CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_iddine

Balik Kampung Tapi Tidur di Hotel

Close [Copy link]
Ehh... Kalau jenis pentingkan aurat, mcm mana korang tdo ramai2 bergelimpangan mcm sardin tu? Aku tanya ajee.   
Masa umah mertua aku buat kenduri, tido ramai2 jugak tapi zon ppuan. Tapi, laki aku ada skali sbb aku ambik port palingg hujung. Sebelah aku, makcik laki aku, sebelah lagi satu, anak aku. Laki aku hujungg skali. Zon ppuan tu makcik2 laki aku dan adik2 dia aje.
Bilik kitaorg diberi kt sedara lain.

Aku x kisah tdo ramai2 tapi nak laki skali. Tanak tdo pisah2.

mcm mana korang tdo ramai2 bergelimpangan mcm sardin tu?
Hana Post at 22-8-2011 00:45

adeiii...kalo aku la, situasi ni applicable masa aku sekolah rendah je....bila dah jadi anak dara sunti dan sekarang wanita dewasa ni takdelah..........segan

Reply  ajis_kg

my family berkumpul kat rumah i la raya, sbb mak i dok dgn i ...
Mulan Post at 21-8-2011 22:34

kg aku ade satu family nih.. umah kecik sgt.. ado 3 bilik jer.. tapi anak ramai.. kalu hari raya.. terlebih suda.. lagi teruk dr ikan sardin.. ade yg tido lam kete.. yg umah dkat pon nak tido situ jugak.. teruk betul.. sampaikan ado menantu yg lari (mintak cerai).. psl x tahan idup sebegitu.. yg jantan pon satu hal jugak..

umah aku byk kali bapak aku renovate.. nak kasi anak2 die n menantu selesa.. buat 2 bilik air.. tambah bilik..

i baru plan nak tido kat hotel bila balik umah MIL.umah dia memang muat.sbb in laws bape kerat je ad ...
BeeHaa Post at 21-8-2011 16:38

aku pun baru plan nak tdo kat hotel balik nie...tapi sehari ajer la...mlm raya 1st..heheheh..sebab nak pamper badan pas berhempas pulas membuat kek, biskut dan segala bentuk rendang dan pulut sebelum raya~

mcm aku...ada 12 org adik beradik....,umah mak ada 4 bilik...,campur dgn ank sedara...smua x de bilik,so everytime balik raya.....,drg mmg stay kt hotel...,mana yg x dpt bilik tu...tp hotel tu takat utk tiod je lah...

Post Last Edit by Hana at 22-8-2011 09:40

nape takleh tido hotel utk keselesaan? - soalan dari melayu perasan urban.
aku yang tak alim & tak pakai tudung pun tak berapa selesa nak tido bergelimpangan/tido dimana2 jua asalkan tido..
itu baru bab tido.
blum lagi bab nak mandi. tuala basah2 dah pakai tu nak sangkut kat mana.
pastu kena ada skill berebut bilik air pulak. unless bangun 4am ler. itu dah mcm asrama ler pulak. dah ler aku tak penah duduk asrama.
blum lagi bab nak pakai baju. nak pakai mekapup cantik. satu hal pulak kena berebut cermin kat bilik.

tapi, kalau orang dah biasa, oklah kot..

Follow Us
kalau laki aku tak kene keje hari jumaat (tapi, dah confirm dia kena keje hari jumaat minggu raya), maybe kitaorg kena ikut parents in law balik kampung.
ini betul2 kampung lah - menurut laki aku.
buat menakutkan aku ajer.
aku terus ckp, lawat2 sedara boleh, tapi nak tido hotel lah. sebab nak rest. (alasan mengandung )

nanti, travel jauh2 kena basuh pinggan pulak kat umah orang. makan pagi..makan tenghari..makan malam..semua pinggan kena basuh tu. tak larat lahh.. orang lelaki tahu makan ajer. part basuh pinggan tiba2 tangan tu jadi OKU. :@
pastu, tido tak tentu lagi mcm mana. tido mcm sardin ke..tido mcm lebah ke..
pastu, kul berapa boleh tido tak tahu lagi.
aku skrg nie, cepat tido awal. kul 10pm tu mata dah ngantuk betul dah tu.

berkumpul mcm sardin ni.... berlaku time kenduri kawin ajek dulu....
sbbnya sedara mara dr johor dtg...

setakat raya.... x jd sardin lg. sbb masing2 bergilir2 balik beraya di kg...
so peluang nk berkumpul bersama hampir zero...

thn ni giliran aku beraya di kg. hanya bertiga org
bilik ada 3 yg agak besar. bilik air ada dua. ruang mkn/tamu/dapur yg agak besar
so 3 org... jd mcm sunyik pulak

hotel, tido rumah lg bagus lah. sbb tadek hotel sgt.

owh ada sikit lg... laki kata lps raya... nk beraya di penang. so aku dgn selamba ckp "boleh tp tido hotel. sy byr duit hotel"...

lps tu dia mengungkit pulak kenapa kalau aku pi rumah kakak aku x nak tido hotel. sbb rumah sempit sikit. aku jwb 'itu kakak kandung sy. bukan sedara mara'.

'itu kakak kandung sy. bukan sedara mara'.
afja Post at 22-8-2011 10:42

terbaekkk....dgn adik badik sendiri lebih selesa

tahun ni tak balik kg (kg ke kalau kat KL tu, hehehee) laki aku. sbb dah masuk 9 bulan pun. tak kuasa aku nak harung jem segala. di buatnya masa tu aku nak bersalin tgh2 highway cisss mengeri jer!.
tapi........leps raya haji ni nanti adik ipar aku nak kawin. masa tu bby dlm 2 bulan cam tu. aku mmg menyusu badan. hahaah masa ni azab ler jawabnyer. tak kan aku nak tidur bersepah-sepah dgn saudara mara dia kat hall. apa kes! mmg aku dah psiko awal2 nak gi carai homestay ke apa ke janji selesa aku nak tido n babby pun selesa.

Post Last Edit by aurorae at 22-8-2011 12:22

rumah atuk aku belah emak dan ayah dua2 dah takde,   kalau balik kampung, kami semua termasuk parents aku menumpang beraya di rumah maklong aku.  Rumah 2 bilik dia dah sesak dengan anak menantu dan cucu2 dia,   kami semua tidur kat hotel ... terpaksa.

Kalau tak balik kampung, beraya rumah mak aku sesama adik beradik.  Tp BIL aku tetap tidur di hotel sebab dia bawak  isteri2 + anak2.  Adik aku  + anak2  dia je yg tidur kat umah.

Post Last Edit by Hana at 22-8-2011 12:34
owh ada sikit lg... laki kata lps raya... nk beraya di penang. so aku dgn selamba ckp "boleh tp tido ...
afja Post at 22-8-2011 10:42

hahahaha..abes, laki ko jawab apa?
ko setakat diri pun rasa tak selesa.
cuba kalau orang lain ada anak kecik. lagi tak selesa. lebih2 lagi nak berebut bilik air bila dah ramai2. sungguh lecehh sgt sgt.

bulan mei aritu, makcik laki aku kawenkan anak. pastu, dia dah ckp, dia akan sewakan homestay dekat umah dia.
bila aku pikir panjang2..tak kan ler keluarga kitaorg ajer kan? (kitaorg pun dah ramai dah..berapa orang lelaki & ppuan tu..)..misti termasuk adik beradik lain (makcik2 pakcik) yang duk jauh jugak.
aku cakap kat laki, kita duk hotel ajer la. boleh berehat dgn selesa. tdo atas katil lagi. kita ada duit, buat apa nak tido menyemak2/himpit2? tak kuasa lahh..

ape yang aku ramalkan betul. mmg homestay tu mmg besar ada byk bilik.tapi, setiap keluarga dpt 1 bilik lah.
sudahnya..kaum lelaki tido luar. kaum perempuan tido dlm bilik ikut keluarga.

tapi, cons tu, ramai betul orang tanya, nape kitaorg tido hotel?
sama ada aku senyum atau aku jawab - Ini jalan2 sambil makan kenduri.
itu nasib baik aku tak jawab, ini honeymoon sambil makan kenduri.
ehh..derang nie. lagi mau tanya. dah kitaorg duk sekali dgn mertua. bila lagi nak ada initimate session? masa jalan2 lah. sebab tu kena tido hotel.

FIL aku mmg bising ler sebab kitaorg tido hotel. dia ckp, bilik byk.
malas aku nak jawab balik. patutnya aku jawab gini kan -"alah.. kalau bilik byk bukannya dpt tido atas katil pun. hari2 tido atas toto tau. INI ler masa nak tido atas katil. sebab tu tdo hotel"
nnt kalau menjawab, nampak kureng ajar pulak. jawab dlm hati ajer la.
yang penting, mlm tu aku tido atas katil. sungguh best sekali. anak pun tdo awal sebab tido atas katil punya pasal.

datang kenduri mcm tetamu ajer. dtg utk makan. oklah tu. dah travel, misti le datang utk makan.
pagi tu, makan buffet breakfast, pastu anak & laki aku tido balik. tido hotel ler katakann. aku lak, main internet. mmg best.
kalau tido homestay, takdernya anak & laki aku boleh tido balik. aku lak misti kena layan anak. tak pun, kena basuh pinggan. yela..makan pagi kan? misti ada pinggan kotor. lemah betul semangat..travel2, alih2 kena basuh pinggan. sungguh bukan holiday namanya tu.
dah ler hari tu jugak nak balik kl. buat penat badan ajer.
at least kalau tido hotel, boleh la rest2.
lepas checkout, baru gi kenduri.

tapi........leps raya haji ni nanti adik ipar aku nak kawin. masa tu bby dlm 2 bulan cam tu. aku mmg menyusu badan. hahaah masa ni azab ler jawabnyer. tak kan aku nak tidur bersepah-sepah dgn saudara mara dia kat hall. apa kes! mmg aku dah psiko awal2 nak gi carai homestay ke apa ke janji selesa aku nak tido n babby pun selesa.
kenari2101 Post at 22-8-2011 11:46

iskkk....anak sulung ke beb? means ko baru lepas pantang, mertua ko nak wat kenduri? kalo tak menjoinkan diri takleh ke?

sbb keadaan tidak mengizinkan. stress woo...

iskkk....anak sulung ke beb? means ko baru lepas pantang, mertua ko nak wat kenduri? kalo tak menj ...
ruffleen Post at 22-8-2011 12:33

kalau nak kena ungkit sampai 7 keturunan, boleh la buat..

Post Last Edit by nuryakmal at 22-8-2011 15:09

mmg!mcm sorang makcik aku..bajet kaye raye..penguine btol

Reply 33# Hana

ntah yerk. lupa plak dia jwb apa....
dia senyap ke kata aku double standard gitu lah

melampau ler kalau jwb gitu khen.... sampai ke toto nk sebut

agaknya kalau aku : saje je bah. nk rasa tido kat hotel......

nota kaki. ntah la yerk. apa org lain ckp psl aku tido hotel ritu kat penang. lantak ler. x koser nk memikiorkannya.

kalau nak kena ungkit sampai 7 keturunan, boleh la buat..
Hana Post at 22-8-2011 12:36

Adeh kak hana ni
taklah, maksud saya dlm keadaan yg serba tak selesa, sbb baru lepas bersalin, dgn sakit lagi, nak bertungku, stress dalaman lagi, nak handle ragam baby lagi, bukan ke itu agak membebankan ibu yg baru bersalin.....kalo bersalin bedah kan lagi luka lambat pulih (kata mak saya la)

biasanya suasana kenduri nak2 lagi kenduri kawen mestilah riuh rendah dgn manusia2 yg potpetpotpet sana sini, tetamu/ahli kuarge tuan umah sendiri keluar masuk rumah pengantin, bunyi kompang lagi, karaoke lagi, pastu bau-bauan yg menggugat keimanan.....sbb orang berpantang kan mana boleh makan ikut suka hati tidakkah semua ini akan menambahkan tahap stress ibu yg baru bersalin?

p/s: ini takde kena mengena dgn perasaaan jeles tengok orang lain melaram cantik di majlis kawen.

Post Last Edit by Nurul8001 at 22-8-2011 13:05

kalau berlakon sikit..tak boleh ke..datang tunjuk muka sekejap..pas tu buat2 sakit..
atau cakap ada eppoiment dengan dokter ke..?

Reply  Hana
kalau berlakon sikit..tak boleh ke..datang tunjuk muka sekejap..pas tu buat2 sakit..
atau cakap ada eppoiment dengan dokter ke..?
Nurul8001 Post at 22-8-2011 12:52

aaa...ataupun pakat dgn doktor/nurse, cakap yg kita kena duduk kat wad utk beberapa hari (sehingga selesai kenduri)
boleh tak?