CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 37310|Reply: 142

Seram si perantau

aku ni merantau ke perak mase tahun 2007,
aku ke sini pon sebab arahan posting kat manjung,perak.
jadi memula aku ni sewa rumah teres dekat2 pekan manjung dengan geng2 opis bertiga,
agak2 dekat masuk tahun kedua aku pindah ke rumah sewa lain dekat2 situ jugak tapi perumahan baru sikit.
so dekat situ la mula ala-ala misteri sikit.

rumah tu aku duduk 2 orang dengan tuan rumah merangkap ofismate jugak, die ni dah kawen tp bini die duduk jauh, so die ni selalu berulang dari umah bini die
atau dari rumah aku duduk ni. tapi kirenye jarang2  la die ade kat rumah ni. rumah sewa baru aku ni keliling memang kawasan melayu la, jiran2 semua melayu.
tak lama lepas aku masuk ade pulak sorang ofismate kene posting ke sini jugak jadi die ni sewa sekali la dengan aku sebab bilik ade 2.

okei aku nak story yg misteri nye pulak,
aku rase dalam tahun 2009 kot, kat rumah semua housemate aku ade, macam biase la malam tu kiteorang habiskan mase tengok tv ngan borak2 kosong je. agak2 dalam jam kol 11.30pm tu aku dah start ngantok2 ayam dah tapi diorang still borak2 sambil tengok tv. so aku decided nak tido dulu la macam biase aku masuk bilik tutup lampu, tutup pintu bilik, kirenye gelap la bilik aku, tapi malam tu jiran belakang aku buka lampu dan tingkap aku ni jenis besar takde langsir so cahaya lampu tu memang terang la dalam bilik aku. aku pon baring2 golek2 atas katil, katil aku ni jenis single je, aku letak tepi tingkap sebabnye senang kalau panas aku buke tingkap tu pakai kaki je. hahaha.

aku yang tadinye ngantok bile dah kepala atas bantal tetibe lak hilang lak ngantok, kepala pening2 je, bukan ape aku pening sebab mase tu aku ngah frust tertungging dengan sorang awek ni, aku bajet halangan antara dua darjat la kot. tapi awek ni aku cerite kat cerite lain yang boleh impi scary die. malam tu aku punye golek punye golek mata takmau tido gak. aku ni tido jenis tangan atas dahi aka tido orang banyak masalah katekan. ntah macamne tetibe aku rase seram2 sikit tapi aku biarkan je la, tak lame lepas tu mule pulak meremang kat telinga ngan tengkok, kat kepala rambut dah rase tegak dah, jantung aku pon dah start laju dah. dah le rase panas semacam je pulak malam tu.

aku ingat ade dalam 15 minit aku dah kuyup ngan peluh, aku mule la rase tak syok dah nak tido tapi malas nak bangun dah pulak so aku biarkan je la. tetibe sekali sentap aku rase seram meremang satu badan. aku start ade sikit sesak nafas. aku rase badan aku kaku, suare pulak tak keluar sangkut dekat tekak, aku cume boleh mengeram je. aku mua rase ade something lay atas badan aku tapi aku tak nampak la sebab lengan aku tak mata tak leh nak gerak. tangan aku satu lagi kat dada cume leh gerak hujung jari je. then aku rase macam bulu2 macam bulu karpet yang panjang2 tu cumenye die kasar sikit lay kat badan aku. aku mase tu dah terlintas nak bace ape2 yang patut tapi suara aku tak keluar cume boleh baca dalam hati je.

then ntah macamne aku terlintas nak gerak2 kan jari aku, aku decide nak buat garu2 acah2 nak geletek mende tu sambil aku dok try nak bace surah2 tapi yang keluar bunyi macam ayam mengeram. aku pon buat la dan yang aku herannye bende tu cam bangun, aku start dah boleh gerak balik cumenye aku macam takut2 la nak alihkan lengan aku dari mata kot mende tu nampak lak aku nak tengok die tetibe die makan aku lak. naye..., tapi aku gerakkan sikit supaya just nice aku leh buke mata tanpa disedari. bile aku buke mata je aku nampak bayang2 bentuk orang warna hitam tengah berdiri kat hujung katil aku, maksud aku atas kati l  kat hujung kaki aku. die berdiri keras kat situ, aku tak nampak muke atau shape jantina, ukuran lebih kurang 165-170cm tinggi, badan sederhana macam berat 70-80kg utk lelaki.

memula die berdiri je kat situ dalam 20-30 saat lepas tu di macam bergerak ke belakang menjauhi aku dalam jarak 2 kaki, lepas tu die pusing ke kanan tros gerak sambil tembus dinding. gerakan die tu tak macam orang berjalan tapi macam hover. bile je mende tu dah blah, aku tros bangun bawak bantal pegi ruang tamu dekat housemate aku tengah sembang2 tadi, aku tengok jam baru dalam kol 1, aku pon baring kat sofa depan tv sambil mata koyak dengan hati yang confuse dan juge segunung harapan supaya housemate aku ni cepat blah dari ruang tamu sebab aku nak tido, aku tak cerite pon kat diorang pasal dalam bilik aku tadi. tak lame lepas tu diorang pon masuk bilik tido. aku pon usaha2 la nak tido jugak sambil lampu terbuke dan tv terpasang. aku taknak tutup lampu ngan tv takot kot2 datang lagi pulak mende tadi. alkisahnye dekat 2-3 bulan jugak la aku tido kat ruang tamu.

cerite kat rumah sewa aku ni banyak tapi nanti la aku citer part by part.

Rate

1

ok sambung..

baru aku nak speku kawan ko gay duk hempap ko..tp ko ckp bayang hilang mcmtu so aku x jd cakap la

lagi kimi......aku tungggu ni

idakamaruddin replied at 22-12-2015 04:55 PM
ok sambung..

baru aku nak speku kawan ko gay duk hempap ko..tp ko ckp bayang hilang mcmtu so aku  ...

haha....kejamnya ko...
thread misteri kot...klu thread masalah peribadi kot la....

sambung lg tt....

zameyla replied at 22-12-2015 05:12 PM
haha....kejamnya ko...
thread misteri kot...klu thread masalah peribadi kot la....

kot la plot twist..kwn dia kene rasuk hantu gay ke... mana la tau kan

idakamaruddin replied at 22-12-2015 05:14 PM
kot la plot twist..kwn dia kene rasuk hantu gay ke... mana la tau kan

plot twist

Follow Us
sambung sambung

Huish jangan la gay, tu lagi seram...

esok aku sambung, tu pon kalo tak outstation.

kimi_wazer00 replied at 22-12-2015 06:09 PM
Huish jangan la gay, tu lagi seram...

esok aku sambung, tu pon kalo tak outstation.

jangan lambat sgt tau. hihi

err...btw, ko ada hosmet india?

silakan sambung tt

seram kau.
siap rasa bulu2 hantu tu lagi.
ko tido x tutup lampu dgn tv tu ko yakin ke dia xkan kacau?

aku dulu first time kena tindih masa tido kt ruang tamu dgn lampu terpasang la
sekali terjaga tgh malam baik punya ade benda hitam tgh melekap kt dinding betul2 tepi tingkap.
aku pandang x sempat jerit terus kena terkam.
start drpd tu aku tiap kali tido tutup mata dgn kain or apa2 sbb xnak kalau terjaga mata aku buka aku trus terpandang benda2 x sepatutnya.

Edited by JDT at 23-12-2015 09:27 AM

Mungkin ikut istilah omputeh, ni incubus atau succubus... Kemungkinan besar ni incubus sbb kurang bernafsu terhadap tt, menda ni prefer pompuan...salah terkam agaknya..
Mungkin je tau...tiada kesahihan..

Pengalaman sendiri masa pregnan 8 bulan anak sulong, kena hempap menda hitam berbulu...kaku tak boleh bergerak atau bersuara.
Terlepas siksaan bila suami beralih tido dan peluk perut saya, menda lompat keluar ikut tingkap.
Bila tanya kat doktor, katanya halusinasi sbb kurang oksijen supply ke otak masa tu. Beberapa hari lepas tu anak lahir pramatang dalam 34minggu..sebulan jugak kena duk wad.

manjung kat taman pe?

Menarik2...sila sambung cepat

sambungan please tuan tanah kedaunggg

Nk sambungan

Parking. Nanti free sambung ekk

doubleA replied at 24-12-2015 12:55 AM
Parking. Nanti free sambung ekk

Dik..jgn lupe byr parking tau..nnt kene saman...

chicmushroomkd replied at 23-12-2015 10:44 AM
Menarik2...sila sambung cepat

Balik2 muke kitee jelaa dok bergentayangan kt umah orang,kan seniyur..? Qewqewqew