CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: queenflower

Kerana buah durian aku dijatuhkan talak 1

hohoho yg penting x jadi kt haku..so ade haku kesah?
saGOO_Return Post at 2-8-2011 12:06

Ha....itu jawaban yang terbaik, dari kisah pastu buat hati orang bernanah.....

ok sekarang kite anggapkan dah jatuh talak, so katakan aku pujuk2 dia redakan keadaan dan  ...
queenflower Post at 2-8-2011 08:23

kalau si suami cakap - aku rujuk , jom kita baik baik  = yak ni secara  ucapan  ..ok laaa tapi pi lah pejbt agama tanya , dan ada kot sebagai formaliti. better check sebab untuk kepastian.

sebab  tengok balik bab talak dan rujuk dalam munakahat.

hohoho yg penting x jadi kt haku..so ade haku kesah?
saGOO_Return Post at 2-8-2011 12:06

Kalau kau nak rasa situasi nie, g beli durian dan bagi kat jazaa dan adik adiknya. Korang tak kahwin lg, boleh cerai bila2 hehe

ok sekarang kite anggapkan dah jatuh talak, so katakan aku pujuk2 dia redakan keadaan dan  ...
queenflower Post at 2-8-2011 08:23

Andaikata talak tu dah jatuh....kalau ada perhbungan jenis dalam masa edah, bermakna telah rujuk....
Yang nak pergi ke pejabat agama ni sbb nakkan kepastian samada talak dah jatuh ke tidak...
rasa-rasanya 80% dah jatuh.....

setiap kali bercerai & rujuk kena di lapurkan ke pej agama sbb nakkan rekod, tanak ada masalah di kemudian hari...
Klu tak buat mcm tu, mau ada talak dah sampai 6 kali tapi duduk serumah lagi....
Sbb tu lah ada undang-undang.....

Zaman-zaman dulu, mana ada nak rekod2 kan....tapi orang2 dulu prihatin bab2 ni...& talak tak di jatuhkan sesuka rasa...
Skrg je orang terlebih pandai....

tapi takut jugak ni , pasal sebiji buah. ni baru buah you know.

Ha....itu jawaban yang terbaik, dari kisah pastu buat hati orang bernanah.....
jazaa1 Post at 2-8-2011 12:10

dah bernanah ke kak? x elok tu...bahaye..nnt takot bengkak pulak

Follow Us
Kalau kau nak rasa situasi nie, g beli durian dan bagi kat jazaa dan adik adiknya. Korang tak ka ...
bijakbudget Post at 2-8-2011 12:17

Iya bijak?....hmy3:
Aku kalau kena mcm ni....aku urut-urut sayang kat bang sagoo dengan kulit durian tu.....

Kalau kau nak rasa situasi nie, g beli durian dan bagi kat jazaa dan adik adiknya. Korang tak ka ...
bijakbudget Post at 2-8-2011 12:17

bukan takat beli durian je ....bg kulit durian pon xde hall...sbb x kawen ngn diaa

bukan takat beli durian je ....bg kulit durian pon xde hall...sbb x kawen ngn diaa
saGOO_Return Post at 2-8-2011 12:50

Tak pe....lagi byk kulit durian, lagi bagus abang sagoo.....

Tak pe....lagi byk kulit durian, lagi bagus abang sagoo.....
jazaa1 Post at 2-8-2011 12:54

iyooolahhh 'dek' jazaaaa

talak akan terjatuh klu durian tu diberi pd tgn yg salah.....TT kne bgth hal yg sbnr kt so ...
angura Post at 2-8-2011 08:49

macam mana, sebab pagi tadi dia dah sebut abg nak awak balik, abg sayang awak lagi, so macam tuh je ker, tak perlu saksi??????

macam mana, sebab pagi tadi dia dah sebut abg nak awak balik, abg sayang awak lagi, so mac ...
queenflower Post at 2-8-2011 13:34

somi tt berkata mcmtu umpama rujuk ngan tt...ia sah sbb xperlukan saksi selagi tt masih dlm idah..

klu tt msih rse was2 tt kne jmpe org yg pakar dlm hal undang2 keluarga islam...den cume bantu mane yg bole je....

Tak faham lah kenapa you all mengata suami TT - kita baru baca cerita dari sebelah pihak kan.

TT  ...
DARSITA Post at 1-8-2011 10:00

dah terang2 suaminya letak otak kat lutut.pasal durian pun sesuka hati ke nak lafaz talak..??

macam mana, sebab pagi tadi dia dah sebut abg nak awak balik, abg sayang awak lagi, so mac ...
queenflower Post at 2-8-2011 13:34

tu sayang oi

dear

heheh

tu pernyataan ungkapan rujuk la sayang  dear

rujuk ni boleh dibuat semasa dalam edah dan bila suami cakap macam ni : aku rujuk ya,  i nak you ,  atau macam suami cakap tu yer

okaylah

hehehhee

cute pulak

okay now

selalunya  org pi pejabat agama untuk record - just in case  ( tak nak jadi macam citer citer kita dengaq dalam akhbar tu  - yg isteri tak [asti talak jatuh ke tak dan talak ni talak ke berape semua tu )

so pilah tanya pej agama atau ustazah memana ke ...

rasanya tu  rujuklah tu

Reply 71# queenflower

nikah jer saksi yg diperlukan rujuk tak perlu ... tapi tulah tu sebab tu pejabat agama suruh recordkan secara formality - just in case-

sebab saya terdengaq satu ceramah ustaz ni di tv kot tentang bab rujuk dan talak ni - ustaz tu citer yang ada si suami dah jatuhkan talak dan dia sedar lah kesalahan dia tu dan si suami ni nak ermm...menunaikan tanggungjawab ? dengan siterinya ytu jugak so  satu malam dia tunggu untuk keesokan harinya dan call pejabat agama sama ada dia boleh rujuk  dalam rumah masa tu jugak ke atau kena pi pejabat agama, so ustaz tu cakap alahai ..cakap kat isteri aku rujuk  ke, i nak balik dengan you balik ke ...okaylah ...tak payah  tunggu semalaman ...

tapi ini pendapat peribadi saya ya - pi pejabat agama  la untuk kepastian kelapangan hati , dan record. ni pun kalau suami puan izinla ....

i wish you well..

tak per lain kali  jangan lah kot makan buah durian tu walaupun buah tu tak salah tapi saya risau pulak jadi hal lain.

Reply 22# DARSITA

saya setuju dgn pendapat DARSITA...hanya kerana durian nak merajuk dgn suami...dah lama kawin ker baru nie....

Aku bagi pendapat bukan tengok kaum pompuan ke lelaki....
Tapi bila kita nak bercakap tu...jang ...
jazaa1 Post at 2-8-2011 12:03

aKU SOKONG KATA2 KAU, tak kisah la kalo dia tak nak beli, ni tidak dia beli tapi boleh call adik2 sy macam tuh, adik2 sy terkejut bila dia call macam tuh seolah2 macam mengelapu nak makan durian sedangkan bila dorang bei hanya suka2 makan tapi bila time laki aku beli dia boleh buat macam orang tak pernah makan durian pastu boleh ugut kalo tak ambik jatuh talak satu......ya allah kau kuat kan imanku

Reply  DARSITA

saya setuju dgn pendapat DARSITA...hanya kerana durian nak merajuk dgn suami... ...
manis1977 Post at 2-8-2011 15:49

bukan merajuk tapi sedih dan hampa, kerana buah durian suami kite sanggup jatuhkan talak kepada kite, aper hak dia , aku berzina ker, aku curang ker, aku buat perkara yang salah disisi islam ker, sanggup di talakan aku , sebab durian , ya allah

Reply 78# queenflower

Salam,

Pada pendapat saya suami puan tu bukanlah pembawa masalah. Yang bawa masalah adalah puan. Puan tak kenal suami puan. Tak sensitif. Tak proaktif. Bila puan nak sesuatu puan tidak boleh control mulut puan. Saya lihat masalah suami puan cuma dia tak pandai nak menghadapi puan. Sebab itu dia selalu marah-marah. Dia sebenarnya okay. Dia boleh dengar cakap puan. Tapi janganlah berlebih-lebih. Misalnya, saya yakin suami puan tak akan marah kalau puan minta beli durian nak makan sendiri. Tapi bila puan suruh belikan untuk adik puan dan puan seperti memaksa-maksa pula, itu yang dia angin tu. Lain kali puan kena tahu menilai keadaan suami. Dia manusia, tidak sempurna. Macam puan juga. Kalau tidak puan sendiri pun tentulah tidak jadi kelam kabut sampai ganti durian bagi kat emak mertua dan sebagainya. Jangan nampak sifat buruk orang saja tapi sifat buruk sendiri tak nampak. Kalau puan menyimpan rasa menyesal kahwin dengan suami puan tu jangan terperanjat kalau dia pun sebenarnya menyimpan rasa yang sama.

salam
Entah laaaa, aku pun tak tau sama ada ia benar2 terjadi atau tidak tapi yang pasti aku sekar ...
queenflower Post at 31-7-2011 22:08

Tak larat nak baca banyak-banyak dah dekat time buka.  Baik queenflower minta atau rujuk kepada naib khadi kariah atau terus rujuk ke pejabat shariah.