CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Thread Luahan Perasaan (Marah, Benci, Geram, Sedih dll humban ke sini) TAK BOLE

Close [Copy link]
susah la takleh qoute..mau ada aku terlepas post kau nanti..
aku nak qoute gak...ptong ked ...
panasnyelavaitu Post at 28-3-2012 02:32

Tompang tanya, ni Lavapanas kurus kering MN batuapi...yg selalu kaco iols talian NUR tu ke? Knp tukar nick baru jd newbie-baby pulok?

BATUAPI8888 > Lavapanas > panasnyelavaitu
Lavapanas kene kuarantin kat Sekolah Juvana pasal pecah masuk reban ayam Mod Parin dan menyopet semua ayam2 serama Mod Parin.

Thread Luahan Perasaan (Marah, Benci, Geram, Sedih dll humban ke sini) TAK BOLEH

Luahan rasa...
Mlm tadi mimpi yg sgt menyedihkan sampai terbawak2 lps terjaga..dah lama x mimpi yg emo camtu..apa maknanya ya..
Tiba2 teringat dia..........

(posted by mobile)

luahan rasa pagi ni...............

saya x dpt tdo sbb dah start sakit2...sakit rasa mcm nak beranak je...tapi blm masa lg............

Post Last Edit by nuryakmal at 28-3-2012 09:06

acik bling, u kawal ur own thread ok
hari ni hujan lebat ~~ selebat perasaan di dalam hati ku...

hari ni agak down...dah la malam tadi mimpi kematian..
pagi ni duk belek2 surat kat blk guru, ternampak satu surat utk kawan guru yg dah lama meninggal (2009).terimbas balik kenangan julai 2009..kematian collegue yg mengejut mmbuatkan ramai dari kami menangis tanpa segan silu...muda lagi orgnya..
khas buat arwah yati..semoga rohmu aman di sana...akk rindu senyum dan gelak tawa kamu

Follow Us
bengang meter x jejak 200 pg td...aku kalah ngn satria neo cisss!!!

Letih semalam belum reda.. Tambah keletihan utk hari ni pulak.. Aduhai..

aku migrain

aku tido 5 jam mlm td..tp tido2 ayam..pg ni aku pening2 lalat....

Post Last Edit by eniliana at 28-3-2012 09:44

mekasih bukak topik ni..aku bleh membebel..
walaubagaimanapun, aku tak kisah kalau ada yg nak quote or reply..

aku kdg2 teringin nak bukak thread. luah/cerita isi hati aku kat cari ni... tapi ntah..
yaa.. ada kekangan seperti sedikit segan dan takut yg kenal aku baca..(sumpah, aku tak perasan glemer..huhu)

abah aku kena saman dek bekas bisnes partner dia.. dia ni aku kenal jugaklah sebagai seorang pendendam yg boleh tahan. esok abah kena hadir court. sepatutnya hearing lagi (brapa kali dah hearing ntah..sejak ujung tahun lepas) tapi masa mak pegi jumpa lawyer semalam. lawyer cakap maybe bleh kuar keputusan terus minggu depan sbb dah drag lama. asalnya kes ni dah 7-8 tahun kot.. dah ada keputusan. abah aku kena bayar sejumlah wang dekat diorang. tapi diorang  bleh plak dok returned2 cheque yg kami bagi..saja takmau terima.
tup2 ujung tahun lepas..fail kes kata abah aku  tak bayar.. kali ni tuntut 200k plak(amapun asal dlm 80k sorang). plus interest katanya. yg tak boleh blah..sepatutnya amount tu dikongsi bersama partner abah. tapi mangkuk ni berkeras nak abah tanggung sorang 200k tu..

ntahlah...kalo la aku cukup berani dan sadis.. aku mcm nak je gi khianat kat mangkuk tu.. berbini dua.masa tu mengelupur mintak mak abah aku simpan rahsia dari pengetahuan anak2. pastu tunjuk lagak malaikat depan anak2. cerita pasal family aku bukan2 kat anak2 dia..sampai anak2 dia tahap meludah kat family aku..

kes sebenar.. dengki tengok bisnes org. itu saja. sigh..

fuh, 1st time, aku cerita benda ni kat public.. selama ni yg tau cuma laki aku dan bespren aku sorang.
bukan apa baru jap tadi mak aku call.. aku ni jenis pagi2 pembuka jendela tu la penentu hari aku mcm mana. nampaknya hari ni pagi aku dimulakan dengan memikirkan masalah. adei

walaubagaimanapun, aku tak kisah kalau ada yg nak quote ...
eniliana Post at 28-3-2012 09:41

masa hantar cheque, tak pakai registrered mail ke?

emil, pertama sekali. ko toksah fikir nak bgtau citer partner abah ko bini 2 kat anak2 dia ke hape. atau lebih tepat lagi nak balas balik la. toksah.

ko doa kat Dia. Ko mohon minta Dia bg petunjuk atas penganiayaan yg berlaku ke atas abah ko dan keluarga. Memang kalau ikut rasa marah, nak jek katok kepala org tu atau buka rahsia keaiban dia. Tapi, tak berbaloi. Apa yg patut ko buat, bagi sokongan dan idea utk abah ko. Minta nasihat lawyer tu lagi. Mesti ada jalan penyelesaian. Kalo abah ko masih simpan cek2 dulu yg dorang tak terima tu. Simpan je as bukti. Akan ada jalannya.Yang penting, usaha dan doa. Org yg teraniaya akan nampak jalan baik Allah bagi. Insya Allah.

Post Last Edit by eniliana at 28-3-2012 11:54

tak..staf hantar by hand. dia halau staf kami. "pergi campak cek ni kat muka bos kau. jangan datang balik kalau tak bawak cek full amount"

adela dlm 3 kali dia dok pulang2 kan balik mcm tu. so abah aku pun diam le...huhu (ni pun salah gak ni, patut abah aku kumpul duit 10k sebulan tu. cukup 80k..campak ke muka dia plak)

menyampah dgn orang yg kejenya asik menipu jer .. menipu dah umpama makanan harian .. smpi tak tahu apa yg dia ckp tu betul ke tidak sbb dah selalu sgt menipu ...

tak..staf hantar by hand. dia halau staf kami. "pergi campak cek ni kat muka bos kau. janga ...
eniliana Post at 28-3-2012 09:51

so payah sikit la nak bukti abah u pernah cuba bayar. patutnyer sebarang pembayaran kes mahkamah sebegini perlu melalui peguam. peguam family u tak nasihat ke perkara camni?

walaubagaimanapun, aku tak kisah kalau ada yg nak quote ...
eniliana Post at 28-3-2012 09:41

aku pun penah naik turun mahkamah
saman ratus ribu
bukan salah aku
orang lain yg sedap2 makan duit
aku satu sen pun tak merasa
sampai mati aku tak halalkan

siapakah orang itu????????

biarlah rahsia

bukan hubby ( disclamer)

Pagi2 menghangenkan satu badan.........

Post Last Edit by eniliana at 28-3-2012 11:54

hehe..taklah.. tu kunun2 jauh disudut hati aku..nak je aku buat mcm tu. hakikatnya aku bukan pesen tu. silap2 aribulan baru nak buat, aku dah pingsan..heheh
insyaAllah, skrg ni hanya Dia tempat aku mengadu... cuma kadang2 aku teringin nak dengar kata2 penenang dari org. asben aku dia bab ayat2 ni gagal skit..kekekekeke

cerita keseluruhan agak lebih complicated. kalau aku nak cerita habis, kang thread ni jadi thread aku plak.. hua hua hua
pastu benda ni plak kes mahkamah kan.. kang mana tau anak dia pun ada kat sini. di bawak kemahkamah ke apa, naya aku. adess!

utk kes ni.. mangkuk tu tuntut. kalau abah aku takleh bayar on the spot 200k, dia nak mahkamah declare bankrupt kat abah aku.

the thing is, abah aku mmg tak boleh bayar. dia baru kena tipu dlm 500k dgn staf sendiri(ni pun ada telenovela lain jugak ni..harus satu esei.staf yg abah aku bela dari buruh kasar ke supervisor ke manager ke partner. time tu abah aku withdraw nama abah dari company seketika sbb nak apply lesen baru ke ape ntah. konon2 percaya habisla kat staf ni.. nanti akan berganding bahu gitu. elok staf ni ambik material sampai 500k++ tapi tak bayar-biasala abah aku mmg baik tak kena tempat.staf ni blah je.) siap pi sewa opis lain ape sume.. ugut staf2 lain kalau tak ikut dia kena pecat. yelah sbb at that time, staf ni adalah owner company abah aku by law.
so dia punya suka nak pecat ke.. takmo bayar utang ke.. huhuhu
kereta abah aku, yg abah aku beli atas nama company pun... dia pi report pulis kata abah aku curi. sangat keji ok. sib baik polis kenal abah aku. dia nasihatkan staf tu suruh gugurkan report. dan suruh abah aku bagi je keta kat mamat yg sangap nak keta abah aku tu.

skrg abah aku dlm fasa berhempas pulas nak cover balik lost 500k tu(kami berhutang 300k dengan pembekal bahan mentah). jadi susah jugak kami. aku sendiri berenti kerja supaya abah aku takyah bayar gaji aku tapi aku tetap masuk opis bila ada masa dan tolong apa yg patut. aku skrg keje kerani biasa kat company yg cuma ada 2 org staf ni. aku la kerani aku la bibik. aku takleh apply kerja company yg strong sbb aku pun salah sorang owner syarikat. bos aku tau masalah aku. (silap aku pi bgtau, skrg ni aku rasa mcm aku dok kena buli je sbb bos aku tau aku takleh lari tempat lain. cuci jamban, buang sampah, vacum..sume aku kena buat...huhuhu) dari 15 bijik lori. skrg tinggal 4 biji. kami dok jual satu persatu. lagi pun kami dah takde pekerja. mamat staf tu bawak lari. dalam dok struggle ni lah.. mangkuk lama ni muncul dengan saman ni.

yg paling best.. kami dpt tau dari ex-staf kami yg di bawa lari tu.. yg si mangkuk ni lah mastermind dlm menghasut staf abah supaya buat ape yg kami kena tu. dari segi logik.. staf tu mmg tak lah pandai mana. sekolah pun tak habis. law lagi la.dulu terhegeh2 tanya aku tanya apa itu aset .

sorry kalau cerita aku tunggang terbalik..hehehe

xbleh reply.. xbleh quote... aiseh xterluah la camni

acik bling punya skema posting lg dasyat