CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SeriBunga

Susah Nak Faham Hubby

aku pun baru je kawen..
cunnye Post at 3-4-2012 17:31

best tak kawin? besttttt sangat hik hik..
ko kena pelan2 la faham somi.. amik masa.. kadang2 somi bila dah istri taknak paham, dia cari je org lain yg paham..

Reply 1# SeriBunga

puan taknak jenguk ke, baca kata2 forummer kat sini?
hrp2 masih lagi dalam usaha memahami somi..

aku rasa tt ni lembik sgt kot..senang laki dia nk pekena..

Reply 220# BATUAPI8888

ok la..ampun kalo berkasar sgt. harap di maafi..kadang pn bkn nya nak berkasar sgt pn..kalo ad kekasaran dan segala bagai ayat yg tdak di sukai dalam berbhs kat forum ni..cuma, kadang bc sstgh komen org lain pn agak tak berapa beradab juga..tu emo gak kadng

Reply 1# SeriBunga

Salam seri... dari cerita Seri your hubby ni macam emotionally abusive, ego tinggi and tak berapa sensitive with your feelings. Kalau gaduh dgn orang macam ni, dia sure nak menang je. I hope you are patient with him. Cuba elak argue dgn dia nanti gaduh teruk. What you can do is be patient with him, and laksanakan tanggungjawab sebagai isteri but make sure bila ada peluang you bagi balik kat dia sikit2. Lama2 nanti dia pikir sendiri. Good luck, ok!

Kena amik masa nak tangani somi gini.. aku pun bermasalah dengan somi yang super duper EGO... adalah skit2 ciri somi tt...

aku diperbodoh bangangkan... otak kat lutut.. kitorang ni sama2 degree... cuma dah ada title IR....

cuma kita boleh mohon bantuan daripada ALLAH... perbanyakkan doa dan solat sunat (ingatan utk aku juga) huwaaa.....

lama2 telinga ni dah pekak.. sebab bukan aku yang membebel.. laki aku yang membebel....  kadang2 rasa mcm takde perasaan pun hada gak...

yang penting sabar n jgn fikir sangat sebab akan stress (macam aku siap pikir nak bawak keta langgar pokok, pastu dengan harapan luka sket2 masuk wad.. jadi nak tgk apa yang laki aku akan rasa bila aku takde 'sementara' kat umah.. tapi x jadi kotlah karang eksiden sampai lumpuh ker... setan kalau cuba mempengaruhi...)

Follow Us
akak kat opis aku ni pon ader hubby seperti ni... semua benda jadik salah. hubby keje tak menentu... buat loan semua atas nama bini, konon nk wat projek kontrak bini gak tanggung modal itu ini... pastu ape bini buat semua salah... even turun mkn ngan kengkawan pon salah, lambat angkat phone salah... turun bawah kat reception amik makanan kat pantry pon salah... sikit ayatnye... "ader la tuh" ntah ape2... aku mmg tak paham ape masalah jantan rupe ni... mujur aku tak sebegitu.........

Syurga wifey dibawah telapak kaki hubby
syimie Post at 4-4-2012 11:00

klu tapak kaki somi busyuk bau chagu
sepatutnye..somi tu yg membimbing isteri..masuk ke syurga..

kawen ni nasib.. macam medan peperangan... aku ni pun harap aku boleh menang dalam pertempuran ini.. walaupun aku je yang banyak2 mengalah.. yang mengalah bukan erti kalah...

walaupun kita rasa kita punya ada masalah rupanya ada org lain lagi maha dahsyat ya ampun...

apa lagi kita boleh nasihatkan... sabar banyak2 ye tt.. (utk aku juga) hahhahhaa

aku ni pun selalu senyum dalam pasrah...

salam seri bunga..

kesian sya pd seri..itu luahan sya bila sya baca kisah seri ni..

jgka waktu 9thn bercinta mmg satu jgka waktu yg lama, tp still x boleh digunapakai
utk mengukur sikap sebenar suami kita..sebab msa bercinta ni mmg lain berbanding bila dh kawin..
org kata, bila dh duduk sebumbung, tidur sebantal, baru blh mula kenal psgn..msa tula bru tau baik buruk
perangai psgn kita..

so, sya pon x slhkn seri dlm hal ni, yerla, msa bercinta, sumer indah2 belaka ye..dan mgkn penah dgr jgk ungkapan
sumer org berhak diberi peluang kedua (selepas dia curang dulu..)..tapi, siapalah yg tahu takdir dan msa hadapan..klu nk tau jd mcmni, mgkn dh lama seri tgglkan dia, btul x..

tp yg dh berlaku, dh pon berlaku..seri dh pon pya 2 anak dan bakal pya anak ke3 dgn suami seri, apa yg boleh diubah
ialah mgkn cra tt melayani kehendak suami..

kehendak suami ni bukan mksd sya dr segi nfkah batin/seks..yg tu, klu x beri, berdosa plk, jd isteri derhaka, tp in certain situation,klu isteri refused, suami pon kene faham..klu isteri sakit/berada dlm kemudaratan, xlarat nak layan, suami ndak jgk, mmg kejam giler laa..sadis jantan jenis gini..

kehendak suami yg sya mksdkan ialah seri selama ni terlalu mengikut apa yg dimahukan suami dan terus membiarkan suami
hanyut dengan perbuatan dia pd seri..sbg cth, seri lgsg x membantah/kata TIDAK utk pinjaman yg bukan2, percutianla,nak lngsai hutang suamilaa..x psal2 seri kene berhutang..suami sedap laa sebab xde bebanan..

sepatutnya seri kata "jgn hrp seri nk berhutg utk abg.."
mcm percutian tu, klu pnjaman rm19k hya utk dpt percutian percuma bbrp hri spt yg dikatakan oleh forumer lain tu, mmg lgsg x berbaloi, lbih baik lg guna utk buat mnde lain/guna utk b'cuti kat dlm negara, byk tmpt boleh pegi dgn duit byk tu..
tp sya rsa seri x kata perkataan tu pd suami seri..betul x? so end up seri ungkit sumer tu..tp depan dia, ada x seri ckp?
mgkn x..dan klu x, sila ckp..dan lepas ni jgn berhutang lg utk suami..mmg xde pekdah..klu buat byr muka rumah, berbaloila jgk kot..

psal urusan anak2, patut bila seri rsa letih, seri jgnla mengalah..sebab seri kna igt, tggungjawab anak bkn terbeban pd isteri/ibu aje..tp suami/ayah jgk..anak ni amanah Allah SWT..seri kene tegur dan ckp pd suami, igtkn suami ttg tggungjawab tu..sebab seri x tegur dan x igtkan, sebab tu suami seri naik lemak dan membiarkan je seri terhegeh2 kepenatan uruskan semua hal anak..walaupun seri sarat mengandung, sebab suami ni bila tgk kta boleh buat, mmg dia akan biarkan laa..klu x mntk tlg dgn kerap, jawabnyer, pandai2laa..

sma jgk psal nfkah makan mnum sumer, klu suami seri mengungkit, seri sebagai isteri, igtkan suami, tggungjawab suami ni apa?
bkn ke tggung makan mnum pakai anak2 dan isteri? klu seri pon mengungkit, mmg akan jd gaduh, lg2 klu suami seri tu jnis panas baran, tp klu ckp pasal kebenaran, iaitu tggungjawab dia, skurgnya2 bg dia sedar skit..

kmdn, psal perancangan anak, klu seri rsa x pasti psal breastfeeding anak dan komplikasi penggunaan pil perancang/alatan perancang, ptutnyer seri tya doc/nurse kat klinik ibu tu..tya betul2 diorg mesti bgtau pyer mna yg terbaik utk seri, so, jgnla bg alasan kata nnti x boleh breastfeeding anak laa, derhaka kat suami laa..seri derhaka kat suami klu x layan suami, tp klu pakai alat perancang/pencegahan, x jd dosa asalkan bgtau dan bincang dgn suami dan jelaskan knp nak pakai..badan kita penat jgk tau klu tiap2 thn beranak..baru nk kuncup rahim tu, dh kembang blik..klu mntk suami pakai kondom, kebanyakan lelaki mmg xnk pakai..so, seri la kene usaha..

kesimpulannya, seri kene kuat hadapi semua ni sebab dia suami seri, nak patah balik pun dah x boleh..
tp seri pon kene kuat berhadapan dgn suami dan ckp segala ketidakpuasan hati seri ni..luahkan kat sini,mgkn boleh legakan sedikit tp still x menyelesaikan mslh yg seri hadapi..

seri baik dgn keluarga mertua kan,so klu seri rsa mak dia boleh bntu seri dlm berckp hal ni,why not seri mntk bantuan mak mertua seri..sekadar pendapat..hrp boleh diterima..

kesian dan simpati ngan seri. dah jodoh seri dpt suami camni kan. syukurlah butter dpt suami yg amat memahami diri ini.  cara husben seri ckp ni mcm budak budak dan susah nak syukur dengan apa yg ada. lagi satu paling butter tak leh terima bila dia ungkit pasal nak suruh membantu dr segi kewangan lah kan. dan marah pasal kena hantar pegi keje tu.. hei angin juga butter di buatnya. memang DAH TANGGUNGJAWAP laki tu.. mana leh ungkit ungkit. duit bini duit bini.. mana boleh laki campur tangan!
memang pada masa sekarang isteri selalunya akan tolong suami dlm hal kewangan. suami patut paham itu semua adalah tanggungjawap mereka etceli..  selalunya isteri yg membantu suami dari segi kewangan ni sedikit sebanyak akan mengeluh juga, apalagi kalau suami yg berperangai ntah apa apa.. so mcm mana nak redha?  
butter berckp dari kenalan yg seperti seri.. mereka ada yg terpaksa membantu, ada yg suka hati nak bantu, suami lak bila bini bantu memang sukaaaaaaa sgt coz ringankan beban,  tp bila selalu sangat begitu bini mana yg leh tahan.. ikutkan suami mana boleh mengungkit. baik tak yah kawin kalau tak larat dari segala segi.

Rate

1

errrr errr tak best ker.... biasa ajer
haku tamo cakap lebih2... laki skodeng post aku

...
penmerah Post at 29-3-2012 13:22

xsuke betul idup camtu...nak share semua konon..nanti dah cerai..adeh...

Hishh, laki spesies apa perangai camtu?

U kena sound laki u sket... Takkan nak tahan camtu selama2nya.. Nanti tua before waktunya..

simpati dgn kau seri..
kalau aku memang hangin dapat suami mcm ni.Serba serbi x nak tolong.mengungkit.
pantang betul aku kalau laki membebel mcm mak nenek.
tapi alhamdulillah suami aku x mcm suami seri..

Sabar jelah seri.nak suruh ko marah suami kau x baik pulak kan?

kpd rakan2 n adik2..jgn la marah dia sbb anak dia susun paku ker susun atur ker...tu rezeki yg Yg Maha Kuasa dh tetapkn..

isteri kalo tolak kemahuan suami, dh dosa..jgn salahkn isteri kalo dok ngeluh suami buat hal tp bila time "together-gether" xnk tolak or beringat...layankn je sbb pd hati sorg isteri yg syg amat kt suami dia...serba sket di sudut hati dia, kot2 kalo dia layan kehendak suami dia, suami dia akan sejuk utk dipujuk pe2 patut...

Pendapat aku - duduk bertentang mata, luahkan perasaan apa yang xpuas ati. apa yang ko listkan kat atas tu, satu-satu ko quote kat laki kau. kalu dia melawan ko lawan balik (bukan nak ajo nusyuz.. tp nak sedarkan dia..).. kalu laki ko nak belikan anak mainan, ko jgn kasi, mati2 jangan kasi.. pastu ko ckp kat laki ko, nnt bila umah bersepah, duit abis suka mengungkit2.. xpon kalo ko nak kasi laki ko beli mainan..boleh.. ko simpan resit.. bila ujung bulan dia bising duit abis buat beli mainan, bla bla bla.. ko kira harga yang dia bayar, ko tepek duit atas dahi dia.. biar dia tau yg ko ni xsuka nak ungkit2 apa yang dia dh bagi.. padahal xmintak pon..

sekian

Rate

1

bila baca cite cite gini... aku patut bersyukur sebab isteri xde la gi post kat forum masalah-masalah kuarga ni..

to TT.. ape yg bleh aku cakap.. ko memang superb

kalo la aku di tempat ko.. dah lama aku chalo mere betha.. kasik tinggal ini olang tala guna..

baca citer seri buatkan me insaf pula..slalu komplen somi gara2 kes boros je..satu tu je me x berkenan..ni tgok list tt panjang berjela..me insaf..

Seri

berdoa byk2....doa org teraniaya ni makbul....solat sunat hajat,minta Allah bukakan hati suami dan insaf....hanya Allah yg boleh menolong....percayalah....

tak bertanggungjawabnya suami ini...
tak membina rumahtangga sama2