CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Zep

UPDATED : Staff KFC Gaduh Dengan Customer ~~~ tindakan balas pulak katanya

Close [Copy link]
nope
KIM.mafia Post at 8-2-2012 00:09

gambar uols bermascara ke?

Walaupun saya seorang Cina, saya mengaku bangsa Cina memang bangsat. Ramai di antara mereka memang j ...
spiderman80 Post at 8-2-2012 00:02

hi
hrp jgn ckp sini lain
belakang lain tau

Walaupun saya seorang Cina, saya mengaku bangsa Cina memang bangsat. Ramai di antara mereka memang j ...
spiderman80 Post at 8-2-2012 00:02

kami orang melayu pun sama jugak...memang perangai jahat jugak...kami juga ingin minta maaf atas segala kesulitan...

pasni kaum cina akan boikot kfc..

entah2 staff dah mintak maaf, tapi customer naik lemak pulak.. bukan tak de org macam tu.. dah minta ...
sumimasen Post at 8-2-2012 00:08

agaknya mamat tu dah hilang sabar kot.Itulah sampai meletup dan keluar dari kaunter

kat msia ni.... klau kaum cina bergaul ngan melayu segala.... insyaAllah depa ni baik2 semua.... m ...
dino Post at 8-2-2012 00:07

kenape nak blame atas kaum lain?
   kita pun ada salah jugak kan...
  adakah kita semua maksum?

Follow Us
kami orang melayu pun sama jugak...memang perangai jahat jugak...kami juga ingin minta maa ...
marumaru Post at 8-2-2012 00:12

kami

jk ko nk mohon maaf bagai ..wakilkan kan diri ko aja lah

yup, boleh dikatakan setiap hari.. dalam 1 hari tu mesti ada.. based on experience lah... u ...
hanakikan Post at 8-2-2012 00:09

saya bukan cashier..tapi saya handle corporate client n mostly chinese n foreigner..mcm biasala 1st meeting diorg x brape pandang memandangkan saya hanyala gadis genit bertudung lg sopan santun yg harus pegi ke site bagai (mesti dlm otak depa kata apala hantar budak pompuan mai cni)..tapi lps 2-3 meeting baru nampak yg kita bleh handle diorg nyer needs.. dulu my bos (chinese) pun x brape pandang masa saya mula2 masuk..lepas setahun baru dia tau saya adelah org yg bleh diharap berbanding staf2 cina yg lain..dan slalunya bonus saya akan lebih dr budak2 cina di opis tu ..jadinya saya tidak kesah bekerja dikalangan cina2..saya juga dah biasa bertekak dgn kontraktor cina yg pasan bagus bila di site..dia ingat this little girl xtau apa2 hahahaha..apa dia ckp tu saya pahamlah...

cuba p forum lowyat... yg byk komplen tu sape... mslh komplen klau btul takpe gak....
ade tu komplen psl postme.com.my.... die p taip posme.com.my... so website tu tak wujud..... pastu kutuk la msia bla2... dah promo tp tak up.... bla2..... pdhl sendiri slh taip address...

dlm 1 ari berapa ramai customer cina yg buat perangai lagu tu?ada 10 org x?n setiap harika ...
KIM.mafia Post at 7-2-2012 23:50

hehe..aku teringat aku kje keepsi selama 5 thn..aku rasa tetiap hari pun mesti ada org komplen la..lagi2 bangsa cha ya nun alif nih..sume nak lebih tp byr mau kurang :@  ayam nk yg besor2 jek..produk sume nk yg baru..kalau yg display dlm hot cabinet tuh xmau..nk yg baru diangkat nyer...  tu belum lg nk cheese xtra lelebih smpai banjir... thats y skg nie ada xtra caj..oupsss..

ada 1 kes aku dulu si customer cha ya nun alif ni nk blah lepas bli product keepsi, punya la eksaited sampai dia leh langgar dinding cermin...dia ingat pintu dh terbukak..ba waw dal waw ha betul...  last2 dia mendapat ketulan bumper kat dahi n idongnye yg pesek tu patah sket...mengamuk sakan dia complaint kat management kata outlet xfrenly user utk customer...camni pun hado?!

ha..tu la dia customer service sgt...mata letak kat kepala montot last2 salahkan keepsi...

motip tt letak bideo tu? bende tgh jln sure people will judge the blame is on keepsi..{:1_270:}

takde sapa tahan uols..customer ari2 lain roper.. sapa yg leh keje more than 1 year tuh..le ...
skymania Post at 7-2-2012 23:54

memang tu bahagian yang paling tensen keje...
   salute ngan sky....
  no wonder sky suka maki2 kat porum ni...
  satu cara untuk lepas kemarahan tu kan...
daripada lepas kat customer, baik lepas kat sini...

gambar uols bermascara ke?
ultra78 Post at 8-2-2012 00:10

berbikini ala2 deborah

kami

jk ko nk mohon maaf bagai ..wakilkan kan diri ko aja lah
go_go Post at 8-2-2012 00:16

yelah....kamu semua kan maksum, nak buat camner...tak pernah buat salah kan...
  harap kekalkan yek...

hi
hrp jgn ckp sini lain
belakang lain tau
go_go Post at 8-2-2012 00:11

Saya memang jujur dengan pendapat saya tu. Bukan saya nak buruk-burukkan bangsa saya sendiri, tapi dah banyak kali saya bertemu dengan situasi seperti kes KFC ini. Biasanya orang-orang Cina suka buat complain ataupun permintaan yang bukan-bukan, kalau tak dapat, pasti dia akan memaki-hamun kat pegawai yang serve mereka tu. Lebih-lebih lagi kalau pegawai2 yang melayan mereka adalah bangsa Melayu ataupun India.

naper lak, aku pernah kena kfc 24jam, aku dtg pukul 3 pagi... ayam goreng spicy semua habis ...
B.K Post at 7-2-2012 23:25

lagi satu........ kalau nak beli ayam goreng time pukul 10 pagi memang tadak ayam goreng......... ada hidangan utk sarapan saja.......... kalau nak beli ayam tunggu pukul 11.00 pagi.......... APAKEHALLLLLL.......... dah nama ko tuh KFC (kentucy fried chicken)....... memanglah kena ada ayam goreng sentiasa ........ APAKEJADAH nya time pukul 10 pagi takleh beli ayam goreng.......... dah customer kena tunggu melangut kat situ sampai pukul 11.00 pagi baru boleh beli ayam goreng...........

baru2 ni sepupu aku accident dgn cina bawak kete hilux, kete tu revise bodoh2 je, last2 sepupu aku terlanggar, tak baya ganti rugi ape2 pon

memang tu bahagian yang paling tensen keje...
   salute ngan sky....
  no wonder sky suk ...
marumaru Post at 8-2-2012 00:17

dololah..keje ngan orng..skunk iols keje ngan mesin jeh..aman bahagia uols..
tp caci maki..menten gituh..

tu belum lg nk cheese xtra lelebih smpai banjir... thats y skg nie ada xtra caj..oupsss..
Ayoyo575 Post at 8-2-2012 00:16

oooo ceh. hahaha.
dulu menu ada askrim. skrg da xde. psatu hrga lagi mahal. hahaha x puas ht betol la. hehe

berbikini ala2 deborah
KIM.mafia Post at 8-2-2012 00:17

F5 F5 F5 F5 F5 F5

hehe..aku teringat aku kje keepsi selama 5 thn..aku rasa tetiap hari pun mesti ada org kom ...
Ayoyo575 Post at 8-2-2012 00:16

ada skali tu kat outlet kfc mana ntah iols x ingat beberapa thn lps...time buka posa..iols dah lambat sampai c2..org lain xdak beratur dah..tinggal 2-3 org jer..iols pun order dgn budak trainee ni...punya lama dia nak amik order iols sbb x reti key in data tu...pas2 dah key in salah pulak...kena panggil dia nyer supervisor ke manager iols tetaw...bayangkan org seblah yg order 3 org dah siap, iols sorang x lepas2 lg..ikut ati nak maki hamun dah sbb lebih 15min dia dok buat order iols tu...tapi memandangkan dia awek dan trainee maka iols pendamkan jerla...anggap jerla itu dugaan di bulan posa