CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crossfire

Kenapa PAS (Parti Ajaran Sesat) mesti di tolak..satu analisis

Reply 58# Don Henley

bab ni kita tokleh nak kata ini kira individu ada yg ok ada yg so so apabila bab nak praktik islam ni.. adakah dengan memakai thobe dgn serban shemagh gutra bagai tu baru nak diiktiraf keislaman ke?..aku duk ereb dah bosan tgk tu sebab itu hanya pakaian tradisi kegoan bangsa ereb lebih2 lagi di saudi ni .....dan aku amatlah malas nak hilight belah PAS pulok sebab takkan kesudahan nanti.. apa2 pun kita sebagai rakyat dan beragama islam patut kita doakan agar dapat dua2 pihak berubah kearah lebih islamik.. demi bangsa kita melayu dan satu2nya negara kita yg kita ada ni..

jgn la ko menghina para Ilmuan pondok...
Don Henley Post at 8-6-2012 15:01

terpulang la itu mmg pedas kalu kita berkata benar... ajaran mereka bukanlah 100% benar..

Reply 61# Mawlay

depa ni cakap tak serupa bikin... nak wujudkan negara islam ape kalo skrg ni dah tukar ke negara kebajikan....nak buat hudud kejadah ape kalo dlm pelembagaan pas pun tak sebut nak buat hudud..main cakap mulut je..
pasal tu hadi awang keluar kenyataan "hudud akan dilaksanakn selepas isu penganggura diselesaikan.."

smp kiamat la isu pengangguran tak selesai...negara mane dapat selesaikn isu ni...kalo brunai ye la..dia bg elaun kat penganggur sbb rakyat dia ade la 500k...hasil berbilion setiap thn....

cakap tak guna otak mmg main samborono

Reply  Mawlay

depa ni cakap tak serupa bikin... nak wujudkan negara islam ape kalo skrg ni  ...
akughl Post at 8-6-2012 15:12

entahle janji2 mereka hnya sedap utk kempen PRU sahaja jauh dari kebenaran...

Reply 64# Mawlay

janji tu la yg digunakan oleh mangkuk mangkuk pas tuk serang umno....hahahahhahaha kesian

pemikiran klass bawahan.....

Reply  Mawlay

janji tu la yg digunakan oleh mangkuk mangkuk pas tuk serang umno....hahahahh ...
akughl Post at 8-6-2012 15:17

syukur aku kuar dari kelompok lo klass ni....

Follow Us
Ini bukan pemikiran kelas bawahan dah ni..... pemikiran yang tak ada kelas langsung... pemikiran sempit dan membuta tuli... Pemikiran terarah hanya kepada bagaimana nak kondem UMNO/BN.... bagaimana nak cari salah UMNO/BN... sedangkan pemimpin PAS dan PKR yang masih bebas tanpa sebarang pengakuan bersumpah membersihkan pertuduhan zina dan khalwat tidak pula berani disentuh oleh depa.... takut kena buang keahlian katanya... he he...

Reply 67# Nadim

dah pemimpin dia yg ajar rakyat dia mcm tu... jadi mcm tu la....

Reply 66# Mawlay

nasib ko dah tak taksub ngan parti...kite wat relax je...baru santai

Reply 59# Don Henley

orang johor sume sekolah agame dari akil baligh sampai darjah khas.. bukan skolah agame blajar kapirkan orang

Reply 70# unekspekted_XII

aku bersyukur skola agama dari darjah 1 sampai darjah khas.. belajar mentauhidkan Allah dulu, then ibadat(solat, mengaji etc), tafsir, arab, bile dah darjah 4,5,6 ada tambahan dalam tauhid dan ibadah (sampai detail bab haji) blaja bab munakahat, muamalat, faraid, jenayat(ade bab2 hudud yg puak2 ni dok kecoh2 ni).... yg peliknya nape tak stat dulu dengan hukuman yang berbentuk sebatan mcm minum arak dulu ke..sebatan ikut Islam pun bukan bertujuan membunuh, tapi tak buat pun, cakap hudud sembang sana-sini..seolah2 mempergunakan agama utk kepentingan peribadi shaja...sgt kejii

sebab ameno banyak wat taik la kena kondem...
kalo ameno ngikut lunas2 yg lurus dan telus tkdo nk kondemnyer..

hilang respek kt ameno atas perlakuan pemimpin2 atasan..
ngaji tinggi2 tp cuma tau nk songlap duit negara duit rakyat..
mengapa tk boleh mereka bekerja dgn tulus ikhlas?
mengapa harus ada kona baring merata2?

rakyat dh memilih mereka utk menjalankan tanggungjawab...gaji dan elaun sudah diberi...
tidak cukupkah itu...

bila rakyat mempertikaikan mula la cari alasan...
pembangkang melihat ketidaktelusan ini...dan melaporkan...tapi tiada tindakan yg diambil...

PAS sebagai pembangkang yg memperjuangkan Islam cuma mau melihat Islam tetap relevan sepanjang masa...bukan hanya sebagai ikut2an...

PAS bukan perfect...dulu mereka perjuangkan akhirat saja tp selari dgn kemodenan dunia sekarg tidak boleh hanya melihat akhirat saja...dgn itu pihak profesional mula masuk dlm PAS dan memperjuangkan dunia yg berasaskan akhirat...namun matlamat PAS tetap sama dulu dan sekarang...Islam diatas dari segala2nya..

aku menyokong PAS disebabkan ini...kerana bagi aku ameno gagal meletakkan Islam ditempat yg sepatutnya...sementelah lagi dgn pemimpin ameno yg kehidupan mereka amat jauh dr Islam..

soal sekolah pondok ka sekolah agama kerajaan ka...jgn la kita mempertikaikan...siapa la kita utk mengetahui setakat mana ilmu mereka..

aku respek lepasan sekolah pondok..hafiz quran...bab Islam tip top..mungkin mereka sedikit terkebelakang bab2 dunia moden tapi tanpa mereka kemana arah tuju Islam di Msia ini...

teringat kata2 ustaz Don Daniyal...

"kita jadi saksi bahawa apa yg Nabi kata makin hari makin betul...Nabi kata, akhir zaman nnt orang akan jadi huru hara...manusia makin tkda ilmu...tapi cara Allah bagi hilang ilmu bukan dgn cara bagi hapus AlQuran...lupa ilmu..tak! tapi Allah matikan Ulamak..sorang2 mati...sorang2 mati..jadi pesanan saya..selagi boleh pulun ilmu, pulun..sebab nilah bekal kita, takdir kalau kita dipertemukan dgn dajjal, kita akan selamat..Insyaallah..."

lepas ni kite bukak parti hindu semalaya, parti buddha semalaya ngan parti kristian semalaya....kite tgk pulak sape yg menang....

Reply 1# crossfire
hebat betul perjuangan kau pertahankan umno yg dah mereng tu. dgn bayaran beberapa puluh ribu. tak banyak pun. kau tahu umno tu jahat dan zalim, samseng2 nya gangu org2 PR.kau tahu umno tu sanggup khianati rakyat sendiri dgn stop royalti.

kau athu semua tu. tapi hanya kerna duit, kau sanggup di jadikan anjing suruhan umno.

malang nya.

tak kira lah walau pun kau tu bumiputra kristian, tapi fitrah kau sendiri tak menyetujui.

insaflah

Reply  Don Henley

bab ni kita tokleh nak kata ini kira individu ada yg ok ada yg so so apabila b ...
Mawlay Post at 8-6-2012 15:02

sudah lah , konon nak perjuangkan melayu konon. masa mdhir stop bantuan wang pd sekolah pondok(melayu islam), kau masih setia dgn umno. masa umno tahan royalti pd treganu kelantan, sedangkan tu hak pemerintah melayu, kau sokong membuta tuli umno tu.

boleh belah lah lu

Kamu akan dipertanggungjwb memilih pemimpin yg bagaimana. Yg menegakkan hukum Allah atau tidak. Itu saje. Dh 50 thn beb, busan la asik pemimpin dgn ideologi yg sama. Aku nk jumaat cuti, hari jumaat diagungkan kerana ia penghulu segala hari. Aku nk masjid diimarahkan dgn aktiviti keagamaan, bukan asik konsert tiap2 minggu, aku nk tv mcm AlHijrah lebih byk, bukan asik nk tgk AF, Mentor, Versus, Melodi, apakejadah.... Dah busan!

sudah lah , konon nak perjuangkan melayu konon. masa mdhir stop bantuan wang pd sekolah pondok(m ...
sktg Post at 8-6-2012 21:33

sibuk je menyampuk apahal kau ni?.. kui kui kui

cross ko tgk ada dua zombie dah masuk ni..... zombie Kg pisang      

Reply 78# Mawlay
ye ke kitaorg ni zombi aka zomba?

kalau pemimpin aku tak jaga aurat, dah lama aku belah.

kau apa cerita? kau tau pemimpin kau tu zalim dan memungkiri perjanjian. tapi kau cukup sayang dgn mka. sebijik mcm zombi.

pooodah.

zombie sudah sampai larikkkk...