lagi hujung minggu nih hahaha
samalah kita suka kopi mcd. bau dia pun sedap, jenis arabica katanyerr.