CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: senahsirap

[Buku] Koleksi Novel/Buku Langka (Rare) & Terbaik Dalam Simpanan

attokz posted on 20-4-2013 05:36 PM
Dua hari lepas, dihubungi oleh dua orang super-duper junior sekolah yang kini mengaji di UPM. Kata m ...

betul tu attokz. aku dah banyak sgt pengalaman org pinjam buku terus buat hak milik ni. ada sorg tu, aku tanya boleh dia buat2 tanya "eh ada ke saya pinjam macam takde je". sakit betul jiwa raga bila dapat jawapan cam tu. sebab tu sekarang kalau orang nak pinjam aku beraaaat hati sket nak bagi. bukannya kedekut tapi belajar dari pengalaman.

lebih2 lagi kalau buku masuk kategori langka ni, memang saaaaaaayang sangat nak bagi orang pinjam/jual. banyak buku yang pernah dibeli masa sekolah dulu hilang macam tu je sebab orang pinjam tak pulang2. antaranya yang aku ingat, anom suraya, ayahanda, donia. alhamdulillah sekarang dapat beli balik semua buku2 tu walaupun beli yang second je.

senahsirap posted on 22-4-2013 11:18 AM
kalo ko nak, aku leh tolong belikan. nanti pm aku k. aku beli last week pon tak dapat2 lagi. bol ...

waa...bestnye dh sampai
tp x pe la, nanti klu x de org tolong belikan kucen mintak senah belikan ye?
dh try mintak tolong akak tu sorang & dia kata jumaat ni dia nk ushar kat pesta buku antarabangsa
klu dia x jumpa, kucen minta tolong ye, nanti?
thanks

akhirnya dapat jugak anugerah pertama RAM. sedang memburu igauan maut dan peipan lak. nak melengkapkan koleksi RAM.

Alhamdulillah akhirnya dapat jugak beli Bila Sena Kembali Berbunga 2. Semlm pagi buat payment dkt karangkraf mall hari terus dpt.

up balik thread ni. sekarang tgh mencari buku perjalanan yang tidak direstui - dato' farid ariffin. kisah perjalanan satu family naik kereta wolkswagen dari london ke kl.

senahsirap posted on 2-5-2013 04:17 PM
akhirnya dapat jugak anugerah pertama RAM. sedang memburu igauan maut dan peipan lak. nak melengkapk ...

erks...mike dapat mana Anugerah Pertama tu...fuhhhh...cari yang itu x jumpa2 lg....
Igauan Maut & Pei Pan . teman dah ada....nak swap tak dengan Pei Pan teman?

Follow Us
dpt dari mudah.my. sy memang nak sgt pei pan tu tp syg nak swap. kalau boleh nak buat koleksi semua buku RAM.hehehe

keratan berita dari akhbar kosmo hari ni. ramai rupanya yang berkongsi minat yang sama dengan saya.

http://www.kosmo.com.my/kosmo/co ... ma&pg=ru_01.htm

rayna_raynes posted on 25-12-2012 10:47 AM
buku rare yang aku carik, siti johanna

Yup...kisah tom boy...dah pernah di dramakan di tv1 lama dulu...kalau tak silap. Best

Drama2 best mcm ni idok pulak diulang tayang

kalau nak buku rare cuba cari kat perpustakaan sekolah terutama yang bertujuan untuk dilupuskan memang banyak. Kalau buku citer ni kalau dapat ada yg rosak sbb bebudak tak jaga lepas baca.

Aku nak kumpul koleksi 7 penyiasat, 3 penyiasat dimana sekitar tahun 80an novel ni amat popular tp sekarang sukar nak cari.

ra5101 posted on 22-10-2013 07:52 PM
kalau nak buku rare cuba cari kat perpustakaan sekolah terutama yang bertujuan untuk dilupuskan mema ...

Wah, aku minat 7 Penyiasat... Old School...Watak dia Rama (Ketua), Sarojini, Balan, Sean Huat, Ranjit, Alice, Ai Lin + Bobo (anjing). Tapi watak2 yang ni kira versi baru jugak la. Yg versi lama Rama (Ketua), Sarojini, Balan, Kana, yg lain2 tu tak ingat tp semua nama India...so kira versi baru tu di variasikan supaya ada nama cina jugak...

bianglala posted on 27-12-2012 08:16 PM
samalah kita, senahsirap. memburu buku-buku yang rare memang asyik. ketagih. buku rare terbahagi dua ...

novel hartini, sy berhasrat membeli.. pm sy, tq

Cuba ke website ni... harap dapat membantu menambah kan koleksi saudara dan saudari.

zoneranger interprise:

http://www.facebook.com/novelterpakai.terpakai
Zone Ranger Enterprise - PRO Niaga Store on Mudah.my