CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: queenflower

Kerana buah durian aku dijatuhkan talak 1

ini menguatkan pendapat saya yg nak jadi suami biarlah yg mature, mature really really sabaq, imntelligent and beriman kot  saya buat statement ni general sebab ya allah ...hanya kerana sebiji buah.

inilah perkahwinan kan ? bagi saya wow a simple beauty yet full with complexities.

betul jugak tu.. ntah masa tu dia tgh serabut ke...
want2bhappy Post at 1-8-2011 09:05

yup masa tuh dia mmmg tengah marah, laki aku ni mmg panas baran , mmg tahap tak boleh control baran dia,
kalo dia cakap pasal jatuh talak tuh dalam keadaan marah , adakah dia jatuh talak...........

Reply  angura

Iyalah....si isteri pun rasa tercabar lah jugak....ada ke cakap mcm tu kat ...
jazaa1 Post at 1-8-2011 16:15

masalahnye adik aku ambik durian tuh bukan durian yang dibeli oleh suami aku tadi, durian yang suami aku beli tadi aku dah hantar kesemuanya ke umah mak dia, eeeeeeeeeee betul2 confius ni, nak g pejabat agama sorang2, rasa takut

pengertian yg ringkas ialah....durian yg suami beli tu  & bersumpah talak sepatutnye diserahkan kepa ...
angura Post at 1-8-2011 14:57

tapi masalahnye durian yang diambil bukan pembeli laki akuuuuuu, aduhai, serba salah dan rasa ngeri aku nak bertanya kat pejabat agama, laki aku dah cool, aku tanye dia sama ada dia nak ceraikan aku atau tak, dia diam seribu bahasaaaaaaaa

Post Last Edit by queenflower at 2-8-2011 08:24
Syurga bawah tapak kaki suami.Jangan jadi Isteri derhaka. Dah nasib dpt suami camtu nak wat camner.. ...
shahaizat Post at 1-8-2011 23:37

ok sekarang kite anggapkan dah jatuh talak, so katakan aku pujuk2 dia redakan keadaan dan dia dah cool, katakan dah 'bersama' adakah talak tu sah, atau terabai, sedangkan durian yang diambil oleh adik aku tadi bukan durian yang dibelinya, errrrmmmmmmm aper pendapat korang

Waalikumussalam utk TT...

Innalillahi wa inna ilai hirajiun...

Dungu nya laki TT ni. Jumpa kat ...
aLieNzDaToR Post at 1-8-2011 09:17

penjelasan 'korang ' tuh itu kata2 untuk adik2 aku
yang kedua tuh dia mesej kat mak bapak dia sebab durian yang dia beli tuh aku bagi kan kesemuanya pada mak bapak dia

Follow Us
Syurga bawah tapak kaki suami.Jangan jadi Isteri derhaka. Dah nasib dpt suami camtu nak wat camner.. ...
shahaizat Post at 1-8-2011 23:37

yelah mmg dah nasib aku dapat suami yang panas baran macam ni, kalo tak difikirkan anak2 dh lama aku belah dalam idup dia, dia cakap ikut sedap dia jer, hati dan perasaan bini sikit dia tak pandang langsung, ya allah kau kuatkan imanku

tapi masalahnye durian yang diambil bukan pembeli laki akuuuuuu, aduhai, serba salah dan r ...
queenflower Post at 2-8-2011 08:20

talak akan terjatuh klu durian tu diberi pd tgn yg salah.....TT kne bgth hal yg sbnr kt somi....

klu bab rujuk tu plak...bole je dilakukan dilakukan dlm tempoh idah tanpa melibatkan mahkamah....

Reply  angura

Iyalah....si isteri pun rasa tercabar lah jugak....ada ke cakap mcm tu kat ...
jazaa1 Post at 1-8-2011 16:15

hati tgh panas da.....sume keluar nk2 klu jenis baran....

TT sepatutnya kena jadi isteri yg mithali, yg mana mmg susah zmn skrg nak cari...

sepatutnya dah paham perangai suami yg baran tu, jgn la 'tekan' switch yg 'trigger' baran dia tu... maybe si suami tgh serabut, tgh marah dan TT plak nak arah/desak suami buat itu ini yg maybe menambah serabut + marah.

si suami juga sepatutnya kena la byk beristighfar, jgn di buat main talak2 ni, perkara halal yg dibenci Allah SWT, bergegar Arasy kalau jatuh talak.

Kalau mana2 syarat yg suami TT sebutkan tadi berlaku, maka boleh jatuh talak meskipun TT cuba cover2 sana sini. Better rujuk Pejabat Agama terdekat, jgn takut utk cari kebenaran.

Bukan apa, takut kalau TT 'bersama' dgn suami dlm keadaan talak masih berlaku (belum rujuk) takut jadi hubungan yg tidak sah. Kalau terberanak nanti, apa pula status anak tu?

Jgn buat main2 dan jgn cover2...

Jgn buat main2 dan jgn cover2...

Betul tu, jangan cover-cover, kalau dah jatuh talak satu tetap jatuh. Orang lain tak tahu tapi Allah tahu. Nampak macam suami isteri hakikatnya pasangan zina. Lebih baik selesaikan cepat2, tanya pejabat agama, kalau dah jatuh talaq...tunggu ajalah..nanti boleh rujuk kembali. Nasib baik suami tak cakap talak 3, huh kalau talak 3, tak dapatlah nak rujuk lagi. Kat kg saya dulu ada kes kirim rokok gudang garam kat isteri, bila isteri balik suami minta rokok yang dikirimnya, tapi isteri lupa beli..alamaak. Suami punya marah terus kena talak 3. sampai sekarang tak boleh rujuk kembali sebab bekas isteri tak lawa, nak buat cina buta pun tak boleh, tak ada org nak.

bleh tau umur TT berapa? 15tahun? umur hubby TT?17tahun?

kau pon agak2 laaa...nk paksa2 suh beli durian buat apa.....kalo dia ikhlas dia buat dgn sendirinya..bukan dgn cara ko suruh2 arah2 dia..laki la beb..mana suka kene arah ngn pompuan....

pasal durian pon ko nk bising...buat mkn2 kt umah sudah la x bley? knape nk kene beli durian gak? kan sama je maksudnya tu..bg org mkn jugak...sundiri cari hal sundiri yg sakit...laki ko tu da fedap ngn prangai ko ngn adik bradik ko...kebulur sgt kot...

aku mmg menyampah kalo ipar duai perangai cam ni...cam jakun aje..bile dah beli suruh dtg sendiri..pandai plak tunjuk lagak ckp x kebulur pe jadah semua...apa2 je laa koranggg

masalahnye adik aku ambik durian tuh bukan durian yang dibeli oleh suami aku tadi, durian  ...
queenflower Post at 2-8-2011 08:17

Tak berani nak bagi keputusan.....
Pergi je pej agama sbb sooner or later U kena settlekan jugak....
Setahu I orang pejabat agama tu semua makan nasi, tak de lagi dgor diorng makan orang....

Post Last Edit by jazaa1 at 2-8-2011 11:50

Reply 53# saGOO_Return

Yang ko nak berleter ni kenapa cik abg Oi.....
Benda dah terjadi....
Serius....kalau aku jadi TT pun aku akan buat benda yg sama, mungkin lebih teruk lagi....
Kita kat sini pandai lah pong pang, pong pang marahkan orang, tapi kita tak meletakkan diri kita kat tempat orang tu.....:@

Kan TT dah bagi tau tadi...Adik2 TT bila makan, mesti ingat kat abang ipar dia (suami TT)...
Tapi abg ipar dia ni, mcm berkira nak bagi adik2 ipar tu....
So....TT ni pun peringatkan lah...
Tetiba lak jadi mcm tu...kalau dia nak beli, beli je lah, kalau tanak beli,senyap sudah....TT boleh beli & bagi adik beradik dia...
Ni dah beli, dok cakap mcm tu kat adik2 TT mcm diorang tu kebulor lapar duit dia tu.....

Kalau buat tak ikhlas, jgn buat iya....nanti memalukan diri sendiri & keluarga je....
Pengajaran untuk semua.....& diri aku jugak....

Apasal ai rasa macam berada di board FD,

Reply  saGOO_Return

Yang ko nak berleter ni kenapa cik abg Oi.....
Benda dah terjadi.... ...
jazaa1 Post at 2-8-2011 11:49

ahh ko pompuan kak ooi mesti la bekap kaum sejenis gamaknyaa....
lantak ko lah......... aku berleter ko rimas..aku berlawak ko rimas..sembelit ke ko agaknyaa...

:@

ahh ko pompuan kak ooi mesti la bekap kaum sejenis gamaknyaa....
lantak ko lah......... a ...
saGOO_Return Post at 2-8-2011 11:56

Aku bagi pendapat bukan tengok kaum pompuan ke lelaki....
Tapi bila kita nak bercakap tu...jangan ikut selera kita je....
Pikir dulu apa yang kita nak cakap...kalau benda tu jadi kat kita, mcmana?....
jgn pandai pong pang...pong pang...marah orang, tapi klu benda jadi kat kita,entah-entah bukan talak je kita kuarkan, salah gaya kena sembelih sekali si isteri tu...tak cukup dengan sembelih, gi bakor le pulak...atau simbah asid......:@

Aku bagi pendapat bukan tengok kaum pompuan ke lelaki....
Tapi bila kita nak bercakap tu...jang ...
jazaa1 Post at 2-8-2011 12:03

hohoho yg penting x jadi kt haku..so ade haku kesah?

benda ni kena rujuk pejabat agama , serious ni.