CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CariMalay

terlalu pendek. macam mana nak jadi tinggi?

Apa kata lebih baik kalau kau berjoging, pergi gym angkat besi... Bagi badan cantik ada cutting ngan berketul2... Aku pun baru pergi gym dan ada ramai lelaki kat gym tu rendah tapi badan cantik oww....

Lagi satu bila body cantik, makwe pun terpikat... Kalau ada sapa-sapa duk permain kan kau... Kau kasi sedas penumbuk ataupun cabar diorang lawan tangan ke... Lawan joging ka? Kurang-kurang kau ada something yang diorang tak boleh perkecilkan....

Aku perempuan, tinggi 5 kaki 8 inci. Sebab apa? GENETIK. Kau tulis ketinggian parents kau dan adik beradik semua, itu bermakna genetik kau memang camtu. Kalau ketinggian dah stop, maknanya takat itu saja. Sayang diri sendiri, pedulikan apa orang kata. Kalo diorang mengutuk, cakap, "Ini adalah ciptaan Allah, mempersendakan ciptaan Allah sama juga dengan mempersendakan Allah. Kalau mempersendakan Allah pun masih tak kisah, Islam apa kamu ni?"

Haaa...come on, man. You are a GUY. Sepatutnya kena lebih strong dan bijak berfikir nak balas balik kutukan orang yg akal pendek tu.

Nak jadi tinggi apa semua, itu ridiculous. Alasan demi alasan tu hanya satu bentuk insecurity. If you love yourself, you should be proud with who you are. Bukannya nak ubah semua tu sbb orang kutuk. Don't try to please everybody, you can't. Better please yourself and family. That's all.

Apa kata lebih baik kalau kau berjoging, pergi gym angkat besi... Bagi badan cantik ada cutting ngan ...Lagi satu bila body cantik, makwe pun terpikat
Djin Post at 7-6-2012 13:16

bole jadi

jaga badan tt, kalau rendah badan fit, itu adalah.. fuiyOo. kalau tinggi badan tak fit, tak fuiyo jugak.

Aku ada kenalan, rendah, barangkali rendah sikit dari 160 ko tu. Kenalan aku yang lain yang tinggi2 suka membahan ketinggian dia. Aku rasa, mereka pikir itu lawak. Aku tak suka orang begini.

Bagi aku kalau fizikal dijadikan bahan lawak, itu sudah tidak lawak lagi.

Rasa nak tolong tampar pun ada. Btw tt, lelaki rendah lagi bijak dari lelaki tinggi. Why? Entah aku baca dari kajian sains, lelaki rendah ada something dalam otak mereka dalam kuantiti yang lebih banyak berbanding lelaki tinggi. Kenalan aku itu bijak juga orangnya. Mungkin ada betulnya kajian tu. Saja bagi kau semangat utk tidak rasa rendah diri.Wahaaa

pesanan percuma: bagi mereka yang suka 'bahan' keadaan fizikal sahabat kamu dan fikir itu lawak and its just for fun, sila take note, walau sahabat kamu itu hanya senyum atau tergelak, ada kemungkinan mereka buat2 gelak dan menyorok terasa hati mereka jauh dalam diri.

Post Last Edit by raxief at 7-6-2012 14:48

aku height 174cm pun rasa rendah.

aku lg rendah dr ko..ok je...

TT 160 pendek...

abeh aku ni 150 ape cer??

syukur la wei... haishh

Follow Us
TT..terima la seadanya...ok jer tinggi tu, jgn makan ubat sebarangan...lain yg dicita, lain yg dpt kan..nyesal x sudah..
cam kita ni..hanya 143cm jer, opismate asik gelar budak sekolah tp kita anggap mereka just kidding..x pun sengih cam kerang busuk..heheh
klu di layan, makin sedap mereka mengata..
camner pun, ada hikmahnya sbb sampai skang org x caya kita ckp umo mencecah 40thn..bangga la pulak..

Reply 47# ratna

comelnye ko 143 je..hehe awek mude
ko kena syukur la wahai tt..aku ni 150cm je..xde hal.comel je org ckp..awek mude taw.haha
dlu mase blajar siap setiap sem org ingatkan aku junior. yg paling xleh blah mase nk grad dah..aku kene dperkotak katikkan/buli and dimengorat oleh bdk junior.budak bru lepas orentasi pulak tu..ciss!! mmber2 aku gelak je lah..budak comel dlm kelas (kang dah terpuji diri sndiri)

BERSYUKURLAH DENGAN APA YG DAH ALLAH BERIKAN.cube tgk org lain yg lebih kureng dr ko..ko akan more to bersyukur..

Kepada CariMalay... Mulai petang ni kau boleh start joging atau cari partner kat gym, main angkat besi kasi body mantop... Bila bersenam dan angkat berat ni boleh kurangkan tekanan perasaan tuu...

Its there in your genetics,,, you cant choose your genetics content,... Male doesnt stop growth by twelve dear friend.. If you consume your HGH now, i believe you are more than 23 now, nothing will affect your height. You will still be 160 cm, but your nose will grow bigger, your jaw will grow bigger,and your hands and feet will also grow bigger. Kindly google acromegaly..It is because the fusion of the growth plates in your long bones has taken placed already. Any bone with fused growth plate wont grow longer even with the stimulation of human growth factor hormone,but able to grow thicker..

Perhaps once you are married later, your wife will find " the perfect "in your imperfection of 160 cm.. Learn how to be grateful buddy

Makan kacang panjang bebanyak

emm..bagi org lelaki mesti utamakan ketinggian kan tapi bagi aku ko takdela rendah sngt sebab sama tinggi je ngan aku...kawan2 aku yang sengal ade jugak ejek kata aku tinggi sangat...mulut orang kan nk wat cmne..

ok je kot tinggi tu...pedulikan je pe org kate..kdg2 terpk..besor2  pun nk mengata jugk kn...biase yg dok mengata2,gelar mengelar ni mase zaman sek ren je..hehe

aku pon takde ler tinggi sangat...

sekali tuh tgk lelaki2 tinggi mcm main volleyball kat midvalley..dalam hati beshnyer tinggi mcm dieorg...

tup tup lalu plak depan aku seorang lelaki takde kaki..payahnye die berjalan....so terus istigfar aku....

ketinggian berdasarkan genetik
namun boleh diubah melalui pemakanan
look at the case of old days japanese and current japanese man...jauh beza wooo

TT dah try mcm ni?

aku lelaki..aku pun pendek gak..155cm macam tu..dah kawen..bini pun tinggi dr aku...anak nk masuk 2....dari start aku skolah rendah sampppai abis SPM,kalau waktu perbarisan aku mesti orang paling depan skali..tk pernah merasa orang ke-2 lagikan belakang2 tu..tapi bagi aku lah,
aku tk penah rasa rendah diri berbanding ngn orang lain.setiap org ade kelebihan masing2..aku bagi ko tips la bro...
Be confident.tunjukkn kelebihan ko yang ada pada ko dari orang lain.orang sure akan respect n pandang tinggi kat ko.....

tapi klu ko nk jugak jadi tinggi, buat masa ni tak silap aku ade satu je rawatan melalui pembedahan.ade kat singapura..caranya?
die bedah tulang kering kaki,then die bubuh besi kat luaran kaki tu then die 'jack' sket besi tu dan dibiarkan 2 bulan.dlm tempoh 2 bulan tu,tulang yang kena bedah tu akan bersambung balik dan memanjang...memang menyakitkan tapi result amat menakjubkan...
boleh jadi daddy longleg...

Reply  ratna

comelnye ko 143 je..hehe awek mude
ko kena syukur la wahai tt..aku ni 150cm j ...
ijah Post at 7-6-2012 16:11

haa..betul kan..awet muda, ckp byk kan kata perasan lak..hehehe
terima la seadanya TT..tak baik x mensyukuri nikmat Allah taw...

ketinggian berdasarkan genetik
namun boleh diubah melalui pemakanan
look at the case of old days j ...
AbukRokok Post at 8-6-2012 09:28

dlm bnyk2 gmbar ,,,

gmbar arnold juga ditepek,

my idol haaaahaaa

aku dulu masa zaman skolah pun gigih la nak tinggi. yelah, kwn aku tinggi, then yg tinggi jelah dpt perhatian. pendek cam aku..kureng. rendah diri takyah cakap la. ada la seko dua panggil aku pendek. padahal ketinggian camtu, normal la bg pompuan melesia kan? {:3_84:}
tapi aku x sure dulu tinggi bape...147 - 150 kot..

tapi skang bila dah agak tua sikit..fuh bersyukur sgt, aku ni dlm kategori kecik, skang 154 - 156..
camtu la. berat ngam2 la area 47 - 48. aku xleh berat lagi, satgi nampak gemuk.

nampak muda hokey..ni org cakap la bukan aku. kehkeh..hari tu aku pakai baju kurung cotton plus galas beg letop, org ingat aku mudah 4 thn okeh...(umo sebeno terpaksa dirahsiakan, kahkah)padahal org yg ingat aku muda 4 thn tu, umo sama aku, bila dia tau aku sama umo dgn dia. dan dan malu. ceh. memula ingat aku tarap adik2 la kan. {:3_84:}

masa aku kat opis lama lagi la, ada sorang laki tu, dia muda setahun dari aku sebenonya, pastu ada satu hari tu, dia tanya aku, wei hang umo brapa, hang 22, 23 (umo muda dari dia la, dia 24 kot wktu tu), aku bantai jelah cakap umo aku 23 (kira setahun muda dr dia), pastu dia cakap hang kena panggil aku abang tau dak. wakakaka. dalam hati aku dok tahan gelak jek. x sedar diri.

citer aku neh, bukan nak cakap aku nampak muda ke hapa. just nak share jek, maybe skang ko tak suka, esok2 maybe ko bersyukur atas kependekkan ko.

tapi aku sokong la, if hang nak berusaha bagi lagi tinggi. sbb aku pun suka laki yang tinggi. wlpun aku kecik. hik.

org tinggi biasa kne sakit pinggang, dan belakang,, urg rendah ni stabil sikit